Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eu te iubesc , dar Tu?

#1
Primul meu fic nu a fost un succes asa ca m-am hotarat sa fac un fic in care sa nu ma intereseze ce zic alti!! Acesta sper sa va placa!
Disclaimer: Nu detin nici un alt personaj inafara de cele create de mine si nu profit de pe urma personajelor/intamplarilor ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul "Naruto".

CAP 1: Noul liceu...

Intr-o dimineata friguroasa de toamna, o fata cu parul roz deschis se uita pe fereastra. Numele ei era Sakura Haruno. Avea 16 ani si se pregatea sa plece la noul liceu. Avea ochi verzi de smarald si parul roz deschis ca florile de cires.Anotimpul de afara anunta inceperea liceului. Vantul batea foarte tare, frunzele arginti se desprindeau de "fratiori" lor, copaci, iar cerul suparat anunta o furtuna zdravana. Sakura era imbracata intr-o camasa alba, avea deschisi doi nasturi incat sa ii lase un decolteu destul de vizibil, iar o vesta ii acopera camasa care ii scotea silueta in evidnta, in jos avea o fusta mini de bumbac neagra cu volanase. Avea sosete albe cu modele florale si niste pantofi cu toc de 10 centimetri. Isi lua sacolul negru, geanta si telefonul mobil si cobora la parter. Mama ei o astepta cu micul dejun pe masa. O chema Mya. Era o femeie cu forme superbe, avea ochi albastri iar parul mov deschis. Era imbracata intr-un costum elegant pentru ca ea era direcoarea liceului unde invata fica sa. Mya divortase de sotul ei in urma cu 2 ani. De atunci devenise o femeie destul de aspra, de aceea Sakurei ii placea sa stea mai mult cu tatal sau. Cum el era plecat din oras trebuia sa stea cu "scorpia" de maica-sa.
-Nu imi este foame, deci te-ai obosit degeaba sa prepari micul dejun.
-Nu ma intereseaza, treci aici si mananca, Sakura, spuse Mya tipand.
-Cand spun ca nu imi este foame asa este, deci la revedere!
Sakura iesi pe usa destul de nervoasa, dar se mai linisti cand vazi limuzina neagra pe care scria Sakura 01. Dupa un drum de 10 minute, Sakura ajunse la liceul "Angell". Miile de adolescenti ii priveau limuzina, chiar daca si ei aveau asa ceva. Acest liceu era unul numai de bogatasi. In curtea liceului Sakura se intalni cu prietena sa cea mai buna, Hinata.
-Hinaa, ce faci? De cand nu te-am mai vazut!
-Fac foarte bine, Saku, vai draga dar cu ce masina ai venit!
-Iti place? Tati mi-a luato sa ma plimb cu ea.
-Imi place , dar parca ai zis ca vrei lamburghini nu limuzina?
-O sa-mi ia si deaia, dar acum ma multumesc cu asta.
Incepuse sa ploua! Toti elevi intrara in clase unde ii asteptau profesori. Elevi clasei 9C au fost anuntati ca vor avea un coleg nou. In aceea clasa se aflau si Sakura cu Hinata. Clasa aceasta avea cei mai nebuni elevi din tot campusul, in sensul bun al cuvantlui. Toate fetele doreau sa fie un baiat bine facut si dragut, baieti nu doreau nimik pentru ca o aveau pe Sakura.
