Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inocenta dragostei

#51
Schimbarea si surpriza


O noua zi si-a facut aparitia, iar soarele a adus cu el si pasarile care erau ceasul desteptator al frumoasei brunete. Aceasta a deschis usor ochii sprijinindu-se in coate. Si-a indepartat usor patura si s-a dat jos din pat. Si-a luat in picioare papucii pufosi cu o pisicuta roz si si-a luat halatul subtire de culoare alba. S-a indreptat spre dressing de unde si-a luat un prosop negru, o pereche de boxeri albi, un sutien alb , o pereche de pantaloni negri si un maieu alb cu buline mov. Si-a luat hainele si s-a dus in baie, unde si-a lasat prosopul pe suport si hainele in cuier, apoi a dat drumul la dus. Si-a indepartat pijamalele si a intrat in cabina. Stropii de apa se loveau de trupul adolescentei prelingandu-se pe pielea fina si disparand in cele din urma. Fata se gandea intens la discutia ei cu Aisa. Daca era adevarat ceea ce a spus blonda? Daca Max nu juca teatru? Oare chiar o vrea inapoi pe trapezista? Aceste intrebari ii rascoleaau mintea tinerei. A dat la o parte gandurile si a luat sapunul de pe suport, incepand sa isi mangaie corpul cu el. Dupa ce si-a terminat treaba, a iesit din cabina si a inceput sa isi stearga trupul cu prosopul negru. S-a imbracat si si-a scos din sertarul de la chiuveta feonul. L-a bagat in priza si a inceput sa isi usuce parul. In timp ce aerul calda ii usca parul, tanara se privea in oglinda. Brusc a oprit aparatul si si-a luat o suvita de par in mana, in timp ce se privea in oglinda.
- Poate ca e timpul pentru o schimbare!
A lasat aparatul jos si a iesit din incapere, indreptandu-se spre usa. A deschis-o usor si s-a indreptat spre scari, coborand treptele. Ajunsa la parter a observat ca Diego era plecat la firma, iar Cristal era in bucatarie. S-a dus in bucatarie, unde bruneta pregatea ceva de mancare. Fata s-a apropiat de cumnata ei si i-a spus ca doreste sa ii vorbeasca. Bruneta a aprobat din cap si i-a spus sa o astepte in birou. Adolescenta a aprobat din cap si a pasarit incaperea indreptandu-se spre birou. A deschis usor usa si a patruns in interior. S-a asezat pe unul din scaune si a aruncat o privire prin camera.
- Despre ce vrem sa discutam Ariel? o intreba Cristal, care tocmai si-a facut aparitia pe usa.
- Cristal vreau o schimbare de look. Poate sa ma tund, sa ma vopsesc, orice!
- Pai daca tot vrei , pot vorbi cu cineva. Cand ai vrea?
- Chiar azi, daca nu e nici un deranj.
Bruneta a pus mana pe telefon si a scos din birou o agenda. A rasfoit cateva foi si pana a gasit un numar de telefon si a format cifrele. Dupa cateva minute de convorbire Cristal a inchis telefonul si a privit-o pe adolescenta. I-a spus ca o va duce astazi peste o ora, la salonul unei prietene. Trapezista a imbratisat-o cu caldura pe bruneta si i-a multumit, iar dupa ce s-au despartit din imbratisare , fata s-a dus in camera ei pentru a se pregati. Cand a ajuns in incapere l-a vazut pe Maxim care dadea cearceaful jos de pe pat. De fapt toata camera fetei era pe dos, iar brunetei nu ii placea dezordinea.
- Maxim ce-ai facut? Caine nebun si rau ce esti. Ce se intampla cu tine in ultimul timp?
Catelul s-a apropiat sfios de fata si a inceput sa o priveasca cu ochi nevinovati. Tanara a oftat si l-a luat pe Maxim in brate si s-au indreptat spre geam, unde s-au asezat pe pervarz.
- Ti-e dor de Max nu e asa? Ai vrea sa ne intoarcem acasa nu e asa? Imi pare rau Maxim, dar ne vom mai petrece destul de mult timp aici.
Fata si-a lasat animalutul jos si a luat cearceaful de jos, urcandu-l in pat. S-a imbracat cu o pereche de blugi si un tricou gri, s-a incaltat cu o pereche de adidasi albi. Si-a pus intr-un ghiozdanel telefonul, portofelul si agenda electronica. A coboarat jos unde era asteptata de bruneta. Cele doua au iesit din casa si s-au indreptat spre masina lui Cristal. Automobilul a iesit in curtea vilei si se indrepta spre salonul de coafura.
