Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Droguri

Citat:NU SUNT DE ACORD!
Drogurile sunt rele. Si eu am tras deoarece o prietena mia zis cal pot vedea pe Sasuke de la ele , dar mia fost rau si mam speriat. Nus' bune de nimic.

Me, after I read this: Crazy-monkey-emoticon-099 - I'm gonna kill myself. (iarasi imi incerc engleza, oameni buni)

Trecand peste ... Drogurile sunt consumate pentru a induce diferite stari: de euforie, extaz; ma rog, in general oamenii le consuma pentru ca au impresia ca efectele lor sunt benefice asupra starii lor raportata la un anumit interval de timp. Drogurile sunt consumate exact din acelasi motiv ca alcoolul, sau, am putea spune, exact din acelasi motive pentru care cineva se duce si infuleca o shaorma enorma atunci cand nu ii e neaparat foame, stiind efectele ei asupra sanatatii sale. Drogurile reprezinta un viciu, la fel ca bautura, tutunul si altele.
In masura in care nu dauneaza sanatatii individului, el n-are decat sa consume, asta daca nu-l deranjeaza sa fie un viciat si sa depinda de niste substante amarate, in loc sa domine el ceea ce il inconjoara, si sa nu fie dominat. Nu zic ca o tigara sau un pahar de vin (sau alta bautura alcoolica), atunci cand te intalnesti cu prietenii, o data sau de doua ori pe saptamana, ti-ar pune eticheta de viciat, aici ma refer doar la cei care isi administreaza cu regularitate substantele in organism.

Eu consider drogurile ca fiind solutii drastice.

Drogurile nu sunt folosite doar pentru a induce stari sau mai bine zis pentru a provoca crea iluzii, acestea cum bine stiti pot fi si medicamente INSA doar in cazuri exceptionale.

Drogurile sunt ilegale nu doar pentru ceea ce creaza in mintea omului, ci mai mult pentru consecintele lor, dar asta nu insaemna ca nu pot fi de folos pentru o persoana ce e dispusa sa sacrifice ceva din sanatatea lor.

Ca sa o pun in termeni mai interesanti e ca si cum ai semna un contract cu diavolul, exista parti bune si parti proste, dar asta nu inseamna ca vei fi ruinat.

Nu toate drogurile au efectul de a "minti" creierul, unele chiar fac ceva ce se observa (si nu, nu ma refer la semne de arsura si alte dastea provocate de drogurile letale).

De exemplu DNP-ul, este un drog care te face sa arzi din interior, poti sa faci ORICE sau sa nu faci NIMIC, insa vei scadea masiv in greutate, desigur cu o senzatie de ardere.

NU va sfatuiesc sa incercati asa ceva, the healthy way is still the best.

Nu tot ce suntem invatati la scoala este adevarat, iar DNP-ul este un exemplu, multe droguri provoaca iluzii pentru ca ele au fost facute dupa nevoile consumatorilor, dar drogurile pot fi considerate si niste medicamente cu urmari ceva mai puternice.

Dupa parerea mea si medicamentele sunt niste droguri, insa nu par pentru ca nu au efecte atat de usor de observat. Banuiesc ca era destul de usor sa realizezi asta tinand cont ca detaliile sunt mereu spuse extrem de rapid, si nu, nu este doar din cauza unui buget scazut pentru reclame.

Si consider ca stoparea comercializarii drogurilor este imposibila, poate cele cunoscute no sa mai fie pe piata, dar cele mai putin cunoscute cu siguranta, sau cele ce pot fi obtinute de oricine, cum ar fi Jenkem, un drog obtinut din "rahat" uman.

La cat de creativi sunt oamenii nimic nu e imposibil.

Concluzia mea consta in faptul ca asemenea drogurilor, si medicamentele pot afecta sanatatea destul de grav.Cititi cu atentie ce contine fiecare medicament, iar daca nu stiti ce inseamna folositi google-ul.Pana la urma ce ati prefera sa sacrificati ? 5 minute cautand pe google sau sanatate si bani ?
[Imagine: MEVzYF0.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)