-He frumoaso, ce faci?
-Naruto mai termina cu complimentele astea,sti ca niciodata nu o sa stau cu tine, spuse Sakura dandui un pumn in cap.
-Nu trebuia sa facu asta, zise Naruto plecand.
-Copii treceti in bancile voastre imediat. II anunta profesorul pe elevi. Noul vostru coleg a sosit.
Acesta era baiat spre fericirea fetelor, mai era si frumos. Numele lui era Sasuke Uchiha. Avea parul negru facut tepi, ochi negri ca intunericul nopti, iar corpul ......nu am cuvinte. Sakura il analiza pe baiat cu mare atentie , i se parea ca il cunoaste de undeva.
-Sasuke te rog sa treci langa Sakura.
Brunetul asculta ordinele profului si se aseza langa Sakura. Ora trecea destul de greu, pe-o departe mai era si matematica. Parca erra un iad.
Dupa ora plictisitoare veni pauza. Rozalia se duse la brunet si se baga in vorba cu acesta. Brunetul se integrase foarte bine. Il lua de mana si incepu sa vorbeasca cu el.
-Scuze ca te deranjez, poti sa-ti pun o intrebare?
-Nu te scuz, dar poti pune intrebarea.
-Pe mama ta o cheama cumva Mykoto Uchiha?
-Da, dar multa lume o cunoaste!
-Da stiu asta, ai un frate de 20 de ani pe care il cheama Itachi ?
-De unde sti asta?
-Pai...stiam euu, tu esti! spuse Sakura tipanda de bucurie.
-Cine sa fiu, esti Sasuke, baietasul cu care ma bateam cand eram mica, zise Sakura incepan sa rada.
-Ai inebunt cumva? zise brunetul mirat!
-Nuu, eu sunt Sakura, sti fetita care t-ia mancat toate bomboanele cand aveam 5 ani.
-Deci de-asta te cunosc eu, sa sti ca inca ai ramas datoare cu acele bomboane.
-Ai dori ca in seara asta sa venti la noi , la cina?
-O sai zic mamei, acum hai la ore, mancaciosa de bomboane ce esti.
Dupa ce au terminat orele, Sasuke si Sakura au mai vorbit de-ale lor,dupa care au plecat acasa.
La rozalie taticul ei venise acasa. Sakura intra la el in birou, il saluta si incepu sa ii povesteasca ve saptamana grea a dus cu mama ei. Dupa aceea incepu sa ii povesteasca despre ce se intamplase la scoala si ca familia Uchiha va veni in vizita la ora 7:30.
-Deci tati, esti de acord?
-Sigur, printeso, acum dute la tine in camera, pentru ca am putina treaba.
Rozalia urca la ea in camera si se scimba intr-un trening roz. Incepu sa-si facalectile si sa invete pentru ca maine va da test la mate. Cum era 2:45, Sakura isi termin lectile la 5:00. Se sude in dressingul ei pentru asi alege o rochita. Isi lua pe ea o rochie mov cu un decolteu promitator si destul de scurta, in picioarre isi lua niste pantofi mov cu toc de 11 cm iar parul sil lasa liber. Isi lua niste cercei stralucitori in forma de inima si un lantisor argintiu.

