Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inocenta dragostei

#31
deci am ramas O_O" :))
e prea fain :x
nu prea am ce comenta, si`asa am venit cam tarziu :D
in schimb...mi se pare ca amandoi au renuntat cam rapid...adica ariel trebuia sa fie fata rea si max sa se razbune, daca pot sa zic asa, dar, datorita a ceea ce ii facea baiatul, a renuntat? :| neh [-( ea era fata dura pana acum si dintr-o data :-w trebuia s'o mai lasi >:). sincer, chiar voiam sa'l vad pe max ca un bad bad bad boy >:) >:).

ma rog..ma bucur ca larry shi aisa sunt impreuna :x:x.
spor la scris, abia astept continuarea. :*
Kissu` :x.

#32
Intoarcerea acasa si Diego







Ajunsa la receptie, trapezista a fost anuntata ca are un apel. I-a multumit fetei care i-a spus si a dus receptorul la ureche. A intrebat cine este, insa nimeni nu i-a raspuns. In cateva clipe, persoana misterioasa a inchis telefonul, lasand-o pe fata nedumerita. I-a dat telefonul receptionistei si s-a indreptat spre restaurant. La o masa se afla bruneta. Fata s-a indreptat spre el si s-a asezat pe scaun. Observand ca sora lui era cam neatenta, baiatul a intrebat-o ce are, iar adolescenta i-a spus ca nu are nimic. In scurt timp si-a facut aparitia si cei doi porumbei. Vazandu-i, adolescenta a zambit usor , apoi si-a indreptat privirea spre geam. Deodata telefonul ei a inceput sa se sune. Cand a raspuns si-a dat seama ca Daniel e la capatul firului. Acesta i-a spus ca are avionul in doua ore. Dupa ce a inchis telefonul i-a spus Aisei ca trebuie sa plece la aeroport. Baietii au decis sa le conduca pe fete pana la aeroport, deoarece si ei trebuiau sa isi cumpere biletele. Adolescentele s-au dus in camere pentru a-si lua bagajele. Ajunsa in camera, bruneta si-a dat jos trolleru de pe pat si si-a luat geanta de pe masuta. A deschis trollerul si a pus-o inauntru. Si-a pus telefonul si banii in buzanarele sarafanului si-a luat trollerul in mana si a iesit din incapere. Pe hol s-a intalnit cu prietena ei. Au coborat jos, unde si-au platit sederea si i-au asteptat si pe baieti. In scurt timp si-au facut si acestia aparitia. Au iesit din hotel indraptandu-se spre taxiu. Baietii le-au ajutat pe fete cu bagajele, apoi s-au urcat in masina. In cateva minute, automobilul a oprit in fata aeroportului. In timp ce baietii luau bagajele din portbagaj, adolescentele s-au indreptat spre ghiseu, pentru a-si lua biletele. I-au explicat fetei de acolo ca biletele au fost reverzate ieri. Dupa ce au clarificat aceasta treaba, tinerele s-au intors la baieti. Blonda nu a ezitat nici un moment si i-a sarit in brate roscatului, sarutandu-l cu pasiune. Pe de alta parte, bruneta era mai timida, iar fratelui ei ii placea acest lucru. Brunetul a tras-o in bratele lui cuprinzandu-i buzele intr-un sarut apasat. Limba acestuia se strecura cu delicatete printre buzele adolescentei, patrunzand in lacasul ei dulce si umed. Limbile celor doi erau intr-un continuu duel. Tanara dorea sa se desparta de brunet, insa mana dreapta a acestuia o impiedica. O apuca de talie apropiind-o mai tare de el si adancind-o mai mult in sarut. Tanara a abandonat orice tentantiva de a se indeparta de baiat si si-a pus mainile dupa gatul acestuia. Blonda ii privea si nu prea o incanta acest lucru. Nu ii placea ca Max isi ascunde relatia lui cu Ariel. Ideea brunetei de a pleca i se parea minunata. Aisa credea ca Max vrea doar sa se joace cu prietena ei. Aceasta se indrepta spre ei si se prefacea ca nu e atenta. S-a impins in Max, indepartandu-l de prietena ei. I-a spus ca ii pare rau si ca nu era atenta. Brunetul nu a mai spus nimic. Uitandu-se la ceas, blonda i-a spus prietenei ei ca trebuie sa plece. L-a sarutat pe Larry cu foc, in timp ce Max o apuca usor de talie pe bruneta.
- Ne vedem acasa ok?
Bruneta a aprobat din cap si i-a dat fratelui ei un sarut scurt. Si-a luat trollerul de mana si s-a indreptat spre hangar pentru a-si lasa bagajele. Cand au ajuns la poarta, pentru a urca in avion, trapezista s-a mai uitat odata la fratele ei, care ii facea din mana. Aisa a tras-o repede dupa ea, asta dandu-i brunetului de banuit. Dupa ce si-au ocupat locurile, bruneta era nedumerita in legatura cu comportamentul prietenei ei.
- Ce e cu tine? De ce te comporti asa in prezenta lui Max?
- Ari tu esti proasta? Adica dupa ce ca te-a violat si a incercat sa te raneasca tu te faci ca nimic nu s-a intamplat. Mai vrei sa pleci? S-au ai sa ramai in Tokyo si sa il vezi pe fratele tau, pardon iubitul tau sarutandu-se cu vaca morgana.
- Aisa stiu ca dau de inteles ca l-am iertat, dar te inseli. Inca mai am in minte si in suflet faptul ca a vrut sa ma cucereasca doar pentru a ma rani. Si nu iti fa griji planul meu de a pleca inca e in picioare. Ajung inaintea lui Max acasa si asta e un atu. Voi vorbi cu tata.
