Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fan-arturile mele

#31
Poate o sa il recunoasteti este Yagami Light aka Kira din Death Note, m-am inspirat dintr-o poza, probabil o stiti daca sunteti fani Death Note, numai ca eu l-am facut mai uman pe el si am schimbat decorul, am vrut sa il arat pe Light ca pe un zeu. Ideea cu mana dreapta mi-a venit apropate dupa ce terminasem desenul si nu am avut loc sa o fac pe toata, iar pentru ca leanea e cucoana mare, nu am stat sa il desenez din nou. Astept critici. 4

[Imagine: th_scan0018i.jpg]

#32
So...nu am mai pus un desen pe aici de ceva vreme, nici ca as mai fi desenat mare lucru in ultima vreme. Sa va arat ultimile creatii. Smile

Un Naruto cu un aer cool, asta vedem rar.
[Imagine: th_scan0019i.jpg]

Si Sasuke, desenat in photoshop dupa o schita pe care am scanat-o. Este prima oara cand incerc tehnica asta.10

[Imagine: th_sasuke_color.png]

#33
nice drawings 4
imi place in special cum hasurezi 4
la asta http://i182.photobucket.com/albums/x150/...n0018i.jpg e putin cam ciudata fatza si ai grija la par. ca si restul corpului si el e un volum chiar daca e facut din fire mai multe 10 plus face impresie buna daca ii faci si luciul 4 iti recomand guma plastica pentru asta (daca nu o folosesti deja)

http://i182.photobucket.com/albums/x150/...n0009i.png
asta e super super :d

#34
heya ^^ *long time no see*
Incep cu ultimul desen pe care nu l-am comentat...Sasuke.
Parul e ok,fata la fel...ochii imi par un pic alungiti in sus,dar e ok..nu e asa grav.la spranceana stanga trebuia sa te opresti un pic..ca a depasit dunga nasului ^^'
Adbomenul imi pare un pic cam patratos,dar in rest e ok.

Next pic.
yayy bleach...je adore bleach ^^
asa..sa incep..*sa ma dezmortesc* incep de la stanga la dreapta
primilor trei tipi nu le-am dat atentie in anime...si nu stiu in detaliu care cum sunt...dar la unele dungi mana ti-a cam tremurat...
Ichigo...la maini nu prea ai avut inspiratie..trebuia sa pui si tu o mana pe colo una pe colo..nu ambele intinse ca se vad cam ...fortate..106
dungile care exprima sifonarile hainelor nu sunt tocmai complete...
la fatza...mi se pare ca ichigo are o fata un pic mai lunga in anime..tie ti-a iesit falca dreapta cam umflata 106
anyway parul ti-a iesit destul de bine...eu ma cam chinui la parul lui..
rukia...nu ii gaseam o pozitie mai perfecta...insa pe cea a fetzei ,da...e un pic cam stramba..observ ca sunt cateva probleme la fatza...deci nte sfatuiesc ca la inceputul fiecarui desen sa ii faci mai intai schitza,ca dupa aia sa te uiti atenta la fiecare detaliu al fetzei si sa stergi fara sa se vada urme
si spranceana stanga e cam urat pensata =)
ochii ti-au iesit calumea ^^
si kon deasemenea

Next pic,One piece
omg de bine ti-a iesit parul <3...insa ochiul stang parca iese din fatza ().()
si ce nasuc simpatic<3 ...cred ca mai bine nu ii faceai dungile alea de pe frunte..si urechea...mai aveai de tras cateva dungi.. ^^

next pic,light
help ce moaca are,parca practica kung-fu 24
buzele..trebuia sa le alungesti un pic...si ochii un pic mai mari...sprancenele prea inguste.
mana stanga vine un pic prea fortata..*nu stiu cat de bine ai inteles*dar in fine...corpul imi place ^^

next pic...naruto
vad ca ti-ai imbunatatit hasura ^^
ochii sunt un pic asimetric pozitionati,dar in rest imi place ^^ vad ca i-ai intins parul ^^

nest pic,sasuke
la fatza imi pare un pic mai slab decat trebuie..ochii ti-au reusit destul de bine Smile
si...dunga care exteriorizeaza buza superioara nu cred *parerea mea*ca trebuia trasa.
cam atat..astept urmatoarele tale desene ^^

c`ya &peace
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#35
@Queen of Peace:La cel cu Bleach stiu ca mainile sunt fortate, dar trebuie sa recunosc nu sunt punctul meu forte. Fata, ei bine tocmai venise dintr-o lupta. :lol: 10

La cel cu One Piece, daca nu ii faceam dungile alea, nu mai semana cu Zoro, asa ca trebuiau sa fie acolo.

Cel cu Yagami, toti mi-au criticat buzele, le tinea si el tuguiate. Eh acum asta a fost nu le-am facut atunci bine, si nu am mai stat sa le refac.Iar la mana stanga...nu inteleg ce e fortat...

