Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fraţi: Cu sau fără?

#41
Eu am un frate mai mic ca mine cu 3 ani.NU ma inteleg DELOC cu el!Mai tot timpul ne batem sau certam din diferite motive.Avem aproape aceleasi pasiuni cum ar fii wrestlingul, dar cum intre luptatori de la Raw sau Smack Down exista conflicte fiecare dintre noi tine cu altcineva(de exemplu intre Randy Orton si Triple H exista un conflict de ceva timp iar eu tin cu Randy si el cu triple H si de aia in fiecare zi cand ne uitam la Wrestling ne batem).Ma enerveaza ca el e un hiperactiv(ceva in gen Naruto)Iar mie imi place linistea asa ca de cate ori se sbenguie prin casa il iau de par, ii dau vreo doua apoi incepem sa ne injuram si ajungem la bataie......Totusi uneori ne mai intelegem...rareori dar conteaza.
I'm Kira.

#42
eu am o sora mai mica, dar mi-a nenorocit viata. Cum ne ciondanim (fenomen zilnic), mama ii tine partea, nu mai vorbimn doua ore, iar ne impacam, iar ne certam. Pe PC e bataie, dar ma mai razbuna broastele (aia mai mica are asa o placere sa ia mancarea cu tot cu deget)
dar si amintiri frumoase....eram si noi mai mici, si pe la tara ne, oratanii prin curte...A plans soramea o zi intreaga ca i-a furat cocosu biscuitele din mana (bine i-a facut)

#43
eu am o sora mai mare decat mine cu 2 ani jumate adica a implinit 17 ani de curand...ma enerveaza ca ma pune sa fac curat, ma pupa pe obraz si mie mi se pare extrem de dezgustator,vrea sa se dea de la calculator atunci cand vin si yo de la sc si nu am ce face,ii plac filmele care eu le gasesc de asemenea aiurite, nu pune niciodata muzica cand ceiteste carti pe comp,cand imi bate pisica,cand ma bate la cap,cand ma contrazice
ma inteleg bine cu ea atunci cand suntem amandoua bine dispuse si cand ma ajuta cu temele la mate, cand ma ajuta sa imi aleg hainele si cand imi povesteste anumite lucruri funny...totusi nu ii prea duc lipsa cand e plecata de acasa deoarece am calculatorul si tv-ul toata ziua la dispozitie
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#44
Nu am niciun frate sau sora 78, dar soarta m`a pricopsit cu doi verisori 78 [ sunt frati ] man, ala mare, Niculaie [ cum imi place mie sa`i zic ] nu are niciodata mila de mine T.T", ba ma ia de maini si de picere si ma invarteste in toata casa T.T" ba ma inchide in baie T.T" si`mi stinge si lunimna T.T", sau cand mi`a pus praf de scarpinat pe tot patu` T.T", dar ce el a scapat 19 nuu, eu i`am pus praf de stranutat 19, dar am avut si momente amuzante 21 ca atunci cand am scos usa din balamale si am bagat pasta de dinti in gauri ca sa stea 21... ori cand ne`am pierdut la Zoo doar ca sa fumeze si el o tigara >.>" [ pentru tigarea lui m`am pierdut 21 ], dar atunci cand ne vedem pe strada sau mai stiu eu pe unde, nu ne cunoastem, nu ne salutam, nu ne privim 78, iar piticania aia mica, Alexandru, este un dracusor >.>"... de fiecare data cand ne intersectam trebuie sa ne luam la harta, ca sa ne potolim trebuie sa intervina mama sau matusimea, ca altfel ne batem pan` a doua zi 21, imi place ca`i mai mic si pot sa`l mint cum vreau eu 19... uneori e bine, alteori nu... cand il vad ca vine spre mine si se smiorcaie sa ne plimbam cu bicicletele ca mai apoi sa`mi zica ca s`a plictisit si ca e vina mea >.>" Ei, imi place cand plec cu ei ^^ cel putin cu al mare, rad pana lesin 21
I'm not insulting you. I'm describing you.

#45
Si eu, ca si Kido am avut norocul sa nu-mi "innegresc" viata cu inca o surioara sau un fratior. Asta este prima parte...

Pe langa faptul ca toata lumea ma intreaba daca nu vreau frate si imi zice ca as fi fost mai "buna si mai darnica" daca as fi avut... soarta m-a procopsit cu un verisor...OMG!
Are o sora mai mica decat mine cu doi ani.Doamne!Cu ea ma inteleg de minune, nu pot spune nimic.In ciuda varstei ei, cu ea am descoperit anime-urile si imi este o prietena foarte buna, insa fratele ei...

