Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul Preferat

#11
Jocul meu preferat e The longest journey, un point and click adventure vechi de cativa ani buni. Stiu ca l-am jucat cand l-au dat la revista Level sau Pc Games, si mi-a placut enorm. Povestea era pur si simplu superba, April Ryan era un personaj principal simpatic si cu reactii foarte realiste ptr situatia in care se afla[unlike Zoe from TLJ Dreamfall >.>], iar Crow facea deliciul jocului prin umorul de care dispunea. Tin minte cum imi petreceam noptile batandu-mi capul cu puzzleuri, numai fiindca ardeam de nerabdarea de a vedea what happens next. Doar puzzleul cu cristalele din maerum arc stiu ca mi-a luat cel putin o saptamana de stors creierii 21

#12
Half-Life 2

Will be always my favorite si aici vorbesc de varianta pentru playstation desi din cate am inteles a aparut si pentru pc, cred ca voi da o raita pe guugle sa vad ce si cum se aude de asta, not so interested about it but ehhh...
Vreau sa pot cumpara Half-Life 2: Episode 3 care este si ultima parte din joc *cries*
Oricum grafica si " story-ul " se anunta foarte dar foarte impresionante.
De ce imi place atat de mult acest joc? Simplu! Grafica, este minunata plus ca nu ai cum sa te plictisesti la joc. Za best!! >w<

Left 4 Dead

Zombies! If you say Left 4 Dead, you sai Annredith, a maniac! >w<
Nu stiu daca e mai jos decat toate seriile Half-Life dar cu siguranta este la fel de bun pentru mine. La fel, grafica m-a atras foarte mult! :3 Sa nu zic ca personajele sunt awesome.

#13
Fallout 2 (si 1)

O lume post-apocaliptica in anii '50, o atmosfera care te prinde, un story exceptional, o libertate de miscare foarte mare, alcool, sex, droguri, un joc care inca se rade de toate tampeniile de jocuri care au aparut in ultimi 5-6 ani, un joc exceptional care merita jucat, orice ar fi.

GTR 2
Un volan Logitech G25 + GTR 2... feel the speed!

#14
Lol, poate ca suna mai masculin, dar mie imi place cel mai mult WOW. L-am vazut, mi-a placut, m-am indragostit de el. Imi place ca este foarte complex, pot face foarte multe lucruri, cum ar fi sa cunosc persoane din tara si din toata lumea. Poate peste cativa ani nu imi va placea la fel de mult, dar la momentul de fata asta cred.
:bye:
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#15
Ei bine eu ma joc mai mult pe PSP decat pe PC dar am jocuri preferate pentru ambele:
Pentru PSP jocul meu preferat este Naruto Shippuden Narutimate Accel 3 (Naruto e anime-ul meu preferat asa ca era evident, mai ales pentru ca are peste 40 de personaje cu care poti juca)
Pentru PC jocul meu preferat este Need For Speed Shift (jocurile cu masini sunt preferatele mele, mai ales NFS Shift datorita masinilor, graficii si a tot ce tine de el)

#16
Păi ar cam fi...

1.Avatar-Bineînţeles, nu am ce să comentez asupra graficii... care este mai mult decât bună. Mai are el câteva lipsuri.... dar este super ok.

2.Left4Dead-L-am jucat o dată cu nişte amici pe Garena. Au fost nişte momente la care m-am speriat(sincer)...dar până la urma e un joc bun.

3.Sims 3-Eternul şi veşnicul Sims. Ei bine, 3-ul aduce noi şi multe îmbunătăţiri. Este amuzant şi captivant :X. Adică... să te plimbi cu un sims printr-un oraş întreg e... hot 21

4. F.E.A.R-Dap... primul joc la care m-am speriat în draci. Şi când spun în draci... înseamnă foarte rău. Alma... cu toate "poznele" ei.... Genial joc. Pur şi simplu genial.

#17
Să zicem că ar mai fi câteva de adăugat ...