- Da si acasa ai alta pomana. Alfonso asta. Nu ti-ai dat seama ca el incearca sa te cucereasca? Numai daca ma gandesc ca ai putea sa fii cu el. Doamne. Prefer de o mie de ori sa fii cu Max.
- Ce aveti toti cu Alfonso? Si tu si Max. Mi-e mi se pare ca e un tip de treaba si munca lui este sa ma apare pe mine.
- Ma rog. Hai sa revenim la lucrurile importante. Cum ai de gand sa il supraveghezi pe Max, cat esti plecata?
- Pai aici speram sa ma ajuti tu. Vreau ca dupa plecarea mea sa te muti la mine la scoala si sa nu il scapi din ochi pe Max.
- Perfect. Asta e o buna modalitate. Si daca Priscila ajunge in fiecare zi de o mie de ori la cabinet si de 10 ori pe saptamana la spital nu o sa fie o problema nu?
- De ce rezolvi tu totul cu violenta? Te credeam pacifista.
- Zi-mi ca nu vrei sa o aranjez putin ca te zbor din avion.
Bruneta a inceput sa rada, in timp ce blonda zambea. In scurt timp, avionul celor doua au decolat.
In Grecia, mai precis la hotel, cei doi baieti discutau despre anumite subiecte. Brusc Max i-a spus prietenului sau ca iubita lui nu prea il inghite. Roscatul i-a spus ca poate pentru felul cum se comporta cu Ariel, Aisa nu prea il suporta. Baiatul nu a mai spus nimic, doar se gandea la sora lui. Trecuse deja 3 ore de cand avionul celor doua decolase.
In Tokyo, avionul tocmai ateriza pe pista. Fetele s-au ridicat de la locurile lor, indreptandu-se spre scari. Asteptau ca acestea sa fie deschise, pentru a putea cobora. In cateva minute usa avionului s-a deschis lasand lumina soarele sa patrunda in interior. Fetele au coborat usor scarile acoperite cu o mocheta visinie si s-a indreptat spre intrarea aeroportului.S-au indreptat spre hangar pentru a-si lua bagajele si l-au cautat cu privirea pe Daniel. Ariel credea ca tatal ei va veni dupa el, insa se insela. Bruneta il zareste pe Alfonso. Si-a luat prietena de mana si s-au indreptat spre bodyguard. Acesta le-a spus ca Daniel nu putea sa vina dupa ele, dar le asteapta acasa. Fetele s-au resemnat si s-au indreptat spre limuzina. Blonda s-a asezat in fata prietenei ei, iar brunetul langa trapezista. Prima oprire a limuzinei a fost casa blondei. Adolescenta si-a salutat prietena si inainte sa coboare din masina, blonda la calcat puternic pe bodyguard pe picior. Acesta a scos un scancet de durere. Blonda a zambit satisfacuta si a coborat. Bruneta si-a dus mana dreapta la gura, incercand sa isi ascunda zambetul. Prietena ei o facea mereu sa rada. Urmatoarea oprire era casa adolescentei. Soferul a oprit in fata portii si a claxonat pentru a i se deschide poarta. A oprit automobilul in fata intrarii principale. Bruneta s-a dat jos din masina, indreptandu-se spre casa si lasandu-si bagajele pe mana bodyguardului. A deschis usa, a coborat cele cinci trepte si s-a dus in living. Pe canapea, catelusul ei dormea cu capul pe o perna si cu labutele deasupra canapelei. Ariel l-a strigat, iar acesta si-a ridicat usor capul. Cand a vazut-o s-a ridicat de pe canapea indreptandu-se spre adolescenta. Fata la luat in brate si la mangaiat pe blanita in timp ce catelul dadea fericit din codita. Brusc, una dintre servitoare s-a apropiat de tanara. I-a spus ca tata ei o asteapta in birou. Bruneta l-a lasat pe Maxim jos si s-a indreptat spre incaperea unde se afla tatal ei. A ciocanit usor in usa , apoi a intrat. A observat ca Daniel nu era singur. Pe scaunul din fata lui se afla un tanara de vreo 21-22 de ani. Daniel s-a ridicat de pe scaunul lui si s-a indreptat spre fiica lui. A imbratisat-o si i-a urat un "Bun venit acasa". Tanarul care statea pe scaun la intrebat pe barbat daca nu il prezinta. Fata il privea nedumerita, in timp ce tanarul s-a ridicat de pe locul lui, indreptandu-se spre trapezista. I-a luat mana dreapta si i-a sarutat-o usor.
- Ma bucur sa te cunosc Ariel. Numele meu este Diego si sunt fratele mai mare al lui Max si al tau.
Tanara a ramas uimita. Nu stia ca Max mai avea un frate sau ca Daniel mai avea un fiu.
- Si..eu..ma..bucur..sa..te..cunosc.
- Esti atat de draguta cand nu stii ce sa spui. Tata aveai dreptate. Este absolut incantatoare. Acum inteleg de ce ti-ai pierdut atata timp cautand-o. Ce spui surioara. Mergi nu mine in gradina sa ne cunoastem mai bine?
Fata a acceptat. Dupa ce a vazut ca cei doi s-au indepartat, Daniel s-a asezat la loc la birou. <<Oare cum va reactiona Max cand isi va vedea fratele aici? Sunt curios sa vad cum se va comporta. Nu se va astepta la aceasta surpriza. Exact ca Ariel>>
In Grecia, Max si Larry erau in avion si asteptau ca acesta sa decoleze. Cum va reactiona brunetul cand va vedea surpriza de acasa?



