Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Justin Bieber

#11
Justin Bieber ... se putea să nu comentez 19
Pe lângă faptul că nu-mi place, e un copil, e comercial, urât, şi tot tacâmul, toate fetele de la mine din clasă sunt fane :dead: iar eu nu înţeleg de ce, şi aşa ascultam eu în fiecare zi scârţâitu' ăla de voce -____-"
Dar, acum câteva zile mi-a aruncat Dumnezeu în faţă o revistă, iar pe copertă era o poză de-a lui, de aia cu moacă de câine plouat, evident că am vrut să arunc revista, dar ceva ma opit, citez:
"Justin Bieber îşi pierde vocea! Justin trece prin schimbări radicale din cauza pubertăţii! Are nevoie de consiliere psihologică!"
Primul gând a fost că în sfârşit şi-au dat şi ăştia seama că are nevoie imediată să consulte un psiholog, da nu din cauza vocii 21
Nici nu ştiti ce bine m-am siimţit :ang: evitent că nu am putut să stau cuminte în banca mea, aşa că ziua aceea a fost dedicată tachinării fanelor de la mine din clasă 19
[Imagine: teru.png]


#12
(12-06-2010, 04:47 PM)Teru A scris: "Justin Bieber îşi pierde vocea! Justin trece prin schimbări radicale din cauza pubertăţii! Are nevoie de consiliere psihologică!"
24 Asta mi-a facut ziua mai frumoasa. Ma intreb in ce lume traim daca astea sunt problemele omenirii in acest moment...
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#13
Ah, Justin Bibăl!
Îl urăsc din toate punctele de vedere pe copilu' ăla. Prima dată când l-am văzut am rămas uimită : 'Wtf? copilul ăsta are 16 ani? pare de 12' . Pe lângă faptul că are o voce de fetiţă, este şi foarte comercial. Se crede foarte tare şi presupune că dacă e star, poate să se dea la Beyonce, Ke$ha, Lady Gaga and so on. Adică, copilaşul ăsta crede că o să poată fi împreună cu Beyonce? Doamne, penibil! Toate melodiile lui conţin cuvântul 'love' şi nu-ţi transmit nici un mesaj. God, sunt doar nişte cuvinte cântate. Nici măcar nu arată bine xD . Singurul cântec ce-mi place de la el e Love me ale cărui versuri nu's scrise de el. Melodia a mai fost cântată de cineva.
Ah, ce mă bucur că îşi schimbă vocea!! Poate scăpăm de el! <3

#14
Justin....
Nu imi place de nici o culoare baiatul acesta,vb lui Reva,este prea comercializat si il plac prea multe fete fara minte.Parca le si aud pe colege mele "vai Justin Bieber,ee asa de frumos si dragut si..."..uneori cred ca nu se mai opresc,imi fac capul calendar.A aparut si el ca ciuperca dupa ploaie si toata lumea il iubeste pt ca este frumos si canta bine.Nu mi se pare ca el canta chiar asa de grozav,defapt vocea lui nici nu-mi place.Iar la cum arata parca e "barbie"..sa fim seriosi...cand ma uit la el imi amintesc de papusile cu care ma jucam la 6 ani.Are capul ala parca este minge de bowling,vocea de fetita,fatalau neatins parca e din potelan,nezgariat si fara putin praf.
Deci in concluzie nu-mi place acest baiat deloc,a rasarit si el de pe youtube,si gata a devenit vedeta Disney,e..naspa rau de tot sa zic asa,si nici macar un talent mai deosebit sa aiba.Daca avea ceva mai deosebit hai ca ziceam..."mai are talent,canta frumos,danseaza bine.." dar...oricum imi displace acest baiat.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#15
Justin Biberon! Nu-mi place 106. Am ascultat vreo 2 melodii de ale lui doar asa ca am o colega exasperata in clasa care merge prin scoala cu telefonul tipand din toate difuzoarele : "Baby, baby..." Nu ma fascineaza de nici o culoare. Are voce de fata 22. Are freza de castron[mai rau ca Rock Lee, din Naruto 21] si se crede mare VIP. Mai nou si-a luat baietasu` si fite`n cap, ca deh, el poate 21. E urat, canta naspa, ce vad toate la el? Totusi a fost comercializat prea mult si prea reped, intr-un fel mi se pare normal sa inceapa sa isi ia lumea in cap... E un pusti, nu el e de vina ca a intrat prea repede in showbiz.
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#16
Cine nu a auzit de senzatia pop de acum >.>. Pff eu deja m-am plictisit sa aud tot timpu p strada "Baby, baby baby ..." ._. O fi el doar un copil, dar daca avea si el putin minte si isi asculta vocea inainte, pun pariu ca se lasa de chestia asta 21. Are voce de fata =.=, eu prima data knd l-am ascultat am crezut ca e vreo fata...Nu ceea ce nu inteleg cel mai mult e ce vad unele fete la el o.o, are freza cum a zis si Hanako de castron >> si moaca de macaroana -.-'. Si cum zis toti a inceput sa fie comercial 78, a vazut ca are fane, i se vand albumele etc. poate se simte ca MJ cand a ajuns King of pop -.-".
[Imagine: 48578okjj654.png]