SCZ ca nu continui dar am putzina treaba, promit ca dau a 2 parte maine cred. Pupici la toti care dau comm si critici :*
Cand eu spun sa taci , taci !
Cand tu spui ca-s nebuna, eu iti spun ca plec pe Luna !

Daca cineva iti spune ca o pasare i-a soptit , tu ii spui ca a innebunit !
Let's get crazy ! >.<

#2
sa vedem...offf am de lucru nu gluma
(28-01-2010, 05:18 PM)Dark Angell A scris: Primul meu fic nu a fost un succes asa ca m-am hotarat sa fac un fic in care sa nu ma intereseze ce zic alti!! Acesta sper sa va placa! nu l-am citit pe primul, insa cu asta nu cred ca vei face furori daca nu il imbunatatesti

CAP 1: Noul liceu...

Intr-o dimineata friguroasa de toamna ceva mai banal sau stereotipic nu ai gasit?, o fata cu parul roz deschis se uita pe fereastra. Numele ei era Sakura Haruno. no shit Avea 16 ani si se pregatea sa plece la noul liceu. Avea ochi verzi de smarald si parul roz deschis ca florile de cires.Anotimpul de afara anunta inceperea liceului.am priceput din prima toamna-16 ani-liceu nu te mai repeta Vantul batea foarte tare, frunzele argintii ti-a fost foame, recunoaste:))...si frunzele sunt aurii daca memoria nu ma-nsala...unde ai vazut tu frunze argintii? se desprindeau de "fratiorii again" lor, copacii and again, iar cerul suparat anunta o furtuna zdravana. Sakura era imbracata intr-o camasa alba, avea deschisi doi nasturi incat sa ii lase un decolteu destul de vizibil, iar o vesta ii acopera camasa care ii scotea silueta in evidenta poate, in jos avea o fusta mini de bumbac neagra cu volanase. pitipoanca Avea sosete albe cu modele florale si niste pantofi cu toc de 10 centimetri. pana la D-zeu...de ce trebuie sa fie mereu Sakura o fitzoasa (am scris intentionat asa)? Isi lua sacolul negru, geanta si telefonul mobil si cobora la parter. bine ca nu cobori la etaj...iti dai seama ce ar fi patit, nu? Mama ei o astepta cu micul dejun pe masa. O chema Mya mai japonez de atat nu ti-ai putut permite, nu?. Era o femeie cu forme superbe, avea ochi albastrii and again...ce foame ti-o fi fost numai tu stii iar parul mov deschis. Era imbracata intr-un costum elegant pentru ca ea era direcoarea liceului unde invata fii e prima oara cand il vad scris fara doi ica sa. Mya divortase de sotul ei in urma cu 2 ani. De atunci devenise o femeie destul de aspra, de aceea Sakurei ii placea sa stea mai mult cu tatal sau. Cum el era plecat din oras trebuia sa stea cu "scorpia" de maica-sa. deh...soarta
-Nu imi este foame, deci te-ai obosit degeaba sa prepari micul dejun.
-Nu ma intereseaza, treci aici si mananca, Sakura, spuse Mya tipand.
-Cand spun ca nu imi este foame asa este, deci la revedere! fara atatia deci ca ma infoi la ei de nu se vad...deci ai inteles?:))
Sakura iesi pe usa destul de nervoasa, dar se mai linisti cand vazi limuzina neagra pe care scria Sakura 01 este cumva o gena in ADN-ul Sakurei care o face sa fie pitipoanca/cocalara in atat de multe ficuri?. Dupa un drum de 10 minute, Sakura ajunse la liceul "Angell" inspirat nume :-|...si el tot cocalar...cu doi l. Miile de adolescenti ii priveau limuzina din cultura mea generala stiu ca la o limuzina exista si un sofer in afara de proprietar, chiar daca si ei aveau asa ceva atunci de ce pana mea se uitau?. Acest liceu era unul numai de bogatasi=fitzosi (intentionat, retine). In curtea liceului Sakura se intalni cu prietena sa cea mai buna, Hinata.
-Hinaa, ce faci? De cand nu te-am mai vazut!
-Fac foarte bine, Saku, vai draga pitzi, virgula in puii mei inainte de dar dar cu ce masina ai venit!
-Iti place? Tati mi-a luat- firar-a naibii de cratimao sa ma plimb cu ea.
-Imi place , dar parca ai zis ca vrei lamborghini nu limuzina?
-O sa-mi ia si de- cratima again dear aia, dar acum ma multumesc cu asta.
Incepuse sa ploua! Toti elevi intrara in clase unde ii asteptau profesorii and again. Elevi clasei 9C au fost anuntati ca vor avea un coleg nou. In aceea clasa se aflau si Sakura cu Hinata fara "si" si in loc de "cu" pune "si". Clasa aceasta avea cei mai nebuni elevi din tot campusul, in sensul bun al cuvantlui si care e ala?:>. Toate fetele doreau sa fie un baiat bine facut si dragut, baieti nu doreau nimik pentru ca o aveau pe Sakura doar nu-l doreau si ei pe tip dragut, nu?.