http://media.photobucket.com/image/anime...o.jpg?o=44 Diego
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#33
Reactia lui Max








In gradina, Diega si Ariel stateau in gradina. Servitoarele le-au adus cate un pahar de suc. Ariel aflase multe despre fratele ei mai mare. Diego statea in Anglia si se ocupa de afacerile tatalui sau din Europa. Era casatorit de cateva luni cu o fata pe nume Cristal. Brunetul a plecat de acasa la varsta de 18 ani. In timp ce bruneta discuta cu fratele ei mai mare, avionul lui Max tocmai aterizase pe pista din Tokyo. S-a dat jos din avion, s-a indreptat spre hangar pentru a-si lua bagajele. Si-a luat la revedere de la Larry si a iesit din aeroport, indreptandu-se spre un taxi. A deschis portbagajul masinii pentru a-si pune bagajului, l-a inchis si s-a urcat in masina, spunandu-i soferului adresa unde doreste sa ajunga. I-a trimis lui Ariel un mesaj si i-a spus ca tocmai a ajuns si ca se indreapta spre casa. Dupa ce a terminat, si-a sprijinit capul de geamul masinii.
In gradina, si-a facut aparitia Daniel si micutul catel. Acesta s-a asezat langa fiica lui, Maxim s-a urcat pe bratele adolescentei . Deodata telefonul lui Diego a inceput sa sune. Acesta s-a scuzat si s-a ridicat de la masa, indreptandu-se spre piscina.
Max tocmai intrase pe usa vilei. Si-a lasat trollerul in living si a intrebat-o pe servitoare unde e tatal si sora lui. Aceasta i-a spus ca cei doi se aflau in gradina, iar cand a vrut sa ii spuna ca si fratele lui era cu ei, brunetul a lasat-o sa vorbeasca singura, deoarece se indrepta spre gradina. Cand l-a vazut, Daniel s-a ridicat de pe scaun si s-a indreptat spre el. L-a imbratisat puternic spunandu-i "Bun venit acasa". Baiatul i-a raspuns imbratisarii. S-a despartit de tatal lui si s-a indreptat spre trapezista. A sarutat-o pe frunte si s-a aplecat sa il mangaie pe Maxim. Acesta nici nu si-a ridicat privirea. Brunetul s-a asezat pe scaunul liber, scaunul lui Diego. Tanara a vrut sa ii spuna ceva, insa tatal ei a oprit-o. In spatele adolescentului si-a facut aparitia fratele lui. L-a apucat de umeri si i-a spus ca ii ocupa locul. Brunetul si-a intors privirea pentru a vedea cine i-a vorbit. Cand si-a vazut fratele a sarit ca ars de pe scaun.
- Ce naiba cauti tu in casa asta?
- E si casa mea. S-au ai uitat ca ai un frate?
- Eu am uitat s-au tu? Ce cauti aici? De ce nu esti in Europa?
- Nu e treaba ta ce caut eu aici. Esti cumva tata ca sa iti dau explicatii? Nu uita cu cine vorbesti Max. Nu sunt Larry ca sa ma infrunti.
Bruneta se uita uimita la Diego si la Max, in timp ce Daniel zambea usor. Tanara nu intelegea ce se intampla. De ce Diego era asa de agresiv cu Max? Nici macar Daniel nu era asa.
- Ha! Cine te crezi? Vii acasa dupa 4 ani si te crezi stapan aici? S-au crezi ca nu m-am schimbat? Crezi ca am ramas acelasi baietel caruia ii era frica de tine si facea tot ce vroiai tu? Te inseli fratioare. Stii pentru mine esti ca si mort. La fel ca mama. Mort si ingropat. Si nu mai are rost sa roscolesc trecutul. Ma duc in camera mea. Mi s-a facut rau.
Diega a inceput sa rada discret asezandu-se pe scaunul lui. Bruneta il urmarea cu privirea pe Max pana acesta a disparut din raza sa vizuala. I-a spus tatalui ei ca se duce dupa brunet. L-a dat jos pe catel si s-a indreptat spre casa. A urcat scarile si s-a indreptat spre camera adolescentului. Ajunsa in fata usii, fata a ciocanit usor asteptand un raspuns.
- Pleaca nu vreau sa aud pe nimeni. se auzi vocea tanarului.
Fata a deschis usa, intrand in camera.
- Nici macar pe mine?
Brunetul nu a mai spus nimic. Trapezista a inchis usa, indreptandu-se spre geam, unde se afla adolescentul. L-a luat usor de mana privindu-l.
- Ce s-a intamplat Max. Te simti bine?
- Da sunt bine.
- Max sunt aici pentru tine. Descarca-te! Ai incredere in mine. Ce se intampla cu tine si Diego?
Adolescentul a privit-o pret de cateva clipe, apoi a imbratisat-o strans. S-a asezat pe pervarsul geamului tragand-o pe fata in bratele lui.
- Cand a murit mama, Diego s-a inchis in el si a devenit un tip rece si dur. Se certa in fiecare zi cu tata, iar cand dorea sa se descarce se descarca pe mine. Atunci imi era frica de fiecare cuvant al lui. Intr-o zi a luat hotararea sa plece de acasa. Tata a fost de acord, in fond nu avea nevoie de o pacoste ca el. Tata l-a trimis in Anglia sa studieze la Oxford. Dupa ce a terminat cu Oxford-ul am auzit ca s-a casatorit cu Cristal. Tata i-a inmanat afacerile din Europa si de atunci nu am mai auzit de el. Cand l-am vazut azi am simtit ca mi se deschide o rana mai veche. O rana pe care am crezut ca e cicatrizata, insa se pare ca m-am inselat.
- Dar daca ii pare rau pentru ce ti-a facut?
- Ma indoiesc. Fratele meu nu s-ar indoi nici daca l-ar omora cineva. Dar nu te ingrijora. E ceva intre mine si el.
Brunetul i-a curprins buzele intr-un sarut apasat. Limba lui se juca in voie cu cea a adolescentei. Fata si-a pus mainile in parul brunetului adancindu-se in sarut. Deodata s-au auzit batai in usa. Cei doi si-au dezlipit repede buzele, ridicandu-se de pe geam. Servitoarea i-a anuntat ca cina era servita. Cei doi s-au uitat unul la celalalt si au inceput sa rada. Au iesit din camera coborand jos. S-au asezat la masa iar fetele de servici le-au adus farfuriile cu mancare. In timpul mesei, Diego a intrebat-o pe Ariel daca i-ar placea in Anglia. Fata si-a lasat capul in jos. Era ca si cum Diego i-ar fi citit gandurile. Vazand ca nu ii raspunde, Diego a hotarat sa schimbe subiectul. Dupa ce au terminat cina Ariel si Diego s-au hotarat sa se joace cu Maxim. Acesta era fericit. Cand ii privea, Max era furios si il cuprindea invidia. S-a indreptat spre cei doi si l-a luat pe Maxim in brate.
- Maxim e catelul meu si al lui Ariel. Nu ai nici un drept sa te joci cu el Diego.
- Din cate stiu eu Ariel ma lasa ma joc cu el.
- Da dar trebuie sa fiu si eu de acord. Daca vrei un caine cumpara-ti. Sunt sigur ca ai destui bani.
Spunand acestea, baiatul si-a luat sora de mana si a urcat scarile cu ea si Maxim. In living au mai ramas Daniel si Diego.
- Ce temperament are fiul tau.
- Seamana cu fratele lui.
Brunetul si-a indreptat privirea spre tatal lui. A zambit ironic, indreptandu-se spre etaj. Avea de gand sa doarma in fosta lui camera. In incaperea lui Max, acesta se plimba agitat dintr-o parte in alta. Ariel statea pe pat si il privea. Nu credea ca intalnirea cu Diego il va tulbura atat de tare pe Max.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#34
Pregatirile



