Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konichi Wa

#1
Salutare. Nu prea stiu cum sa incep (mereu am problema asta), dar o sa incerc sa ma descriu in cateva cuvinte. Hai s-o luam sistematic.
Nume:Ioana
Varsta:15 ani
Zodia:berbec
Hobby-uri:imi place sa ascult muzica, sa ma uit la filme, sa vorbesc despre orice cu prietenii mei, sa ma cert, sa ma plimb prin ploaie, sa calatoresc.
Materii preferate:matematica, informatica, geografie.
Materii pe care le urasc:romana, fizica, logica, chimia.
Culori preferate:negru (care nu prea e culoare), rosu, verde.
Muzica preferata: ca si genuri symphonic/power/gothic/heavy/thrash metal, hard/gothic rock. Totusi ascult si pop daca imi place melodia in sine. Ca si formatii si cantareti, imi plac Metallica, Nightwish, Tarja Turunen, Lacuna Coil, Kamelot, Tarot, Northeren Kings, Green Day, Linkin Park, Theater Of Tragedy, The rasmus, Xandria, Tristania, Sirenia, Apocalyptica, Sonata Arctica, Guns and Roses, Ac/Dc, Scorpions, L'ame immortelle, Lily Allen, Paloma Faith, Amy Macdonald...si uneori chiar si Amy winehouse.
Filme preferate:The Lord of the Rings, Constantine, The Matrix, The Day the Earth Stood Still, The Lake House, The Devil Wears Prada, Spider-man, Speed, 2012...
Carti preferate: De veghe in lanul de secara (J. D. Salinger), Cenusa si orhidee la New York (Vintila Corbul), 320 de pisici negre (Rodica Ojog Brasoveanu) si Ciresarii (Constantin Chirita).
Anotimp preferat:iarna
As mai adauga ca imi plac ficurile (am inceput si eu sa lucrez la cateva dar le-am cam abandonat) si ca sunt in clasa a 9-a.
Ma rog, nu stiu ce as mai putea scrie. Daca mai vreti sa stiti ceva, doar intrebati-ma, imi place sa raspund la intrebari.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#2
Bine ai venit pe Animezup, Unia!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Helău. praise.
Bun venit pe AnimeZup Ioana. Sper sa te distrezi pe aici si sa nu abandonezi siteul.
Sa vedem...
Mi se pare ciudat ca nu-ti place "logica" [ daca asta ai vrut sa scrii]. Adica... matematica se bazeaza pe logica. Nush, mie mi se pare ciudat 106. Oricum, si mie imi place geografia [ desi avem o profesoara care ne pune sa invatam 10 pg din manual43]. Matematica mi se pare o materie interesanta, insa nu ma prea pricep la ea. Am note mari, insa nu sunt menita ptr asha cva24.

Am si niste intrebari.

1. Iti place verde? 105 [ eu il ador]
2. Care sunt melodiile tale preferate de la Linkin Park si The Rasmus? 15
3. Ce parere ai despre filmul 2012? 39 [ Eu cred ca a fost regizat bine pentru un film SF]
4. De ce iti place iarna? [ sa vad dak avem acelasi motiv 15]
5. O sa postezi vreun fic?.
6. Ce animeuri iti plac?
7. Care e persj tau preferat masculin? Dar feminin? [ din anime]
8. Vrei sa fim prietene?
0. Ce parere ai despre istorie? [ am uitat de asta praise]

Cam atat. 39.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#4
Ah, a trebuit să văd cine eşti căci eu ador Sonata Arctica şi nickul tău este numele unui album de-al lor. Am rămas plăcut surprins să văd că şi ţie îţi place Sonata. <3
Aşa, bun venit pe forum, Ioana ! Sper să te distrezi pe forum and so on. Avem multe în comun, din câte văd, căci şi eu ascult metal şi ador filmul Lord of the Rings. Am şi eu câteva întrebări [ 65 ] :
1. Ce cântece îţi plac de la Sonata Arctica ?
2. Ai fost la concertul celor de la Sonata din România de anul trecut ?
3. Ce melodii îţi plac de la Nightwish?
4. Ştii să de dai pe sk8 [ 8 ] ?
5. Dar pe snowboard ?
Îţi urez distracţie plăcută pe forum şi sper să ne mai citim pe aici !
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#5
Bun venit pe forum, sper să te distrezi.

Am văzut că asculţi muzică rock/metal şi am zis că avem ceva în comun. Oricum, some questions:

1. Ce crezi despre Nightwish, Tarja sau Anette?
2. Îţi place literatura (că văd că scrii ficuri) ?
3. Ai vreun anime preferat? Preferi anime sau manga?
4. Crezi că iarna te reprezintă?

Have fun şi sper să ne mai auzim.

