Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fraţi: Cu sau fără?

#21
Eu mai am un frate si o sora,care sunt gemeni si sunt cu un an si jumatate mai mici decat mine!Ma inteleg destul de bine cu sorumia,discutam dar ne mai si certam de la lucruri banale(haine si gusturi in cea ce priveste baieti)cu ea nu prea am probleme deoarece nu este o mare fana a netului si a televizorului,dar fratimio am mai mari probleme.Mereu ne certam de la televizor(astfel incat o trebuit sa avem doua ca altfel mereu era scandal)ce sa mai zik ca am distrus o gramada de telecomenzi aruncand cu ele sau tragandu-le unul din mana de la celalalt,iar de la calculator la fel.Saracul mouse o avut mult de suferit.Desigur fiind mai mare trebuie sa castig eu si daca asta nu e posibil pe cai de pace(aproape nikiodata nu cedam)trebuie sa trecem la mita sau la amenintari...dar mno asa e cand ai frati.Cu toate astea ii iubesc mult si daca sunt plecati de acasa pt mai mult timp le simt lipsa.Desiur nu le prea spun...doar nu leoi destainui lor toate secretele.Cel mai ine ne intelegem cand trebuie sa o enervam pe bunica sau sa mai deformam putin adevarul in fata parintilor!

#22
Ei bine eu nu am nici frati si nici surori ( slava cerului ca ii aruncam de la etaj; eh toti zicem asta cand vrem sa nu aratam exact contrariul nu? asta cred unii) totusi nu-mi lipseste prezenta unei surioare sau a unui frate( sunt mult mai libera..nu ma cert cu nimeni pt calculator sau tv,fac ce vreau de dimineata pana seara,pierd vremea asa cum doresc eu ) nu ma critica nimeni,partea cea mai frumoasa pt ca am un comportament zvapaiat si nu am pic de rabdare. Uneori imi ajung doar pritenii ( ei sunt fratii mei de suflet) si cu asta cred ca am zis tot

#23
Eu nu am frati de sange dar am un verisor cu care am crescut de cand eram de-o schioapa mai exact eu aveam 3 ani el 14 si pot spune ca am ajuns sa-l consider fratele meu. Ma inteleg relativ bine cu el avand in vedere ca acum este destul de mare are 26 ani. Bine ca il mai apuca din cand in cand sa ma enerveze dandu-mi castane asta nu este nimic ca eu ii dau pumni si pana la urma se potoleste. Dar atunci cand vine cu prietenii lui ciudati si da muzica exagerat de tare de vin vecinii la usa atunci ies scantei eu incep sa tip la el sa dea muzica mai incet si de multe ori il doare in fund si seara cine o pateste ...eu pentru ca nu am dat muzica incet si nu m-am dus sa-i trag una ...oricum e de gasca si cam imatur uneori dar in rest este OK

#24
Da eu am 2 frati unu are 17 si unu o facut 5 acuma 8 zile Smile cu cel mic ce probleme sa am 21 numa avantaje dupa parerea mea , cu cel mare ma abt destul de des 21 dar am si avantaje Smile mai ale cand e vb de Hackerit ceva pe undeva 21 ..

#25
frati.... am si eu unul cu 10 ani mai mic...dar se pare ca nu sunt chiar singura care are parte de o diferenta de varsta asa mare.

#26
Am o sora mai mare cu 2 ani decat mine...cand eram mai mici ne certam din orice...mai rau era ca eu o bateam (o adevarata scorpie de la 5 ani)acum e mai bine...are 18 ani pleaca la facultate,scap de ea...unii se mira ca suntem surori si ca locuim in aceiasi casa din moment ce nu stim niciodata de cealalta.
Uneori ma intreb cum ar fi fost fara ea...??mai bine presupun din moment ce suntem realizate in antiteza...nu avem nimic in comun...

#27
Vad ca mai toata lumea are probleme cu fratii / surorile lor . Ei bine , am un fratior care are 12 ani si din fericire este fan anime . Cred ca acesta este singurul lucru ce ne leaga . In fiecare zi , intre noi este o cearta continua , cearta ce se termina sigur si cu bataie (el e mereu cel batut4 ) . Eh , treecand peste astea , uneori ne intelegem si noi bine , dar foarte rar . De cele mai multe ori ne certam pe calculator . Eh , fratii...
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#28
Vin si eu sa sustin certurile dintre frati.Oke...Deci...
Fratiorul meu "scump" este cu 3 ani mai mic decat mine[aproximativ...] si nu ne intelegem decat atunci cand el are o problema si eu il ajut,sau viceversa.Desi are doar 13 ani e un ingeras cu coarne si codita.Mereu pus pe bataie,deranjat sora mai mare.Intr-un fel sa-si dovedeasca el superioritatea,ca e baiat [>__< D'oh cat urasc tipii de genul...Pe el si mai tare].Asa ca,de vreme ce tot are grija sa ma sacaie la cap,uneori imi ies si eu din fire.Rezultatul?Exact cum a zis love_yuki_eiri: Al III-lea Razboi Mondial ^^.Partea buna e ca iese numai cand ramanem singuri acasa pt ca altfel...cred ca nu s-ar mai intoarce vreunul acasa daca ar sti parintii 21
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#29
Doamne , mie imi spui ? Eu il bat pe fratemiu la orice ora oricand si chiar si daca mama ne vede ...desi dupa aceea imi iau pedeapsa si o predica de nu stiu cati kilometrii .... dar in urmatoarea zi fac la fel pentru ca asa e firea mea , nu ma las eu condusa sau controlata , iar asta imi aduce probleme de cele mai multe ori , dar eh , ce sa-i faci ? 4
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#30
eu am o sora de 13 ani cu un an mai mica ca mine4,ne intelegem bine,dar cand e de cearta e de cearta,cand ne certam nici dreq nu ne mai desparte,dar nu suntme in stare de omor asta-i sigurSmile
ne certam din orice prostie dar ne trece repede,ea este deobicei cea care cedeaza prima4
uneori sunt invidioasa pe ea,ca este mai frumoasa si ca are parul mai lung,dar nu e vina ei ca eu am fost proasta care mi l-am taiat21)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)