Noaptea punea stapanire pe cer, aducand cu ea micile astre argintii. In camera brunetului, acesta statea pe pat langa sora lui, in timp ce aceasta il mangaia pe micutul catelus. Baiatul la privit pe animalut apoi l-a mangaiat pe blanita moale. Ariel l-a privit pe iubitul ei. Privirea acestuia era trista. Tanara l-a sarutat usor pe obraz, incercand sa ii atraga atentia fratelui sau, insa acesta parea sa nu observe gestul fetei. Aceasta s-a ridicat de pe pat si spunand ca se duce in camera sa pentru a se culca. Tanarul nici macar nu a bagat-o in seama. Adolescenta l-a dat jos pe Maxim si s-au indreptat spre usa. Cand bruneta a pus mana pe clanta, adolescentul a tras-o in bratele lui. I-a cuprins buzele intr-un sarut apasat si tandru in acelasi timp. Limba baiatului se strecura usor printre buzele fetei determinand-o pe aceasta sa tremure usor. Cei doi continuau mult si bine daca Maxim nu ar fi inceput sa latre. Adolescentii si-au spus noapte buna, iar bruneta a iesit pe usa indreptandu-se spre camera ei. A deschis usor usa si a pasit in incapere urmata in deaproape de catel. Dupa ce s-a schimbat, fata la urcat pe Maxim pe pat apoi s-a urcat si ea. S-a invelit, iar animalutul s-a asezat langa ea. Trapezista se gandea ca ceea ce vroia sa faca. Inima ei ii spunea sa ramana si sa fie iubita lui Max in secret, dar mintea ii dicta cu totul altceva. Renunta la orice gand si adormi intr-un final. In camera adolescentului, Max se gandea la fratele lui. Daca Diego era aici pentru al testa? Daca vroia sa vada daca brunetul s-a schimbat? Trebuia sa faca ceva sa ii demonstreze ca este alt om. In timpul petrecerii va fi un baiat dur, iar cu Priscila va fi foarte afectos. Era sigur ca Ariel va intelege ceea ce va dori sa faca. Acesta s-a bagat in pat si a adormit in cele din urma.
Dimineata si-a facut aparitia cu pasi repezi in capitala nipona. In vila familiei Meng era agitatie. Ariel impreuna cu Diego si Maxim se uitau la niste modele de rochii. Ceea ce ii arata brunetul, fetei i se pareau prea impopotonate. Ea dorea o rochie simpla dar eleganta si frumoasa in acelasi timp. Brunetului i-a venit o idee. O va duce dupa masa pe adolescenta la un magazin cunoscut de el pentru a-si alege rochia potrivita. Daniel i-a chemat la masa, in timp ce o servitoare urca scarile. Se ducea sa il trezeasca pe Max. Cei trei s-au asezat la masa, iar catelul isi manca mancarea langa stapana lui. In scurt timp si-a facut aparitia si somnorosul casei. S-a asezat langa fratele sau, spre mirarea tuturor. Avea de gand sa ii arate lui Diego ca s-a schimbat. Dupa ce au terminat de mancat, Daniel si Ariel s-au dus in bucatarie pentru a vorbi cu bucatareasa. Ramas singur cu fratele sau, Max incerca sa afle cand pleaca acesta.
- Si fratioare cand te intorci in Anglia?
- Ce repede vrei sa scapi de mine. Se vede cat de mult ma iubesti. Dar ca sa vezi ca iti fac un serviciu o sa plec exact dupa petrecere.
- Ce bine...adica ce rau. O sa imi fie dor de tine.
- Daca vrei iti dau adresa mea sa ma vizitezi sau numarul de telefon sa ma suni.
- Ma lipsesc de asa ceva.
Cei doi s-au ridicat de la masa, indreptandu-se spre living. S-au asezat pe canapea si au deschis televizorul. Bruneta a iesit din bucatarie si i-a spus fratelui ei mai mare ca se duce sa se schimbe, apoi pleaca. Curios, Max a intrebat unde au de gand cei doi sa plece, insa fratele lui nu i-a raspuns. I-a zambit discret si i-a spus ca nu e treaba lui. Nervos, Max s-a ridicat de pe suprafata moale si s-a indreptat spre scari. Daca Diego nu ii spunea, Ariel cu siguranta il informa. A urcat repede scarile indreptandu-se spre camera surorii lui. A intrat in camera fara sa bata la usa. Cand a vazut-o de adolescenta a