Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Jocul Preferat
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5

Kyo

care este jocul vostru preferat?

mie imi place mult seria Legacy of Kain, seria de jocuri Final Fantasy si seria jocurilor Forgotten Realms [nwn, icewind dale, planescape torment, baldur's gate, temple of elemental evil]
Seria Disciples! Mi se pare mult mai tare decat mai populara serie Heroes si pe deasupra au reusit intr-adevar sa aduca ceva nou...
Mi se pare unul dintre cele mai bune jocuri de strategie facute vreodata. Momentan am reinceput Disciples II - Rise of the elves in asteptarea Disciples III.
Disciples este TBS. Turn Based Strategy. Este evident. Uita-te la gameplay. Chiar si pe link-ul furnizat de tine poti vedea ca Disciples este
Citat:Genre: Fantasy Turn-Based Strategy
. Smile
hey, eu as fi fana Zu online dc mi-ar merge... nu pun mare valoare pe grafica... nu atata cat pun pe idei... si jocul asta e super-tare... are sistem de spirit daca mori, accent pe civilizatia chinezeasca, super-monstri, super-quest-uri... si-ar mai fi dar nu pot sa le experimentez... not sure why yet *growls*

anyway... data fiind situatia, sunt fana Flyff... e un rpg in care poti sa-ti personalizezi personajul intr-o anumita masura, iar personajele st in stil anime... jocul in sine e f bun, da multa libertate de miscare si ore de distractie asigurata... sa nu mai spun de emotii... iar grafica... eu zic ca e mai mult decat buna... nu solicita placa video la maxim (decat daca ai o varianta mai veche decat GeForce 4 a mea... care a mea merge cam pe maximum capacity si cam protesteaza every now and then)...

Aaaah... I just love fighting Lawolfs, Nyangs (m ales daca st cu asistenta si le dau pumni... just love punching those neko mobs 19), Dumblings and the higher ones... it's addictive... and it's free (daca nu vrei cine stie ce outfit sau cuafura 3 ). So eaaasy to love! ^^

Did I mentioned this is the first game ever where you can fly? *awws*

Vicious

Jocul meu preferat ramane Diablo2.Pe vremea cand a iesit(anul 2000) era un joc care revolutiona grafica.Mai mult decat grafica ,cel mai impresionant ramane storyline-ul.Trei frati malefici (Baal,Mephito & Diablo) au subjugat lumea.Te alegi cu un erou care va trebui sa indeplineasca anumite quest-uri.Jocul ca spatiu virtual este imens deoarece sunt 5 realm-uri fiecare cu trei nivele de dificultate.De asemenea itemurile sunt numeroase(de ordinul miilor),fiecare cu proprietati diferite.Deshi acum ceva ani avea milioane de utilizatori(online) astazi doar cativa au ramas fideli acestui joc care a deschis portile rpg-urilor de inalta calitate.

Raziel

te contrazic....stiu de el si l-am vazut si in actiune...e oare cum frumusel desi genul asta nu ma prea atrage acum:

seria gothic,F.E.A.R.,blazing angels(seria),heroes(seria),oblivion ,Stronghold crusader,call of chtulhu:dark corners of teh earth (pure ownage),enclave si multe altele...stiu ca e vorba de un SINGUR joc dar eu nu am unul singur 10
Enclave sure rulez.
I-am facut capatul de cel putin sapte ori. Chiar daca nu-i un joc chiar atat de nou, ii prea tare. N-o fi avand cine stie ce grafica, insa personajele sunt bestiale. Plus ca poti juca si de partea raului, si de partea binelui ^,^

Dupa Enclave, urmeaza cu siguranta Prince of Percia - The sands of Time, orice joc cu Star Wars, Devil May Cry 3 sau Indiana Jones II.
Prince of Percia-ul l-am terminat de vreo cinci ori pana acum; grafica-i destul de buna, dar miscarile pe care le poti face m-au facut sa-l joc de mai multe ori.
Dintre cele cu Star Wars ... le-am jucat pe toate pe care le-am gasit. Pana si pe acela cu curse ca acelea in care a jucat Anakin ca sa faca rost de bani pentru Qui Gon, Padme si ceilalti. Toate mi-au lasat o impresie destul de placuta [cel putin pe Jedi Academy l-am terminat cu placere]
Devil May Cry-ul a fost prea tare. Chiar daca nu are o grafica prea buna, chiar merita jucat.
Indiana Jones-ul a fost ... ei bine, a fost la fel de calumea ca si filmele ^^.
Iar ultimul ar fi Postal 2 - unul din putinele jocuri shooter pe care le-am jucat, dar singurul care m-a facut sa-l trec aici.

Arya

well cred ca Quake 3 Arena..ramane preferatul meu.Chiar daca e vechi,grafica nu e cea mai buna imi place la nebunie.L'am trcut de vreo 5 ori.Si nu,nu era pe I can Win xD

Dupa aceea TMNT 1.Nu l-am trecut singura, ci cu un prieten dar tot mi-a placut.Al doilea nu e cine stie ce.Tot primul ramane cel mai bun...Ultimul care a aparut destul de recent cred 39 e destul de interesant chiar daca nu am apucat sa trec primele 2 nivele.Plus ca nu eram la mine la PC atunci 10
Ar mai fii Warcraft III: Frozen Throne, Star Wars Jedi Academy si S.T.L.A.R.K.E.R-Shadow of Chernobyl 00?abia l'am inceput pana acum imi place xD .
1.STAR WARS .
~I`m in love with it ..:dreamy: -sigh- L-am descoperit de abia ieri ..Dar sunt deja la jumatate ..xD .Nu ma joc SW Jedi Academy[desi il am] ci SW Knights Of The Old Republic.Are extrem de multa logica si de asemenea poti vorbii cu personajele din joc ^__^ . E foarte interesant si la inceput nu prea veti intelege scopul jocului per ansamblu .Dar o data ce ajungeti pe Dantooine totul se clarifica cat de cat. xDD .
Noroc cu tata ca el se juca si ca nu am avut net o saptamana .. :] Altfel nu il descopeream..Ah,si am si un atuu..tata l-a terminat deja 15 Si a mai jucat si alte jocuri SW asa ca stie ce sa fac ,ce skilluri sa imi pun,ce puteri 21
2.Sims.
Oh yeah..jocul preferat al multora.Din pacate nu il mai am si nici Sims Pets or stuff like that nu am avut ^ ^" .Dar e chair foarte interesant.. ^ ^"
3.Tycoon.
Am avut mai multe jocuri Tycoon :Tycoon Zoo,Tycoon Amusment Park,Tycoon City..
Well...nu pot spune ca am un joc preferat, deoarece nu joc nici un joc (LOL) care nu imi place si care nu imi capteaza atentia din primele minute de joc...
Seria Unreal Tournament
Seria Prince of Persia
Devil MayCray 3 si 4
Command & Conquer: Tiberium Wars 3, Red Alert 2 (3-ul il mai joc din plictiseala...si pentru ca are japonezii care sunt super tari)
Starcraft
Warcraft III & Frozen Throne
Spore
Counter - Strike (1.6 si Source) care le joc online...
si multe altele...deoarece toate jocurile care le-am jucat mi-au placut foarte mult
Pagini: 1 2 3 4 5