Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Droguri

#81
Chiar si daca stiu cateva chestii sunt sigur ca tot nu stiu indeajuns incat sa judece intr'un mod negativ , si in legatura cu mica ta poveste cand fumezi maria nu te obliga nimeni sa combini cu alcool asa ca nu inteleg rostu povestii tale.si ma refeream doar la anumite persoane , doar ca imi era lene sa dau o lista de persoane si imi pare rau ca ai inteles tu pe plan general.Si nu , nu am venit aici ca sa dau "lectii " ptr ca sunt "hardcore" ci pentru a va ajuta pe unii sa aveti o ideea in mare despre ce se discuta ,informatiile precizate se gasesc si pe google dar sunt si informatii false acolo . Si prefer sa informez lumea cu adevaru' decat sa las sa iasa anumite zvonuri .Pentru ca nu stii niciodata de putere de convingere are o anumita persoana asupra celorlalti.Oricum ce am zis eu mai sus e #BelialApproved.(adica toate fiind din experienta )
[Imagine: 3a8TAAJ.gif?1]

#82
De unde esti tu sigur ca doar informatiile pe care le ai tu sunt cele corecte si nu la fel de dezinformat esti tu? Atata timp cat niciunul din noi nu studiaza in domeniu sau are notiuni de medicina, nu cred ca putem sa demonstram ca ceea ce spunem este adevarat. Daca nu cumva le-ai incercat tu pe toate enuntate in postul anterior, ceea ce ma indoiesc. Maria si ecstasy se gasesc pe toate gardurile, dar nu-mi spui mie ca e acelasi lucru cu prafurile/injectabilele sau ca le-ai incercat si pe alea.

Povestea mea era sa demonstreze ca maria nu are aceleasi efecte asupra tuturor, deci nu poti generaliza ca e genul de drog care face asta si asta. Iar in cazul meu are efect doar daca exista combinatia de alcool precedenta.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#83
Toate cele precizate mai sus le'am luat in afara de datura care nu a fost in cantitati satisfacatoare fo it to kick in, toate cele din categoria psihedelice le'am luat la fest'uri, iar injectabil am luat doar ketamina.Si da stiu ca in functie de personalitatea unuia difera trip'ul de la persoana la persoana , de asta am zis ca lumea ar trebui sa dea un test ;/ nu numai fo' iq dar si psihologic , gen cele pentru condus sa demontreze ca esti apt de a fuma . ;/
[Imagine: 3a8TAAJ.gif?1]

#84
(15-02-2013, 08:33 PM)belial A scris: Toate cele precizate mai sus le'am luat in afara de datura care nu a fost in cantitati satisfacatoare fo it to kick in, toate cele din categoria psihedelice le'am luat la fest'uri, iar injectabil am luat doar ketamina.Si da stiu ca in functie de personalitatea unuia difera trip'ul de la persoana la persoana , de asta am zis ca lumea ar trebui sa dea un test ;/ nu numai fo' iq dar si psihologic , gen cele pentru condus sa demontreze ca esti apt de a fuma . ;/


Am doar un singur cuvant de spus: /facepalm

/so hardcore.jpg /sarcasm /flies away
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#85
Don'soara inteleg ca te'a activat postu' ala si te'ai simtit printre acei putin oameni despre care vorbeam si ai inceput cu povesti despre viata ta de parca asta ar fi topicu' aici .Eu doar am postat un reply cu informatii generale (drugs 101 , dar avand ca fundatie experienta mea ca filtrare a informatiilor care le gasesti si pe net.

@Lia : "De unde esti tu sigur ca doar informatiile pe care le ai tu sunt cele corecte si nu la fel de dezinformat esti tu?" de vreo 3 posturi incoace incerc sa'ti explic ca informatiile din primu post facut de mine au ca si garantie experienta mea .Chiar trebuie sa imi arati tu mie ca esti mai importanta si sa traiesti la statutul tau de administrator, fiind mai interesanta.

Keep it on the topic dun hate me coz i'm right <3
[Imagine: 3a8TAAJ.gif?1]

#86
Citat: Asa ca incetati sa le clasati ca droguri periculoase pentru toti , sunt periculoase doar pentru oamenii prosti

[Imagine: tumblr_m59wnvDzIE1r9jhwp.gif]
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#87
Citat:De unde esti tu sigur ca doar informatiile pe care le ai tu sunt cele corecte si nu la fel de dezinformat esti tu? Atata timp cat niciunul din noi nu studiaza in domeniu sau are notiuni de medicina, nu cred ca putem sa demonstram ca ceea ce spunem este adevarat. Daca nu cumva le-ai incercat tu pe toate enuntate in postul anterior, ceea ce ma indoiesc. Maria si ecstasy se gasesc pe toate gardurile, dar nu-mi spui mie ca e acelasi lucru cu prafurile/injectabilele sau ca le-ai incercat si pe alea.