#6
Citat:Materii preferate:matematica, informatica, geografie.
hug Si la mine e info preferata. Defapt e singura materie pe care o suport 24

Citat:Carti preferate: De veghe in lanul de secara (J. D. Salinger)
Si mie mi-a placut asta. Am citit-o in vreo 4-5 ore in total (am stat in doua seri). E singura carte pe care a trebuit sa o citesc pentru scoala si pe care am citit-o cap-coada si mi-a placut Smile La anumite chestii ma aseman cu personajul principal. Daca nu-mi spunea cineva "ala seamana cu tine asa... un pic" nu ma apucam de citit 21

Nu stiu ce te-as putea intreba 39 De unde esti? 21 Te enervezi greu? Ce faci?

Bun venit! Smile
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#7
O, bine, deci:
Ridichea`Nebuna, imi place la nebunie verdele, mai ales nuantele aprinse. Melodii preferate de la Linkin Park: Crawling, Numb, In the end, Hands held high, Valentne's day, From the inside, iar de la The rasmus imi plac In the shadows si Ghost of love. La 2012 mi-a placut cam tot, ador filmele despre dizastre naturale. Efectele speciale au fost superbe si am reusit sa ignor anumite clisee (ex. america salveaza lumea). Povestea n-a fost chiar originala dar cand pamantul se rupea in doua si cadea in apa...o, da. Ador filmul asta. Imi place iarna pentru ca atunci e frig. Bine, nu numai din cauza asta, dar imi place cand ninge, imi place Craciunul...imi place tot ce are legatura cu iarna. O sa incerc sa postez un fic, dar n-am decat cateva idei ratacite din timpul scolii cand n-am avut timp sa scriu. Mai vedem. Animeurile mele preferate sunt Death Note, Elfen Lied, Naruto, Higurashi no naku koro ni, Umineko no naku koro ni. personaj masculin preferat: Light din DN si personaj feminin preferat: Lucy din Elfen Lied. Nu-mi place istoria. Nu vad niciun rost in a invata despre ceva ce s-a intamplat acum 100 de ani. Si da, vreau sa fim prietene.
Me†al, nu-mi vine sa cred ca-ti place Sonata. In sfarsit. Melodii preferate de la Sonata Arctica: For the sake of revenge, Full Moon, Letter to Dana, Shy, Replica, Last drop falls. N-am fost la concertul din Romania. Melodii preferate de la Nightwish: speram sa nu ma intrebi asta pentru ca mi-e foarte greu sa raspund. Doamne, toate imi plac. dar totusi as putea sa zic ca Creek Mary's Blood, Sleeping Sun, Passion an the Opera, Over the hills and far away si Feel for you sunt chiar melodiile mele preferate. Nu stiu sa ma dau pe sk8 si nici pe snowboard.
Sayuuki, nu stiu ce sa zic despre Nightiwsh, o prefer pe Tarja in locul Anettei, dar n-as putea spune ca nu-mi place deloc de Anette. Nu-mi place atunci and canta melodiile Tarjei, dar in rest imi place Dark Passion Play la fel de mult cum imi place Angels Fall First. Imi place destul de mult literatura, fara ea nu se poate. Imi place mai mult anime-urile decat manga, iar anime-ul meu preferat e Death Note. Si cred ca iarna ma reprezinta oarecum.
YKashim, sunt din Timisoara si ma enervez destul de usor din pacate.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#8
Bun venit pe forum, Unia! Distractie placuta! Smile
In primul rand, ma bucur ca iti plac filmele si ploaia si ca urasti fizica (cea mai plictisitoare si inutila materie, dupa parerea mea).
Ziceai ca esti din Timisoara. Si eu la fel 4
Am doua intrebari pt tine:
1.La ce liceu esti si unde ai fost in generala?
2.Practici vreun sport sau ai vrea sa practici vreunul?
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konichi wa ;) Mynny 2 2.358 29-05-2013, 08:32 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Konichi wa ^.^ Ayaka 6 2.224 30-04-2013, 10:04 PM
Ultimul răspuns: Ayaka
  Konichi-wa! Amelie 5 2.498 27-10-2011, 08:31 AM
Ultimul răspuns: Weiss
  Salut! Konichi'wa! Saravis 12 4.727 08-09-2011, 09:24 PM
Ultimul răspuns: Azariah'
  Konichi wa ^^ Akane Akechi 7 3.060 17-03-2010, 06:37 PM
Ultimul răspuns: Akane Akechi
  Konichi wa Shany 9 4.128 24-04-2009, 07:29 PM
Ultimul răspuns: Shany
  Konichi^_^ Kanon 2 1.981 28-10-2008, 12:51 AM
Ultimul răspuns: tatakai
  Konichi wa desu meow azami 2 2.085 14-07-2008, 12:19 AM
Ultimul răspuns: azami
  Konichi wa Minna ^_^ Yukina Dark Princess 3 2.570 19-04-2008, 10:09 PM
Ultimul răspuns: ShyLie
  konichi wa Shitsume Gabishu 3 2.550 10-04-2008, 09:37 AM
Ultimul răspuns: Shitsume Gabishu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)