Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Some stuff

#1
M`am gandit sa mai postez si eu cate ceva ...

[Imagine: erza2.png]

[Imagine: blue.png]

[Imagine: summer.png]

[Imagine: aditza-1.png]

Cam atat ... astept cateva pareri ^_^ .
[center][Imagine: summer.png]

[Imagine: breakingbenjamin.png]
No time for lies and empty fights.
I am scared to lose the things I love .
click please
[/center]

#2
Hehe, trecut si eu pe aici, k mi-a fost dor de mai comentat ceva xD

1 - e bun, imi plac culorile predominante enorm de mult, si personajul [e cumva din animeul One Piece?] oricum, ce nu imi place: textul, prea mare sare in evidenta, ceva mai mic, fiindca nu e asa de important, si mai pe langa personaj, si partea din dreapta cu aia e o idee buna, chiar si eu am folosit-o de multe ori, insa e prea mare si cum ai vrea ca partea din stanga sa iti atraga privirea, cu asta acolo nu mai stii unde sa te uiti >.< asa k dk o faceai mai mica, era bine, sa se vada doar de la ochi in jos dk ma intelegi.

2 - imi place, insa ori imaginea e de vina, ori ai folosit prea multe efecte si arata cam rau... text nu e, sau nu il vad O.o si altceva atat... aici nu prea am ce sa zic...

3 - asta chiar imi place, nice job ^^

4 - sa vad 39 border nu, text cam aiurea pus, si e cam neclar deci nu strica putin sharpen pe soft light sau cu opacitate mai scazuta.

Cam atat, si dupa cum vad chiar te pricepi sa lucrezi, si astept sa vad cum mai progresezi ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Multumesc de comentarii Crăci, Alysu. Voi incerca sa tin cont de sfaturi.
Alte jucarii ...
[Imagine: elegance.png] < Cam simplu ... stiu ...

[Imagine: breakingbenjamin.png] < By me & The Crazzy 4

edit : cel din mijloc e un fel de inger ... Breaking Benjamin albumul Phobia
Ja !
[center][Imagine: summer.png]

[Imagine: breakingbenjamin.png]
No time for lies and empty fights.
I am scared to lose the things I love .
click please
[/center]

#4
Haide, daca tot am comentat si tot sunt aici sa o fac din nou:

1 - ba simplu deloc, e bun, e perfect, doar fundalul - negru? O.o puteai folosi gradient map si doua culori [sau mai multe dk iti placea] dar imi place enorm de mult <3

2 - ettoo... nu prea inteleg ce vrea sa insemne cei doi/cel din mijloc... desi imi plac culorile si aici [cred k iti place culorile astea xD] scrisul il ador <333 dar cum am zis, centrul... cam "neclar"

Astept lucrari, si gambate xD
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
Uuu, some pretty good GFX there...

Tin neaparat sa-ti spun, dear, ca ma deranjeaza faptul ca la primele trei semnaturi ai folosit aceeasi tehnica, adica ai dublat partea cu personajul. Nu e rau, dar nici nu merge sa o folosesti in exces.
Apoi, imi place ca nu esti la stadiul ala unde ai nevoie de multe sfaturi and so on, deja stii cu ce se mananca Ps-ul, folosesti si alte efecte in afara de brushuri si Grandient Map. Un sfat: incearca texturile si Actions-urile [asta daca nu le folosesti deja] si mai joaca-te cu efectele din Adjustements. De curiozitatea doar, de cand lucrezi?
Si ca sa trec la comentat...
Mi-a atras atentia prima semnatura din ultimul post, imi aminteste de stilul unei tipe. Totusi, ti-as recomanda sa mai pui alte briz-briz-uri pe back, ceva mai departate de personaj, ca sa nu para gol. Oh, si cred ca textul ar fi mers sa fie un d-ala cu reflexie, negrul ala pare atat de lucios, incat s-ar fi potrivit de minune.
Si a doua e buna - apreciez munca, mai ales pentru ca si eu am lucrat cu imaginea, si stiu cat de pretentioasa este. Puteai sa folosesti Acions sau Curves ca sa o mai inchizi putin. In rest e bine, desi cred ca puteai sa mai bagi o textura-doua pe undeva.

Do your best, dear! *hugs & kisses*

P.S.: Semnatura aia sper sa o termin in seara asta 17 Hugs!
[Imagine: sig0147.gif]

#6
Multumesc Alysu si Chocolate
@Chocolate
Lucrez de aproape un an ... mai exact din iulie 2009 ...
chestiute noi...
[Imagine: calmelegance.png]< fail ... i know ... nu prea aveam inspiratie ...