#17
Pfuaaa. Justin Bieber. Mama cat imi place. De nu mai pot. [si sunt ironica.]
Nu am nimic cu vocea lui, chiar daca e nasol ca s-a apucat de cantat pe la 14 ani (?) si acuma i se schimba vocea de numa numa. Dar in principiu, n-am nimic cu vocea. Si nu ma deranjeaza ca are freza aia ciudata si ca-si trage fite, ca mai sunt si alte vedete ca el. A, si nu am nimic cu varsta lui. Adica mna, asta i-a fost norocu'. Si acuma... ce ma deranjeaza defapt?
Pai. Nu imi plac melodiile. Simplu, nu? Sunt prea comerciale pentru gustul meu. Si asta e singurul motiv pentru care poate ca ma deranjeaza putiiiin de tot varsta. In fiecare cantec vorbeste despre cum s-a indragostit el manca-l-ar mama, despre dragoste adevarata, despre cum ar da el totul si ar face orice pentru iubitica lui, si alte chestii deastea. Parca ceva nu merge. Mi se pare ca scoate melodii doar ca sa umple un gol, gen "ba. freza am, bani am, fane am. ia hai sa mai scot io o melodie ca si-asa ma plictisesc".
Si mi se pare absolut ridicola toata publicitatea care i se face, toate barfele care se invart in jurul lui. Justin in sus, Justin in jos. Ma enerveaza cum fanele lui se cred cele mai destepte (in fond, au invatat de la cel mai bun).

Dar cel mai mult si cel mai mult ma deranjeaza, cum am mai zis, ca e muuuuult prea comercial.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#18
Justin e un copil prost! Şi cred că asta spune cam tot ce era de spus despre el.
E penibil de-a dreptul. Arată ca un tip de treişpe ani şi vrea să pară un maaaaaaaare cuceritor. Cuceritor pe dracu'! 21 Nu ştiu dacă a fost născut prematur sau e numai subnutrit.
Videoclipul ăla foarte mediatizat, în care o ia pe tipa aia în braţe şi cică e aproape s-o sărute la final, e penibil. Geez, parcă aia e mama lui, nu prietena lui.
Vocea lui, ei bine, vocea lui e ca pixu', aşa că nu înţeleg de ce îi e teamă să nu i se strice la maturitate. Ar putea fi mai rău de atât, oare?

#19
Am ajuns si la noua senzatie pop, incredibilul, minunatul, incantatorul si superbul Justin Bieber , yay :-q ...

Sincer mi se face greata cand aud de tipul asta, nu inteleg ce are atat de special de il idolatrizeaza atat de multa lume ( din care 99% fete ) . Dupa cum s-a mai mentionat e doar un copil si nu poti avea mari asteptari de la el . Nu vreau sa jignesc fanii de pe aici ( dar ma cam indoiesc ca exista ), dar starul asta pop e unul de duzina !
Nu are nimic special, vocea lui e foarte copilaroasa si sincer e chiar mai pitigaiata decat a unei fete 21 . Muzica lui e groaznica ( mie nu imi place deloc ) si foarte comerciala , nu imi transmite absolut nimic, niciun sentiment, absolut nimic ... ba imi transmite, dar de furie si de repulsie . Nu cred ca exista o melodie de-a lui care sa nu contina " love " sau " baby " , linia melodica e cam aceeasi si efectiv te calca pe nervi . Acum sa fim seriosi, copilasul asta ( ca altfel nu poate fi numit ) e mai mare cu un an decat mine ... so ce stie asta despre dragoste ? Se da la toate starurile si daca e refuzat se oftica saracutul si le mai si jigneste pe fetele respective ( dragoste, nu ? 23 ) . Am mai observat ca s-a facut o aluzie la faptul ca toate fetele il considera o frumusete ... Am o intrebare : unde e frumusetea ca nici daca dai cu pusca nu o gasesti la pustiul ala ! E urat, deci chiar arata groaznic , acum ca mai exista unele fete care nu au gusturi sau au probleme cu ochii e alta mancare de peste ...

Ca si concluzie : nu imi place deloc, e comercial, habar nu are ce inseamna cu adevarat muzica, e foarte fustangiu si ingamfat ... Poate ca nu l-as fi urat atat de mult daca nu ar fi facut atatea fite, dar in momentul de fata il consider doar un razgaiat care a intrat cumva ( nu stiu cum si nici nu imi pasa ) in lumea muzicii , un anti-talent ( pentru ca nu are ... vocea aia se va schimba si atunci chiar sunt curioasa cat succes va mai avea ) ...
Chiar sunt curioasa cat va mai dura fenomenul asta nereusit ... Imi pare rau daca post-ul meu a suparat pe cineva, dar asta e parerea mea despre Bieber ...
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold

#20
Bibăr, Bibăr fever! 4 Doamne cât de antipatică e creatura asta o.O" Este pe lista persoanelor comerciale care sunt atât de false că sunt creepy o.O"
I mean, everyone, look at his smile! Parcă şi-a întins gura cu placa de păr ca să zâmbească.
Mie una nu îmi pare decât un puştiulică EmO obosit care a fost luat şi transformat în vedetă de nişte oameni chiori/surzi care nu aveau pe ce arunca banii.
Am o colegă obsedată de el *gross! 47* dar în rest toată clasa îl urăşte. Nu am ascultat niciodată o melodie de-a lui... Well am auzit o parte dintr-una care era la radio într-un supermarket [damn little creepy prick... disturbing people's shopping with his song... Se scoală produsele de pe raft şi pleacă dacă îl mai aud].
Nu am ascultat muzica lui şi nici nu vreau să o ascult vreodată... 10 seconds were enough >.<"

Anyhow peepz, check out the parody about this kid on YT. They are all brilliant and Justin hunny, do us a favor: COMMIT SUICIDE! >_<"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)