Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fan-arturile mele

#11
nice... cel mai reusit mi se pare primul, imi place acea hashura, pt k eu, oricat as incerca nu pot s nu mai fac o linie doua si in partea insorita 4 se vede totusi ca te-ai grabit in fundal, iar despre celelalte... interesante, mai ales cum e colorata cea cu naruto... :X:X:X ^_^ ganbattekudasai!!!

#12
Stiu ca nu am mai intrat de ceva vreme pe aci...uitati niste desene.

[Imagine: th_scan0001-1.jpg]
este Isley din Claymore

[Imagine: th_scan0001.gif]
si asta se vrea a fi un personaj original 10

#13
http://i182.photobucket.com/albums/x150/...an0001.gif --- foarte reusita! Deci dupa cum am mai spus inainte , te urasc ca faci desenatul sa para lucru usor >.> (glumeam XD te ADOR )

http://i182.photobucket.com/albums/x150/...0001-1.jpg ---cr*p 8 Stiu faza! parca am vazut o pagina din manga care arata EXACT ca aici! frate , da' stiu ca esti buna! 10 cu felicitari pentru asta *bows*

Ateptam si alte desene! cred ca ma consideri o alta fana de-a ta care te linguseste cu laude etc etc. Deci de acuma am sa incerc sa te depasesc Smile ma apuc de desenat in forta (mai intai sa mai comenteze careva la desenele @.@ mi-e mort threadul pe acolo...)

#14
:blush: uite ce mi-ai facut. 10 La Isley a trebuit sa ma inspir, ca nu am eu asa o imaginatie sa il fac din alta postura. Transformarea lui mi s-a parut cea mai tare dintre toate si am zis ca trebuie desenat. Cine site cand o sa am timp si inspiratie poate o sa o fac pe Teresa ca Awakened Being.
Totusi desenul nu e asa usor pentru mine. Am avut cateva incecari nereusite pana a iesit desenul cu fata asa cum vroiam.

#15
Asta l-am facut in special pentru FMA. I-am zis "Ed ghidusul" :lol:

[Imagine: th_scan0001-2.png]

#16
Ca tot au fost sarbatorile am facut si eu un mic fan-art cu specific. 10

[Imagine: th_scan0004-1.jpg]

#17
Un corp intreg. :lol: Fata nu e rocmai reuşită, dar merge postat. 10

[Imagine: th_scan0012.jpg]

#18
chiar desenezi super...pacat ca nu sunt unele colorate..ar avea mai mult farmec......la unele desene mai ai cateva greseli dar te descurci....bine... sa mai postezi creatii de ale tale....^_^
mai ai unele probleme la desenatu mainii si asezarea in pagina la unele lucruri...XD ...in orice caz..este bine ...

Here is me,
~Hell Girl~

#19
Asa...cum nu imi place sa descopar mai tarziu un topic fanArt si sa comentez numai cateva dintre lucrari,am sa le iau pe toate la rand..
Incepand cu prima pagina
Desenul 1: Mi se pare dragut copacul...dar numai unul ca si fundal...trebuia sa te chinui un pic mai mult la fundal ^^ Iar emblema este prea..teapana,daca ma intelegi..trebuia sa o faci dupa pozitia materialului..*cred ca sti ca ma refer la esarfa de pe cap*,Iar masca lui ai facut-o la fel de teapana...un pic arcuita la sfarsit dupa modelul obrazului.
Imi plac hasurile ^^
Desenul 2: O mica problema cu forma fetei..prea rotunda,in rest e purrfect ^^
Desenul 3:Nu imi place cum se termina suvitele parului...se termina prea brusc...dintr-o suvita groasa...brusc devine subtire si se termina...gura un pic cam...minuscula..
Desenul 4: Hasura nu trebuie sa fie continua...*am impresia ca nu intelegi ce spun,asa ca fac un desen21* http://i207.photobucket.com/albums/bb154...tled-1.jpg Ma simt ca Rukia din Bleach24)
Iar maxilarul mi se pare putin tremurat..
Desenul 5: Pff O.O Piciorul drept nu l-ai facut deloc asa cum ar fi normal..Cam gros...chiar si talpile...mainile sunt prea mici fata de brat si antebrat,nasul e cam impins inapoi...si barbia prea inainte si..patratoasa..Si modul cum se arata hainele sifonate..le faci prea...rotunde..
Desenul 6:Ochiul stang este mai pronuntat si mai mare fata de celalalt si aceeasi problema la hasura...si la modul cum'sifonezi'hainele..
Desenul 7: Saracul,pare hipnotizat21Ceva modele pe pupila si retina nu i-ar strica...Urechea pare prinsa de obraz si fata lui e cam lunga..

A doua pagina..
Desenul 1: Mi se pare o idee buna faptul ca i`ai adus capul inainte..fie ca e o greseala sau nu...Imi place arma lui,dar burta calului pare prea ascutita si lasata in jos.. O.O'
Desenul 2:Nu ai facut-o un pic cam mare in talie? fata de mana gat si marimea capului,este cam mare in talie..
Ai inceput prea brusc şoldul..Cureaua e..><" si forma fetzei o face sa para ca nu are barbie...ai facut linia verticala prea...dreapta...ochii prea in sus si asimetrici...in schimb,imi plac degetele:X
Desenul 3: Ar fi putut fi perfect daca nu i-ai fi facut fata prea rotunda...
Desenul 4: Caciula lui Naruto trebuia sa o faci un pic mai in sus..ca toti il stim cu parul sculat,asa pare ca nu are par...
La gura,te-ai cam jucat cu dungile,iar sprancenele...parca s-a pensat21) Bratul la fel de oval...ca si corpul...si umerii nu`s deloc de aceeasi marime..x.X
Personajului din dreapta i-ai facut prea jos gura...si bradul,saracu parca s-a dat cu rimel si i s-au lipit crengile 21
Desenul 5: Hai sa zicem ca asta e cel mai perfect...dar tot are mici defectiuni..cum ar fi barbia dusa inspre dreapta si piciorul stang care incepe cu o linie curba.
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#20
Wow Queen of Peace, multumesc pentru critcile aduse, o sa iau aminte si o sa imi imbunatatesc hasura, desenul a fost foarte explicit. 10 Anyway o sa pun portret. Astpet critici.

[Imagine: th_scan0009i.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)