Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

How to love an angel

#31
M-a atras de mult timp titlul, dar n-am prea avut timp să citesc, dar mă bucur că acum am făcut-o.
Ideea este absolut superbă! Îmi place la nebunie :x
Un înger trimis pe pământ, care se îndrăgosteşte de o pământeancă... Foarte original şi foarte frumos. Cel mai mult îmi place ideea că dacă Lucius o atinge pe Jasmine, atunci el capătă o rană. N-am mai citit aşa ceva înainte şi chiar îmi place.
Lucifer ăla mă enervează şi târfa lui care a murit mă enerva la culme XD . Chiar mă întrebam când Doamne iartă-mă, o să moară.
Descrierea era cam puţină, dar în ultimul capitol a fost destul de multă şi sentimentele au fost bine conturate.
Naraţiunea şi dialogul sunt bune.
Mai lipseau unele virgule prin capitolele precedente, dar văd că te-ai corectat. ;)

Sunt curios să văd ce se va întâmpla în continuare, so hurry un, please! ;;) Succes!

:bye:

#32
Yup, uite cine e aici :] Miss Intarziata...nu c-ar fii o noutate -_-"..heh, dar avand in vedere ca iti citesc fan ficutu` de mult timp, am zis sa mai las si eu o vorba-doua pe aci ^.^"
Bun, atentiune, atentiune, intra Kagome in actiune!

Idea Mi-a placut, chiar originala, te face sa te gandesti ce va fii in viitor, in plus este un amestec intre traditional si modern [sa nu uitam ca ingerii sunt fiinte mitice, dar de care se vorbesc mult si bine, si sunt considerati de unii: adevarati :P] si cand zic modern, ma refer in scumpele noastre zile [2010] ^_^. Bun! Imi place :].

Estetica Chiar daca nu crezi, estetica are un impact enorm asupra cititorului, il face sa isi doreasca sa citeasca in continuare, si etc.Dumneata aluneci bine pe aripile naratiunii, insa eu cred ca ar fii trebui sa mai bagi nitel descriere[boala mea T^T]..nu stiu, dar mi se par ca capitolele tale sunt scrise in graba, si scurte :-|. Incearca sa umpli cateva pagini, sa le faci mai lungi, in asa fel incat sa ne oferi o baza de informatii, dar sa ne tii si in suspans. Greselile de tastare nu mi le mai amintesc, de si cred ca le-as gasi imediat privind lungimea capitolele [se citesc in cateva minute, cu toate ca nu se scriu chiar atat de repede :-"] Dar nu te speria, nu sunt grave :P...si multi le luam cu noi din greseala.

Am observat ca nu ai mai grabit actiunea ca in alte zile, iar asta e un lucru demn de admirat, felicitari :P...insa daca mai bagi nitel descriere, crede-ma ca o sa fie si mai bine. Dar in momentul de fata, e bine :]. Dar...capitolele mai lungi, ca`s prea scute :D...

Am obervat ca te folosesti mult de dialog, si de frazele comice [chiar sunt comice XD], dar ar fii fost mai frumos sa faci capitolele mai luuuuungi Y^Y [gata, ca te-am batut la cap deja :D ]

Yup, interesant, mi-a placut de bunaciuniile alea , chiar foate bunciuni. Interesant visul, sunt curioasa cine va iesi invigator [se spune ca binele castiga mereu. si banuiesc ca vrei sa ii faci pe Jasmine si pe ingeras, sa fie impreuna. Si traiesc fericiti, pana la adanci bureni...dar nu se stie niciodata :p] Asa ca raman cititoare :D.
Iar ti-am facut cadou o scrisoare, ete, asta`s eu :D ...mi-a placut, da` fac capitolele mai lungi :-"
[Sper ca nu te-am omorat, te pupacesc, si daca te-am ranit cumva, da-mi un pm, si dau delete la postu` asta]

*Kiss*..and hurry up !
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#33
@FallenAngel-Thanks de comm Angel >: D<...Promit sa nu renunt! :D Ma bucur ca iti place si sper sa citesti si in continuare :3
@Metal - Imi e prea lene sa iti scriu tot nick`ul...Dar ma bucur ca ai trecut pe aici bro' <333 si ma bucur ca iti place. Sper sa citesti si in continuare >: D<
@Kagome-Heya...Nice to see you here. Multumesc pentru "scrisoare". Ma bucur ca iti place...Voi incerca sa fac capitolele ceva mai lungi, desi eu nu ma pricep sa le fac lungi T^T...orcium, spre ca vei citi in continuare :3

Capitolul 9
Lucius P.O.V.