- Apropo maine incepi lectiile de sofat. Esti la aceeasi scoala cu Miguel.
- Serios? Multumesc mult pentru tot ce faci pentru mine Cristal. Fratele meu si-a ales o sotie demna.
- Nu ai pentru ce sa imi multumesc Ariel. Imi amintesti mult de mine cand eram la varsta ta.
In cealalta parte a lumii, mai precis in Tokio, Max se indrepta spre firma tatalui sau. Era hotarat sa o aduca pe Ariel inapoi. A coborat din taxi si s-a indreptat spre intrarea cladirii. S-a indreptat spre lift si a apasat butonul care sa il duca la etajul unde se afla biroul tatalui sau. Cand usile liftului s-au deschis, tanarul s-a indreptat spre usa biroului, fara sa ii spuna secretarei sa il anunte. A deschis usa si a observat ca tatal lui vorbea la telefon. Daniel si-a indreptat privirea spre baiat, in timp ce secretara a ajuns in spatele adolescentului. Dupa ce si-a incheiat convorbirea, Daniel a lasat telefonul jos si isi privea fiul, in timp ce secretara se tot scuza. I-a cerut fetei sa ii lase singuri, iar brunetul s-a asezat pe scaunul din fata barbatului.
- Ce e cu tine aici Max? E prima oara cand te vad la firma. Ai ramas fara bani?
- Nu vreau bani. Vreau sa imi cumperi un bilet pentru Londra, pentru ca ma duc dupa Ariel sa o aduc acasa.
- Ce vrei sa faci? Max tu nu ai nici un drept asupra surorii tale. Ea vine acasa cand zic eu sau cand vrea ea. Si in plus de ce e interesul asta absurd pentru ea? Din cate stiu eu o urasti.
- Ce te face sa crezi ca o urasc? O iubesc tata. Si o vreau inapoi. Mi-am dat seama cat de mult ma raneste absenta ei. Nu vreau sa fie sora mea, vreau sa fie femeia cu care imi voi petrece restul zilelor!
Auzind spusele fiului sau, Daniel s-a ridicat de pe scaun si s-a apropiat de baiat. S-a asezat in fata lui si a incercat sa afle de cand fiul sau o iubeste pe fiica lui.
- Max, de cand o iubesti? Adica am observat ca in ultimul timp te-ai comportat cam ciudat, mai ales de cand sora ta a plecat.
- O iubesc si as da timpul inapoi ca sa fac sa ma ierte pentru ceea ce am facut. Cand am aflat ca e sora mea am incercat sa ii distrug sentimentele si sa o fac sa plece din casa, insa am cazut in propria mea capcana. M-am indragostit de ea! Cand a plecat in Grecia am plecat dupa ea. Am violatat-o, am bruscat-o, insa ea ma iertat, sau asa a spus. La petrecere am ranit-o doar pentru ai demonstra lui Diego ca m-am schimbat si asta i-a determinat plecarea. Tata nu stiu ce sa fac ca sa se intoarca la mine. Mi-e frica! Daca in Anglia ma va refuza si nu va dori sa se intoarca cu mine in Tokio?
- Max, daca Ariel te iubeste sunt absolut sigur ca se va intoarce la tine. Acum probabil a plecat pentru a-si cicatriza ranile pe care i le-ai provocat, insa daca tu esti alaturi de ea, acele rani se vor cicatriza mai usor.
- Cum s-a intamplat la tine si la mama nu? Marisol mi-a spus totul.
- La mine a fost altceva, insa povestile noastre sunt asemanatoare.
Barbatul a chemat-o pe secretara la el si i-a spus sa cumpere un bilet de avion pentru Anglia. Tanara a aprobat din cap si a iesit pe usa. In cateva minute i-a spus sefului ei ca avionul este intr-o ora si pana diseara va fi in Anglia. Auzind afirmatia, adolescentul a iesit pe usa si s-a indreptat spre casa pentru a-si face bagajele. Daniel zambea usor, in timp ce privea fotografia sotiei lui. Intr-un fel povestea lui se repeta. A luat telefonul pentru a-l suna pe Diego. Blondul trebuia sa isi astepte fratele la aeroport.
- Tata! Ce placere sa te aud, dar ce e cu miracolul asta? Niciodata nu m-ai sunat la firma. Cui se datoreaza acest fapt?
- Fratelui tau!
- Lui Max? Ce-a mai facut? A fugit cu Priscila in Europa?
- Nu! Vrea sa vina dupa Ariel. Peste o ora are avionul.
- Si tu ai fost de acord cu asta? Tata daca va incerca sa o raneasca pe sora mea?
