Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O privire inocenta

#11
Uuu, next :X
Sunt primaa :D
Deci mia placut capitolul asta. Descriere am vazut, dar putina. La sfarsit am mai vazut putin mai multa. Dialog, nu e foarte bun dar nici sec, este bun ;) Actiunea, e ok, dar pe ici pe colo e putin grabita. Deci astept urmatorul capitol cat ma repede. Deci succes si spor la butonat tastatura
Zbye!
[Imagine: Hm757.png]





#12
Nu sunt 3 comuri`...dar ms Inna pt com..deci...nectu`..


Capitolul5

Sasuse pentru asi potoli furia,se gangi sa iasa la un club.Temari plictisita pana peste cap,se ruga de rozalie sa iasa si ele la un club.Ajungand,Sakura il zari pe Sasuke,in compania catorva fete.desi incerca sa se faca nevazuta,Sasuke o zari.O fata din grupul lui Sasuke se indrepta catre cele 2 fete.
-Buna,zise fata.
-Buna!Sakura nu baga de seama cat de frumoasa era fata.Avea parul lung si blond,culoarea ochilor era de un caprui inchis,ce sugera ca nu e bine sa o superi.
-Sunt Ino.Sasuke m-a trimis sa va ofer ceva de baut.Mi-a spus sa iti multumesc ca i-ai schimbat asternuturile.
Sakura mai avea putin si plangea,insa Temari care spumega de furie,ii replica:
-Spunei dragului tau logodnic,sau ce o fi,ca daca o fata il refuza,asta nu inseamna ca trebuie sa isi bata joc de ea.
Sakura interveni ,uimindu-le pe amandoua:
-Spunei sa se duca dracu`!
-O sa-i transmit,zise blonda si se indrepta spre Sasuke.Aceasta ii transmise doar mesajul Sakurei.Chipul lui vesel era plin de rautate.Ini vroia sa fie sotia lui Sasuke,asa ca mama lui Sasuke o informa cu ceea ce trebuie sa faca,si o atentiona-se in legatura cu Sakura.
Sakura era cunoscuta in acel club.De fiecare data cand venea ,urca pe scena alaturi de Dj. sa cante o ,melodie.Cand Dj. spunea ca e timpul pentru ROZIK,publicul incepu sa-i aclame numele Sakurei.Sasuke crezu ca este doar o coincidenta.
-Sakura,esti pregatita?intreba Dj-ul catre public.Sakura care intrun final ajunse langa scena,striga:
-Sunt aici!
-Rozalio,sus pe scena cu tine!Ia sa vedem,mai doreste cineva sa cante alaturi de vedeta noastra?
Vazand ca nici o mana nu este pe sus,Dj.-ul spuse:
-Haide-ti mai!Avem versurile scrise,nu fiti lasi!
-Ma ofer eu!se auzi o voce.Sakura spera ca a fost doar imaginatia ei,insa ,cand il vazu pe Sasuke ca urca pe scena,inima incepu sa-i bata.
-Asteas versurile.Si acum cantati!



It's like
He dosen't hear a word i say
His mind is somewhere far away
And i don't know how to get there

It's like
He olny wants to chill out
Makes my wanna pull my hair out
Like he dosen't even care

You,Me
Were face to face
But we don't see eye to eye

Like Fire and Rain!
Fire & Rain
You can drive me insane.
Drive me insane.
But I can stay mad at you for anything.
Were Venus and Mars
Venus and Mars
Were like different stars.
Different stars.
Your the harmony to every song I sing,
And I wouldn't change a thing.