Imi doresc sa il vad calcat in picioare. Mort. Cu aripile sfasiate. Ars pe rug! Ce mai, vreau sa il ucid cu mana mea! Ha, ce vise. Nu pot sa il ucid din vina schimbului acela de sange. Dar totusi, sunt atatea lucruri pe care nu le pricep. Ce-i cu blestemul asta? Si ea se va transforma in Arhanghel? Cum? Cand? Si imi intorc din nou privirea spre Jasmine, care dormea acum in dreapta mea.
Toate se intampla prea repede. Eu unul nu mai inteleg absolut nimic. De unde a fost sangele ala? Vise ciudate. Demoni. Blesteme. Chestia asta e aiurea. Mda', spuse tipul inaripat din pat. Ce tare! Si totusi, am nevoie de niste explicatii. Trebuie sa ajung cumva la Marele Intelept, altfel voi innebuni. Da, asta e sansa mea!
Lucifer e inca slabit si dezorientat, o pot lasa singura pana la rasarit.
Imi arunc inca o data privirea spre ea. Cufundata intr-un somn adanc, pare atat de neajutorata. Si daca stau sa ma gandesc, chiar e neajutorata in fata iadului. Si revin din nou la intrebarea: sa o las singura sau nu? Ce-i drept, sunt doar cateva ore...Dar in cateva ore poti ucide o armata, ce sa mai spun de un simplu om.
Dar clipele treceau si Lucifer isi revenea, iar eu nu puteam rata o astfel de sansa. Mi-am luat inima in dinti si am hotarat sa plec, fiindca alta sansa nu mai aveam. M-am ridicat usor din pat, incercand sa nu o trezesc. S-a intors pe o parte si un moment am crezut ca nu mai doarme, dar si-a reluat visele, sau cosmarurile sau simplul somn adanc si sec. Initial m-am gandit sa o sarut pe frunte, dar m-am multumit sa ii mangai usor parul si sa zambesc.
-Promit sa ma intorc repede...
-Te astept.
Vocea ei ragusita m-a facut sa tresar si m-am intors din drumul spre fereastra. Dar se pare ca vorbea in somn. Ah, ma durea sufletul sa plec si sa o las fara aparare.
In cele din urma am deschis fereastra si m-am dus, fiindca riscam sa raman acolo daca tot stateam si ma gandeam. Am zburat deasupra orasului, care era intradevar imens si credeam ca nu ii voi mai gasi capatul. Aveam impresia ca ma invart in cerc, pana am descoperit intr-un final padurea. Era atat de intunecata si sumbra incat imi facea pielea de gaina numai cand o priveam. Sincer, chiar nu imi doream sa merg acolo, dar daca acolo e portalul n-am alta varianta.
Am aterizat pe solul umed si mi-am retras aripile. O adiere rece m-a surprins si am tremurat usor. Clar! Chestia asta nu imi ofera nici un sentiment bun. Am pasit printre tufe si maracini. Cine a fost idiotul care a pus portalul intr-un copac? Picioarele mi se adanceau in noroi, provocandu-mi o stare neplacuta. OK, e deja scarbos. Parca as avea rame in pantofi. Dar ceva s-a miscat usor, gadilandu-ma si am hotarat sa ma abtin si de la alte comentarii. Dar pana la urma am ajuns in fata stejarului masiv pe care imi scrijelisem numele. Da, stiu ca e aiurea sa faci asta, dar trebuia sa il recunosc si eu cumva. Mi-am lipit palmele de scoarta zgrunturoasa si mi-am concentrat toata puterea in acea directie. Am inchis ochii si am asteptat pret de cateva secunde.
Cand i-am deschis, ma aflam undeva intre lumi. Un spatiu alb, umplut de nimic, fara sol si fara cer. Va dura vreo cinci minute pana sa ajung in asa zisul Rai. Si in aceste minute mi-am lasat gandurile si sentimentele sa zboare spre un apratament din New York City, unde dormea o fata care s-a trezit noaptea asta toata murdara de sange.
Sincer, habar n-am cum a reusit nenorocitul acela sa ii controleze visele la un nivel atat de ridicat. Asta trebuia sa fie practic imposibil, data fiind legatura mea sentimentala cu ea. Hmm, se pare ca fratiorul meu calca in picioare regulile ca pe nimic. Dar un sunet slab m-a facut sa imi pastrez gandurile pentru mai tarziu.