@immah:folosesc guma plastica, dar la desenul cu yagami am lasat-o sa se odihneasca.10

E timpul sa va arat ce am mai desenat.

Nico Robin,din One Piece. Unul din personajele mele favorite din acest anime.

[Imagine: th_scan0023.jpg]

Multi au spus ca am ales un unchi cam nasol,nu prea stiu sa fac haine de piele, iar ochelarii nu i-am pus ca sa ascund un ochii prost facut. 10

Hitsugaya Toshiro :X

[Imagine: th_scan0026.jpg]

Ichigo

[Imagine: th_scan0028i.jpg]

Asta e facut special pentru Kanami, poate unii o stiti dupa Naruto Romania.

Zoro din One Piece

[Imagine: th_DSC00257i.jpg]

E cam tepan saracul...L-am facut mai mult pentru un studiul al propotilor corpului.

Aveti ce critica asa ca va rog nu stati pe ganduri.

#36
^___^ yay pics noi
inainte de asta.vreau sa te lamuresc in legatura cu mana lui yagami..ca vad ca te-am cam lasat in ceata cu comentariul ala 21
http://i207.photobucket.com/albums/bb154...tled-2.jpg
^^

pic 1:Am cautat pe google si am vazut ca personajul e fata Oo' dupa desenul tau am zis ca e baiat..nu stiu de ce...nu,nu seamana a baiat,acum ca am descoperit ca e fata,dar stilul ei asa mi-a parut 106
De fapt,mie imi par hainele OK ^^ mie chiar imi place cum iti reuseste parul ...but buzele..

pic 2:Hitsugaya <333333
mainile trebuia sa i le faci un pic mai de barbat 78 in rest e adorabil <333

pic 3:Ichigo
hihihi ala e un telefon? =] pare ca se distreaza vorbind la tel 78
zambetul lui e ironic? asa imi inspira mie =]
ochii nu trebuiau facuti in jos..(ca cel drept) si,ca de obicei,imi place cum ti-a iesit parul.

pic 4: 21 parca e in armata =] in fine..la fatza chiar imi place...ai cam exagerat cu pectoralii,,si muschii abdominali trebuiau mai arcuiti
http://i207.photobucket.com/albums/bb154...led1-1.jpg *in caz ca nu am fost destul de explicita.
cam atat *3* ^_^
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#37
Sunt foarte dragute,si frumoase.Succes in contrinuare,de commentat nu am nimic de commentat,sunt super reusite.Si sa sti ca si mie imi place Naruto foarte mult.

#38
Mersi fetelor pentru comenturi. Apreiciez.

@Queen of Peace : poate ti-a parut baiat din cauza numelui...Mie nu mi se pare avand un aer barabatesc...buzule stiu ca nu sunt cele mai reusite, chiar le-am sters de cateva ori...

Inca doua desene :

Raki din Calymore, asa arata el dupa 7 ani.

Click

Si un personaj original, i-am zis Kishin. Ocupatia sa este aceea de vanator de recompense.Este un tip plictisit si sarcastic, care ziua doarme si noaptea se duce dupa baietii rai.

Click

Avand in vedere ca este facut pe un A3 si pozat cu telefonul, imaginea nu este tocmai buna. Apoi am modificat-o putin in Ps pentru a se vedea mai bine.

#39
^___^
cred ca's cea mai matinala comentatoare de fan'arturi21)
@irisim,yup,cred ca era de la nume ^^
ma rog...pic 1:ceva probleme la fatza...ma rog,la ochi...se pare ca cel drept iese din fatza..*ma rog ,incearca si el*
gura...parca saracu` are numai dinti...& nasul a ajuns la finish cam devreme..*vreau sa zic k e prea sus78*
mana dreapta este cam mare...si..
eerrrrrmmmm!!
trebuia sa ii faci si u niste dungi ca urme de...U.U sa se simta si el barbat21

pic 2: $.$ chiar imi place cum ti-a reusit peisajul...insa peisajul ala mi se pare mie,sau e un frigider?21
mana dreapta nu e cea mai reusita pe care puteai sa o faci..i mean...ai inceput cu una groasa si ai terminat subtire U.U'

well...to be continued
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#40
dragutze desene imi plac nam ce comenta ca nu is in masura sa comentez la desenele tale care is de experta pe langa a mele...succes si spor la desenat! tineo tot asa!
[Imagine: blendGSgardy7-1.jpg]

FRIENDS are like stars...
They come and go...But the one that stay
Are the ones that go

LOVE is like a ghost...
Many talk abouit it, but
only few can feel it...

You can fall from a mountain,
You can fall from a tree,
But the best way you can fall,
Is a friendship with me...

[Imagine: chibi_435.gif]
Chibi-ul lui emo girl




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)