Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste de adolescent

#21
Felicitari pt capitol e foarte reusit!Se pare ca nu doar Sakura a avut o zi rea .....Ino si Sai sa nu mai zic .......Hianata si NAruto....la chestia cu plangacioasa am ramas muta ,in realitate ,Naruto nu i-ar fi spus asa ceva Hinatei ci ar fi incurajat-o ....ma rog imi place cum ai imbinat descrierea cu acctiune si tot restul.......descrierea ,dupa parerea mea e in regula.....as mai vrea sa-ti spun ca ar trebui sa descri mai mult sentimentele personajelor...asta-i tot ....astept cu sufletul la gura nextu' .....:bye:
I'll never say never for a thing...
If i never'd never tryed it
I'll never say never for a way...
If its the far way
And i'll never say never for a friend..
If i'd never meet that person

Love,Live and Enjoy the life...

This time, This place
Misused, Mistakes
Too long, Too late
Who was I to make you wait
Just one chance
Just one breath
Just in case there's just one left
'Cause you know,
You know, you know

[Chorus]
That I love you
I have loved you all along
And I miss you
Been far away for far too long
I keep dreaming you'll be with me
And you'll never go
Stop breathing if
I don't see you anymore

On my knees, I'll ask
Last chance for one last dance
'Cause with you, I'd withstand
All of hell to hold your hand
I'd give it all
I'd give for us
Give anything but I won't give up
'Cause you know,
You know, you know

[Chorus]

So far away
Been far away for far too long
So far away
Been far away for far too long
But you know, you know, you know

I wanted
I wanted you to stay
'Cause I needed
I need to hear you say
That I love you
I have loved you all along
And I forgive you
For being away for far too long
So keep breathing
'Cause I'm not leaving
Hold on to me and, never let me go


#22
Hi[again]...Bun deci am promis ca las com asa ca m-am gandit ca ar fi cazu` daca tot ma aflu p`aicea:-"...... Imi pare rau ca Hinata&Naruto s-au despartit si de asemenea si de Sai si Ino....A cam inceput sa ma enerveze admiratoru` ala secret...Si in ciuda faptului ca pare s-o iubeasca pe Sakura ii face viatsa un cojmar si din cauza lui au de suferit si prieteni ei.Nu-mi place chestia asta. Adica sper sa nu intelegi ca nu-mi mai place ficu` tau.Nu,Doamne fereste.Imi place mult si sti asta.Aaa...Sper sa se rezolve...cu toate cuplurile.:D. Are de toate... Naratiune,Descriere si Dialog si parca sa zic ca am vazut si cateva greseli de tastare dar sunt minore...Astept nextu`.Bye NoW:-h.

So Lets Make It Last Forever...
Top Back,Hands Up,Radio On ..
With My BestFriend,
Just Us
They Playin` Our Song,
And Yeah..
Ain't Nothing Like The SummerTime ..8 !
[Imagine: i6duae.jpg]
~ I Just Wanna To Be Free ~

#23
Bun...un nou capitol. Vad ca incep sa se rupa niste relatii pe aicea. Las' ca-i bine, nu pot fi toate bune si frumoase. Vad ca ai incercat sa tii cont de sfaturi (mai ales de cel cu descrierea hainelor) si cred ca pot sa te felicit, capitolul asta a iesit foarte bine. Bravo! Ai inceput sa descrii mai bine si se vede ca ai progresat de la primul capitol incoace. Dialogul nu mai e asa de sec si actiunea s-a mai domolit. Chiar e un capitol bunicel.
Sfat: daca naratiunea e din perspectiva Sakurei, nu poti sa povestesti si ce fac celelalte personaje daca Sakura nu e cu ele. Intelegi ce vreau sa zic? Sakura era acasa si povestea despre Sai si Ino care erau la mall. Nu prea merge asa, ea nu are de unde sa stie ce se intampla acolo. Ai putea sa scri la inceput "Sakura's P.O.V" (P.O.V=point of view) adica punctul de vedere al Sakurei, iar cand incepi sa vorbesti de alte personaje sa scri "end of Sakura's P.O.V" si sa povestesti la persoana a treia sau din punctul de vedere al altor personaje.
Astept nextul si iti doresc mult succes in continuare!
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#24
Hey ya cum mai rugat am sa ati comentez ficul desi am impresia ca am mai facuto oricum cred ca confund ficul... . Deci sa incepem nu imi vine sa cred, ce bune preitene sunt Hinata si Ino cu Sakura daca una nu are iubit nici una sa nu aiba(si in legatura cu revistele care le citea Sakura si eu citesc popcorn si cool girl :))) ei bine am glumit, acum la modul serios chiar imi place. Acum naratiunea e cam grabita dar merge, descrierea ar trebui sa lucrezi la ea pentru ca tu ai majoritatea ficului numai dialog dar cei drept mie nu mi s-a parut sec ;). Greseli de taste nu am vazut bine ca nici nu m-am axat pe ele ca sa le mentionez acum:"> Astept nextul gambate biteeee >:D< :*:*.
Just the
way you know me..

#25
Bruneţico, am sa dau un edit. