Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingeri si vise [yaoi]

#11
Buna. Adorrrrr ficul tau, e extraordexceptionastic, nu am cuvinte, te exprimi atat de frumos incat imi vine sa "mananc" ecranul cand citesc. Povestea e superba, dar am o nelamurire: cine e Yuri si cine e Ian? Adica Yuri e prfoserul sau invers?

Succes in continuare si astept cu nerabdare nextu
Ja ne :-h
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#12
*

In drumul spre apartament mi-am facut cumparaturi .
La cateva strazi mai sus de locul unde locuiesc , exista un supermarket , ca in toate cartierele dealtfel . Dar supermarketul acesta e special pentru mine pentru ca de aici imi fac toate cumparaturile . Tin minte ca pentru prima data am stat jumatate de ora lipit de vitrina cu dulciuri . Vanzatoarea , o femeie intre 20-25 de ani , cu parul scurt , roscat , ochi cenusii si foarte patrunzatori mi-a aratat tot felul de sortimente pe care pana atunci nu le observasem , desi treceam destul de des pe langa aceasta vitrina pentru ca este in drum spre raionul cu lactate si carne pe care il frecventez .

Toate prajiturile mi se pareau delicioase doar prin simplul fapt ca le priveam cum stau cuminti . Probabil era de vina si mirosul combinat al tuturor gamelor de specialitati . Imi placeau prajiturile cu frisca dulce , caramel si multa dar multa ciocolata . De cum intrasem , in stanga mea se inalta o vitrina din sticala , cu un ax gros din metal , ce se invartea . Pe etajerele ce se rasfirau precum niste crengi , se roteau lent torturi de diferite feluri . De la torturi cu fructe pana la cele doar de ciocolata sau doar de frisca . In cele din urma m-am decis in privinta sortimentelor . Am luat un tort cu fructe si multa frisca , preferata mea , prajituri cu caramel si ciocolata , si pentru ca sa fie in casa , multe multe bomboane , de toate felurile , aromele si sortimentele .
Am trecut pe la raionul cu lactate apoi mai incolo spre cel cu carne . Nu puteam sa uit de legume si de fructe asa ca am luat cam din fiecare cate ceva si mi-am facut drum spre casa , unde am platit .

Cand am iesit din magazin soarele devenise mai puternic , dar inca mai persista aerul rece . N-am mai luat taxiul desi aveam multe cumparaturi , dar am ajuns cu bine spre casa .
Am urcat linistit scarile , am dat si de o doamna de la etajul trei , o profesoara ce iesise la pensie de curand , ce iesea sa-si ia ceva pastile . Stii cum e cu boala asta , cand esti batran , mi-a spus coborand scarile atenta . Cateodata , chiar si atunci cand nu sunt in stare , afisez un zambet cald , poate cateva secunde bune , fiecarui om pe care il intalnesc , pe strada , in scara de bloc , trec de acele persoane , dar zambetul inca persista , fara motiv .

Am urcat , treapta cu treapta pana am ajuns in fata usi . Mi-am lasat plasele jos , cautandu-mi cheia prin buzunare . Aveam o stare de veselie ce usor mi-o puteam infrange prin incruntari ale fetei , chiar si cand nu gaseam cheia . Simteam ca dincolo de usa , e acelasi lucru , dar cumva diferit . Aveam impresia ca in momentul in care voi gasi cheia , o voi baga in iala si voi rasuci apasand pe clanta mana imi va impietri pe aceasta , nemaiputand sa intru inauntru . Usa se deschise larg , aproape ciocnindu-se cu peretele din spatele ei iar cateva raze ce veneau de la geamul mare imi scanteiau in ochi . Am intrat inauntru , in acea liniste de mormant , insa in care caldura se mentinuse , unde ceasul de pe perete ticaia nervos , aratand unu fara cinci minute . Ciudat , usa de la dormitor era inchisa ; m-am dus la bucatarie , am lasat toate cele cumparate pe masa si am observat cu uimire ca bolul cu legume ramasese in aceeasi pozitie in care il lasasem cand am plecat , cu tot ce spalasem in el intact si parca toata camera era neschimbata . Acea veche si inalta masa , frigiderul ce huruia silentios si se oprea , chiuveta cu cateva pete de apa pe ea .

