Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O privire inocenta

#1
buna.Nu imi place sa vorbesc mult dar va spun direct:D:D: ca vreau comentari;);) vreau sa stiu si parerea voastra.::*

Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe
urma acestor personaje/intamplari.


Cap 1


-Da-mi si mie cheia de la camera 128,ii zise Sakura lui Temari.
-Am inteles ca e un baiat dragut la camera 128,da mai are si fite.
-Daca lasa si el un bacsis mai mare atunci e un dragut.
-Doamne,numai la bani iti sta gandul.
-Nu mi-ar mai sta gandul la bani,dar am de platit intretinerea si taxa la facultate.
-Doamne,e vacanta si eu lucrez,vreau la club.
-Mie imi spui?zise Sakura trista.
Sakura era o fata draguta,dupa care multi baieti alergau.Era inalta si foarte bine dezvoltata.Parul ii era lung,de culoare roz.Avea cel mai lung si frumos par dupa parerea colegelor ei.Culoarea ochilor era de un verde pal.Daca o priveai in ochi,te indragosteai pe loc de ea.Firea ei era mai nebunatica.Ii placeau cluburile,mergand aproape in fiecare weekend,in functie de banii pe care ii avea.Era destul de indrazneata dar era si destul de timida.Locuia singura in casa parintilor ei.Parintii ei murise in urma cu 2 ani.De atunci a inceput sa munceasca.Singurul ei venit se afla intr-un cont,insa nu il putea folosi decat dupa ce implinea varsta de 20 de ani.Mai avea un an ,si nu mai avea pentru ce sa isi faca griji.Parintii ei avuse un mic lant de magazine.Dupa moartea lor,magazinele au fost vandute de avocatul familiei,iar banii au fost depusi in contul pe care Sakura avea sa il foloseasca cat de curand.
-Abea astept sa fac 20 de ani.Nu o sa mai am grija banilor.
-Norocoas-o.Poftim cheile.In acea zi Sakura era imbracata cu o pereche de blugi stramti si un maieu alb.Peste maieu avea un halat alb,care ii punea in evidenta corpul ei superb,pe care il puteai asemana cu o clepsidra.Sakura lua cheile si urca treptele.In brate tinea lenjeria,pe care trebuia sa o schimbe.Ajungand,vara cheia in broasca si pasind usor ,intra in camera.In camera spre surprinderea ei era curat.In acel timp,din baie iesi un baiat .Acesta avea doar un prosop ,infasurat n jurul taliei.Sakura nu il auzi iesind,asa ca incepu sa schimbe asternuturile.
-Doamne,ce grea e viata.Greu mai trece.De ce nu am putut primi banii acum si doar la 20 de ani?De ce mi-ai luat?
-Cam multe "de ce"-uri.zise baiatul.
Speriata ,Sakura se intoarse spre el .Privirile li se intalnira.Nic unul nu se misca.Fiecare se cerceta unul pe altu."Doamne ce frumoasa e"zise baiatul in gandul lui."Ce ochi frumosi"."Uite o fata pe care n-as putea sa o uit usor".Sakura si ea era uimita de frumusetea lui.Corpul ii era dezvaluit,aratandu-si splendoarea.Parul era mai lung decat se purta.Culoarea era neagra."E superb,magnific,o doamne,vine spre mine"Apropiindu-se de ea isi puse o mana dupa ceafa ei ,aducandu-i buzele mai aproape de ale lui.Acea atingere o facu sa vibreze de dorinta.Incepu sa o sicaneasca,sarutandu-i colturile guri,apoi ii captura gura.Limba lui intrea lin incepand sa cerceteze acel miez delicios.Picioarele parca erau formate numai din gelatina,astfel ,lasandu-se usor in jos,insa el o opri la timp.
-Ai muncit cam mult.Ai nevoie de o pauza.
-D..da.bigui ea.
-Iarta-mi gestul indraznet,insa m-ai fermecat.Ai niste ochi superbi.O privire inocenta.Scuze,am uitat sa ma prezint.Sunt Sasuke Uchiha.Sunt in vacanta cu familia.Mai degraba,mama a insistat sa vin.Eu aveam chef sa stau acasa,insa ma bucur ca nu am ramas.Intimidata de aluzia lui,Salura care inca se afla in bratele lui rosi toata.El observase,zicandu-i:
-Ai obiceiul sa te intimidezi ,de fiecare data cand te afli in bratele unui baiat.