Am inceput sa pasesc pe coridorul lung si alb. Bleah! M-am intors de nici cinci minute si deja ma freaca la melodie culoarea asta monotona. Dar n-am timp sa ma plang de culoarea de prost gust. Am luat-o la sanatoasa si m-am oprit in fata biroului sau. Am dat buzna fara sa mai si bat la usa.
- Da, a raspuns acesta calm.
- Mare Intelept, am nevoie de informatii, am spus precipitat.
Timp de cateva secunde in camera si-a facut loc o liniste apasatoare.
- Te rog, inchide usa si ia loc!
Am inchis usa imensa si m-am asezat pe scaun in fata biroului sau masiv.
- Asa, Lucius, eu nu mai am ce alte informatii sa iti dau. Baiete, stii prea bine ca nu sta in puterea mea sa aflu date despre omul tau. Asta depinde numai de tine si de relatia ta pe care o ai cu ea.
- Off, nu ma lua pe mine cu d'astea! Amadeus, vorbesc la modul cel mai serios! Nu imi trebuie informatii despre propria mea iubita! Vreau sa stiu daca e adevarat ceea ce am auzit ca se va intampla cu ea. Ajuta-ma, te rog! E prima data in patru mii de ani cand iti cer asta, te implor...
Urmatoarele momente au fost cuprinse din nou de acea liniste neplacuta. Fiecare secunda care se scurgea ma ducea mai aproape de disperare. Dar de ce vorbesc eu despre secunde? Aici timpul este inexistent. Dar acolo, unde este ea exista, si trece.
- De ce faci toate astea? E doar un om la urma urmei. Ingeri sau nu o putem lasa sa moara, avand in vedere ca Lucifer a si blestemat-o. Nu are rost sa te strofoci atata pentru o muritoare de rand.
Asta pus capac! Esti superiorul meu, nu-mi pasa. Nu-ti permit nici tie, nici nimanui sa vorbeasca asa de Jasmine. Am sarit peste masa si l-am apucat de haina.
- Asculta-ma bine! Nu-mi pasa de nimic altceva inafara de fata asta. Sa cada si Raiul, sa mor si eu, doar sa stiu ca Lucifer ii spune popa domn' doctor si ea este in siguranta. Ai inteles ce iti cer? Nu ma poti convinge sa renunt la cea pe care o iubesc.
Mi-a luat mainile de pe haina lui si s-a ridicat de pe scaun. Nu stiam ce avea de gand sa faca. Sa ma provoace la lupta? Asta era o nebunie din partea lui, il puteam ucide ca pe nimic. In acel moment am inchis ochii pentru o fractiune de secunda, iar cand i-am redeschis erau albastrii. Mi-am desfacut aripile si mi-am incordat pumnii.
- Se pare ca esti hotarat sa lupti. Chiar si cu mine...Te cred! Spune-mi ce vrei sa afli, a spus pe un ton intelegator.
M-am calmat. Mi-am inchis aripile iar ochii au redevenit caprui. Mi-am arcuit buzle intr-un soi de zambet si am inceput sa vorbesc. I-am povestit tot ce am aflat in plus de cand am ajuns pe Pamant si pana in momentul de fata. La inceput nu mi-a fost tot una sa ii povestesc de legatura mea cu ea, dar intr-un final am ajuns sa vorbesc liber chiar si despre asta.
- Arhanghel? Deci ea este...Nu, nu se poate! Lucius, trebuie sa ai grija de fata asta ca ochii din cap, asta e tot ce stiu. Acum du-te, nu mai zabovi aici cand ea este acolo, singura.
Am plecat mai nelamurit decat eram inainte. Am inceput sa alerg din nou pe coridorul acela lung pana am ajuns in fata portalului. Mi-am lipit palmele de el si in cateva secunde ma aflam din nou in spatiul acela gol dintre lumi.
- Hei fratioare, te intorci? intreba Lucifer facandu-ma sa tresar.
- Ce cauti tu aici? am spus scuipand cuvintele.
Nimic nu ma putea deranja mai mult decat prezenta lui. A facut cativa pasi inspre mine.
- Nu o sa renunt pentru nimic in lume!
Si dupa aceasta replica fara rost am disparut amandoi, eu pe Pamant si el naiba stie unde. Nu m-am putut abtine si cand am pus din nou picioarele pe Solul umed al padurii am exclamat:
- Esti nebun, frate!
O nervozitate profunda mi-a acaparat fiinta si am luat-o la pas prin boscheti. In zece minute eram la marginea codrului si mi-am deschis aripile sa ma intorc la Jasmine. Mai era ceva timp pana la rasarit, deci puteam zbura linistit fara sa fiu observat...
KyuMin.