M-am repezit spre usa dormitorului pe care am deschis-o fara sa fac mult zgomot . Inauntru era un intuneric dens , pentru ca jaluzelele erau trase , propabil Yuri nu voia sa fie deranjat de lumina , si nu puteam vedea aproape nimic . M-am ghidat singur pana la fereastra si am rasucit lantul lung pentru a face lumina . Am privit , din instinct patul pentru a-l vedea . Si imediat ce i-am descoperit picioarele sufletul meu si toata fiinta a strigat inauntru : este ! . Ma linistisem , cumva , stiind ca inca mai e , ca nu plecase , asa ca am inceput sa ma dezbrac de haina groasa , de camasa , de pantaloni , de tot ce mai aveam pe mine pana am ramas gol . Simteam ca din nou raspir , intregul meu corp isi primeste oxigenul pe care il merita . Am facut dus , cu apa calda din care ieseau aburi grosi ce se inaltau pana la tavan si se pierdeau incet-incet .

Simteam un oarecare tremur in oase , o plangere prelunga dar muta a gandurilor si nu-mi dadeam seama de ce . Deodata mintea mi se golise , ajungeam sa-mi caut cuvinte pe care sa mi le spun , fara motiv , avand nevoie de un stimul . Cand m-am asezat pe capatul patului , o senzatie de bine mi-a relaxat muschii incordati . Parca ma chema ceva spre perna moale , in jumatatea de pat rece dar confortabila , langa un corp aparent inert , dar cald . Mi-am luat boxeri din dulap , prima pereche ce mi-a cazut in mana si un tricou si m-am asezat in pat . Am tras cearsaful de pe jos invelindu-l pe Yuri dupa care pe mine cu el si am simtit o usurare enorma , senzatia dulce ce te prinde mereu intr-un somn linistit .

Visam , sau doar erau niste imagini in mintea mea , ce apareau din senin , controlate parca de cineva . Ma aflam in plina zi , in fata unor vitrine , pe care le priveam in gol pentru ca nu puteam sa inteleg ce erau acele lucruri expuse . Fara mea se zarea cateodata in geamul de sticla si imi parea ca o umbra ce ma urmareste , imi da tarcoale , se lasa privita pentru o secunda si dupa ce clipesti nu mai e , te face sa te intorci dar nu o mai gasesti . Nu puteam sa vad ce e in spatele meu pentru ca ma intorceam imediat spre vitrina , privind-o . Se facea seara , pentru ca se intuneca si-mi puteam vedea fata , mainile , hainele cu care eram imbracat . Aveam aceiasi ochi inexpresivi , de gheata ce se priveau cu cei de pe geam , parul negru cu cele doua suvite lasate sa cada pe langa obraji . Aveam insa fata umbrita , pe o parte mai intens , pe cealalta cu cateva pete .

Am deschis ochii speriat , fara sa fac vreo miscare . Priveam tavanul fara sa clipesc , pana am simtit in ochi ceva ce ma sageta. Lacrimi se formau in jurul orbitelor apoi se scurgeau pana ajungeau la perna . Pe piept il aveam ghemuit pe Yuri . Era cald , rasuflarea lui respandindu-se pana pe pielea mea , mana dreapta traversandu-mi burta . N-a mai durat mult , pana s-a trezit si el , poate din cauza ca incercam sa-l dau de pe mine . Capul ghemuit la piept se zvarcoli putin si si-l ridica . Isi deschise ochii micuti si fara sa fie deranjat de diferenta de lumina , pentru ca nu exista , camera fiind invaluita intr-o penumbra , ma privi curios dar fara sa spuna ceva .

- Imi cer scuze ca te-am trezit .

Dar el a dat din cap in semn dezaprobator si s-a lipit iar la pieptul meu .

- Ma bucur ca te-ai intors ...

- Da . Si eu ma bucur ...