ramas socata. Aceasta era doar intr-o pereche de boxeri roz. Fata si-a acoperit sanii si a inceput sa tipe si sa arunce cu ce avea la indemana in brunet. Acesta incerca sa o calmeze, insa nu prea putea. S-a apropiat de ea in viteza si i-a cuprins buzele intr-un sarut apasat. Limba lui se strecura violent printre buzele adolescentei, in timp ce aceasta ii dadea cu pumnii in spate. Intr-un final, fata a incetat sa mai fie isterica si s-a calmat. Baiatul a intrerupt sarutul si a privit-o in ochi. Si-a indreptat privirea spre sanii adolescentei, iar aceasta i-a dat un sut intre picioare. Tanarul a cazut la pamant protejandu-si "amicul" cu mainile. Fata a inceput sa rada si si-a pus sutienul. In timp ce fratele ei se ridica de jos, aceasta si-a tras pantalonii negri pe ea. S-a intors catre baiat si si-a pus mainile in san.
- Asta meriti pentru ca nu ai invatat sa bati la usa.
- Scuze dar nu credeam ca esti dezbracata. Apropo unde te duci cu tipul ala?
- Tipul ala e fratele nostru si ma duc cu el sa imi caut rochie. Mai ai intrebari?
- De cand esti asa de protectoare cu el si tare in clanta cu mine?
- De inainte sa te nasti tu. Mai vrei ceva? S-au pot sa ma imbrac in liniste si singura.
- Hm. Pantero nu te juca cu mine. Si uite ca vreau sa stau aici cu tine.
Bruneta nu a mai spus nimic. S-a imbracat cu un maieu negru cu alb, cu un fluturas de la Puma, s-a incaltat cu o pereche de sandale negre si s-a machiat putin. Si-a pus intr-o geanta neagra telefonul, agenda si portofelul. Si-a luat ochelarii de soare in mana si a vrut sa plece din camera, insa baiatul a oprit-o. A privit-o pentru cateva secunde, apoi a tras-o in bratele lui. I-a spus ca e foarte frumoasa. Tanara a zambit usor si au iesit amandoi din camera, indreptandu-se spre scari. Cand coborau treptele, Diego s-a ridicat de pe canapea indreptandu-se spre fratele si sora lui. A complimentat-o pe adolescenta si i-a spus ca Daniel a plecat la birou sa trimita invitatiile. I-a mai spus lui Max ca vor merge maine sa isi caute costum. Tanarul a vrut sa obiecteze, insa brunetul a luat-o pe trapezista de mana si au iesit pe usa. S-au indreptat spre masina si au pornit in viteza din curtea vilei. In cateva minute, cei doi au ajuns la un magazin urias, care se numea "Andy's Designes". Brunetul i-a deschis portiera de mana si a ajutat-o sa coboare. A luat-o de mana si au intrat in cladire. A intrare au fost intampinati de doua doamne. Se pare ca Diego le cunostea.
- Domnule Diego nu v-am mai vazut de ceva ani. Ce vant va aduce in Tokio? Domnisoara este logodnica dumneavoastra?
Auzind afirmatia, bruneta s-a inrosit puternic si a lasat capul in jos. Brunetul a observat asta si a inceput sa zambeasca.
- Este sora mea si cautam o rochie demna de un membru din familia Meng.
- Imi pare rau nu am stiut ca domnul Daniel are si o fiica. Deci o rochie! Dupa inaltimea, fizicul, culoarea tenului si culoarea parului, cred ca domnisoarei i s-ar potrivi o rochie mov. Cred ca avem rochia perfecta pentru aceasta. Veniti cu mine.
- Nu trebuie sa te rusinezi. A spus odata ca Max e fiul meu. Asa e doamna Doina. E de treaba.
Tanara a aprobat din cap si s-a dus dupa femeia. Cand i-a aratat rochia, trapezista a ramas uimita. Era exact pe gustul ei. Diego a a venit in spatele ei si i-a pus mana pe umar surorii lui prinvind rochia. Si-a indreptat privirea spre sora lui care privea cu entuziasm rochia. I-a spus femeii ca vor cumpara rochia. Fata se gandea ca dupa petrecere sa vorbeasca cu Diego. Poate el o va ajuta. Dar trebuia sa astepte atat? Ce va face Ariel in continuare? Va pleca sau va ramane in Tokio?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#35
super T_T....am intarziat cu un minutT_T