Imi pare rau daca am scris putin,da maine ma scol devreme deci..scz si pentru greseli ;);) nu uitati..comentari..::*:*:

#2
So nu ştiu dacă este primul tău fic aşa că nu o să fiu o scorpie. Dialogul e cam sec, naraţiunea e mai ameţită decât o salată de fructe, acţiunea e grăbită, descrierea nu prea e. Sper să continui ficul, e o idee originală, nu am mai întâlnit-o, Greşeli, după ele nu am stat. Succes şi sper că nu te-am supărat.

#3
Oke fic nouu:X
Original e primul cuvant care imi vine in minte. Stiu ca e primul tau fic dar fi atenta: Prea mult dialog si mare parte fara sens...macar de la tine am inteles cine cu cine vorbea:D Naratiunea destul de bunicica insa trebuie mai multa descriere ca sa captivezi cititorul. Incearca sa folosesti mai multe figuri de stil ca textul sa fie mai frumos. Am observat vre-o doua greseli asa in mare: "murise" - murisera si "maiou alb"..."halat alb" toate-s albe m-am prins da repetitia nu-i buna xD
Pai pana la urma ideea e originala, inceputul bunicel... daca te ti de el, eu iti promit ca dau comm:D



Mult succes in continuare si multa inspiratie:*

Pupiceii!:*

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#4
Deci am observat ca esti noua la fel ca mine.:P Eu n-am indraznit sa-mi fac un fic.:eto:.Deci ideea este originala din cate am vazut,eu cred ca de obicei se incepe cu descrierea si apoi cu dialogul,dar nu cred ca este gresit;)Actiunea e cam grabita,dar pentru nooi venitii (asa ca noi)eu cred ca e bine:thumbup:

Asa ca succes in continuare:bv:
[Imagine: Hm757.png]





#5
buna, am venit de la scoala si m`am gandit sa pun continuarea.

Capitolul 2

-Ai obiceiul sa te intimidezi de fiecare data cand te afli in bratele unui baiat.
-De fapt,esti primul baiat care ma tine in brate.
-Atunci sunt onorat.Cum te numesti?
-Sakura.Sakura Haruno.
-Cum de ai ajuns sa lucrezi in acest hotel?
-Pai,parintii mei au murit acum doi ani si am ramas singura.Tatal meu detinea un mic lant de magazine.Cand au murit,avocatul familiei le-a vandut,iar banii au intrat in contul meu.Am voie sa il accesez la 20 de ani.
-Inteleg.
-Ma poti lasa jos acum,ma simt mult mai bine.Cred ca am avut o cadere de calciu.
-Te las ,dar cu o conditie!
-Care?zise ea speriata.
-Diseara iesi cu mine.Imi prezinti orasul si un club.
-Dar..,nu avu timp sa termine fraza,ca Sasuke o intrerupse.
-Nu vreau nici o obiectie.La ce ora iesi?
-La 21.00.
-Bine.Te iau la 21.20,da?
-D..da.se balbai ea.
Dupa ce o lasa jos,Sakura incepu sa faca curat.Sasuke o ajuta si el.Dupa ce au terminat de facut curat.Sakura lua lenjeriile si se indrepta spre usa,si chiar in momentul in care deschise usa,Sasuke ii sopti la ureche:
-La 21.20.Apropo,pot sa aduc cativa prieteni?
-Sigur.Eu voi veni cu prietenele mele.Sakura iesi ,si ,ajungan-d joso zari pe Temari.Sakura ii povesti totul.
-Deci vi?Te rog,nu vreau sa merg singura.
-Bineinteles,nu voi rata eu o intalnire.Acum hai sa terminam treaba ca sa nu stam peste program.
-Bine,hai!Dupa ce au terminat munca,si-au schimbat hainele de munca,si-au reimprospatat machiajul,si apoi mergand in fata hotelului,unde il asteptau pe Sasuke.Sasuke se pregati sa plece,insa in acel timp,parinti sai intrau in camera.
-Sasuke,dragul meu,unde pleci?
-Merg la un club.
-Cu cine mergi?
-Merg cu o fata pe care am intalnit-o in hotel.E menajera.
-Exclus!
-Cum adica?!
-Nu vei merge cu vreo fata saraca.Cu o vanatoare ...
-De averi?
-Da,de averi!
-Mama,nu toate fetele sunt asa cum le descri tu.Ea este speciala.
-Speciala?Cu ce te-a vrajit?Si-a fluturat sanii prin fata ta si te-a cucerit?
-Inceteaza!striga tatal lui Sasuke.Tatal lui Sasuke era tipul de tata intelegator,insa mama lui era genul de femeie,care isi tinea copilul doar pentru ea.Daca ar fi fost dupa ea,ea i-ar fi ales toti prietenii si prietenele.
-Are 20 de ani,pentru numele lui Dumnezeu,se va intalni cu cine doreste.
-Eu nu vreau ca vre-o taranca sa-i fure inima si banii,apoi sa il paraseasca.Sasuke satul peste cap de jignirile aduse Sakurei,ii reprosa mamei lui.
-Nu e saraca.Tatal ei a avut un lant de magazine.Dupa ce au murit,banii de pe vanzarea magazinelor i-au ramas ei intr-un cont.
-Atunci ,de ce munceste la un hotel?
-Va putea sa-si ia banii din cont doar la 20 de ani.Asta a fost conditia tatalui sau.Multumita?Mi-ai stricat seara!
-Fiule,daca fata asta te face sa te certi cu mama ta ,si in acelasi timp sa mai vrei sa iesi in oras,atunci ea iti va reda cheful pe seara asta.Acum fugi!Nu lasa fata sa astepte!Distreaza-te!
-Mersi tata.