Astfel , am ramas amandoi tacuti aproape jumatate de ora . In acele momente nu era nimic straniu ca el sa stea pe pieptul meu , sa ii simt mana pe burta , plimbandu-se cateodata , nici macar sa-i simt si in acelasi timp sa-i aud respiratia fierbinte . Nu se temea de mana mea ce-l tine dupa umeri , degetele ce se jucau cu obrazul umarului lui caldut sau momentele cand il trageam si mai aproape de mine .
Aveam impresia ca lumea devenea mai mica , mai neinsemnata , ca cerul se ascundea mai mult de noi si lumina de la geam se scurgea mai vie prin crapaturile jaluzelelor , ca el imi intelegea miscarile fara sa fie nevoie de cuvinte , ca atunci cand ma jucam cu pielea lui privirile erau ca o recompensa pentru mine , ca in fine , ne simteam mai bine cand eram amandoi .

- Ai dormit de dimineata ?

L-am intreb , parca amintindu-mi ca uitasem sa fac acest lucru .

- Da ...

Mi-a raspuns ridicandu-se in sezut . Bratica groasa a maieului i-a cazut pe antebrat iar el si-a ascuns barbia si buzele in spatele umarului rotund . Am zambit cand l-am vazut cat de copil poate sa fie , cata gingasie poate sa emane .

- Cati ani ai ?

L-am intrebat din curiozitate . Fara lui s-a luminat dar a stat tacut cateva secunde , uitandu-se spre mine , oarecum mirat .

- Saptesprezece ani . Dar nu par , nu ?

- Nu , nu pari . Parca esti mai mic .

Si n-a mai spus nimic , ascunzandu-si fata si mai mult , privindu-ma pe sub gene , rautacios .

- Bine , nu te supara , arati mai ... matur .

Desi nu acesta era cuvantul care sa-l defineasca perfect . Recunosc ca are o trasatura matura , posibil mostenire de familie , ce se evidentiaza mereu in felul de a privi . Nu te priveste mai mult de cinci secunde in ochi , iar atunci cand o face are de fiecare data un altfel de ochi , mai patrunzator sau mai calmant , depinde de situatie . In cele mai multe cazuri , cand te examineaza cu atentie , pare un copil ce isi priveste locul de joaca , o papusa sau o masinuta , gandindu-se , poate , la cum se va distra jucandu-se . Trupul zvelt , ca al unui adolescent , se protejeaza singur cu miscari lascive , tandre , provocand uneori prin felul cum interpreteaza orice vorba sau miscare a celorlalti . Faptul ca de cele mai multe ori este tacut , tradeaza o mentalitate inchisa si calculata .
Are toate calitatile acestea , necizelate , inchise intr-o carapace inca de lapte . Este un copil mare .

- Tu cati ani ai ?

M-a intrebat si am fost surprins sa aud ca vrea sa stie . Curios probabil .

- Douazeci si doi de ani .

Si abia atunci m-am simtit examinat , controlat cu privirea , de catre Yuri . Parca isi vorbea spunand ca nu am atat , dandu-mi alta varsta , recalculand totul . In sfarsit a zambit scurt , apropiindu-se de perna , intinzandu-se .

- N-ai mancat nimic , asa-i ?

I-am spus , coborand din pat . M-am indreptat spre fereastra si am deschis-o . Afara timpul era frumos , arata ca si cum ar fi inca dupa-amiaza . Cateva pasari treceau pe deasupra , pierzandu-se in puncte negre pe cerul alb ca laptele .

- Imi cer scuze , dar nu am putut .

- De ce ? Ti-a fost rau ?

M-am intors spre pat , cercetandu-i privirea pentru a vedea daca Yuri spune adevarul sau minte .
Dar nu mi-a raspuns atat de promp pe cat ma asteptam sa o faca asa ca m-am ingrijorat .

- Spune daca ti-e rau , mergem la un doctor .

- Aaa , nu , doar ca nu obisnuiesc sa mananc atat de dimineata . Stai linistit nu e nimic .

- O sa tin minte sa nu “te oblig” sa mananci dimineata . Dar daca te simti rau sau altceva de genul asta , sa-mi spui . Bine ?

- Bine .