So start a sigar a day
Just wanna let the music play
She's all or nothing
But my feelings never change

Why , you try to read my mind
You try to pick up fight
That's what all my friends say

You,Me
Were face to face
But we don't see eye to eye

Like Fire and Rain!
Fire & Rain
You can drive me insane.
Drive me insane.
But I can stay mad at you for anything.
Were Venus and Mars
Venus and Mars
Were like different stars.
Different stars.
Your the harmony to every song I sing,
And I wouldn't change a thing

When i am yes shes no
But when i hold on he just says go

We're perfectly in perfect
But I wouldn't change a thing

Like Fire and Rain!
Fire & Rain
You can drive me insane.
Drive me insane.
But I can stay mad at you for anything.
Were Venus and Mars
Venus and Mars
Were like different stars.
Different stars.
Your the harmony to every song I sing,
And I wouldn't change a thing
But i can't stay mad for anything
Were Venus and Mars
Venus and Mars
Were like different stars.
Different stars.
Your the harmony to every song I sing,
And I wouldn't change a, I wouldn't change a thïng

Camp rock-I wouldn't change a thing


In melodie era vorba de dragoste.Dupa terminarea cantecului,au fost aplaudati si aclamati.
-Sakura,ne-ai cucerit inimile,zise Dj-ul,iar tu,pentu un incepator esti la naibi de bun.Felicitari la amandoi!Dupa ce au coborat de pe scena,Sasuke a tras-o pe Sakura intru-un separeu.Separeul era gol si intunecat.Lipind-o de perete a inceput sa o sarute pe gat,facand-o sa geama de placere.Sakura ar fi vrut sa il dezbrace ,sa-l sarute pe acel piept perfect,sa-i cerceteze acea scobitura a gatului,dar nu,nu vrea.Sasuke era beat mort.Vorbele ce-i ieseau pe gura ,nu ieseau si din suflet.Incepu sa-i descheie primul nasture,insa fata il impinse,astfel cazand pe fotoliu.Sasuke incepu sa rada in hohote.
-Timida,hai las-o moarta.Ajuta-ma sa ma relaxez,si promit ca o sa te platesc bine.Aceste vorbe o injunghia pe Sakura drept in inima.
-Nu ai nici un drept sa iti bati joc de mine,nenorocitule insa vorbea singura.Sasuke adormi-se .Luand-o pe Temari,aceasta se grabi sa ajunga acasa.In acea seara,fetele se hotara-se ca a doua zi sa mearga la plaja.
Rzele soarelui incepeau sa se arate.Fetele erau si ele prezente ,privind rasaritul ce promitea noi inceputuri.Fetele intrara in apa pentru a se balaci.In acel moment,sosi si Sasuke,insotit de Gara ,Ino si alti prieteni.Gara observand acel par roz bombon,zise bucuros:
-Se pare ca avem si fete dragute printre noi.
-Pe care ai pus ochii?spuse Sasuke ,aratand cu ochiul spre cele patru fete care ii insoteau.
-Pe nici una.
-Atunci de cine dracu` zici?
-Uite acolo fete frumoase!zise el aratand cu sprancenele spre cele doua siluete ce ieseau din apa.La inceput Sasuke nu le recunoscu,fata fiindu-le acoperite de razele soarelui,insa Gara il dumeri:
-Temari si Sakura.ino,tafnoasa, interveni:
-Sunt menajerele,ce va fac curat in bloc.Doar nu vreti sa va faceti de ras umbland cu ele.
In acel moment,sora lui Sasuke si a lui Gara ,Andreea,iesi in fata grupului zicand:
-Daca vreti stai aici.Eu merg cu Gara sa le tinem companie.Azi nu am chef sa va suport aerele de bogatasi.Andreea era sora lor mai mica.ea avea 18 ani jumatate.Era de inaltime medie.Corpul ii era bine format.Parul ii era in trei culori,blond,negru si rosu.Culoarea ochilor era de un caprui aprins,punandu-i in evidenta forma fetei.Rareori Ino era invidioasa pentru corpul ei atletic.Era gimnasta profesionista,castigan-d trei medali de aur si una de argint.Ii placea sa fie rasfatata de Gara.Sasuke incerca sa para indiferent de prezenta Sakurei,insa chipul ei angelic si iubirea ce o purta pentru ea,il tradau,astfel uitandu-se cu coada ochiului la ea.In timp ce mergeau spre fete,Gara ii povesti Andreei ce se intampla-se intre el si fata cu par roz.
-Ce nesuferita poate fi mama uneori.Daca Sasu s-a indragostit nu ar trebui sa intervina ea mot-cocot.Dar tu de ce nu i-ai explicat lui Sasu de planul mamei?
-E viata lui,trebuie sa se descurce singur.Noi nu o sa fim mereu langa el sa-l ajutam,insa daca o va rani pe Sakura,ii voi explica situatia.Acum sa-ncheiam discutia.Ia putina apa in maini!

