Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Emo. :|

#31
Cand aud despre asta ma apuca rasul...
Cand imi amintesc cum vara aceasta m-am transformat pentru o perioada de 2-3 zile in emo,si am socat pe toata lumea,prieteni colegi,adulti,chiar si profesori cu care(scuzati cacofonia) m-am mai intalnit,mi-am zis,mai pe deoparte as vrea sa raman asa pentru ca a fost comic sa-i sochez asa,m-am amuzat pe cinste,dar bad side este ca sa fii emo te priveaza de multe lucruri,de exemplu sa comunici cu persoane mai vesele,sa zambesti, vestimentatia lor e complet diferita dar nu numai...mai sunt si alte motive care le-am uitat si care mi-ar fi fost oricum lene sa le enumar O_o

#32
1.Nu am nimic impotriva acestui subiect:emo.Dar totusi,nu credeti ca e prea de tot?sa te tai cu lama sau eu mai stiu ce doar pt ca ai pierdut pe cnv drag sau pentru a fi la moda?Viata merge mai departe in primul caz,nu ai ce sa faci,daca te tai cu lama sau te droghezi etc nu inseamna ca asta iti aduce inapoi persoana pierduta,stiu cum e dar nu sunt tampita sa incerc asa cv...; in al doilea caz,e o prostie cu moda si succesul.bn,acum fiecare isi spune parerea.
2.bun,intrebarea a doua-a...4 da,normal ca unii cred ca sunt emo doar ca ascult muzica rock/punk/metal etc..dar nu i-au in serios parerile celorlalti,cred ce vreau,ce consider ca e bn pt mn.Inca mi se intampla asa cv la scoala,la mn sunt doar manelisti deci e cam greu..21
Oricum,vreau sa aud ce credeti voi!10

#33
Citat:1.Ce parere aveti de curentul asta 'minunat' numit "emo"?
Emo= stereotip isteric. (semi-citat?)
Citat:2.Nu stiu daca ati observat dar sunt unii oameni care, daca te vad ca asculti rock/metal te fac emo. Vi s-a intamplat? 21
Aha, si inainte de "curentul emo", ma faceau satanista.
Who gives a shit?

Oricat de penibila ar fi fost moda asta, aia de a fi anti-emo, era si mai shitty. Gen: "Moaaah, daca vad un emo pe strada se umfla camasa pe mine si ii rup baaah!!!"--> si desigur ca aia anti-emo aveau si ei vestimentatia-n patratele si freza de strut.
Do not speak unless you can improve the silence.

#34
Eu nu am nimic cu tipii emo, daca nu se baga in viata mea, zicandu-mi cum isi taie el venele...Adica unii se dau mari, ca vai imi tai venele, vaai ce "tru" sunt cu freza asta. Dar altii chiar au probleme. Cunosc un tip, fost emo ...Nu si-a taiat niciodata venele, dar avea tendinte de astea mai ciudate. Acum e "scene", adica doar adopta freza si stilul celor emo, fara a se taia or something like this. Oricum, el are probleme destul de mari in familie, si pe de o parte inteleg de ce e cum e...Dar din punctul meu de vedere trebuie sa incercam sa trecem peste probleme fara sa ne taiem, deoarece ne facem tot pe noi sa suferim. 106 Eu cand intalnesc o persoana de genul, incerc s-o inteleg... Unii chiar sufera, dar altii sunt doar niste fake-uri idioate, dar nu am nimic cu ei, viata lor. 78


#35
Eu personal nu am nimic cu stilul emo deoarece am prieteni din aceasta categorie si sincer asa am invatat o metoda cum sa raman clma cand ma enerveaza fratele meu asta ca a nu il mutilez in timp xce doarme ca la ce ganduri am. Da intradevar mi s-a intamplat si mie sa mi se zica emo doar pentru ca ascult melodii gen 30 Seconds to mars, Eyes set to kill sau tokio hotel trupe care sunt considerate genul emo dar nu pra bag in seama astfel de aberatii sau mi sa mai intamplat si inca mi se mai intampla sa mi se zica satanista datorita felului in care ma comport sau ma gandesc sau chestii deastea.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#36
Oooowh Tokio hoteeeel ... unde mi-am pus lama? 21
Unii copilasi "emo" chiar exagereaza si o fac pentru a atrage atentia. Mai, nu am nimic cu ei dar cativa sunt de-a dreptul jalnici si ma refer la faptul ca se taie cu lama, isi fac poze si o pun pe "haicinci" sau poze in cimitir. Pentru ce? Sa vada lumea ca esti deprimat? Oamenii astia nu stiu sa traiasca, adica pentru ce sa te sinucizi cand ai parinti care sa-ti ridice moralul? Sau prieteni apropiati ... orice.. De ce pretind copilasii astia ca practica ritualuri satanice cand ei habar nu au cine este Anton Lavey? Nu ma deranjeaza absolut deloc tinuta lor, trebuie sa recunosc ca este foarte draguta intr-un fel sau altul dar in schimb ma deranjeaza comportamentul exagerat, dornic sa capteze atentia.
[Imagine: Untitled-3-6.png]