@Lia , sa stii ca exista anumite evenimente in viata unei persoane care o fac sa apeleze la mijloace care tie ti s-ar parea absurde.
Atunci cand nimic nu mai are sens, cand incerci sa gasesti ceva care sa-ti dea un motiv sa traiesti si maine, drogurile sunt foarte binevenite. Si da, le incerci pe toate, pentru ca normal ca niciunul n-o sa te ajute mai mult de cateva ore, dupa care revii la aceeasi viata inutila. Sigur, daca tu n-ai incercat decat doua, trei droguri, n-ai cum sa stii asta.
Am cunoscut oameni foarte inteligenti care nu puteau trai fara droguri si da, incercau tot ce prindeau in mana. E greu sa iesi din faza aia si e greu sa recunosti ca viata ta e de cacat si trebuie s-o traiesti asa, fara droguri, dar uite ca mai sunt oameni care au reusit asta.
Si tu ce faci, Lia? Te legi de ei, cand vin sa vorbeasca din proprie experienta. Nu stii ce-a fost in sufletul lor si cat de mult trebuie sa se umileasca vorbind despre greselile pe care le-au facut. Asa ca daca nu vorbesti si tu din experienta, mai bine taci.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#88
Sunt fericit sa vad ca pe forumu asta nu se practica favoritismu' ,dar Syryus aveam impresia ca ziceai te experienta mea cu drogurile o drama , cel putin cam feeling'ul asta mi l'ai dat oricum .Eu am ramas surprins ca aceasta persoana matura care se intretine judeca o persoana fara a o cunoaste.Anyway back on topic , unele droguri (nu toate) sunt foarte bune pentru tine atat timp cat nu esti un ignorant in viata.
[Imagine: 3a8TAAJ.gif?1]

#89
@beliel, nu ma lua cu domnisoara, ca eu nu am folosit apelative, sau vrei sa incep si eu cu 'copilas' fiindca esti mai mic decat mine? Si statutul meu de administrator nu are de-a face cu asta, hai sa nu le incurcam. Daca citeai posturile mele de dinainte observai ca eu nu am nimic impotriva consumului personal. Mi se falfaie mie daca o faci sau nu, dar nu ii instiga pe altii pe un forum plin de minori. Si ai incercat droguri, bun? Ti se pare o experienta asa de tare incat sa trebuiasca sa ii instruiesti pe altii?

Topicul asta e aici ca userii sa-si impartaseasca experienta si opiniile, nu sa invete pe nimeni si sa instige la ideea de "nu ai incercat, esti dezinformat si prost".

Pana acum tu te dai interesant, eu nu am nevoie sa fac asta. Toti ceilalti stiu ca asta e tratamentul meu general.

I have low pain tolerance for stupid bullshit.

@Sy, da, evident, stii care e faza? Ca "viata de cacat" pentru oamenii astia inseamna am cosmaruri noaptea si ma pis pe mine la nici 20 de ani si sunt un nimeni. I'll give a hug for this when I see you.

@beliel, I think you're a bit slow in catching onto the fact that Sy was obviously trolling you.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#90
Lia eu cred ca tu incerci sa pari mai inteligenta Lia : "Topicul asta e aici ca userii sa-si impartaseasca experienta si opiniile" si faza ca daca eu as fi insinuat ca daca nu fumezi esti dezinformat , am zis doar ca daca nu ai incercat nu ai de unde stii care si cum din informatiile de pe internet ( ptr ca efectiv totu' acum se cauta pe google) sunt corecte sau nu. Asa ca pe baza exp ti'am dat un anume punct de reper.Iti place sa ataci asa lumea sa te simti putin mai superioara ?4
Insa din nou mergem off topic si ajung sa iti traduc ce zic ca nu esti in stare sa intelegi niste chestii banale .Daca vrei sa mai vorbim putem continua pe privat , sau esti cumva adepta certurilor pe facebook cu 200+ comment'uri ?4

Update: nu am instigat pe nimeni asa'i vazut tu postu' , chiar nu e de la sine inteles ca individu' care doreste sa ia ar trebui sa aiba un anumit level de maturitate (nu neaparat sa aiba 18 ani sa fie majori).
[Posturi unite]
Ok i shall , ye mom texted me anyway 4

Ptr ca am ajuns sa'ti fiu antipatic i shall commit seppuku
[Imagine: 1346781466_seppuku232.jpg]
[Imagine: 3a8TAAJ.gif?1]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)