Cam atat pentru azi..:*:*:vreau comentarii..:ha::ha:Ja`ne!:bye:[posturi unite]
Cap 6


-Ia putina apa in maini!
Sakura si Temari stateau pe burta,cu castile in urechi,si se bronzau,cand un val de raceala le-a cuprins.Amandoua au sarit ca arse.Gara si Andreea au inceput sa rada in hohote.Gara incerca sa o faca pe seriosu:
-Domnisoarelor,ati facut plaja sa saliveze,asa ca a trebuit sa va racorim.
-Ma prezinti si pe mine?interveni Andreea.
-Aaa,da .Scuze.Fetelor,ea e Andreea,sora mea.Andreea,ele sunt Sakura si Temari.Sa stiti ca Andreea uraste un singur lucru.
-Care?intreba Sakura curioasa.
-Urasc sclifositele bogate,cum ar fi blonda aia de acolo,aratand cu degetul spre Ino.Sakura il vazu pe Sasuke care o studia ,astfel se intoarse cu spatele la el.
-Si noi.zise Temari.
-Acum ne lasa-ti sa va tinem companie?N-am chef sa fiu stresata de piti` alea.
-Sigur.
-Mesi Sakura.
-Hei codite!Pe mine nu ma pupi?In acel moment,Temari sari in bratele lui Gara,depunandu-i un sarut pasional pe buze.Andreea ferici sa isi vada fratele fericit,ii sopti Sakurei la ureche:
-Ce n-as da sa ma indragostesc si eu ca ei doi.Sakura observa pe mana prietenei sale un inel ce semana ca o verigheta,insa nu ii trecu prin cap sa o intrebe de unde o are.Insa ,cand Gara scoase un inel de aur alb,Sakura ramase un pic surprinsa.
-Da-l jos,ii zise Gara lui Temari.
Dandu-si jos primul inel,si-l puse pe cel oferit de Gara,apoi pe cel care il avea deja.Andreea curioasa si ea ,intreba:
-Ne explici si noua care e faza cu inelele?
-Sigur.Andreea ,ti-o prezit pe sotia mea si cumnata ta.Ne-am casatorit acum cateva zile.
-Atunci cand ne-ai adus florile si bomboanele.interveni Sakura uimindu-i pe amandoi.
-Da,dar de unde stii?intreba Temari.
-Temari,prietena ta e desteapta.I-ai vazut verigheta.Asa-i?o intreba Gara.
-Da.
Andreea care era in culmea fericirii,le imbratisa pe ambele fete.Il felicita pe Gara si Temari.
-Ma bucur ca tu esti cea care i-a furat inima fratelui meu.Dupa ce sarbatorira cu un pahar de suc,hotara-ra sa intre in apa.Temari si Gara mersera in larg lasandu-le pe Andreea si Sakura la apa mai mica,nestiind nici una sa inoate.Sasuke vazand ca fratele sau s-a departat de Sakura si Andreea,s-a hotarat sa intre in apa.Acesta intra urmat de ceilalti.Venind langa fete,Ino le zise:
-Haideti sa inotati!
Andreea fiind obisnuita cu Ino ,ii zise lui Sasuke:
-Sasuke,i-ati mimoza si dispareti!Sasuke stiind ca sora lui nu stie sa inoate se gandi sa o ia in larg.
-Surioara,surioara,ce-ai zice sa megem sa inotam?Ridicandu-se in picioare,se ridica si Sakura.La vederea corpului ei,Sasuke si cu ceilalti baieti au ramas gura casca.Un baiat se gandi sa comenteze,insa nu se gandi bine:
-Uite aici fata sa-ti satisfaca poftele.Sasuke gelos din cap pana in picioare,se rasti la el:
