Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konnichiwa!!

#1
Buna ,

Ma numesc Madalina , dar toti imi spun Mada sau Chiisai.
Ador Japonia si Asia in general.
Imi plac jrock-ul, Vk-ul , jpop-ul, kpop-ul si cpop-ul.
Sunt huge fan Rurouni Kenshin si Hakuouki.
So.. Nice to meet you all !Crazy-monkey-emoticon-050

#2
Bine ai venit pe Animezup, Chiisai!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Aiii, ce ma bucur ca am reusit sa ajung prima.
?????Yes desu????? Crazy-monkey-emoticon-001
Bun venit pe Zup ^^ . Eu sunt Ingeras *hue hue hue * (au fost inspirati oamenii de pe aici :3 )

Fan anime >////< aww~ Cand ai descoperit aceasta minunata lume, plina de mistere si o sursa inepuizabila de animeuri de toate natiile si toate yaoiurile din lume. Amin! ( si la sfarsit era semnul intrebarii: ? ) M-a luat valul de la atata entuziasm ^^"

La japonezi, imi place mult kimonoul, dar am ales cum fac origamii, mai ales cocorul *care apropo, mie nu mi-a iesit 21) *
K-pop , j-rock , J-pop ...uuuu , care trupa/artist ti-a placut? Dar actori? *schlipindu-i ochii* (Haruna Miura ... uuu , dar si Gackt a facut un film, cu Heidie .. "Moon child" , cat am mai plans la el)

Rero rero rero
Daca am sa continui asa o sa ma apuce dimineata.
Inca o dat bun venit ^^
Ja ne, Mada-chan Crazy-monkey-emoticon-050
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#4


Ohayou Ingeras! Incantata de cunostiinta. 3
A inceput sa imi placa Japonia de la varsta de cinci ani. Pe atunci dadeau Sailor Moon la TV.
Kpop : Block B,EXO
Jpop: Ayumi Hamasaki
Jrock: GACKT, Alice Nine, Malice Mizer Nightmare, Moi dix Mois , X Japan , Luna Sea , OOR and more. Prea multe formatii favorite ca sa le enumar.
Sunt GACKT fan de 7 ani. Datorita lui am inceput sa ascult Jrock.
Actori favoriti: Oguri Shun, Takaya Fujiwara, Miura Haruma, Kazuya Kamenashi, Jun Matsumoto ,GACKT.
De doi ani sunt fan LOKA, o trupa de hard rock alternativ japonez si SAGA ( super trio de Jpop, Kpop si Cpop )fan de un an.
Ah, I forgot! Si mie imi place yaoi-ul .In special Sekai-ichi & Junjou<3

Ja ne!Mata atode! 3

#5
Waa~ inca un fujoshi Crazy-monkey-emoticon-090 welcome, dear sister .
Oww~ ai descoperit lumea anime de la o varsta foarte fragenda.. , eh, eu am mai intarziat vreo doi ani jumate, dar tot e bine ^^ Pe atunci eram inebunita dupa Yu Yu Hakusho, apoi a venit Naruto la putere.
Hue hue
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#6
Ne bucuram sa te avem printre noi, Chiisai. Personal eu nu sunt fan al niciunuia din genurile muzicale enumerate de tine, muzica asiatica mi se pare inconjurata de prea mult kitsch si glamour punandu-se mai mult accent pe imagine decat pe continut, insa pot fi subiectiv aici, i guess. Cu toate aceste, sunt sigur ca vom gasi cateva lucruri in comun pe care putem sa le impartim si sper ca o sa le descoparim cat mai curand.

Zici ca adori Asia si Japonia, sa inteleg ca ai fost pe acolo sau doar esti indragostita de o imagine pe care tu ti-ai format-o de la distanta despre cultura lor? Crezi ca ai putea trai acolo si sa te integrezi in societatea lor destul de conservatoare? Ma gandesc ca stii ca pop culture-ul lor, in care includem manga, anime, chiar si j-pop, j-rock, reprezinta o nisa, nicidecum un status quo. Acolo munca e pe primul loc, iar timpul liber un lux pe care nu multi il au, deci it's not really that exciting.

Cam atat am avut de spus. Have fun.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#7


Ingeras ma bucur ca avem asta in comun. Am vazut si eu Yu Yu Hakusho si Naruto cand era animax. Totusi, nu sunt big fan Naruto. Yu Yu Hakusho l-am vazut de mai multe ori, din moment ce s-a transmis in mod repetat.
P. S Am uitat sa mentionez inainte. Nu sunt chiar atat de "chan". Am 23 de ani.

Romania incantata de cunostiinta!
Nu, nu am vizitat Japonia inca, dar cu siguranta nu sunt singura careia ii place tot ce e legat de Japonia.
Imi doresc sa ajung in Japonia pentru a-mi intalni prietenii si pentru a vizita cat mai multe locuri.
Nu stiu daca m-as muta acolo ,dar oricum
mi-ar placea sa petrec ceva timp pe acolo.
Nici ei nu stau pe roze asa-i , totusi nu se poate nega frumusetea si unicitatea culturii lor.
Sigur ca stiu acest lucru. Ma refer la ceea ce inseamna manga, anime , si toate acele genuri muzicale.
Cat despre muzica asiatica , fiecare are gusturile sale.

#8
Welcome and such. [:

Citat:A inceput sa imi placa Japonia de la varsta de cinci ani. Pe atunci dadeau Sailor Moon la TV.

Oh the nostalgia. Cam tot pe atunci era si Astro Boy la TV. Saream pe pat incercand sa-mi iau zobrul. Good times.
"You got no business questioning a thang"

#9


Hi Solomon! Multumesc.
Ah, da Astro Boy . Am vazut si animeul ala 3
Presupun ca ai vazut si Inuyasha , Kaleido Star. Le dadeau tot pe Animax Smile

#10
Hi Chiisai!
Bine ai venit printre fani anime! Am si eu 2 intrebari: iti place sa desenezi anime si ce de ce ai ales sa scri pe acest forum?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konnichiwa nya~ lucy02 2 2.285 29-08-2015, 04:43 PM
Ultimul răspuns: cartof
  Konnichiwa minna-san~! Piko Tan 6 3.267 26-10-2014, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Piko Tan
  Konnichiwa c: Georgiana xD 6 2.508 15-09-2013, 02:00 PM
Ultimul răspuns: ellymate
  Konnichiwa Arinbjorn 5 2.022 22-07-2013, 07:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Konnichiwa! ^.^ MisaMisa 5 2.211 17-07-2013, 09:54 AM
Ultimul răspuns: MisaMisa
  Konnichiwa ! keisuke 17 6.660 11-05-2013, 06:12 AM
Ultimul răspuns: yangfeng
  Konnichiwa mina-san!` Ame Ai 2 1.877 09-04-2012, 09:40 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Konnichiwa!!!^______________^ anaoha 6 2.789 16-10-2010, 01:34 PM
Ultimul răspuns: anaoha
  Konnichiwa all! Ekkaterinna 6 3.256 02-09-2010, 03:55 PM
Ultimul răspuns: Ekkaterinna
  Konnichiwa minna-san! Aishitteiru Gackt 4 2.766 14-07-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Aishitteiru Gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)