#37
Eu ştiu oameni care s-au tăiat / probabil încă se taie cu lama doar pentru că au văzut o colegă făcând asta. Şi colega aia foarte "tru" a fost cu un bou cu un an mai mare ca ea, prost de altfel care şi-a bătut joc de ea. Scuza perfectă să te tai, să-ţi schimbi freza şi să-ţi bagi claia de păr între ochi oricând, să porţi hane care mai de care mai... nu găsesc un cuvânt. Şi spun asta deoarece cunoscând-o din clasa a 4-a, fiindu-mi prietenă bună vreo 2 ani, că nu era aşa înainte. Dar cu schimbarea asta are parte de atenţie extremă - o arată cu degetul şcoala şi îi ţin predici profesorii. Să nu spun că după jumătate de clasă a început să se taie. Aveam unul cu mâna plină de cicatrici şi altul ce îşi dădea cu lama pe mână cum te-ai şterge cu prosopul. F*cking desperate b*tchies. Ăştia-s emo? Aştia nu sunt emo. Ăştia-s disperaţi după atenţie şi, in my point of view, stupids.
Iar eu nu ştiu cum e să fi atât de deprimat încât să te tai, nici nu vreau să aflu, dar faptul că ai păţit nuştiuce nenorocire, nu e un motiv să te apuci a te cresta sau să încerci sfoara de grindă. Din asta deduci că ai o problemă mintală, că nenorocirea aia ţi-a afectat raţiunea. Prost să fi să alegi moartea în locul unui psiholog.
Btw, şi eu am fost catalogată gotică, deci nu emo, gotică. Şi emo mi s-a spus fiindcă ascult rock, dar cel mai des gotică. Iar trendul emo mi se pare cea mai idioată modă.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#38
Pai e simplu. Nu am nimic cu cei gotici, insa daca te numesti emo inseamna ca esti cul doar pentru ca te tai cu lama si iti acoperi ochii cu paru'. Ca pana la urma ce necazuri sa ai la o varsta asa frumoasa? Smile exista copii mult mai amarati si nu sunt emo, sweethearts. Daca ar fi ca ei ce ar mai face? S-ar chinuii mai rau,sau ce? Pentru ca te-ai nascut, ca traiesti, ai primit un dar pe care cica tre sa il dai si mai departe, dar sa faci ceva in viata asta22. Chiar daca uneori e plina de c*c*t sau de petale de trandafir.
Cea mai reuşită semnătură.

#39
Am o singura fata emo pe care o stiu. Una destul de proasta, care-i lasa pe baieti sa faca ce vor din ea. Cu freza ei n-am nimic, ii sta chiar bine. Ma enerveaza cand se apuca sa planga ca unu de la mine din clasa nu o baga in seama. Sta si boceste pe holuri si toata lumea o sustine si mai stiu eu ce...asa devine ea 'importanta'. I just like to make fun of her xD. As fi inteles daca era ceva grav, dar asa? Nu. E o mare....
Mai e si sor.mea care are o frizura misto rau si e facuta emo mereu...Dar e o persoana atat de vesela ca uneori ma mir. Ea e de treaba. Altii in schimb...
N-am nimic cu cei emo...desi mi se par niste oameni penibil de prosti.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#40
O sa raspund direct la 2 pt ca n`am nimic cu, curentul emo . deci n`am ce sa raspund la 1 .

2.Nu stiu daca ati observat dar sunt unii oameni care, daca te vad ca asculti rock/metal te fac emo. Vi s-a intamplat?

Ooo da. si asta aproape zilnic 78 . lumea nu realizeaza ce inseamna cuvantul 'EMO' . ei daca vad pe cineva imbracat in negru, sau cu paru pe ochi, sau ca asculta rock .. gta . i`au pus eticheta de 'emo' mi se pare o mare prostie 21 . Bine . ce pot sa zic 106 am facut imensa prostie de a ma taia grr. si nu pt ca am vzt pealtcineva . ci din alte motive . nu prea conteaza care 21 . sa revenim .deci in concluzie . emokizii sunt niste persoane foarte emotionale, care s`au saturat de prostia oamenilor, si se inchid in ei 106 . nu are nici o legatura cu aspectul lor . nu trebuie neaparat sa ai o anumita 'freza' sau sa te imbraci ca la o inmormantare 21 .




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)