-Taca-ti dracu fleanca.Andreea se hotara sa profide de aceasta situatie.
-Ce-i Sasuke?S-a gasit o fata care sa nu-ti cada la picioare?
-Tu sa taci!
-Nu stiu ce s-a inamplat cu fratele care ma iubea si eu il iubeam.Cred ca nu ai tinut cu adevarat la mine.
-Stii ca nu e adevarat.
-Daca era adevarat,astazi ai fi renuntat la sclifositii astia si ti-ai fi petrecut ziua cu mine si Gara.
-Dar...
-Nu, nu vreau sa te mai aud.Considera ca e ultima oara cand mai vorbesti cu mine.Daca vrei sa te iert vreodata ,reparati greseala!
-Care greseala?intreba Sasuke nedumerit.
-Ghiceste si singur.Hai Saku.Sa mergem!
-Eu mai stau putin.
-Bine.Iar tu Sasuke,s-o lasi in pace!Sasuke cu baietii iesira din apa.Si-au mutat sezlongurile mai aproape de mal,astfel fiind martori la show-ul oferit de Ino.Sakura care ramase singura in apa,fu luata pe sus de Ino si celelalte fete,si dusa in larg,lasand-o singura.Aceasta nestiind sa inoate,incepu sa strige:
-Ajutor!Ajutor!Nu stiu sa inot!Andreea care auzi tipetele,striga la Sasuke:
-Sasuke!Ajut-o pe Sakura!
-Cum ad..,dar in acel moment,auzi si el tipetele de ajutoe.Tipetele incetara.Sasuke se grabi sa ajunga la Sakura,insa in acel moment fu scoasa la suprafata de Gara.Adusa la mal,fata isi reveni cu greu.Andreea nervosa ,o palmui pe Ino.
-Putai sa o omori!Tu chiar nu gandesti?!
Temari printre lacrimi ,reusi sa zica:
-Daca vre-unul dintre voi se mai apropie de ea,va omor cu mana mea!!Ino nevoasa,o jicni:
-Auzi,fufo,daca te-ai dat pe langa Gara,crezi ca ma poti ameninta?
-Fufa asta esti sotia mea,si cred ca are dreptul sa isi apere prietena.Sasuke ramase uimit la firmatia fratelui sau.Se insurase,si lui nu ii zise?
-Hai sa va conduc acasa!Gara impreuna cu Temari,Sakura si Andreea parasira plaja,indreptandu-se spre casa.


Sper ca v-a placut si partea asta:X:X:eu va pup si pun continuarea dupa cateva comuri...;););)...plzzz..comentati si voi.Ja`ne:X:X:

#13
Am intrat sa vad ce povesti mununate au continuare, si am dat de aceasta poveste care dupa parerea mea este interesanta.
Daca nu am spus pana acum, spun acum: " Povestea ta are o idee originala" , Cel putin dupa parerea mea. Nu am citit multe povesti dar cele pe care le-am citit nu aveau ca inceput si cuprins, ideea ta.
Totusi mi se pare actiunea cam grabita, nu am de gand sa-ti spun ce anume nu ai facut bine, sau unde mi s-a parut ca actiunea, era alergata de caini, asta nu e trreaba mea.
Doar atata vreau sa-ti spun: Abia astept sa citesc continuarea!

Bye Bye :x:x:x



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.728 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Inocenta dragostei Alexi 52 31.953 17-06-2009, 10:31 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)