Stiu ca am pus mult sialog...stiu..si scuze..continuarea o sa o pun alta data

#6
Nextttt!:X:X:X
Oke a fost interesant dar nu este bun atata dialog in unele locuri si sec :| pe bune, descrie si tu mai mult sentimentele personajelor... fa capitolele mai mari altfel nu vei atrage cititorul...
Pe mine titlul m-a atras, desi m-am saturat de ficuri SasuxSaku, am vrut sa vad ceva diferit. Si apoi ideea ta e originala si imi place:D


Te rog sa vi k next mai rpd oke;;)
Si sa nu uiti descrierea:*



Pupiceiiii!

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#7
Ce crudă e soarta, deşi nu sunt prima în fina. Măcar comentez nu? Ideea îmi place. Sasuke acu să te văd. Sakura l-a cam zăpăcit pe Sasuke! Dar sp devin mai serioasa. Dialogul nu e chiar sec dar este în exces. Naraţiunea a alergat. Acţiunea nu mi ise pare grăbită. Cam atât am avut se spus, aştept nextu! Succes în contiinuare!

#8
buna lume...scuze ca a durat atat pana am venit cu nextuu`....:eto::eto:

Capitolul 3

Jos ,Sakura si Kimiko,il asteptau nerabdatoare.Vazandu-l ca vine,Sakura rosii.Temari vazand ca s-a intimidat ii zise:
-Ma ,da ce ti-a facut baiatul asta de rosesti din minut in minut?
Sasuke care se afla in spatele lui Temari ii spoti la ureche:
-Am cucerit-o cu zambetul meu viclan,glumi Sasuke.Temari speriata se rasuci brusc.Sasuke incepu sa rada in hohote de reactia lui Temari.
-Iarta-ma!Nu am vrut sa te speri.Eu sunt Ssuke Uciha si el este Gara.
-Care el?intreba Temari mirata.
-Eu,zise o voce necunoscuta,iar Temari se intoarse pentru a doua oara speriata.Sasuke si Sakura izbucnira in ras.
In fata lui Temari aparu un baiat inalt,zvelt.Parul era de o culoare rosu inchis,ce-i punea in evidenta ochii de culoare albastru deschis.Ochii pareau tulburi ca apa marii."E a dracu` de frumos",isi zise Temari in gand.
-Buna,sunt Gara ,fratele lui Sasuke.
-Dar nu semanati,zise Sakura.
-Suntem frati de tata.
-A ,am inteles.
-Hai sa mergem!
Ajungand afara.Gara le invita pe fete sa urce in masina,Sakura refuza,uimindu-i pe toti.
-De ce nu vrei?intreba Temari.
-Pe jos e mai frumos,si in plus Sasuke,ai zis ca vrei sa iti prezint orasul.
-Asa e .M-am saturat de masina.Hai pe jos!
Pe drum au facut poze,a spus glume,s-au fugarit unul pe altu.Ajungand au intrat,insa au stat doar jumatate de ora.S-au hotarat sa mearga pe plaja .
-Hai sa cantam,zise Sakura!
-Sa cantam?
-Da Gara,sau nu ai voce?
-Ba da ,am voce!
-Ok.Melodia se numeste "This is our song".
-O stiu,o ascult si eu!

