Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kimo's Stuff

#1
Well mam gandit ca sa va arat si eu ceea ce pot face in Photoshop =]

Prima: http://tinypic.com/m/73njev/2
A2a: http://tinypic.com/m/73njiu/2
A3a: http://tinypic.com/m/73njo8/2
A4a: http://tinypic.com/m/73njpk/2
A5a: http://tinypic.com/m/73nju0/2

Well astept pareri critici etc XD si sa va mentionez ca nu prea stiu sa folosesc Photoshop

Versiune Photoshop CS2 =]
[Imagine: nqqx3d.jpg]
Argh I'm a bad guy! MWAHAHAHA!

#2
'nu prea stii'.. esti cam pe la inceputul inceputurilor, vreau sa zic. That meaning, partea de siguri in care pozele trec prin diferite stari de degradare - nimic in nume de rau, toti suferim sau am suferit aceeasi chestie. Aaa, poza, some filters, nelipsitul text. De obicei prin siguri dau destul de bine si sunt chiar apreciate culorile >.>'
Prea multe sfaturi n-am ce sa dau deocamdata, doar sa exersezi, si daca ai rabdarea necesara si esti genul care intelege mai bine din tutoriale, atunci urmeaza cateva (sute).
Bafta-n continuare, a si, pune si tu direct imaginile, ca daca vedem linkuri o luam la fuga pt. munca in plus, si asa e tare populata sectiunea.

#3
Acaham...ms Reyna ptr sfaturi mau ajutat mult si chiar am progresat xD well as vrea sa vad daca se vede ca am progresat xD

Acesta este primul care lam incercat dupa un tutorial:
[Imagine: 2wpnf38.jpg]
Acesta este din acelasi tutorial dar este lucrat altfel:
[Imagine: 2yo5zlv.jpg]
Acesta este cam aiurea dupa alt tutorial:
[Imagine: 30bfbsw.jpg]
Acesta este facut din 2 tutoriale combinate o.o :
[Imagine: 33natt4.jpg]
Si ultimul este facut din minte am vrut sa vad daca am invatat ceva din tutoriale xD :
[Imagine: 35iawl1.jpg]

Well astept critici comentari pareri etc =] thanks =]
[Imagine: nqqx3d.jpg]
Argh I'm a bad guy! MWAHAHAHA!

#4
Buun :]
1. Eto ... imi place , ti-am spus ca in comparatie cu mine , lucrarile tale sunt mult mai bune , dar la acesta as putea sa spun ca nu prea imi place culoarea textului . Cam luminos , totusi. In rest , e destul de kawai , nu am ce sa spun .
2. Hehe , asta e preferatul meu :3 . Desi poate ca e putin cam luminos , I rilly like it . Acel semn de exclamare , sta cam ciudat , don't you think so ?
3. Bun , deci e destul de bun . Iar am o problema cu textul xD .
4. Retrag ce-am spus , asta e cel mai bun ... Cu textul nu am probleme de data asta , si in rest mi se pare okay . Totusi , ai grija cu luminozitatea T^T .
5. Cu asta nu ai avut probleme din punct de vedere al luminozitatii , dar nu prea imi place backgroundul >.<' . Ideea e buna , deci continua sa lucrezi , nimeni nu se naste invatat :] .

Cam atat , astept noi siguri ^^

#5
Nicio problema, ma bucur ca te-au ajutat.
Evident ca se vede un oarece progres de data trecuta, macar aici am ce comenta despre sig in sine.
Primul nu arata asa rau, dar lumina din dreapta trebuia pusa pe focal. Stamp-ul din dreapta putea la fel de bine sa nu fie, cel din stanga da bine. Textul cu Kimo l-ai bagat prea in colt, si din moment ce l-ai pus pe ala nu-si mai avea locul cel din dreapta. And, for God's sake, nu mai scrie cu comic sans >.>
Al doilea era dragut, l-ai pleostit cu textul ala. Si, daca tot ai pus textu` in diagonala, cred ca puteai sa pui si semnul de exclamare ._.'
Al doilea si al treilea se vede ca sunt facute dupa acelasi pattern, si implicit au aceleasi greseli. Render-ul este prea close-up, numai fata ocupa tot sigul, patratelele alea de pe bg nu sunt cele mai fericite, dar ai mai nimerit cumva textul la cel cu Itachi, care e mai reusit din cele doua. Ala mov prea are dungi pe fata baiatului.
Daca pe ultimul l-ai facut fara sa te ajuti, inseamna ca ai invatat ceva totusi, incadrarea render-ului e buna, text-ul arata mult mai bine jos langa focal, dar iar ai in bg un grain care ma cam enerveaza.
Overall, mai bine, keep it up. Oh, si nu e musai sa faci totul cu rendere anime >.> Bye now

#6
(25-01-2010, 11:49 PM)Reyna A scris: Ala mov prea are dungi pe fata baiatului.

Well aici am vrut sa fac ceva cum ar fi "raza soarelui" xD nu prea mia iesit =/

Anyways thanks =] both of you =]
Am sa mai fac si am sa remediez situatia cu textul...niciodata nu am fost bun la text...dar daca nu pun ...mi se pare cami lipseste ceva..si le fac cu renderele anime ptr ca imi ies mai bine cu animeurile decat cu altele dar urmatorul care il incerc o sa fie cu o masina o.o

Thanks again =]
[Imagine: nqqx3d.jpg]
Argh I'm a bad guy! MWAHAHAHA!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Stuff Castiel 1 3.025 31-07-2013, 12:46 PM
Ultimul răspuns: History
  Stuff ^^ Miss M 18 10.850 08-01-2013, 03:58 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Just stuff. :) Diizzy 4 3.468 07-07-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Diizzy
  Beginner Stuff Shizuka 3 3.883 27-06-2011, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Shizuka
  Uhh... stuff? xD Pluie Étrange 0 2.285 24-08-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Pluie Étrange
  Some stuff nKizza 19 8.985 05-06-2010, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Alysu
  Funky stuff :)) ringingBells 6 4.242 30-12-2009, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Alysu
  My Stuff ^^ Yuuyami 2 3.321 14-01-2009, 11:18 AM
Ultimul răspuns: Yuuyami


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)