A ras dandu-se din pat , venind spre mine . Atunci am putut observa mai bine trasaturile sale ; era mai inalt decat imi paruse prima oara , cu umerii lati , talia ingusta , brate lungi , dar fara ca muschii sa i se observe . Cu cat inainta spre lumina ce venea dinspre geam , ochii ii scanteiau , privirea cu care ma urmarea relaxandu-ma .

- O sa ai grija de mine mereu ?

M-a intrebat apoi si-a strecurat mainile printre mainile mele ce atarnau pe langa corp , grele , strangandu-ma ca un inel de mijloc . Am simtit cum degetele lui urca pe spatele meu , ca niste serpi prinsi in captivitate ce se tarasc spre a putea evada .

- Sigur ca o sa am grija de tine . O sa am grija pana iti vei gasi familia ...

Si in stransoarea aceea , ce ma sugruma cu fiecare secunda ce trecea , am simtit ceva nou in comportamentul lui . Ceva din el se retrase unde ii era locul iar noul iesise la lumina . Si-a ridicat barbia si m-a privit trist , cu ochi de catelus abandonat .

- Si daca iti spun ca nu am familie , ma crezi ?

- Cum nu ai familie ?!

M-am mirat privindu-l drept in ochi . Simteam ca nu minte , de fapt tonul vocii ma ingrijora cel mai mult si starnea in mine o repulsie de moment .
Nu-mi raspunse , dar se dezlipise de mine atat de greu , parca cu un regret pe care doar el il stia din ce cauza si imi spuse ceva ce imi opri respiratia , opri timpul din mine , m-a facut incapabil sa mai clipesc . Oare atat de mare sa fie durerea lui , mi-am spus atunci , un tremur cuprinzandu-ma .

- Vreau ca tu sa fii familia mea …

- O sa fiu … ce vrei tu sa fiu .

I-am soptit , prinzandu-l de umeri .
__________________________________________
ashya_love
Multumesc in primul rand pentru reply si pentru ca imi citesti ficul .
Sa te lamuresc : Ian este profesorul iar Yuri este baiatul care sta in apartamentul lui . Sper sa mai treci .

#13
Buuun deci, stiu, sunt nesimtita ca nu am comentat la celelalte capitole:(Daaaar o sa ma revansez.Promit.

Ce dragutz si nevinovat poate fii Yuri:x Cred ca deja s-a indragostit de Ian...gresesc?Zi-mi daca gresesc.Uneori mintea mea e cam jucausa:))
Totusi astept sa vad scene mai hot intre ei.

Atat am avut de spus.Sper sa vii repeed cu nextu.Mult noroc la scris.Ja-ne!:bye:

P.S Iti ador ficul:x:x
I'm Kira.

#14
Mersi de lamurire si sa stii ca ma bucur emorm ca ai pus si capitolul asta si astept cu nerabdare nextu' :D, si te rooog, spune-mi ca in urmatorul va fi si un kiss
Povestesti excelent si ma tii cu sufletul la gura :chuu:
Te roog sa-l pui mai repede pe urmatorul ca sa nu mor de curiozitate :dead:
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Am dat foc la vise [+16] Omfaranume 3 3.466 01-09-2013, 08:14 PM
Ultimul răspuns: milu_hinata
  [Naruto] Vise imposibile AkaneIdane 1 1.819 03-08-2012, 09:58 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Cocktail de vise Nya. 8 5.412 04-07-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Lanul de vise C0caaa!na ~.~ 1 2.073 24-08-2011, 01:51 AM
Ultimul răspuns: Fiction
  VIse si Realitate [ + 18 ] Obs3ssion 4 2.776 09-07-2011, 11:18 AM
Ultimul răspuns: Obs3ssion
  Bucati de vise Drama Queen 1 1.945 27-06-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  Pierduta prin vise Miss Serenity 26 17.301 24-06-2011, 07:21 PM
Ultimul răspuns: Paty.Paty
  ÃŽntre vise Lust. 4 2.583 14-04-2011, 04:10 PM
Ultimul răspuns: Lust.
  Ingeri si Demoni ! Vex 12 6.942 17-02-2011, 09:58 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Vise amutite. Icsdeee. 1 2.581 03-02-2011, 11:21 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)