Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de rpg-ul meu ?
Cam plictisitor...
25.00%
1 25.00%
Unele persoane vor sa se dea mare si tare...
0%
0 0%
Este super...
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Intunericul nestiutului~ Incepere

Amaya:
-In regula...Apoi am putea sa le punem pe anii de scriere deoarece asa o sa se gaseasca si altadata cartile mai usor.
Zic in timp ce ma apuc sa deschid fiecare cutie si sa scot cartile.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:
Plec din camera destul de grabita, am primit un apel de la Saya, mie atat de dor sa vorbesc cu ea, mereu ma intelegea. In fata mea se arata alta cutie, un neagra, raman putin pe loc, socul este destul de mare, nu pot sa cred ca mai este una, de parca celelalte zece cutii nu ne ajungeau. O deschid si raman uimita... acolo este...

OCC: Kitsune

Amaya:
Observ o noua cutie si se pare ca ea continea exact cartea arsa! Raman uimita. Era exact momentul asteptat de mine! Ma apropii de fata ce tinea cartea si o intreb politicos:
-Pot sa arunc o privire?
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:
-Normal.... Zic sec... Merita sa stie trecutul, merita sa-si stie originile, merita sa stie ce diavoli rai exista la ea in clan. Poate o s-o doara, dar trebuie sa afle. Dar nu o sa afle acum, in acea carte nu o sa gaseasca nimic, pagina care o intereseaza este vrajita, numai eu si Alois stim incantatia, dar se poate gasi la pagina 66 in cartea mea aurie. Dar nu o sa stie niciodata... trecutul

OCC: Kitsune

Amaya:
-Grozav...Cea ma importanta pagina este blocata....
Totusi Alois sigur stie ceva asa ca am sa-l intreb ami incolo. Ma intorc la aranjatul cartilor...
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:
Ma uit la ea, pot sa vad si sa simt ca se gandeste la altceva, nici de cum al niste carti amarate. In cutia neagra se mai gasesc carti, intre ele se gaseste si o poveste dintre un vampir si un varcolac. Rasfoiesc cartea, uitandu-ma la marime si la asezarea scrisului in pagina, dintr-o data imi sare in ochii niste cuvinte mai mici, ma uit bine si observ ca acolo scrie : " <<M>> trebuie sa moara ! "

OCC: Kitsune

Amaya:
Ma uit la fata de langa mine ce avea acum o expresie speriata. Ma apropii de ea si citesc pagina din carte unde observ <'M' trebuie sa moara!> , iar apoi zic furioasa:
-Care e prostovanul de a scris cartea? Daca mai are pe cineva in viata ne poate da detalii. Cum adica trebuie sa moara? Nu-s sanatosi asta e clar!
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:
Inca o data sunt furioasa, dar nu pe carte si pe scriitor, ci pe cea de langa mine. Ea nu stie ce se intampla ? "M trebuie sa moara" poate suna ridicol, dar in acelasi timp atat de clar, persoanele ce se nasc cu acest semn sunt mult mai puternici, iar ceilalti ii vrea morti. Acest lucru nu m-a speriat foarte tare, doar m-a uimit. Cine o fii sriitorul ?
- Autorul este Alois... spun calma, ca si cum nu s-ar intampla nimic.

OCC: Kitsune

Amaya:
Propozitia fetei ma izbeste ca un dus rece. Se pare ca vampirul care avea raspunsuri nu dorea vreun 'M' in jurul sau desi se oferise sa antreze cativa. Eram cumva in casa unor ciudati sau ce? Ma simt clar in plus , isr gasitul unui siretlic ca sa o zbughesc de aici trebuie pus pe planul unu. Am observat ca fata era oarecum deranjata de mine asa ca m-am indepartat intorcandu-ma la desfacutu cutiilo nu inainte de a zice un Aham cam delasator.
OOC: Miranda
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

Miranda:
Alois a facut asta ? Imi vine usor sa cred... "M" poate fi foarte important pentru cel ce-l poarta, dar omoara multe persoane, poate chiar si pe cel ce-l detine. Din aceasta cauza el ne antreneaza, nu vrea sa facem pe altii sa sufere, vrea sa ne ajute. Las cutiile acolo unde sunt si ma duc la geam si incep sa citesc putin din carte, care este, spre surprinderea mea, destul de buna.

OCC: Kitsune



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 58.019 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Shadow Fall-Incepere Crissu'Blacker 86 37.987 04-12-2011, 02:37 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Pacatul suprem-incepere. Kimera 370 96.984 09-09-2011, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.698 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)