Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul Preferat

#41
Preferatul meu joc este seria Knights of the Old Republic, dar mai ales primul. Mereu am fost fascinat de universul Star Wars, de luptele intre Jedi si Sith, jucand multe jocuri ce aveau desfasurarea in aceasta lume, insa dintre toate, aceasta serie a fost cea mai reusita din punctul meu de vedere. Cred ca am rejucat primul Knights of the Old Republic de vreo 3-4 ori, trecand prin toate nivelele de dificultate, iar al doilea de alte 2. Eram atat de obsedat de aceasta serie incat aveam fosta parola de cont inspirata de aceasta. Insa, cand am aflat ca vor scoate un MMORPG dupa al doilea joc, am fost dezamagit si nu l-am incercat nici la aceasta ora, deoarece evit sa joc MMORPG-uri (too time consuming), dar nah, cu siguranta a fost mai profitabil pentru ei asa. Oricum, ma indoiesc ca voi mai gasi un joc, mai ales acum cand a cam trecut nebunia jocurilor video pentru mine, care sa-l mai depaseasca in topul meu.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#42
Nu am jucat multe jocuri pana acum, dar preferatul meu e God of War.
The central character of the series is Kratos, a Spartan warrior tricked into killing his wife and child by his former master, the God of War Ares. Kratos eventually kills Ares at the behest of the goddess Athena and takes his place as the new God of War, but is still haunted by the nightmares of his past. Kratos is eventually betrayed by Zeus, the King of the Olympian Gods. Revealed to be a demigod and the son of Zeus, Kratos now seeks revenge against the gods for their machinations. What follows is a series of attempts to free himself from the influence of the gods and the Titans and exact revenge. Each game chapter forms part of a saga with vengeance as a central theme.

Ultima data l-am jucat acum un an, nu mai tin minte prea multe. L-am jucat pe PlayStation3 (pe care acum nu-l mai am 2 ) si probabil o sa spuneti ca sunt nebuna, dar am stat o noapte si inca cateva ore din zi treaza, impreuna cu o prietena, ca sa-l terminam. E plin de actiune, grafica e uimitoare, iar unele parti au fost chiar greu de trecut. Povestea e interesanta (cel putin eu nu am reusit sa dorm pana nu l-am terminat) si mereu apar noi provocari, noi persoane cu care trebuie sa te lupti, nu devine deloc plictisitor.

#43
Jocul meu preferat este Minecraft, l-am jucat din beta 1.4, inainte sa fie atat de popular si cu fericire o spun ca nu m-a dezamagit niciodata pana acum, comunitatea este minunata, cei ce lucreaza la moduri mari sunt oameni inteligenti, coderi priceputi cu imaginatie, singurul joc in care poti face orice vrei, jocul ce a revolutionat tipul "sandbox" :).

Mojang, firma ce a creat Minecraftul a fost cumparata recent de Microsoft, sper sa nu o dea in balta cu aceasta comunitate, altfel vor avea de suferit, jocul a fost Nr.1 pe consola lor la vanzari deci nu cred ca vor sa o dea in bara :).
[Imagine: MEVzYF0.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)