#34
Hai ca este mult mai bine de data aceasta cu descrierea. Mi-a placut ca i-ai descris sentimentele lui Lucius mai mult decat de obicei, dar m-ai lasat in aer... De fapt care este povestea cu acest Arhangel?(aproape ca era sa scriu arkangel:)) si unde a disparut Lucifer? S-a dus la jasmine sau in alta parte pentru a afla informatii? Cum de Lucius putea sa il bata pe Amadeus? Amadeus nu era mai batran decat el?
Oricum este mult mai bine scris acest capitol decat celalalt. Avansezi, incet dar bine. M-ai facut curioasa rau de tot. Daca nu pui next-ul repede o sa mor de curiozitate.
De abia astept next-ul.>:D<

#35
Uyii..I`m back.
M-am tinut de promisiune si am revenit :]
Uhh...se vede ca ai incercat sa maresti capitolul cu cateva randuri mai mult..dar se putea si mai bine. Sa zicem ca ai inceput cu dreptul.
Ai avut cateva greseli de tastare, sau de ortografiie..uhh..don`t remember, am citit capitolul asta azi noapte la ora 4 >.<..aveam dureri de burta, si nu puteam dormi.. T^T...si nah, exista telefonul la indemana XD. Dar din cate-mi aduc eu aminte, nu este nimic grav :]. Si + ca cu toti gresim.

Descrierea si naratiunea au dus-o bine, se pare ca nu e singurul personaj care are cv cu albul XD [si Ry din fan ficu` meu e "fan" albului :-" ] ..dar neahm, acum si eu XD . Descrierea a fost bunicica si ea, de si recunosc ca mi-au lipsit replicile funny :P.

A fost un capitol destul de interesant..oarecum, insa a parunt cam sec din cauza faptului ca e scurt. Am intelesc ca nu te pricepi, dar.... incearca sa incerci sa-l lungesti..macar atat :D. Spun ca pare sec din cauza ca te-ai rezumat doar la vizita lui Ingeras in Rai.. :D ...si ar fii funny sa-l fii intrebat daca are o tigare XD [ma scuzati, sunt in criza de timp...si neuronii mei sunt cam plecati in vacanta]

Toate bune, te descurci..astept nexu

Imi cer scz de greseli, dar...ma grabesc X_X. Si spewr ca nu te-am ranit, sau alte chestii..si felicitari ptr mica progresie.

Kiss
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#36
De cand n-am mai lasat coom. #-o Gomen ^:)^
Asa... acum sa vedem:-?
Deci... [ spre marea mea uimire] nu am ce sa-ti reprosez . E... perfect. Nu stiu daca ti-am spus, dar imi place faptul ca lacrimile lui Jasmine il ranesc pe Lucius [ dak lar fi vindecta ar fi fost boring -.-']. Lucifer e cam obsedat [ imi place :yes:]. Sper sa fie nsite actiune intre Jasmine si Lucifer... Lucius o sa turbeze de nervi &gt;:).
Ce pot sa-ti spun... La capitolul dialog, naratiune si descriere totul este ok. Nu cred ca ai probleme din acest punct de vedere:)).
Ok. Kiss:*
Astept urmatorul capitol:X.Spor la scris :X >:D<
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#37
@FallenAngel - Mulţumesc de comentariu Angel şi mă bucur ca îţi place. Poveste cu Arhanghelul o voi lămuri mai tarziu...vei vedea ;))

@Kagome - Mă bucur să te vad din nou pe aici :D Şi mă bucur că îţi place.