sarmanul max...( nu-mi place ca ariel trece de partea lui diego...

dar totusi...cum se poate gandi sa fie afectuos cu priscilla?x(..


si..sper ca vei pune poza cu rochia ;;)....

mi-a placut mult cap...succes la urmatorul, eu abia il astept:X

bye :-h :*

#36
Eh acum am venit la timp

Deci...."Bruneta nu a mai spus nimic. S-a imbracat cu un maieu negru cu alb, cu un fluturas de la Puma, s-a incaltat cu o pereche de sandale negre si s-a machiat putin. Si-a pus intr-o geanta neagra telefonul, agenda si portofelul." fraza asta nu prea imi place cum suna > <

Mai lucreaza la exprimare PwP

Ariel e cam dusa de valuri ....in lumea larga :))))=))):)))

Descrie mai multe evenimente intr'un singur capitol


Kiss uh ...work it gurl <3 ^^

#37
wow ,sti cred ca mi-a luat cam 2 ore sa iti citesc fic-ul...abea acum am descoperit ca mai alt fic.....acesta este minunat! totusi....m-a cam enervat ceva ....folosesti pleonaseme......de ex isi apleca privirea in jos ,poate sa si-o aplece in sus ?sau cobora jos....la fel .In penultimul ai scris la inceput : - E si casa mea. S-au ai uitat ca ai un frate?
s-au trebuia scris legat .Se scrie legat cand se poate inlocui cu ori ,si in aceasta propozitie se poate .Se scrie dezlegat in prop s-au dus ,s-au plimbat ,s-au pupat ,etc.....totusi il ador ,desi as fi vrut si o continuare a fic-ului muzica sufletului....
[Imagine: gfxd.png]