-He frumoaso, ce faci?
-Naruto mai termina cu complimentele astea,stii and again ca niciodata nu o sa stau cu tine, spuse Sakura dandui un pumn in cap.
-Nu trebuia sa faci asta, zise Naruto plecand.
-Copii, treceti in bancile voastre imediat, ii anunta profesorul pe elevi. Noul vostru coleg a sosit.
Acesta era baiat spre fericirea fetelor, mai era si frumos. Numele lui era Sasuke Uchiha. Avea parul negru facut tepi, ochi negri ca intunericul nopti, iar corpul ......nu am cuvinte cine nu are cuvinte? tu ca scriitor sa-l descrii? ca din cate am vazut ficul e la persoana III . Sakura il analiza pe baiat cu mare atentie , i se parea ca il cunoaste de undeva.
-Sasuke, te rog sa treci langa Sakura.
Brunetul asculta ordinele profesorului ca este un fic nu limbaj de mess prescurtat si se aseza langa Sakura. Ora trecea destul de greu, pe-o departe mai era si matematica nu inteleg. Parca era un iad. deci fiinta draga, era prima zi de scoala...in ce univers paralel traiesti tu incat sa ai impresia ca in prima zi de scoala matematica este atat de grea...nici nu au inceput materia
Dupa ora plictisitoare veni pauza. Rozalia oficial urasc cuvantul "rozalia" se duse la brunet si se baga in vorba cu acesta. Brunetul se integrase foarte bine. Il lua de mana si incepu sa vorbeasca cu el fara contact direct nu poate vorbi, nu?.
-Scuze ca te deranjez, poti sa-ti pun o intrebare?
-Nu te scuz, dar poti pune intrebarea. ce smecher este el...vai...ma dat pe spate cu replica asta...not
-Pe mama ta o cheama cumva Mykoto Uchiha?
-Da, dar multa lume o cunoaste! pe bune???
-Da stiu asta, ai un frate de 20 de ani pe care il cheama Itachi ?
-De unde stii pff...and again asta?
-Pai...stiam eu, tu esti! spuse Sakura tipanda de bucurie. e cumva retardata si nu am realizat?
-Cine sa fiu, deci aici cred ca ai incurcat oalele...sunt doua replici pe un singur rand...partea nasoala ca sunt spuse de personaje diferite
-Esti Sasuke, baietasul cu care ma bateam cand eram mica, zise Sakura incepand sa rada.
-Ai inebunt cumva? zise brunetul mirat. punct, mamica,punct pentru ca nu mai face parte din replica si stim ce inseamna mirat
-Nuu, eu sunt Sakura, stii and again, fetita care ti-a nici macar asta nu stii sa scrii? mancat toate bomboanele cand aveam 5 ani.
-Deci de-asta te cunosc eu, sa stii and again...I'm gonna shoot myself ca inca ai ramas datoare cu acele bomboane.
-Ai dori ca in seara asta sa veniti la noi , la cina?
-O sai zic mamei, acum hai la ore, mancaciosa de bomboane ce esti.
Dupa ce au terminat orele, Sasuke si Sakura au mai vorbit de-ale lor,dupa care au plecat acasa.
La rozalie taticul ei venise acasa. Sakura intra la el in birou, il saluta si incepu sa ii povesteasca c probabile saptamana grea a dus cu mama ei. Dupa aceea incepu sa ii povesteasca despre ce se intamplase la scoala si ca familia Uchiha va veni in vizita la ora 7:30.
-Deci tati, esti de acord?
-Sigur, printeso, acum du- nu mai explic de ce...poate se vor gasi altii care sa-ti spunate la tine in camera, pentru ca am putina treaba.
Rozalia urca la ea in camera si se schimba intr-un trening roz urla pitipoanca din ea ca o fiara. Incepu sa-si faca lectii and again...mooorle si sa invete pentru ca maine va da test la mate tu faci misto de noi, nu?....e de-abia a doua zi de scoala in puii mei....din ce dracu sa le dea testare?. Cum era 2:45, Sakura isi termina lectile la 5:00 si cate teme a avut din PRIMA ZI DE SCOALA?. Se duse poate in dressingul ei pentru a-si alege o rochita. Isi lua pe ea o rochie te repeti mov cu un decolteu promitator poate provocator si destul de scurta, in picioare isi lua niste pantofi mov cu toc de 11 cm iar parul si-l lasa liber. Isi lua niste cercei stralucitori in forma de inima si un lantisor argintiu deja ma racaie pe creieri pitipoanca asta.

