Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fan-arturile mele

#21
Foarte dragut si diferit de celalalte...
acum incep iar cu defectele 29*zici ca`s obsedata21*
Cand faci un portret,dungile generale nu trebuie sa fie nici subrtiri,nici apasate..ci cat mai neclare,altfel poate fi asemanat cu un personaj anime din profil...sau pur si simplu un desen...nu pot spune ca al tau aduce cu un desen,seamana a portret,insa tot mai trebuie usor hasurat pe ici pe colo..de exemplu,la dunga obrazului...
Umerii,observ ca nu sunt deloc egali...iar umbra de sub maxilar trebuie sa aibe forma maxilarului...nici mai mare,nici mai mica...
Cam atat,nu ai avut prea mari greseli...asa ca perfectioneaza-te pana le faci perfecte ^^
Papa!
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#22
Azi-noapte am mai facut un portret, se pare ca acum sunt in faza portretelor si mai putin in cea a desenelor de personaje anime si manga. Este un portret al actritei Audrey Hepburn. Parul cred ca este cel mai reusit pe care l-am facut vreodata.

Audrey Hepburn

#23
Sperand ca aceasta era poza originala:
http://web.ukonline.co.uk/audrey-hepburn...PBURN2.JPG

... pot sa-ti spun ca e destul de reusit. Sunt ceva probleme la ochi si par, dar mie-mi place.
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]

#24
Da aceea e poza dupa care m-am inspirat. Ce ai gasit tu este de mai buna calitate. Multumesc pentru apreciere. 4

#25
Foarte dragut,te pricepi la portrete..chiar daca nu stiu cum arata actrita Audrey Hepburn,sunt sigura ca seamana ^^
Pot observa cateva defecte la ochi,cel stang fiing mai rotund decat celalalt.
Coafura pare interesanta,dar vine cam ciudat jos.Pare ca are mai putin par,iar cu cat se duce mai sus,se indeseste ^^
Good work,anyway.
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#26
Sa ma intorc la persoanajele anime. 10 Pentru ca a ieri a apaurt si Sasuke in anime dupa o lunga perioada de absenta (cred ca fanele au simtit-o cel mai mult :lolSmile

[Imagine: th_scan0011-2.gif]

#27
irisim esti foarte talentata....Smile.....dar desenul asta cu sasuke numi prea place.....adica......abdomenul e prea patratos......pectoralii sunt prea mici(baiatul asta nu are sfarcuri7 )......fata tia iesit....si imi plac foarte mult unbrele....3.......spor in continuare

#28
Timpul pentru un nou desen, de data asta din Bleach. Initial vroiam sa il fac complet in tus, dar m-am decis sa il colorez in cele din urma. Scuzati calitatea imaginii, fiind desenat pe un A3, nu am avut cum sa il scanez. Sper sa va placa. Smile

[Imagine: th_DSC00606.jpg]

#29
Uratilor 10 nu ati spus nimic de desenul cu Bleach. Nu ati spus cat de urat e, cat de prost sunt trase liniile cat de urat e colorat. 24 Oricum trec peste acest hop si o sa va arat ultima creatie. Tadam! Ronoroa Zoro din One Piece!

[Imagine: th_scan0016i.jpg]

#30
asa suntem noi,mai urati de felul nostru 4
sa vedem...
cel cu bleach, imi place, dar ceva e in neregula cu ochii tipului, nu stiu exact ce 4
mainile sunt cam "tepene" daca ma intelegi Smile

cat despre ultimul desen...
fata e putin cam patratoasa, dar numai putin.
Imi place cum colorezi 10 imi dai si mie lectii?65

cand ne mai aratzi ?4




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)