@Broscofobie`Verde - Hey! Nice to see ya' here sweety :3 Îmi pare bine că îţi place ce am scris şi mă bucur că nu ai ce corecta ;))

Capitolul 10
Lucifer P.O.V


Dulcele gust al terorii. Ah, cat de dor mi-a fost de el! Dar acum, am ocazia sa il savurez din nou. Da, fiinta inferioara, urla, tipa! Oricum nu te aude nimeni, haide, da tot ce poti. Tot ce faci este sa ma distezi pe mine mai tare!
- Asta e iadul meu, nenorocitule! De ce nu vrei sa intelegi? Aici eu conduc! am urlat in timp ce am infipt briceagul in palma sa.
Un nou urlet indurerat mi-a mangaiat auzul. Demential! Haide, muritorule, mai tipa o data, pentru mine... Am adaugat in timp ce ii taiam degetele. Asa...Ce frumos.

Jasmine P.O.V.

Sunetele nu au nici un rost acum, cred. Nimeni si nimic nu a mai reusit sa ma trezeasca. Adancita intr-un somn sec, fara vise, tot ceea ce ma inconjoara pare a fi negru. Dar se pare ca ceva este destul de puternic sa ma scoata din intunecimea ce imi odihnea trupul si mintea. Am deschis ochii incet, cat de incet puteam. M-am ridicat la fel de lent si riscam sa adorm din nou, dar un miros urat m-a facut sa ma trezesc de-a binelea. Putoarea parea sa vina dinspre bucatarie. Mi-am tarat picioarele lenesa.
Duhoarea reusea sa imi intoarca stomacul pe dos. Parca era o mortaciune sau vreun cadavru. In fine, dupa ce scap de sursa voi aerisi bine si va disparea. In bucatarie mirosul era aproape insuportabil. Am aruncat cate o privire in stanga si in dreapta, dar nimic deosebit nu mi-a atras atentia. Asta pana nu m-am uitat in jos, sa vad balta de sange de pe podea. Mi s-a pus un nod in gat, fiindca acel sange trebuia sa vina de undeva. Si da, venea de la corpul lui Mougly, care era spanzurat de lustra, injughiat.
Stiam sigur ca e mort, dar reuseam sa pastrez un sentiment care ma indemna sa cred ca inca traieste. Am luat un scaun si un cutit. M-am urcat pe scaun, cu picioarele inca tremurande si am reusit sa tai sfoara care il sustinea.
Corpul s-a prabusit in balta de sange, iar cativa stropi au ajuns pe mine. Am sarit de pe scaun, aproape impiedicandu-ma si m-am dus sa ii verific pulsul. Dar cand mi-am lipit urechea de pieptul sau, nu am putut auzi nimic. Era rece si fara viata si se afla in bucataria mea. Mi-am amintit toate clipele petrecute impreuna cu el. Da, a fost un nesimtit, un porc si un egoist. M-a jucat pe degete si m-a folosit, dar totusi... Nu merita sa moara! Nu in acest mod! Lacrimi grele mi se scurgeau pe fata in memoria lui. Nu aveam curajul sa deschid ochii si sa ii vad chipul palid.
In timp ce imi varsam durerea, am simtit o hartie in buzunarul camasii sale. M-am oprit din bocit sa vad ce este. Era impaturita de vai de mama ei. Mi-a starnit curiozitatea, asa ca am deschis-o sa vad ce scrie...

" Te iubesc...Te vreau...Sunt nebun dupa tine si totusi...Te urasc...Te dispertuiesc...Si vreau sa te omor.

P.S. Nu-ti fa griji pentru el, o data ce a murit va fi ca si cand nu ar fi existat vreodata."

Cuvintele acelea au fost ca o lovitura. Va fi ca si cum nu ar fi existat...Adica nimeni nu isi va aminti de el, numai eu si Lucifer, poate si Lucius. Nu se poate! Nimeni nu il va plange? Nimeni nu se va ruga pentru sufletul lui? Nici macar un criminal nu merita asa ceva, iar el, el era un simplu student cu capul sec! De ce? Astfel de lucruri chiar se intampla? Sper sa fie doar un cosmar....
Clipele in care mi-am luat ochii de la el, corpul lui Mougly incepea sa se dezintegreze. Se transforma intr-un fum negru si gros. In cateva momente toata locuinta mea era plina de acea ceata, iar eu simteam ca ma sufoc. Deja nu mai vedeam lucrurile clar, iar respiratul era o actiunea imposibila. Am cazut pe podea cu ochii intredeschisi. Oare o sa mor si eu? Asa?
Dar totusi in acea ceata am putut distinge un corp care se indrepta spre mine. Avea aripi...
- Lucius...
KyuMin.

