Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

Ma adancesc in cititul povestii si incerc sa fiu ateta la tot ce e in jurul meu.
OOC: Miranda sau Ciufy hug
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:
Raspunsul intarzie sa apara, se pare ca am pus-o pe ganduri... Intrebarea este cet se poate de simpla, dar ea este o fata desteapta, asa ca si-a dat seama... Dupa ce controleaza aceste puteri nu va putea sa face ce vrea, oricand i-ar putea aparea niste probleme la control, astfel, omorand pe altcineva.

OCC: cine vrea

Yvone:
M-am cufundat in lectura,insa ploaia ce incepuse brusc nu ma linistea.Imi aducea aminte de sarutul ucigas pe care i l-am daruit lui,iubirea mea.Mi-am scos portofelul,si am scos poza lui,nu stiam unde altundeva sa o pun.Zambea fericit,acel zambet strengar pe care il adoram...Iubitul meu scump care murise,din cauza mea.Ironic cum parintii lui nu m-au acuzat vreodata,ci mai mult imi spuneau ca nu am nicio vina ca m-am nascut asa."Era singurul dar pe care tatal lui l-a mai avut,sotia lui murind cand s-a nascut el.Mereu mi-a zis ca i-am redat fericirea,si ca asta il face sa ma ierte,ca a murit fericit,dupa atatia ani de tristete.
Imediat mi-am dat seama,ca dupa ce am pus poza jos,am ars cartea tinand-o in maini.Fumul se raspandi in bibleoteca,iar deodata parul meu a devenit alb.Imediat cele doua fete au venit,atrase de fum iar eu eram ingrozita.
-Ce se intampla cu mine,am spus in timp ce ma uitam pe geam si imi vedeam reflectia.
OOC:kitsune sau miranda
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Miranda:
- Stai calma... Uita-te la mainile tale de mai multe ori, imagineazati-le arzand... spun, iar acest lucru se intampla... acum incearca sa ti le faci normale- dar de data asta nu a mai fost asa, poate folosii puterile, dar nu poate sa le opreasca- ...Imi folosesc puterile si sting focul din mana ei. Acum inchide ochii si cauta in mintea ta raspunsurile...

OCC: cine vrea

Yvone:
-Nu..nn..u nu m-am gandit la foc.M-am gandit la...insa nu ma mai puteam abtine si am inceput sa plang.Lacrimile ii patau poza lui...poza lui Damon...nu,nu.Insa cand m-am uitat mai bine,in loc de lacrimi era sange.Nu...nu..
"Sange.."
Am tipat si am aruncat cartea cat colo,facand in jurul meu sa ma inconjoare chestii,incontrorabil.
-Nu,nu el.De ce el?am inceput sa tip,iar geamurile au inceput sa se sparga,in jurul meu.
OOc:Miranda sau kitsune
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Miranda:
Am tras-o brusc la mine, sa sta cu fata la mine... Este atat de speriata... Imi place durerea ei... o transforma... o maturizeaza.
- Esti o fata speciala... Incearca sa te calmezi... Eu pot sa te fac sa-ti controlez puterile, dar trebuie sa analizez bine situatia...

OCC: cine vrea

Yvone:
Nu vroiam sa o privesc in ochi.Vroiam doar sa fiu singura.Am inceput sa respir adanc,iar toate lucrurile care ma inconjurau au cazut cu zgomot.Insa,parul meu nu-si schimbase culoarea,si aveam o presimtire ca asa va ramane.
-Nu ma atinge,am spus,in timp ce m-am smucit.
OOC:miranda
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Miranda:
- Nu-ti face griji... Nu-mi poti face nimic... atingerile tale nu-mi dauneaza deloc... Imi folosesc puterile ca sa ma apar, chiar daca dupa acea voi fi secata, trebuie sa te ajut.

OOC: cine vrea

Yvone:
-Nimeni nu ma poate ajuta,am spus in timp ce tipam.Si chiar daca tu te protejezi cu acel scut nu conteaza,iti absorb din forta vitala,iar in cateva secunde te voi atinge perfect,de parca nici nu te-ai aparat.Deja iti simt fluxul amintirilor,si inseamna ca nu mai ai mult timp.Mi-am indepartat mainile cu forta din ale ei,si atunci scutul ei disparuse,iar ea a ramas surprinsa.
-Ti-am spus eu.
OOC:miraaanda
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

MirandaȘ
Am ramas putin uimita, din cauza a doua lucruri la fel de grave: este foarte speriata si puterile sale mi-au absorbit scutul. Ce bine ca sunt un maintain, puterile mele se trag din minte, astfel, niciodata nu o sa fiu secata de puteri, iar renasterea o sa ma ajute daca ma omoara. Dar... este puternica, deci va trebui sa invat cum sa-i9 ghicesc miscarile, ca s-o pot invinge daca trece de partea cealalta, dar nu o cred in stare...
- Ce iti place cel mai mult ?

OCC: cine vrea



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 58.286 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 38.263 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 98.012 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.721 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)