- O iubeste, Diego! Mi-am dat seama din comportamentul lui din ultima vreme si din disperarea cu care mi-a vorbit acum cateva minute. Crezi ca ai putea sa il astepti la aeroport? Asa poate aveti ocazia sa va impacati.
- Sigur tata. Il voi astepta, nu-ti fa grija. Si eu vreau ca cei doi sa se impace. Ariel sufera mult, cu toate ca vrea sa ascunda asta. Acum trebuie sa inchid. Mai vorbim diseara.
In Anglia, la salon, bruneta era supusa unor schimbari drastice. Parul ei lung era acum scurt pana la umeri, iar bretonul drept ii incadra perfect fata. Suvitele roz ii dadeau o nuanta de rebeliune. Dupa aceasta schimbare, Cristal si Ariel i-au multumit celui care a schimbat-o pe bruneta si au iesit din incapere. S-au indreptat spre casa, deoarece adolescenta trebuia sa plece diseara cu Miguel. Trebuia!
La aeroportul din Tokio, Max astepta nerabdator sa urce in avion. Langa el, Aisa si Larry sperau ca adolescentul sa o poata aduce pe trapezista inapoi acasa. Deodata in difuzoare s-a auzit o voce de femeie care spunea ca pasagerii trebuie sa se indrepte spre porti. Baiatul si-a luat ramas bun de la prietenii lui si s-a indreptat spre poarta. Dupa ce i-a inmanat biletul insotitoarei, s-a urcat in avion si s-a asezat la locul lui. In cateva minute avionul si-a luat zborul, iar Max era nerabdator sa ajunga in Londra.
In camera adolescentei, aceasta se pregatea pentru a iesi in oras. Maxim statea pe pat, in timp ce fata se afla in dressing si incerca sa isi gaseasca tinuta. Nu stia ce sa aleaga intre fusta si pantaloni si maieu si tricou. Intr-un final si-a ales o pereche de pantaloni negri si un tricou negru cu o fetita roz pe care scria "Looking for Adventure" si cu spatele gol. S-a imbracat si s-a incaltat cu o pereche de adidasi negri cu spirale roz, apoi s-a indreptat spre baie pentru a se machia.
La aeroport, brunetul isi astepta fratele sa coboare din avion, iar langa acesta se afla bagajul tanarului. Diego a observat ca fratelui lui il cauta cu privirea si l-a strigat. Tanarul si-a indreptat atentia catre fratele lui mai mare si s-a apropiat de el. L-a imbratisat si i-a spus ca vrea sa ajunga la el acasa cat mai repede pentru a o vedea pe adolescenta.
In vila si-a facut aparitia blondul. Acesta si-a salutat matusa care se juca cu Maxim si a urcat in camera la bruneta. Ajungand in dreptul usii a batut incet si a deschis-o intrand in interior. A strigat-o pe adolescenta, iar aceasta si-a facut aparitia din baie. Cand baiatul a vazut-o a ramas cu gura cascata. Tanara era mai frumoasa pe zi ce trece. Dupa ce a complimetat-o, blondul i-a spus ca e timpul sa mearga. A luat-o de mana si au iesit din camera, indreptandu-se spre scari. Au coborat usor treptele, insa la penultima treapta, bruneta s-a oprit. Il privea socata pe cel din fata ei , in timp ce Miguel nu intelegea ce se intampla. Max a zambit usor si si-a deschis bratele. Bruneta i-a dat drumul la mana blondului si a coborat scarile indreptandu-se spre brunet. I-a sarit in brate imbratisandu-l strans in timp ce cateva lacrimi i s-au prelins pe obraji. Tanarul a indepartat-o usor si a sarutat-o apasat pe buze. Amandoi aveau nevoie de acesta sarut mai mult ca orice. Limbile lor se jucau , in timp ce bruneta si-a pus mainile dupa gatul baiatului. I-a lipsit mult Max! Insa vor putea fi fericita impreuna cu el?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#52
wow...imi place la nebunie cap:X....acest fic are tot ce-i trebuie :X...imi pare bine ca ariel nu a plecat cu blondinu ala ( urasc blonzii T_T ) ...si sper sa-l ierte pe max si sa se intoarca cu el. Tatal lor o sa le accepte relatia? Sper ca da....la urma urmei, la lasat sa plece :X...

abia astept nextu s sper ca va veni curand >:D<

#53
soooper capitolul nu am vazut greseli
descriere-exact cat trebuia
naratiunea- nemaipomenitha
dialog-asta a fost supliment pentru a-ti face cap mai bun
sper din suflet ca ariel se intoarce acasa cu max, fac un cuplu asa de frumos :X
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O privire inocenta **angels** 12 8.186 23-10-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.746 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)