Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fan-arturile mele

#1
Sa va arat si eu cateva din desenele mele.

[Imagine: th_DSC01351i.jpg]

[Imagine: th_DSC01350i.jpg]


[Imagine: th_DSC01413.jpg]

cam atat...o sa mai postez

#2
Woah desenezi foarte frumos! Singura greseala pe care am vazut-o este barbia la Naruto .Liia barbiei si cu cea a mandibulei ar tebui sa fie pe aceasi linie .
Cea cu Kakashi are hasura foarte buna 4 dar aparatoarea de frunte arata stangace .
Cu ce ai colorat-o pe cea cu Naruto? ca mi-e niciodata nu-mi iese asa cu acuarele .Markere cumva?
Ultima se vede cam neclar dar rules !

Te provoc sa faci un personaj original 10 Ai facut o teaba foarte buna pana acum!

#3
Uitandu-ma prin contul de photobucket am mai gasit niste desene 4

[Imagine: th_DSC01449.jpg]
[Imagine: th_DSC01447.jpg]

#4
Wow.. irism.. Desenezi super tare.. i mean.. desnele par aproape reale ..Si observ ca desenezi mai bine fetele decat baietii.. Imi place cum conturezi si cum lucrezi cu umbrele ..Cam atat am de spus.. Nu prea am nimic de reprosat la felul cum desenezi ^^ ..Tine-o tot asa, sau chiar mai bine :p

#5
ce pot spune ..... foarte tare domne 41 .... chiar imi place......acuma banuiesc ca o sa iti spunem micul picasso huh 21 suna bine nu ?

#6
New pics! Dar tot personaje anime >.< fa personaje originale ca sunt curioasa cum ti-ar iesi !
You=Claymore fan 21
Cea cu Sai se vede ca ai luat model o imagine ca o am si eu .Dar tot e de nota 10 !

#7
O sa fac si personaje originale, dar nu am timp acum. Ce va arat sunt desene mai vechi.

[Imagine: th_DSC01439.jpg]

[Imagine: th_DSC01437.jpg]

#8
ZOMG lovin you're drawings ! Oricat as incerca nu pot desena Naruto style deloc! Am incercat odata sa-l fac pe Sasuke si avea saracul o mutra asa de tampa! Era bleg de tot >.<
Desenele astea sunt facute in timpul orele ,nu-i asa? ca asa mi se intampla si mie 4

Si inca o intrebare: folosesti linii de orientare sau ceva de genu? de exemplu eu fac o linie ca sa fac ochii egali si aliniati ,alta pentru nas si frunte ,etc Apoi le sterg. Mie mi se pare ca faci fetele direct ,fara nicio linie de gen .

#9
Nu sunt facute in timpul orelor. Desenul face parte din viata mea, desi ce desenez eu nu tine de portrete si oameni. Sunt facute asa ca sa imi tin mana calda. 10 La Hidan nu am folosit nicio linie ajutatoare, dar la ochii lui Pein am folosit. Numai ca le-am tras ft usor.
Sa desenez gen Naruto imi este usor. Am incercat sa desenez gen Sailor Moon, si a iesit o varza. :lol:

#10
Eu am crezut ca sunt facute la scoala ,judecand dupa hartie . Se intampla sa gresesc ,ca oricarui om .Scuze >.<

Daca nu folosesti in mod curent linii ajutatoare sa stii ca esti foarte buna la desen! eu nu pot fara ca altfel ochii ar iesi unu in frunte altu in barbie 21 Nu fac misto ,chiar asa e .

Stilul Naruto mi se pare unul din cele mai apropiate de stilul realist si de asta mi-e imi iese un *beep* cand il incerc .

Deci ,multa inspiratie in continuare si sa nu lasi mana aia talentata sa rugineasca !




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)