"So let's sing na, na na na na, hey ya
Come on and sing na, na na na na, hey ya

This is our song that's all that matter cause
We all belong right here together
There's nothing better than singing along
This is our summer
This is our song

And grab your guitar
Sit by the fire
Cause we all need a song
When we tired
We'll sit here together and sing it out loud

This is our song that's all that matter cause
We all belong right here together
There's nothing better than singing along
This is our summer and this is our song
This is our song, this is our song
This is our song

Come on and sing na, na na na na, hey ya
(repeat)

This is our song that's all that matters cause
We all belong right here together
There's nothing better than singing along
This is our summer (Our summer)

This is our song that's all that matters cause
We all belong right here together
There's nothing better than singing along
This is our summer
This is our song (This is our song)
This is our song (This is our song)
This is our song
This is our song!"

Au inceput sa cante,chiar avand si un public.Cativa tineri i-au acompaniat.Dupa ce au fost aplaudati.


Stiu ca este scurt...dar mai acriu maine:X:X:XJa`ne.

#9
Neeext :X Deci partea asta a fost minunata :X
Ai cam grabit actiunea dar na ... Sa incepem ... ^-^
Descrierea : Pe ici pe colo .... Parca vezi , aici da aici nu >.< .
Naratiunea: La fel ca descrierea . Incearca sa le pui la acelasi kilogram :)) .
Dialogul: Asta nu a fost chiar asa de sec . Chiar mi-a placut cum l-ai facut ... insa am vazut cateva greselute de punctuatie pe acolo .
Actiunea: Scuze acum , dar asta a fost cam grabita . Acum erau langa masina , acum faceau poze iar acum erau pe plaja O_O si peste 3 randuri vezi ca mai apar cativa tineri care ii acompaniau .
Greseli exprimare/tastare : nu am fost chiar atat de atenta .
Sper sa te ti de cuvant si sa pui maine next-ul ...
Chuu & Kiss u :*

#10
imi pare rau ca nu am putut sa pun nextu` ieri..dar am fost plecata toata ziua ...si pun akma continuarea:X:X:X


Capitolul 4


Dupa ce au fost aplaudati,s-au indreptat catre un mic bar de pe plaja ,unde si-au comandat cate un suc.Dupa inca o mica plimbare,baietii au condus fetele acasa.Temari se hotara ca in seara asta sa doarma la Sakura .Baietii au fost rasplatiti cu cate un sarut pe obraji.
-In seara asta nu ma mai spal,glumi Sasuke.Maine la ce ora terminati serviciul?
Temari fu prima care se grabi sa raspunda:
-Maine avem liber,dar ce ati zice daca veniti la Sakura?Va facem cinste cu o limonada,iar apoi mergem pe plaja.Ce ziceti?
-E perfect.Venim la 10.00.Sakura care nu avu timp sa obiecteze, cazu de acord cu ei.
-Bine atunci.Ne vedem maine.
-Pa ,fetelor!Pe maine.
Sakura intra cu Temari in casa.In timp ce facea dus,auzi soneria.Imbracand repede un halat,alerga sa deschida usa.In fata ei aparu o doamna,care parea sa fie din inalta societate.Nu i se vedea decat paltonul de culoare crem.In urechi avea o pereche de cercei care se asortau cu paltonul.
-Sunt doamna Uchiha.Sunt mama lui Sasuke Uchiha.As dori sa vorbesc cu Sakura Haruno.
-Eu sunt Sakura,cu ce va pot ajuta?
-In primul rand,m-as bucura daca m-ai lasa sa intru.
-Da,scuzati-ma.Poftiti!
Sakura era total confuza.Ce cauta mama lui Sasuke la ea ?S-o fi intamplat ceva cu el?Toate posibilitatile ii treceau prin minte.Fu intrerupta de mama lui Sasuke:
-Pari a fi o fata desteapta.
-Ce vreti sa spuneti?

