Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konnichi wa tomodachi-kun!

#1
Salut! Sunt noua pe-aici, dar prietena mea Luca e pe Zup de mai mult timp 4. Sunt o mare fana anime si manga. Imi poti spune Sako (care, apropo, e prescurtarea de la Sakiko).

Manga preferate:
1. Dengeki Daisy (Motomi Kyousuke)
2. Beast Master (Motomi Kyousuke)
3. Vampire Knight (Hino Matsuri)
4. Hug! (Fujiwara Yuka)
5. 99% love (An Tsuwabuki)

Animeuri preferate:
1. Wolf's Rain
2. Vampire Knight
3. Shugo Chara
4. Kaleido Star
5. Pokemon

Am aproape 13 ani, stiu engleza destul de bine si invat japoneza Smile Vreau sa merg la clasa de japoneza de la liceul Ion Creanga, apoi sa fac facultatea de design in Japonia.

Darn...acum trebuie sa ies, dar promit ca o sa zic mai multe despre mine! (scoala nesuferita) - inclusiv my nickname's history 3

#2
Bine ai venit pe Animezup, Sako-chan!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Olla meh
Dak despre mina vorbesti itzi Hello kiddo, dristeaza-te, fa-ti prieteni si respecta regulile.
In rest, nu am ce te intreba ca stiu deja tot.....zby si ne vedem la scoala
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#4
Hey bine ai venit Sako-chanhug ...vad ca ai vise mari si sper sa devina realitate..
intrebari:
1.De unde esti?
2.personaj(personaje) preferat/e Vampire knight?
3.Trupe preferate...
si cam atat ditractie placut pe aicipupicsi spor la postat
[Imagine: n3w6eu.jpg]

#5
Buna , Sako-chan xD
New member on zup 15 Zici ca ploua cu membri mai nou 71 Well , let's see , am cateva intrebari pentru tine xD
1.Cum ai dat de Zup ?
2.Japonia sau Romania ? Argumenteaza xD
3.Muzica j-pop/rock ?
4.Citesti ?
5.Desenezi ?
Eh cam atat mi'a trecut acum prin minte xD So iti urez un bun venti calduros *hugs* multa distractie xD si aper sa'ti faci multi prieteni xD

#6
aka yuki:

1.Bucuresti 3
2. Kaname, Zero, Ichiru <3
3.An Cafe, Cinema Bizarre (love strify!)

micutsa:

1.prin draga mea Luca (love ya nya~)
2.Japan's the best country ever! Imi place cultura, animeurile, mangaurile, japonezii, limba, istoria, muzica...and so on 3
3.Ambele, dar mai moolt J-pop
4.Manga si chiar carti scrise de autori japonezi (Kawabata!)
5.am incercat sa desenez o manga dar nu prea mi-a iesit...

mai adaug mai incolo k netu meu e pe cale sa cedeze (adik, m rog, al lui Luca ca's la ea acasa si tine unitatea de la calculator p un picior k sa stea netu conectat si ma injura k sa ma grabesc cu postu asta)

#7
Hello, and welcome. In general nu prea obisnuiesc sa trec pe la nou veniti, dar am citit ce ai scris si vroiam sa te pun la curent cu cateva detalii despre liceu:
- ca sa intri la japoneza trebuie sa dai examen la engleza, franceza sau japoneza, iti spun ca directoarea e foarte enervanta si nu ne inghite, cum mi-a facut mie de m-au anuntat cu 2 saptamani inainte de examen, deci fi pregatita;
- profii isi cauta elevi pentru ei mai mult, asa ca exista riscul sa nu te treaca daca faci mai9 bien sau mai prost, ai grija;
- profesoarele de japoneza sunt cam ... proaste. Deci mie mi-au facut o varza in cap,astfel incat am hotarat sa ma apuc de meditatii.
Succes hug Sper sa intri la liceu, va fi ok, nu e plin de hibrizi.

#8
ms moolt! pe 5 decembrie (de ziua lu' Luca-chan) dau JLPT (Japanese Language Proficiency Test) pt N5. sper sa-l trec 4. cred ca dak trec JLPT merge sa intru la liceu. si oricum sunt buna la engleza 4 vreau sa intru pe engleza-japoneza. deja fac japoneza din februarie anu asta si ma descurc destul de bn. (sau cel putin asa cred eu) si u esti la cls de japo de la creanga, Mitsu-chan?

#9
Ok, acum my username's history.

Eu sunt atat de nebuna si atat de tocilara (cum imi spune toata lumea, ca-s printre cei mai buni din clasa) incat m-am apucat sa scriu un roman cu vampiri (I <3 vampires!) intitulat "Dintr-o alta lume". E la pers I, si e cu Japonia, deci si cu nume Japoneze. e mine ma cheama Sakiko, insa totzi imi spun Sako. Nu-i mare lucru, stiu 4 dar sunt deja la vol. 2 (Dintr-o alta lume-INVAZIA) pt ca o scriu din decembrie anu trecut. am scris atat de mult:
-vol.1: 2 caiete si inca putsin (putsin insemnand 8 pagini de A4, mai exact - si eu scriu mic)
-vol.2 (neterminat): aproape 2 caiete momentan

Acum va voi intreba ceva ce numai voi, ca veterani pe Zup, stiti: as putea sa postez aici primul capitol de la asta sau trebuie sa ma duc neaparat la FanFic?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konnichi wa!!!!! Momo-chan 7 3.782 12-03-2009, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Momo-chan
  Konnichi wa! Alysu 5 3.225 26-10-2008, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Alysu
  Konnichi wa! Ecstasy 5 2.608 24-10-2008, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Ecstasy
  Konnichi wa! Sayuri Chan 2 2.309 24-08-2008, 12:38 AM
Ultimul răspuns: Sayuri Chan
  Konnichi-wa minna!!! ^^ kaoru_firefox 1 1.973 07-07-2008, 06:14 PM
Ultimul răspuns: k@3d3
  Konnichi wa Naomi-chan 7 3.707 21-03-2008, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Lye
  konnichi wa ^_^ Jigoku 2 2.594 07-12-2007, 01:31 PM
Ultimul răspuns: Lorelei
  Konnichi wa!!! Setsumi 3 3.046 17-09-2007, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)