[Imagine: purpple.png]

[Imagine: doraava3.png] <ava ... comanda pt alt forum

Some coments ? ...
[center][Imagine: summer.png]

[Imagine: breakingbenjamin.png]
No time for lies and empty fights.
I am scared to lose the things I love .
click please
[/center]

#7
Dupa parerea mea, semnaturile sunt cam luminoase, dar nu sunt rele.

Prima imagine mi se pare absolut geniala! E din vreun manga personajul? Daca da, poti sa-mi zici care e acesta? Sau poti sa-mi dai poza?
Cum ziceam, semnatura e cam luminoasa, si nu-mi place cum ai pozitionat textul. Cred ca puteai sa mai inchizi putin la culoare back-ul, sa faci ceva ca sa mai scazi din luminozitate si in rest, brushes, brushes, brushes. Mergeau si texturi, to be sincere. Ah, si puteai sa mai umbli la text - nu se intelege.

Din nou cam luminoasa, imagine cute, dar cred ca ar fi fost mai bine daca o faceai ceva mai contrastata [that sounds creepy, right? x.X"] Textul nu se prea intelege, dar in rest e bine. Ah, mai bine renuntai la border-ul negru in favoarea celui rotunjit.

The avii seems right to me. Dimensiunile sunt ok, eu am ce am cu culorile. Cred ca ar fi mers ceva dintr-un set al lui night-fate de pe Devi perfect :33 In loc de text mai bine foloseai un minitext, in general da mai bine.

Cam atat am de spus, fiindca mai mult nu pot sa gandesc.
Keep up the good work! *hugs & kisses*
[Imagine: sig0147.gif]

#8
Pana Chocolate vine cu editul, eu vin cu postul ^^ [lol]

1 - nu e chiar fail, ai avut inspiratie in mare parte, insa e asa de luminos incat nu iti vine sa te uiti la el... ai pus la efecte pe smudge-ul ala acolo pana a ieshit prea luminos... iar textul abia dk il inteleg.
2 - OMG so freaking cuute <3 si acesta e luminos, dar e cute xD
3 - avatarul e cam... lung.. ori asa a fost comanda, ori l-ai facut tu, oricum dk l-ai facut tu asa sa stii ca e cam mare, dk asa era comanda, tac ^^ dar sa stii k imi place cum arata

O mai las pe Chocolate sa mai zica xD si astept si alte lucrari ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#9
Mulţumesc pentru comentarii, Chocolate şi Alysu <3
Chocolate, la primul sig am folosit imaginea asta

Alte lucrări ...
[Imagine: adored.png]

[Imagine: yaoi.png]

Cam atât deocamdată ... Critici ceva :S ?
[center][Imagine: summer.png]

[Imagine: breakingbenjamin.png]
No time for lies and empty fights.
I am scared to lose the things I love .
click please
[/center]

#10
Asa deci, wow oare e din vreo manga? 22 dk da xD vreau si eu xDD

Sa revin:
1 - e bun, chiar imi place partea din mijloc, insa pe lateral e oarecum creeppy, zici k cei doi traiesc intr-o lume pustie, si nu stiu cum ai reusit sa faci marginile asa O.o oricum, partea din mijloc mi-o place... textul e cam, cam prea pe personaje, puteai putin mai sus [nu mult] si la stanga [la fel, nu mult] si eu nu prea sunt adepta formei acesteia la sig, asa ca mie nu prea imi plac, desi ai facut o treaba buna ^^
2 - yaoi time, yaoi time but I hardly understood what was there 22 abia mi-am dat seama ca sunt baieti, plus ca dupa parerea mea nu se potriveste partea din dreapta... e cam "ne la locul lui" dk as putea zice asa... textul e bun, se putea si mai bine, [ma refer la pozitionarea lui] dar e bun si asa... 39 altceva... nu mai stiu T__T o las pe Chocolate din nou xD sa zica...

Pai gambate, si astept altele ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Stuff Castiel 1 3.025 31-07-2013, 12:46 PM
Ultimul răspuns: History
  Stuff ^^ Miss M 18 10.850 08-01-2013, 03:58 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Just stuff. :) Diizzy 4 3.468 07-07-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Diizzy
  Beginner Stuff Shizuka 3 3.883 27-06-2011, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Shizuka
  Uhh... stuff? xD Pluie Étrange 0 2.285 24-08-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Pluie Étrange
  Kimo's Stuff Kimotodochi 5 3.856 26-01-2010, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Kimotodochi
  Funky stuff :)) ringingBells 6 4.242 30-12-2009, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Alysu
  My Stuff ^^ Yuuyami 2 3.321 14-01-2009, 11:18 AM
Ultimul răspuns: Yuuyami


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)