Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Funky stuff :))

#1
Okey, sunt foarte incepatoare ..am photoshop doar de vreo 2-3 saptamani. So, I need some help guys ! XD

[Imagine: Untitled-1.jpg]

[Imagine: dragu.jpg]

[Imagine: Untitled-1copy.jpg]

Am o mare problema cu scrisul ...nu pot sa-l folosesc. Imi apare " Can not complete your request because something prevented the text engine from being initialized" ..>.< :help:
[Imagine: magic.png]
My creations (read & comment):


#2
Nu va inghesuiti, va rog 21)

Avatare:

[Imagine: anime_girl_fav76.jpg] [Imagine: 9.jpg] [Imagine: tex.jpg]

Sig:

[Imagine: robot2.jpg]

[Imagine: robot-1.jpg]
[Imagine: magic.png]
My creations (read & comment):


#3
Omg nimeni nu a comentat O.o fie sunt eu prima:

Iau in considerare al doilea post:

Avatarele: ei bine, sincer nu stiu ce sa zic... nu stiu ce ai schimbat la ele, in afara de ultimul care se vede k ai taiat, si primul ce are acea luminita pe cap. Mai intai incearca sa faci semnaturi si apoi sari la avatare. My advice.^^

Semnaturile: Destul de bunicele, insa incearca tutoriale. Eu degeaba spun ca trebuia sa faci aia si aia k sigur nu intelegi si iar sunt criticata ca'' critic prea dur... 29 Pot zice asa: puteai sa mai stergi putin din render sa il faci sa para ca face parte din fundal, dk ma intelegi , si fundalul banuiesc ca nu l-ai facut tu.

Citat:Am o mare problema cu scrisul ...nu pot sa-l folosesc. Imi apare " Can not complete your request because something prevented the text engine from being initialized" ..>.<

Si eu am fonturi ce nu imi merg, din cauza ca nu sunt in format potrivit pentru windows. Tu de unde scoti fonturile? Eu iti recomand dafont.com - eu de aici le iau, si toate imi merg ^^

Sper sa fi inteles ceva XD si sa mai faci. In caz k mai vrei ajutor te ajut cum pot. Gambate!
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
Alysu thanks for the comment hug
Avatarele le-am facut dupa niste tutoriale destul de simplu k sa ma obijnuiesc cat de cat cu cs3 .
Fundalul l-am facut eu , cu niste cd4 si chestia de langa personaj e renderul cu un disort si niste efecte. Thanks for the advice XD.
Si acum niste lucrari care le-am facut chiar ieri.

[Imagine: anime-1.jpg]

[Imagine: anmav-1.jpg]

Acum doar am dat un crop ptr avatar si am mai adaugat niste detalii micute ..sper ca e mai bine 39

[Imagine: leighton3-1-1.jpg]

[Imagine: leightonav.jpg]
[Imagine: magic.png]
My creations (read & comment):


#5
^^
First sig - cel mai bun al tau, simplut, si pentru primele dati, textul nu e prea rau, poate l-as fi aduc ceva mai aproape chiar de focal. render-ul are insa brightness cam mare, deci ar mai fi mers un light source pe undeva, oricum, intra mai bine in fundal, datorita efectului din dreptul umarului. e bine - simplu, ordonat, it's a good start

Al doilea e mai sfeclit, clar over sharpened, si asta ii strica mult calitatea. oh, si border-ul ala e sau nu e? =/

In ultimul post deja se vede o evolutie. E bine ca nu mai ai tendinta de a umple, ultimele doua siguri sunt ceva mai ordonate, si textul bunicel pentru inceput. Keep it up !

#6
Thanx Tox ^^ o sa incerc sa ma imbunatatesc.
Some new things:

[Imagine: heh.jpg]->asta am facut-o dupa un tutorial ..insa nu mi-se pare ca a iesit prea bine...39 mi-se pare un pic prea goala.

[Imagine: cuteav.jpg]

[Imagine: cuteish.jpg]
[Imagine: magic.png]
My creations (read & comment):


#7
Eu pe aici ^^

1. Facuta dupa tutorial, dar fac pariu ca rezultatul tutorialului nu era asa cum e al tau acum, corect? Nu te dor ochii de la fundalul deschis si prea tare luminat? Daca nu, pe mn dah si ai folosit gradientul orange-violet care sincer nu cred ca l-ai folosit bine fiindca arata rau. Iar textul chiar nu se potriveste deloc, ma refer la culoare - gri O.o macar dk il faceai astfel incat sa se potriveasca cu sig-ul. Dar important e ca ai incercat tutorial. ^^

2. Aici chiar nu stiu ce ai incercat sa faci, 39 insa pot spune un lucru: ce ai facut ti-a iesit total pe dos - acea culoare, omg e batatoare la ochi si asta sigur ai adaugat-o la sfarsit si ai lasat-o asa. Macar de ai fi pus-o pe soft light sau sa fi scazut opacitatea arata mai bine, 39 parerea mea. Asa culoare ai folosit, ca nici scrisul nu se vede. Pe avatar cred k ai pus la sfarsit scrisul XD

Ei bine, mai incearca tutoriale 39 poate vei intelege sensul lor si cum ar trebui sa iasa lucrarile. 21 Gambate.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Stuff Castiel 1 3.018 31-07-2013, 12:46 PM
Ultimul răspuns: History
  Stuff ^^ Miss M 18 10.837 08-01-2013, 03:58 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Just stuff. :) Diizzy 4 3.445 07-07-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Diizzy
  Beginner Stuff Shizuka 3 3.866 27-06-2011, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Shizuka
  Uhh... stuff? xD Pluie Étrange 0 2.281 24-08-2010, 01:11 AM
Ultimul răspuns: Pluie Étrange
  Some stuff nKizza 19 8.961 05-06-2010, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Alysu
  Kimo's Stuff Kimotodochi 5 3.845 26-01-2010, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Kimotodochi
  My Stuff ^^ Yuuyami 2 3.312 14-01-2009, 11:18 AM
Ultimul răspuns: Yuuyami


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)