Pe PC, mi-au plăcut mult Prince of Perisa: Sand of Time şi Warrior Within, Assassin's Creed [gameplay-ul e MADNESS dacă ştie cineva un mmo free cu un gameplay asemănător să-mi zică şi mie o.o], Enclave, ofc, Devil May Cry 3: Special Edition [l-am jucat şi pe PS, mi s-a părut mai calumea de jucat decât pe PC :/ ], Warcraft: The Frozen Throne, Battle Realms, Star Wars-urile, Prototype, Modern Warfare 2, Postal 2, Left4Dead, ultimile două HP-uri, la care au făcut o treabă destul de calumea cu împrejurimile, dar la care-ţi vine îngrozitor de greu la început să faci vrăji ... şi ar mai fi, dar nu mi le mai amintesc :/ Din MMO-uri ar fi ceva, că doar asta tot joc de ceva timp încoa' :'D ... ROHAN: Blood Feud a fost unul din cele mai tari, apoi ar fi Dekaron, S4 League, Project Powder, Dungeons and Dragons, dacă tot e free, MU, că doar a fost primul, Perfect World ...
Pe PS ... păi n-am jucat prea multe, pentru că nu am de nici unul, dar din ce am jucat pe la prieteni, mi-a plăcut mult Kingdom Hearts I şi II [am jucat puţin la o colegă - Namine - cât s-a putut, iar II-ul la un prieten :/ ], Dead Space, demo-ul la Dante's Inferno care-i şi el MADNESS, păcat că n-o să fie şi pe PC :/, Assassin's Creed II la care mai mult mi-am răsucit cuţitul în rană şi Avatar ...
Cam atât :'D

#18
Nu prea ma joc eu foarte mult la pc dar am cateva jocuri care mi-ar fi placut. Imi place foarte mult Age of Mythology , este un joc de strategie bine pus la punct dupa parerea mea, este destul de interesant, am pierdut ore in sir jucanduma si nici acum nu m-am plictisit de el.
Un alt joc care mi-ar placea ar fi Age of Mythology - The Titans , este o alta versiune a acestui joc, la fel de reusita, ceea ce difera intre ele doua ar fi hartile de joc, si ar mai fi si alte cateva lucruri dar daca incep sa va spun va aburesc de tot. Si inca unul care mi-ar place ar fi Age of Empires III , tot in genul jocurilor mentionate mai de mine este, doar ca este ceva mai avansat ^^ ma refer la luptatorii din joc, in Age of Mythology si Age of Mythology - The Titans sunt intr-o epoca ceva mai putin avansata, nu degeaba se numeste Mythology, iar luptatorii din Age of Empires III sunt ceva mai ... sofisticati, sunt imbracati in genul secolelor XVII - XVIII.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#19
Mie imi place sa joc Counter-Strike si nu ma mandresc cu asta.Pe langa el mai joc jocuri gen NFS MW , Warcraft , NFS Carbon , Burnout Paradise.Oricum , sunt un foarte mare fan al jocurilor shooter si race , warcraft cred ca e singurul joc de strategie pe care l-am jucat.
[Imagine: 15wngnk.jpg]
"The greatest enemy is the fear that resides in your heart."

#20
Ah, orice joc pe care îl joc devine la un moment dat preferat 24 adică îmi place mult, enorm când îl joc dar chiar nu pot extrage unul acum, its too... harsh * blush*. Eniuei.
Îmi place Metin2, sau mai degrabă îmi plăcea foarte mult când jucam, am avut o perioadă 24 era chiar ca lumea, mă întâlneam acolo cu mai mulţi prieteni şi jucam în disperare, exagerez desigur, dar era primul lucru pe care îl făceam după ce intram pe mess, deschideam serveru la metin2 şi bang bang bang. Desigur, a fost o mică perioadă obsesivă care a trecut foarte rapid. Oricum, jocul e tare mişto ( am încercat ulterior să joc WOW şi îmi plăcea dar nu mai ştiu ce s-a întâmplat de m-am lăsat ).
De asemenea de curând am jucat Red Alert : )) şi eu nu ştiam că Red Alert e atât de tare ( bine, sunt n00b rily nu am mai jucat de săptămâni dar nu asta e important ) mă amuzau maxim soldăţeii ăia: Sir, yes sir! ( ah şi erau tare şi ăia din Rusia, cum ziceau doamne... = )) nu mai ţin minte dar mă amuzau, zgomotul face multe la un joc : >)
Ohhh şi să nu uităm: îmi place Sims2, mereu mi-a plăcut, nu sunt prea multe de zis, jocul e pur şi simplu ca lumea ( aş fi vrut să am sims 3 dar adevărul e că acum nu îl mai am pe niciunul dintre ele).
Era o perioadă când jucam COutner Strike, tot obsesivă, eu şi cu nişte prieteni. Dar nu am mai jucat de ani de zile, oricum era ca lumea ( şi acum îmi place counter-ul ) .
+ Chicken Invaders 24 Care e absolut epic, ador să îl joc, deh am trişat şi l-am închis doar cu coduri dar ce mai e important acum? îmi place 3-ul, e ca lumea rău de tot * drolls*. Oh şi să nu uităm de Heroes III care a fost o perioadă foarte îndelungată jocul meu preferat în adevăratul sens al cuvântului : p jocul e pur şi simplu tare, de suflet pentru mine.

Şi, ca să închei, termin cu Hot dog bush care oricât de stupid ar fi, îl ador.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)