Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Vise imposibile

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje.

Varsta minima:+14
Gen:hentai
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat:Simplu

-Capitolul 1-

-Trezeste-te! se auzi vocea blanda a mamei.
Uitasem sa-mi pun alarma la ora 7:10 pentru a ma putea pregati pentru prima zi de scoala dupa vacanta bine meritata de doua luni. Ma trezesc mai somnoroasa ca deobicei dar imi revin imediat dupa ce ma spal si beau o cana de cappucino.Imi pregatesc hainele,o pereche de blugi negri ,un tricou alb si un sacou crem destul de dragut.Imi prind parul saten inchis intr-o coada impletita.Ma uit la ceas 7:45.Trebuie sa plec.Imi iau rucsacul si ma indrept spre usa.
-Mama,am plecat!Te iubesc!
-Si eu.Sa ai grija.
Ies din scara blocului.
-Akane!Astepta-ma!
Ma intorc sa vad cine ma striga .Era Hinata,una dintre cele mai bune prietene ale mele.Ma opresc si o astept.
-Ce faci?Nu ne-am vazut decat o data la ziua mea de nastere in vacanta asta.
-Sunt bine,cam somnoroasa dar in rest sunt bine.Tu ce mai faci, cum ai petrecut vacanta?-o intreb curioasa numai sa nu ma intrebe pe mine asta.-
-Nu am decat la bunici si in Suedia la matusa mea.Tu?
-Tocmai ce speram sa nu ma intrebe.Am fost la fel la bunici...si la...ammm(ce sa spun?nu sunt la fel de bogata ca ea sa spun ca am fost inafara tarii ee oricum am fost intr-adevar in...) Brasov.
-Aha,am fost acolo, frumos oras.
Hiuu..Am scapat.In timp ce scoteam telefonul din buzunar sa verific ceasul m-am izbit de un baiat mai inalt ca mine,nu i-am vazut chipul deoarece era cu spatele.
-Ah!Scuze, sunt asa aiurita.-Acum i-am vazut chipul si cu siguranta nu era un urat;tipul avea prins intr-o coada,ochii negrii ca de onix si buze conturate perfect.Aiaiai!!!DOAMNE la ce ma gandesc sunt abia in clasa a opta trebuie sa ma concentrez pe...examene,invatat...-.
-Nu-i nimic.Se mai intampla.
Am ajuns in curtea scolii unde incepuse festivitatea.Eu si Hinata ne cautam clasa.
-Salut!Ce mai faceti?intreaba entuziasmata Ino si Sakura-ele sunt colegele de clasa care nu prea le suport mai ales pe Ino-.
-Suntem bine,raspund eu pe un ton mai raspicat.
-Bine atunci ma bucur.Fetelor puteti sa va duceti in clasa ca ceilalti sunt acolo.
-Aha.Ok.
Intram in clasa si ghiciti pe cine vad...

#2
Ceau, ceau! <3 Bine ai venit pe Zup!
Hmm sunt multe de spus aici sa fiu sincera, dar in primul si in primul rand nu ai voie cu smile-uri si fetisoare in fic, ex - T_T/ >w</etc. Daca vrei sa exprimi o stare de spirit sau o expresi, mai bine ai descri-o.
Am impresia ca tipul ala de care s-a lovit ar putea fi Itachi, nu stiu sigur acum ca ai spus ca ai personaje personale aici, dar tot asa cred.
Ideea cu scoala e destul de uzata, dar presupun ca ceva original va iesi de aici, insa as dori sa iti spun ca ar trebui sa descrii mai mult si sa detaliezi personajul (insa nu asa: ma numesc X, am parul Z, ochii Y...), reactiile sale, emotiile sale si sa dai volum de substanta in acelasi timp actiuni si dialogului. Plus lasa si tu un space dupa semnele de punctuatie, ca asa pare inghesuit, pe langa asta trei puncte de suspensie sunt de ajuns, nu necesiti sapte sau cate ai mai pus pe sus.
Fi si atenta caci aici - "-Ah!Scuze, sunt asa aeriana.-Acum i-am vazut chipul si cu siguranta nu e urat;tipul avea parul brunet prins intr-o ..." nu venea asa, ci asa -> "- Ah! Scuze, sunt aiurita. Acum i-am vazut chipul si cu siguranta nu era un urat.
Tipul avea parul prins in coada..."

Oricum nu am dat o critica foarte amanuntita, e simpla asa cum ai dorit.... sper. Vad ca esti incepatoare si o sa o iau usor.

Inainte de a incheia vreau sa-ti spun ceva legat de suspans: sa stii ca felul in care ai incheiat tu, poate lasa putine persoane in suspans si totusi nu prea, e rupta din pom propozitia aia, eu oricum imi dau seama despre cine ar fi vorba, ideea este ca ar fi mai bine sa incerci un alt mod de a lasa suspansul sa fie simtit. Insa pe parcus sunt sigura ca lucrurile vor fi la locul lor.
Nu ma prea pot pronunta fiindca e doar primul capitol, astept nextul, succes!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Am dat foc la vise [+16] Omfaranume 3 3.451 01-09-2013, 08:14 PM
Ultimul răspuns: milu_hinata
  Cocktail de vise Nya. 8 5.360 04-07-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Lanul de vise C0caaa!na ~.~ 1 2.060 24-08-2011, 01:51 AM
Ultimul răspuns: Fiction
  VIse si Realitate [ + 18 ] Obs3ssion 4 2.771 09-07-2011, 11:18 AM
Ultimul răspuns: Obs3ssion
  Bucati de vise Drama Queen 1 1.942 27-06-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  Pierduta prin vise Miss Serenity 26 17.283 24-06-2011, 07:21 PM
Ultimul răspuns: Paty.Paty
  ÃŽntre vise Lust. 4 2.564 14-04-2011, 04:10 PM
Ultimul răspuns: Lust.
  Vise amutite. Icsdeee. 1 2.576 03-02-2011, 11:21 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Vise spulberate [+18] aleee 0 1.747 27-06-2010, 08:32 AM
Ultimul răspuns: aleee
  Zei printre muritori ~Vise interzise~ Strawberry*Lipstick* 0 2.367 18-12-2009, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)