De fiecare data cand merg in vizita la ei (asta se intampla cel putin o data pe saptamana) nu exista minut in care sa nu ne enerveze sau altceva de genul asta.Parca nu are stare si ne tot intarata >.< Ne ia pe sus ne trage ne incuie prin fel si fel de camere si pe langa asta, deci pe langa faptul ca ne streseaza non stop, mai nou, si-a pus si parola la PC.Ei, de fiecare data cand merg pe acolo trebuie sa ma bat cu el ca sa intru pe PC.Doamne este un adevarat stres si il vad aproape mereu!
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#46
am o sora mai mare decat mine cu 7 ani.yo am 11 ea are 18..well,nu ne intelegem deloc,vrem sa ne omoram chiar.ma enerveaza la culme ca se considera superioara tuturor,si eu o enervez ca ma consider mai buna decat ea.deci amandoua suntem egoiste ce sa mai.ea vrea sa imprumute haine de la mine dar yo nu vbreau,totusi imi umbla prin lucruri.cateodata ne intelegem chiar bine,dar asta se intampla rareori.as fi dorit sa fiu singura la parinti.
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#47
am o sora mai mica cu 2ani jumate...foarte enervanta cand vrea(adik mai tot timpul) ne certam din 5 in 5 minute si din chestii stupide. ea e aia pesimista si ma dispera ca intotdeauna tre sa imi strice mie cheful.dar avem si momente in care ne intelegem super bine ,parca am avea aceiasi minte si suflet.
Unicul gând al vieţii mele este el. Dacă totul ar pieri şi n-ar rămâne decât el, eu aş continua să exist; iar dacă totul ar rămâne şi el ar fi nimicit, universul s-ar transforma într-o uriaşă lume străină mie şi mi s-ar părea că nu mai fac parte dintr-însa. Iubirea mea pentru el e asemeni stâncilor eterne de sub pământ: nu prilej de încântare, ci necesitate. Eu sunt El. El e mereu, mereu în mintea mea, nu ca o plăcere, aşa cum nici eu nu sunt o plăcere pentru mine însămi, ci ca propria mea fiinţă.




[Imagine: chibi_2781.gif]
, chibi-ul lui a cruel life

#48
heh.....eu am un frate mai mare cu 4 ani.......eu am trecut de stadiul acela cand :"MAMIIII !!!! M-A BATUT" dar si de cearta........no.....ma enerveaza tot timpul dintr-un motiv extrem de popular......ca nu ma lasa mai deloc la pc cand e acasa,dar de anu asta scap de el...isi ia zboru la facultate:s:...no ar fii trebuit sa fiu fericita..da no...nu-i bine nici fara el ....fratii mai mare te apara ...cel putin in privinta mea:eto:

#49
Frati shi surori, zicetzi? Coshmarul meu cel mai mare. Cel mai mare dushman al meu este sora'mea. E mai mica decat mine cu vreo 5 ani, shi de fiecate data cand nu vreau sa-i fak poftele, se duce la mama, shi, asha cum faci shi u, simpl3.zki, ii zice k am batut-o. Mama ii ia apararea, ca cica ,, e mai mik" , shi uite asha imi urask parintzii, am parte numai de lacrimi in fiecare zi, shi imi alung copilaria.
Dak dragostea mea s-ar masura, itzi spun k te iubesk pana la cea ma indepartata stea
100% numai a ta
Dragostea e ca o floare. Trebuie sa-i dai apa, lumina shi soare. La fel ca shi floarea, daca dragostei nu-i dai atentie, iubire shi loialitate se va ,,ofili" shi nu va mai reinvia niciodata.
[Imagine: 804a26f6e3aa9007.jpg]

Am incercat sa-ntalnesc alt baiat.
M-am prefacut insa n-am rezistat.
Gandul imi zboara la tine mereu.
Stiu nu-i bine dar asta sunt eu.

De ce imi spui ca ma iubesty
Cand u nu sty sa pretuiesti
De ce imi spui ca ai pe altcineva
Cand eu sunt viata taaaaa



Ingeras din cer picat
Ochii tai m-au fermecat
Dintr-o singura privire
M-am indragostit de tine!!!


Sunt un ingerash nebun
Cand zamesc eu iese fum
Sunt retzeaua tineretzii
Dar sy fiika frumusetzii

#50
Eu am o sora mai mica decat mine cu 3 ani si 10 luni, care este foarte enervanta, ne certam aproape pe orice, dar o iubesc mult in ciuda faptului ca ne certam destul de des pentru orice mic motiv.
Plange din orice motiv, daca ii spun ceva imediat se duce la mama sa spuna ca cine stie ce am facut, iar mama tot spune ca este mai mica.
Dar totusi cand pleaca uneori la bunici ii simt lipsa(putin), dar apoi cand se intoarce regret amarnic ca nu a mai stat acolo.
Oricum imi iubesc mult sora mea mai mica.^^
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.
















Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)