#38
Un singur cuvant am pentru tine si acesta este urmatorul: SUPER.
Ai mai progresat in ceea ce priveste descrierea, chiar mi-a placut descrierea sentimentelor fetei, numai ca sunt nemultumita de acea secventa cand povestesti ce face Lucifer. Mi-ar fi placut sa intri mai mult in detalii atat despre placerea sadica a lui Lucifer cat si durerea si disperarea lui Mougly. Oricum este destul de bine.
Imi place la nebunie scrisoarea pe care Lucifer i-a lasat-o lui Jasmine, este atat de expresiva. nu cred ca ai fi putut crea acea situatie mai bine decat ai facut-o acum.
Astept next-ul, bafta si multa inspiratie!

#39
@FallenAngel - Multumesc de comentariue angel >:D< si ma bucur enorm ca iti place.

Capitolul 11
Lucifer P.O.V.


-Lucius...
Şoapta ei m-a călcat pe nervi. De ce Lucius? Oare o să mă strige vreodată pe mine când e în perciol? De ce am impresia că nu? OK, sunt un nemernic, sadic, nebun, narcisist, ipocrit, arogant şi lista poate continua. Dar fata asta chiar mi-a picat cu tronc. Firar, chiar am ajuns în halul ăsta, să ţin la o persoană. Nu, asta e imposibil. Şi am să mi-o dovedesc mie însumi! Da! Tu, fetiţo vii cu mien, in iad. Şi o să îţi petreci eternitatea servindu-mă.
-Frumoasă floare, prostită de cuvintele unui înger tembel, vino cu mine. Mă poţi avea din cap până în picioare numai pentru tine. Haide, părăseşte-ţi pământul infect şi alătură-te mie...
Am vrut să o ating şi să o ridic de jos. Dar şi-a ridicat mâna tremurândă şi mi-a prins încheietura. A reuşit să se ridice în capul oaselor în ciuda fumului gros şi toxic din cameră. Ochii îi scânteiau puternic şi aveau o nuanţă ciudata, nici verde, nici caprui. Era înconjurată de o aură ciudată, de culoare verzuie, luminoasă.
- Mai bine mor, decât să vin cu tine! a urlat aceasta.
Pentru prima dată în viaţa mea am simţit tema. De fapt era mai mult de atât, era chiar groază. Eram speriat până în măduva oaselor. Dar, am mai simţit asta o dată. Da, îmi amintesc sentimentul, vag. Amintirile mele sunt înceţoşate. M-am ridicat în picioare şi Jasmine după mine. Încă îmi strângea mâna. Am simţit durerea cum lua naştere din strânsoarea sa, ca mai apoi să văd picături de sânge curgând. Erau ale mele. Sângele uman miroase altfel. Era ameţită şi se clătina pe picioare. Eram sigur că va leşina.
Da, chiar aşa s-a întâmplat. Am prins-o. Să fie asta şansa mea să scap de una din cele mai mari legende? Mi-am concentrat toată forţa în palma. Flacări negre mi-au înconjurat braţul. Încă de când eram înger aveam o afinitate pentru foc, dar acum e mult mai puternică.
-Tu nu eÅŸti aÅŸa...
Cum adică nu sunt aşa? Ce vrea să spună? M-am uitat din nou la chipul ei. Nu pot! Nu pot să o ucid. Am lăsat-o jos şi am deschis geamurile larg. Se va aerisi şi nu va paţi nimic. Am aruncat încă o privire spre chipul ei. M-am aplecat şi i-am atins uşor buzele cu ale mele. Aveau un gust dulce şi..Sânge? Cum naiba? M-am îndepărtat rapid. Nu am făcut nimic să o rănesc.
Mi-am atins gura cu un deget. Era sângele meu... Dar cum? Un gând trecător mi-a captat atenţia. Să fie de la blestem? Dar...Dar eu...Eu numai sunt înger. Nu ar trebui să mă afecteze.
-Ba eÅŸti.
-Nu...Nu sunt.
Mi-am desfacut aripile şi am sărit pe geam. Nu ştiam unde trebuia să mă duc. De fapt nici nu ştiam dacă aveam să mă duc undeva. Zburam deasupra oraşului gălăgios. Era în miezul zilei. Aveam nevoie de întuneric. Să mă întorc în iad nu voiam. M-am îndreptat spre pădure. Da, acolo aveam să găsesc ceva linişte. Am prins viteză. O viteză nebunească. Era de-a dreptul dureros . Aerul mai avea puţin şi îmi sfâşia faţa. Dar am ajuns la marginea pădurii.
Am aterizat în tufe. Când eram foarte aproape de sol, nu m-am mai controlat şi am ajuns să mă prăbuşesc in nişte mărăcini. Mi-au străpuns piele. Hainele îmi erau distruse. Am păşit clătinându-mă printre copaci.
Ce e asta? Ce mi se întâmplă? O durere de cap m-a lovit din senin. Am început să văd în ceaţă. M-am sprijinit de un copac. Poate o fi de la răni. Am pierdut ceva sânge. Dar ceaţa s-a transformat într-un ăntuneric profund şi am căzut.
Când m-am trezit mă aflam în pădure, dar era diferită de cea în care leşinasem. Nu mă mai durea nimic. Dintre copaci a ieşit un tip. Abia se mai ţinea pe picioare şi era rănit. Eram....Eram eu. Şi eram om.
Din aceiaşi parte din care am venit..eu, a apărut încă un bărbat. Era bătrân, cu părul alb, desfăcut şi cel mai important avea în mână un arc cu săgeţi. Eu stăteam lipit de un copac sângerând. A indreptat arcul spre mine şi a tras. În acel moment si eu cel de langă copac şi eu cel viu cred am inchis ochii. Când i-am deschis din nou eram în padurea în care am căzut.
Aceea a fost moartea mea...Dar de ce îmi amintesc de ea abia acum? Sunt mii de ani în care nu am ştiut nimic şi acum toate acele amintiri m-au lovit. Durerea de cap trecuse, acum eram înjunghiat de mii de gânduri ascunse atâta timp. Dar bărbatul acela îmi amintea de cineva..Dar oare de cine?
-Nu...
Am pronunţat cuvintele fără să gândesc. ACeea a fost singura reacţie care am putut-o scoate la iveală. Amadeus...El...El m-a ucis...
KyuMin.

