Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Emo. :|

#11
1.Ce parere aveti de curentul asta 'minunat' numit "emonande
2.Nu stiu daca ati observat dar sunt unii oameni care, daca te vad ca asculti rock/metal te fac emo. Vi s-a intamplat?


@A.Tatiana Sa nu te superi pe mine dar wikipedia e de gratis pentru un motiv anume(orice cretin poate scrie ce vrea in el) si nu era nevoie sa dai copy pasta la exact ce scrie pe wiki! Puteai sa subliniezi anumite aspecte si stiu ca ai precizat ca nu este creatia personala insa nici nu era nevoie sa umpli jumate de pagina cu 75% din textul wiki!

1 Sa fim seriosi, credeti ca Coca-Colarii din parcuri care se imbraca cu tzoale radicalANS si vin cu skate-ul de la RCO sunt EMO? Eu pentru ca ascult laolalta Slayer, Korpiklaani , Hoobastank si Blink 182 sunt EMO?Daca port o camasa cu patratele sau parul mi se blegeste de parca "m-as fi dat cu placa 15" inseamna ca sunt EMO? Imi place apoi ca wiki este foarte eronat cand vine vorba de o posibila radacina a stilului EMO in muzica; pot spune sus si tare ca Nirvana a reprezentat inceputul cu adevarat(si nu, un EMO nu numeroteaza zilele petrecute in viata cu lama pe antebrat)!
[Imagine: PleaseEmos.jpg]
2 Nu prea cred ca VIRGULA confuzia asta este prea generalizata din moment ce tiganii de la mine din cartier stiu care e diferenta dintre roaker si emoid insa am patit sa aud glume de genul "uite ce tipa buna de la spate" si cand vaz-Doamne imi vad fata, sa inceapa sa faca pe speriatii!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#12
A pai nu am copiat tot...am selectat un pargraf la inceput si finalul...atat...stiu si eu ca wiki e pe gratis si oricine poate scrie in el dar informatiile mi s-au parut destul de plauzibile si asemanatoare cu mute altele intalnite...deci de aia am gandit ca nu e nimic gresit sa o folosesc ca si sursa de informare...
Da puteam sa dau copy paste la link...dar cred ca nu m-am gandit pe moment la chestia asta...scuzele mele. Dar mai e o chestie...daca puneam tot link-ul era prea mult de citit...asa ca am scos doar ce am crezut eu ca e mai ok.

Cat despre radacinile emo...nu ma contrazic cu tine...poate ca ai dreptate (eu una nici macar nu ascult rock sau metal sau ceva in genul...poate doar o melodie, doua...asa ca se prea poate sa ai dreptate...dar eu asa am crezut ca e corect)

#13
1. Nu mă interesează, nu m-a interesat vreodată. Dacă cutare e emo atunci din partea mea nu au decât să se taie, să se sinucidă de câte ori şi cum vor ei.
Normal că să fii 'emo' a devenit un trend printre adolescenţi că ce naiba, dacă nu te tai nu eşti tru şi cu asta şi părerea proastă care s-a format în timp despre cei care sunt emo. Dacă te tai că aşa îţi vine cheful nu eşti emo, nu eşti nimic, doar o persoană care n-are ce face cu propria viaţă şi crede că dacă ajunge în spital o să fie considerat 'ăl mai tare'
E totuşi o diferenţă dintre copii care sunt Emo şi aceşti wannabe emo fags care s-au înmulţit mai rău ca iepurii. Cel puţin cei care sunt Emo poate au motive întemeiate nu altceva ca de exemplu plictiseala.

2.Mda, mi s-a întâmplat şi încă de mai multe ori...Am mulţi puşti de 11-13 ani pe la mine la bloc şi când mai ascultam câte o melodie de black/death metal toţi săreau la mine că de ce sunt emo? Oh god...Sau când mai purtam tricouri cu formaţii(alea sunt negre) acelaşi scenariu.

#14
New question:
Dacă puteţi să staţi la o bere cu un emo, o să vă schimbaţi părerea ?
Pe mine curentul însine mă lasă rece. O altă scuză pentru copii să cheltuie bani. Asta nu înseamnă că nu pot ieşi cu un emo, să vorbesc cu el despre fete şi să bem ceva.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#15
Emo--> stereotip isteric.

End of st...ah nu, mai trebuie adaugat ca ma amuza teribil tiganii emo, they are so...-dupa ce ca esti tigan, sa mai fii si emo?! o.o
Do not speak unless you can improve the silence.

#16
(08-09-2010, 05:45 PM)Wunderbar A scris: Emo--> stereotip isteric.

End of st...ah nu, mai trebuie adaugat ca ma amuza teribil tiganii emo, they are so...-dupa ce ca esti tigan, sa mai fii si emo?! o.o

Exista tigani emo? o.o" Wow...Inseamna ca manelele alea lalaite pe care le mai pune vecinu' meu sunt emo? That explains everything...

1.Ce parere aveti de curentul asta 'minunat' numit "emo?