SCZ ca nu continui dar am putzina treaba, promit ca dau a 2 parte maine cred. Pupici la toti care dau comm si critici :*

mai e si o a doua parte?....pfff...sper sa fie ceva mai decent decat asta....de curiozitate cati ani ai? (Stiu ca nu conteaza varsta pt ca sunt unii care scriu ff bine de la varste "fragede", insa vreau sa stiu)
ai multe greseli de tastare si chiar gramaticale...am constatat ca nu stii cand se pun doi "i" intr-un cuvant...asta e grav!!!
descrierea e in vacanta (a descrie implica ceva mai mult decat haine, mobilier, aspect fizic...exista sentimente, stii?) si a luat cu ea si dialogul care este foarte sec la tine...tie iti suna ca un dialog de clasa a IX-a?
ai probleme cu diferite chestii in fic cum ar fi cele legate de teme si inceputul de an scolar...gandeste-te ca trebuie sa faci ceva coerent
ma opresc aici pt ca mi-e somn si ma bag si eu in pat:zz:...noapte buna
sper sa tii cont de sfaturi si sa iti imbunatatesti stilul pt ca atunci scrii cam degeaba

see ya
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#3
"Eu te iubesc, dar Tu?"....mda, titlul e promitator ;;)
Chiar foarte, de asta am intrat de fapt :P
Ma gandeam ca gasesc ceva...mai ca lumea, si sincer...m-am cam plictisit cititnd ce ai scris tu.
Eu nu mai corectez, nu cred ca mai am ce :))
curcubeu fara culori a spus cam tot ce se putea spune.
Nu ca eu scriu mai bine, dar ma straduiesc. si incerc sa nu fac asa de multe greseli >,<
In orice caz, sper sa tii cont de sfaturi...Si mai sper sa nu fie un alt fic, ca "multele" care sunt postate pe site, si unele sunt chiar mai bune.
Astept nextuu` and spor la scris! :x
Cya! :*

#4
Pai chiar nu stiu ce sa zic.Am avut impresia ca am si terminat de citit ficul.Ai si inceput si deja ai terminat,cum s-ar zice.Si aici ma refer la faptul ca ai grabit actiunea.Dar ma rog,poate ca tu ai avut o anumita idee in cap,sper doar ca nu vei mai grabi atat de mult actiunea.In rest este chiar bine.
Naratiune,descriere,dialog,ai avut.Capitolul a fost unul frumos.
Sper sa dezvolti mai mult ideea pe viitor.
Ti-am citit fic-ul mai mult din cauza titlului care m-a atras din prima.E chiar..Inspirat!
Greselile de tastare,le poti elimina.Inainte sa postezi,poti sa te uiti putin peste ca nu strica.
Pai cam atat.
Iti urez succes in continuare si multa inspiratie.
Astept next-ull!
Bye!
I wanna feel that i`m love.. ♥
I wanna feel you.. ♥
I`m laying down on the floor, ♥
I can`t believe I`m alone.. ♥
I`m begging you on my knees, ♥
Please come back, come to me ! ♥
I feel the beat of your heart, ♥
To stay away, be apart ! ♥
I want, I need you so much. ♥
All my love, all my love, all my love is on fire, ♥
Like the sun, like the sun, like the rain down on me ! ♥

#5
o fata cu parul roz deschis se uita pe fereastra- o descriere foarte amanuntita -_-'
" Avea ochi verzi de smarald si parul roz deschis ca florile de cires" -mai lipsea „pielea alba ca spuma laptelui” si pachetul era complet -_-‚
"frunzele argintii"- din cate stiu eu, argintiul este albul ala stralucitor nu? Sincer…eu n’am auzit de frunze de genul asta :-?
Inca o chestie:-?…ai zis ca se ducea la noul liceu, dar ea deja avea acolo o prietena foarte buna si naruto deja se tinea de ceva timp dupa ea :-?
Actiunea mi se pare putin grabita..adica sasuke abia a venit si deja s’a integrat super bine si sakura il tine de mana si il invita la cina…
Nu ar strica nici putin mai multa descriere...si nici ideea nu e foarte originala..



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 2.972 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.331 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 33.668 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.379 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 28.522 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 14.966 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.682 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.688 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.010 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 20.030 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)