Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incredibil si (ne)adevarat: Mama la 5 ani:| X___X

#1
Fratzilor,am descoperit ceva care m-am lasat fara cuvinte...Nu prea imi vine sa cred dar....
Lina Medina, nascuta pe 27 septembrie 1933, in Paurange, Peru, a nascut un baiat, la frageda varsta 5 ani si 7 luni, devenind astfel cea mai tanara mama din lume.

La varsta de 5 ani, fetita, a fost dusa la spital de catre pariniti, deoarece prezenta dimensiuni foarte mari ale abdomenului.

In prima faza, fetita a fost suspectata de a avea o tumora abdominala, dar dupa investigatii amanuntite, medicii au stabilit ca este insarcinata in luna a 7-a.

O luna si jumatate mai tarziu de la descoperirea sarcinii, pe data de 14 mai 1939, Lina a nascut prin cezariana un baiat. Baiatul nascut a avut la nastere 2 kg si 700 de grame.

Pana la varsta de 10 ani, acesta a fost crescut crezand ca Lina este sora sa, cand a aflat de fapt ca aceasta ii este mama.

Fisa medicala a fetitei, arata ca aceasta a avut primul ciclu menstrual la varsta de 8 luni, iar la varsta de 4 ani a inceput dezvoltarea sanilor.

Fiul micutei Lina, botezat Gerardo, a decedata la varsta de 40 de ani, din cauza unei afectiuni determinate la nivelul maduvei oaselor.

Nici pana in prezent nu a putut fi determinata modalitatea prin care micuta a ramas insarcinata si nici nu s-a putut afla cine este tatal copilului.

Tatal Linei a fost arestat fiind suspect de incest, dar a fost eliberat in scurt timp din cauza lipsei de probe.

In prezent Lina, in varsta de 74 de ani, traieste alaturi de sotul sau in Chicago. In anul 2002, Reuters i-a solicitat acordarea unui interviu, dar aceasta a refuzat.

Deci...:O X___X T___T Am trait sa o vad si pe asta.Tot cred ca e o minciuna...adica frate,e imposibil.22mai ales in anu ala21)78
Voi ce parere aveti?

#2
WTF?

Am de comentat doar: de ce e imposibil "mai ales in anul ala" ? Adica o fata nu ramane insarcinata din cauza tehnologiei din jurul ei, ci din alte cauze.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#3
Ce-ai căutat pe Gugăl de-ai dat de asta ?

On-topic - în ziua de azi nu mă mai surprinde nimic.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#4
Wtf?
Copil sa nasca un copil, la propriu. Nah, ce poti zice, ramai "22".
Foarte ciudata treaba, ah si eu care credeam ca Romania e tara tuturor posibilitatilor. Oricum interesant articolu`. Uite ca am mai aflat ceva , asa ca sa se incheie ziua frumos. ^^"
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#5
Poza cu mamica 4

[Imagine: Mama-la-5-ani.jpg]
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#6
@MimiÅŸor -Poi,nimic in spceial,pur si simplu am dat de asta21)

ummm...mai exista posibilitatea sa fi facut experimente pe ea106
Poate e o anomalie genetica sau...dracu stie10621)
Orcum,exista o multime de posibilitati.Cu siguranta l-a facut cu taica-sau si de friica sa recunoasca a pastrat tacerea106
Nimeni nu poate sti adevarul,e ciudat ca dupa atatia ani nu s-a aflat....sau nu a vrut sa fie aflat.
21)tot imi vine sa cred ca e o minciuna....dar mai sti106

@YKashim- la 5 ani sa fi insarcinata?!? 22 Frate,e ceva....21)nu's cuvinte pentru asa ceva.Nu crezi?22233:^o78

#7
woooo 0.0,n-am mai vazut asta in viata mea.Sunt de acord cu KanameRyuzaki,poate chiar e o anomalie genetica....este anormal,dar totusi nu ma surprindeZuppy03
Am vazut un documentar la misto care spunea ca peste 10 anii copii or sa nasca de la 4 ani din cauza extraterestriilor care vor sa se imulteasca prin ei,dar Goood,pe asta chiar n-am auzit-oZuppy06
Pana la urma ramane un mister,dar ma intreb cum arata acum 0.0"""
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
�Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#8
Wow, m-a ingrozit aceasta stire O_O Si eu as vrea sa cred ca nu este adevarat, adica sunt unele cazuri false, nedovedite. As vrea sa cred ca si aceasta stire este falsa, deoarece mi se pare incredibil si in acelasi timp oribil. I mean...un copil la 5 ani sa nasca un alt copiu,wtf? O_O Oribil, mai ales ca esti in crestere, organismul nu este deloc dezvoltat, mai ales la acea varsta frageda. Deasemenea ma mir cum de a nascut un copil cu o asa greutate, 2 800 sau cat ai spus tu ? O_O Mi se pare imposibil, deoarece fetita avea doar 5 ani.

Citat:Fisa medicala a fetitei, arata ca aceasta a avut primul ciclu menstrual la varsta de 8 luni, iar la varsta de 4 ani a inceput dezvoltarea sanilor.

Am trait sa o aud si pe asta. Eu tot cred ca este o minciuna, deoarece imi este foarte greu sa cred O_O Cum mei la 8 luni sa-ti vina ciclu menstrual? Mi se pare imposibil si refuz sa cred. Eu stiu o fata care i-a venit la 9 ani, asta pot sa cred, dar la 8 luni? O_O Imposibil >_<

Edit:
(18-08-2010, 11:12 AM)BLforever A scris: Am vazut un documentar la misto care spunea ca peste 10 anii copii or sa nasca de la 4 ani din cauza extraterestriilor care vor sa se imulteasca prin ei,dar Goood,pe asta chiar n-am auzit-oZuppy06
Pe asta chiar nu pot s-o cred O_O Refuz =]] Nu vreau O_O Nu totul este adevarat si cu siguranta si acel documentar este un fals. Nu imi plac extraterestrii 24
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
WTF cand am citit prima oara titlul topicului acesta am ramas masca dar dupa ce am citit si ce continea in ell... fara cuvine! Nici nu pot sa imi imaginez, acum ca tot am dat peste subiectul asta o sa dau si eu un search pe google sa vad ce gasesc.
Super cidata povestea, tot nu imi vine sa cred...
Just the
way you know me..

#10
Poza pusa m`a socat total. 22 Sigur nu e o poza cu o fata facuta cu tehnologia de azi pe calculator in asa fel incat sa se poata spune ca e din acea perioada?108

Adica sincer,ciclu' la 8 luni? prietenei mele(Care`i mai mica ca mine) i`a venit la 9 dar la 8 luni e aberant.

22 Faza e ca,fetita daca povestea ar fii adevarata aceasta sa fie violata de tasu' la 5 ani. Dar daca si tasu' o fii fost speriat cand a vazut`o asa nu are sens! e.e


Na. Azi am citit cum una a nascut in plina strada la 13 ani22. I was like'un copil de EXACT aceeasi varsta ca mine sa nasca pe strada? e wierd'.

Toata povestea n-are sens. Si nici tipa nu vrea sa spuna adevarul ouo. O fii facut-o cu un copil din gradinita,da e mult prea ciudat ca sa fie adevarate toate chestiile astea.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un adevarat talent....si are doar patru picioare Luzer 7 4.653 01-05-2011, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  X___X Fara cuvinte :| din nou.... Luzer 6 5.872 08-03-2011, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Sammy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)