-Nu stiu daca fiul meu ti-a spus,insa el are o logodnica.Se va insura dupa terminarea colegiului.In vacantele de vara ii placea sa seduca cate o menejera.Se pare ca de data asta tu ai fost victima.Am discutat cu el despre acest lucru,dar,cred ca stii si tu cum sunt barbatii,nu se pot abtine.Stiu ca nu ai o situatie financiara buna,asa ca lasa-ma sa-ti platesc ,cum sa zic...daune morale,pentru ceea ce ti-a facut fiul meu.
-Cred ca fiul dv. a omis sa va zica ca am un cunt.dar il voi putea accesa doar la varsta de 20 de ani.Acum,daca nu va suparati,sunt obosita si as dori sa ma odihnesc.
-Desigur.Multumesc mult pentru timpul acordat.
-O seara buna ,doamna Uchiha!
-De asemenea.
Dupa ce inchise usa,fata cu parul roz bombon,incepu sa planga.Mii de lacrimi ii siroiau pe obraji.Temari care fusese prezenta la discutie,dar fara a fi vazuta,veni sa isi consoleze prietena.Insa vorbele dulci nu puteau sa-i aline durerea pe care o simtea in inima.
-Sunt sigura ca are o explicatie buna.Maine cand va veni,vei avea ocazia...dar fu intrerupta de furia prietenei sale.
-Nu.Maine la ora 9.00 il vei suna si ii vei spune ca ma simt rau.Dar vreau ca tu sa te intalnesti cu Gara in continuare.
-Dar Sakura,nu pot sa merg singura sa ma distrez,cand tu stai si suferi.
-Daca esti prietena mea imi vei respecta dorinta.
-Asta-i santaj?
-Poti sa-i spui si asa,zise rozalia zambind,iar fata i se ilumina pentru urmatoarele momente.Seara trecu repede.Dimineata,Sakura se trezi mai binedispusa.Soarele se reflecta pe fata somnoroasa a fetei ,punandu-i in evidenta culoarea aramie a pielii.In casa mirosea a ceai de musetel si briose proaspete.In acel moment,un singur gand ii trecu Sakurei prin minte "Asta-i Temari".Coborand jos ,Temari o intampina cu o cana de ceai si precum ghicise,briose cu fulgi de ciocolata.
-Hai la masa,somnoroas-o!
-Dar nu intarzi la intalnirea cu Gara?
-Gara a venit acum jumatate de ora ,cu 2 buchete de flori si o cutie de ciocolata,cerandu-si scuze ca nu ne va putea insoti azi.O va ajuta pe sora lui la unele afaceri.
-Si...?
-Sasuke?Fata nu raspunse ,insa dadu afirmativ din cap.
-L-am sunat si a parut dezamagit cand i-am spus.Ti-a urat insanatosire grabnica!
-Dar tu ce cauti inca aici?Cum de nu esti pe plaja?
-Astazi este ziua noastra .O vom petrece impreuna in casa.Facem prajituri,spaghete,pizza,nu iesim in oras.Si in plus,asa iesim mult mai ieftin.
-Suna bine.
-Da.Curat am facut eu.Acum hai sa mananci ,apoi ne apucam de pizza.Ziua fu ideala pentru cele doua fete.Seara trecu si ea repede si ea repede si astfel fetele se aflau la munca.Sakura nu avea nici un chef de munca.Se uita la lista.Erau 5 camere programate pentru ea,printre care se afla si cea a lui Sasuke.Dupa ce facuse curat in cele 4 camere mai ramase camera lui Sasuke.Aceasta a asteptat pana ce intreaga familie a plecat.Sakura urca repede in camera.Inauntru nu era dezordine.Singurul lucru pe care il avea de facut era sa schimbe asternuturile.In momentul in care deschise usa pentru a pleca ,fu impiedicata de trupul lui Sasuke.Sasuke parea furios.Acesta o impinse,apoi luand-o de incheieturi,punand-o pe pat.Sakura tremura toata de frica .
-Sa inteleg ca mama a avut dreptate.Nu esti decat o vanatoare de averi.Te intereseaza doar banii.Cum ai putut sa accepti banii de la mama mea in schimbul faptului sa nu te mai intalnesti cu mine?Credeam ca esti diferita,dar esti si tu o nenorocita.
Sakura jicnita ,se scula-n picioare,veni spre el si-l plesni peste fata.Vrand sa plece,acesta o apuca de incheieturi,apoi isi duse o mana la gatul ei,strangand-o.
-Daca mai ridici mana odata la mine,te...dar nu apuca sa termine fraza,deoarece vazu lacrimi pe obrazul fetei.In urmatoarele clipe,fata lesina.Dandu-si seama ca a ranit-o , o puse pe pat,facand-o sa se dezmeticeasca.Vazand ca se trezeste,acesta ii lua maineile intre ale sale.Sakura amintindu-si de ce a lesinat,s-a hotarat sa-l lase sa creada in continuare ca ea e o profitoare,deoarece isi daduse seama ca mama lui ii bagase acesta idee in cap.Sculandu-se din pat,fu oprita.
-Stai,vreau sa imi cer ietare,mama mi-a spus.
-Nu ai de ce sa iti ceri iertare,ai avut dreptate.Am vrut sa profit de tine.Acum la revedere.Pleca lasandu-l pe Sasuke nedumerit si furios.

sper sa va placa:X:X:.Pun continuarea dupa 3 comuri:D:D:Ja`ne:*:*:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.747 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Inocenta dragostei Alexi 52 32.249 17-06-2009, 10:31 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)