#38
Diego afla de relatia fratilor lui si planul lui Ariel





In Tokio soarele isi arata razele sale aurii, care luminau cerul. In vila familiei Meng, era o agitatie de nedescris. Servitoarele misuneau in fiecare coltisor al casei. Maine era petrecerea pentru Ariel. Daniel era la biroul sau trimitand invitatiile prietenilor si partenerilor sai. Max era la piscina cu Larry, care se juca cu Maxim. Roscatul observa ca prietenul lui era cam abatut.
- Ce s-a intamplat? De ce esti asa?
- Maine e petrecerea aia nenorocita si trebuia sa ma prefac ca sunt foarte afectos cu Priscila.
- De cand trebuie sa te prefaci cu Priscila? Si mai important de ce vrei sa faci lucrul asta?
- Diego e aici si vreau sa ii demonstrez ca nu mai sunt un baietel care nu stie sa se apere. Trebuie sa ii demonstrez ca am pe cineva drag langa mine.
- Bun. Vrei sa ii arati fratelui tau ca te-ai schimbat. Dar te-ai gandit ce ar putea spune Ariel? Te-ai impacat cu ea dar crezi ca va merge a doua oara? Daca va crede ca iar vrei sa o ranesti?
- Ma va intelege. Oricum a doua zi am sa ii spun de ce mi-am schimbat comportamentul. Totul va fi bine. spuse adolescentul intinzandu-se pe sezlong.
Bruneta si brunetul tocmai si-au facut aparitia in vila. Trapezista a rugat-o pe una dintre servitoare sa ii duca bagajele in camera. Fata i-a spus fratelui ei ca se duce afara sa il caute pe Maxim. A iesit pe usa din spate si l-a vazut pe animalut in bratele lui Max. S-a indreptat spre cei doi si s-a dus in spatele lui Max, fara ca aceasta sa o vada. I-a facut semn roscatului sa nu ii spuna nimic. Fata si-a schimbat vocea si a imitat-o pe Priscila. A inceput sa ii spuna brunetul "iubitel" si "tigru". Cand a auzit cuvantul "tigru", baiatul si-a dat seama ca era Ariel. La dat pe catel jos din bratele lui si s-a ridicat de pe scaun. S-a intors spre bruneta si a tras-o in bratele lui. A zambit usor si i-a cuprins buzele intr-un sarut apasat. Limba lui s-a strecurat printre buzele fetei, patrunzand in lacasul umed al acesteia. Fata vroia sa se indeparteze, pentru a nu-i vedea Diego, insa era prea tarziu. Tanarul se sprijinea de tocul usii si ii privea pe cei doi. A plecat din usa indreptandu-se spre piscina. S-a asezat langa roscat si a asteptat ca cei doi sa isi termine sarutul. Incet, incet, Max rupse sarutul si o privi pe fata in ochi. Cand s-au intors si l-au vazut pe fratele lor au ramas uimiti. Diego zambea usor, in timp ce ii privea pe cei doi.
- Oare ce parere si-ar face tata despre asta?
- Nu Diego te rog sa nu ii spui nimic tatei ! spuse adolescenta
- Hm. Am sa vad. Deocamdata cu chestia asta il am pe fratiorul meu scump la mana. Ariel vino cu mine. Cred ca trebuie sa imi explici ceva. spuse brunetul ridicandu-se de pe sezlong si indreptandu-se spre sora lui. A vrut sa o i-a de mana, insa Max a tras-o pe fata in spatele lui.
- Nu Ariel! Nu trebuie sa te rogi de el.
- Max lasa-ma sa discut cu Diego. Totul va fi bine.
Spunand acestea, fata a plecat din spatele brunetului indreptandu-se spre casa cu fratele lui mai mare si Maxim. Au urcat scarile, indreptandu-se spre camera trapezistei. S-au asezat pe pat, iar Diego era interesat sa afle ce are de spus sora lui. Fata ezita sa il priveasca in timp ce mangaia blanita catelului.
- Ariel astept o explicatie. Ce e intre tine si Max?
- E o poveste lunga.
- Am timp sa o ascult.
- Mie imi placea de mult de Max, de cand s-a transferat la liceul meu. Dar el a ales-o pe Priscila ca iubita lui. In fata Priscilei eu nu aveam nici o sansa. In fiecare zi el si Priscila ma puneau sa le fac temele, isi bateau joc de mine, radeau. Intr-o zi cand m-am dus la antrenament, m-am intalnit cu Max. Mi-a fost rusine sa dau ochii cu el, dar nu mi-a spus nimic si m-a lasat in pace. In acea zi , am aflat de la antrenorul meu ca va veni un domn bogat cu fiul sau, dispusa sa ofere o bursa celui mai bun novice. Eu si un coleg eram cei mai buni si batalia se dadea intre noi. A doua zi cand m-am dus la sala, m-am intalnit cu Priscila. Mi-a spus ca s-a saturat sa auda din gura lui Max numele meu. Mi-a pus piedica si din cauza ei mi-am rupt piciorul. Cand am ajuns la sala, mi s-a spus ca azi vor veni cei doi invitatii si nu erau nimeni altul decat tata si Max. Primul a fost Julian, iar cand a venit randul meu am incercat sa execut tehnica la care lucram de doi ani, insa nu mi-a reusit din cauza piciorului. Tata m-a dus la spital unde mi-au pus piciorul in ghips, apoi am venit aici, unde am descoperit ca tata ma cauta de la moartea parintilor mei.
- Si nu te-a gasit din cauza lui Ray.
- De unde stii asta?
- Ariel poate ca sunt plecat de multi ani, dar tin legatura cu tata. Continua.
- Bine. Tata mi-a spus ca va tot posibilul ca sa ma adopte si a reusit. Nu stiu cum la convins pe Ray sa accepte si nici nu cred ca ma intereseaza. La cateva zile de cand m-am mutat aici, am plecat la munte. Acolo a inceput relatia mea cu Max. Ne-am dus intr-o zi pe munte. Ne-am despartit, iar eu si Max am ramas impreuna. In timp ce mergeam, m-a muscat un sarpe. Max mi-a scos veninul si s-a recompensat sarutandu-ma. Tata nu si-a dat seama de relatia noastra. Inainte de a pleca de la munte mi-a cerut sa fim iubiti in secret si am acceptat. Cand am ajuns acasa am aflat ca tata mi-a angajat un bodyguard. La inceput Max era foarte nervos de fapt si acum este. Nu suporta sa ma vada apropoape de Alfonso. In acea zi am aflat ca la munte, Max nu a facut altceva decat sa se joace cu mine. Vroia sa ma faca sa plec din casa asta si din viata lui. Dar nu a reusit asta. Si se pare ca s-a indragostit de mine. Sau asta pretinde. Cand am plecat in Grecia, a venit dupa mine. In ziua sosirii, mi-a facut un cadou cam neplacut. M-a facut a lui cu forta. Dar pe deoparte mi-a placut ca a fost primul barbat din viata mea.
Brunetul o privea uimit pe fata. Nu ii venea sa creada ca Max chiar s-a indragostit de ea, dar cine nu ar face-o. Adolescenta i-a spus ca vrea sa testeze iubirea lui Max. Sa vada daca e adevarat cand spune ca o iubeste, sau doar o spune pentru a o rani din nou.
- Si in ce consta acest test?
- Vreau sa plec pentru o perioada din Tokio si Aisa sa se mute la scoala mea. Ea va fi spionul meu. Imi va spune tot ce face Max in prezenta Priscilei.
- Hm. Si cum o sa vada ea asta? Max se mai duce si prin cluburi cu Priscila.
- Nici o grija. Unde e Max e si Larry. Si unde e Larry e si Aisa. Aisa si Larry sunt iubiti. Deci sunt sincronizata.
- Te ascult si nu-mi vine sa cred. Semeni atat de mult cu Max. Va meritati unul pe celalalt. Dar eu nu am sa intervin in relatia voastra. Sunteri frati doar cu numele. Poti merge cu mine in Anglia daca te hotarasti sa ii aplici testul lui Max.
- Multumesc Diego. Si sunt nerabdatoare sa imi cunosc cumnata. spuse tanara chicotind.
Baiatul nu a mai spus nimic. I-a spus surorii lui ca se duce sa il i-a pe Max si sa se duca sa isi cumpere imbracamintea adecvata pentru petrecere. A sarutat-o pe fata pe frunte si a iesit din camera. Trapezista s-a intins pe pat gandindu-se la decizia ei. Astepta cu nerabdare petrecerea.<< Sper sa i-au decizia potrivita>>