#40
ok, desi stiu ca ti-am mai lasat un coment la acest capitol, cred ca nu am scris cele 3 randuri necesare, dar acum o sa fac tot posibilul sa le scriu ca sa nu am probleme:P
deci... imi place. imi place si imi place, desi ca de obicei stii ca mie imi place sa fie mai multa descriere, dar este perfect. capitolul este perfect asa cum l-ai scris. ai avut o mica greseala pe acolo de tastare, dar nu mai stiu care sau pe unde...
chiar ma uimesti. sa fie altcineva personajul negativ? lucifer sa devina bun? hm...interesant...
mai ce sa iti spun? astept next-ul sa vad care e faza cu Amadeus si cu Jasmine...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Angel without soul ( sezonul 2 ) Rain 49 32.188 03-06-2012, 01:33 AM
Ultimul răspuns: Erion.
  Angel tears gothic_yumi 7 3.659 01-09-2011, 07:20 PM
Ultimul răspuns: Lussya
  Love the feeling of joy-An demon and an angel! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 5 3.293 01-07-2011, 10:41 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  why is he a fallen angel? angelickiller 8 4.554 18-11-2010, 11:15 PM
Ultimul răspuns: angelickiller
  The passion of an angel and a demon ...:::Hana Arakida:::... 2 2.799 10-03-2010, 12:59 AM
Ultimul răspuns: ...:::Hana Arakida:::...
  Academia La Luna [+16] [ vampire&angel ] Secret Past 1 2.796 03-01-2010, 02:55 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Fallen Angel (yyh/Hiei) Maou 5 4.641 24-07-2008, 10:20 PM
Ultimul răspuns: Maou
  The fallen angel raises from darkness metin 0 2.421 17-01-2008, 07:33 AM
Ultimul răspuns: metin


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)