Ma, e un curent si el acolo. O sa treaca si asta. O alta cale de a te da interesant. Nu prea ii mai pasa cuiva acum, daca o persoana e emo sau nu. In plus, daca emoidu' ala e de treaba, nu inseamna ca trebuie sa aiba numai prieteni emo. Eu am destui colegi care asculta manele si, unii din ei se imbraca precum niste cocalari dar, partea interesanta e ca sunt chiar simpatici unii (privind in spatele sclipiciului si albului de la pantofii de lac).Deocamdata nu s-a lipit niciun emo de mine, dadeam doar un exemplu.
Eu niciodata n-am reusit sa-i disting pe emoizi. Mai sunt aia, skaterii, care mi se par cam acelasi lucru (poate aia sunt mai curcubei dar na, mintea mea nedezvoltata i-a bagat pe toti in aceeasi oala.)

2.Nu stiu daca ati observat dar sunt unii oameni care, daca te vad ca asculti rock/metal te fac emo. Vi s-a intamplat?

Da. Dar asta a venit din partea unor cocalari care voiau sa para interesanti. De pilda, un cocalar inconjurat de multe pipite si pupeze, s-a uitat la mine si a inceput sa strige "Hey, papusa! Ce faci? Esti emo?". Tot in aceeasi zi, treceam pe langa niste tipi care stateau pe banca. Ei s-au uitat la mine si au mormait un "Emo" in asa fel incat sa aud numai eu si prietena mea. Deobicei lumea nu ma face emo. Trecuse odata un cocalar pe langa mine si mi-a bagat degetul in fata si a inceput "Asculti Metallica! Iti place Metallia!". Nu zic ca numai cocalari incearac sa ia lumea peste picior. Multi sunt si retarzi analfabeti care n-au ce face si incep sa arate cu degetul pe strada.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#17
Nu am zis "Frate bagami-as, vreau sa ma duc sa omor toti emoistii. Sa vezi ce macel.. "
Am zis ca mi se pare o porcarie ca nu pretuiesc viata. Wtf!? niciodata nu stii cand o sa mori - chiar e nevoie sa te omori tu ca sa nu mai astepti clipa aia?
O_O tigani emo? Nu am vazut asa ceva pana acum o.o Poate pitzipoance care asculta manele si se dau emo 39 106
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#18
Sincer, nu am nimic cu cei care sunt emo, dar cei care se cred emo sunt prea ... non-emo :]] Şi, chiar nu îi înţeleg pe unii oameni, imediat ce văd o persoană mai tânără pe strada îmbrăcată în negru spun că este emo, ceea ce este total greşit, de exmplu, azi, când am ieşit de la metrou am trecut pe lângă un adormit cocalar îmbrăcat in roz cu ochelari de soare la ochi care vindea fructe pe mijlocul trotuarului, şi când am trecut pe lângă el l-a trezit engleza strigând "I wanna die" şi evident că nu mi-am ţinut gura şi-am jignito şi pe măsa, şi pe el :]], şi faza e că nu eram îmbracată cine ştie cum, aveam un tricou alb şi pe deasupra o cămaşă cu pătrăţele şi întâmplarea a făcut să iau pe mine de dimineaţă pantalonii negrii o.o . În fine, ideea e alta, că sunt unele persoane care sunt 'emo' pentru că au păţit unele lucruri peste care nu pot să treacă aşa de usor, în schimb, mai sunt şi alte persoane care sunt 'emo' doar de dragul modei, azi rock, mâine manele.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#19
Cei emo sunt oameni la fel ca toti ceilalti, daca arata intr-un anumit mod si se comporta intr-un anumit fel nu inseamna ca sunt ciudati sau ca ar trebui exclusi. Nu fac rau nimanui, poate doar lor.
Pt unii e doar o moda... Se imbraca in negru, sincer si mie imi place negrul, dar nu port prea des. Au freze mai speciale, unele chiar imi plac, sunt oameni carora le sta bine asa. Ceea ce nu imi place este machiajul la baieti, mi se pare ciudat si aiurea, nu arata prea bine... Trecand peste infatisare, unii chiar sunt edevarati emo, sensibili, retrasi, care sufera din cauza "nedreptatii" celor din jur. Nu imi place cand aud de persoane care se taie sau se sinucid din cauza ca sunt deprimati, totusi ar trebui sa incerce sa treaca peste problemele lor. Ar putea cere ajutor, nu cred ca nu ar gasi pe cineva care sa-i asculte.
Nu mi s-a intamplat sa fiu considerata emo. Asta probabil pt ca, asa cum am zis si mai sus, nu obisnuiesc sa port tot timpul negru. Daca ascult rock (ceea ce fac uneori) nu inseamna ca sunt emo. Si nici nu ii consider pe cei care se imbraca in negru neaparat emo.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#20
Pfff...deci nu suport emoizii aia tru XD , nu sunt acord cu tăiatul.
Ok dacă îţi place să fi special(deşi sunt cam mulţi ca să mai fi) e destul ok ca şi stil...dar nu să te omori că ţi s-a spart balonul pe care l-ai umflat acum o saptamană.Deci n-am să uit faza asta niciodata de la metrou,de la unirii niste emoizi pe jos plangeau unii.Din curiozotate am întrebat de ce plang,mda..proastă idee,plangeau că li s-a spart balonul.Eram ceva de genu o.O naniiii?????????Are you crazy?? Ok I am outta here!!!
Deci,ca stil îmi place că au preluat anumite freze manga,şi ies în evidenţă..poate prea în evidenţă.Dar mă rog,acum încerc să văd şi partea plină a paharului,prefer să văd nişte emoizi decât cocalari.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)