Este mult dialog stiu..si descrierea cam lipseste:D...dar mam grabit ca sa scriu capitolu:D...si nu inteleg ceva...de unde ati scos majoritatea ca Max e fiul lui Diego? Max e fiul lui Daniel, iar Diego e fratele lui mai mare:D
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#39
iuuhuuu....in sfarsit ai pus capitolul:X

nu sunt prima,dar nu prea conteaza ;)...sincer,mi-a placut la nebunie,chiar ma asteptam ca diego sa afle de de relatia celor 2...si ma bucur ca este alaturi de ariel;)
imi pare rau pentru fata...o sa sufere iarasi din cauza lui max :( ...si asta o s-o faca si mai mult sa vrea sa se indeparteze de el :-<

astept cap. urmator;;)

bye&kissu :*

#40
ai pus capitolul:X:X care deasemnea este foarte bun asa cum ne-ai obisnuit:)
nu cred ca mai are rost sa itit spun ca actiunea este grozava , dialogul este foarte bun , descrierea este superba , greseli de tastare nu sunt, .....pentru ca sti deja toate astea ;))
astept cu nerabdare petrecerea lui Ariel mai mult decat aceasta o asteapta...pentru ca stiu ca daca va fi descrisa de tine...cu siguranta o sa imi placa foarte mult:X:
asa ca ce pot sa iti mai spun doar ca astept nextu'si spor la scris :*:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O privire inocenta **angels** 12 8.127 23-10-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.730 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)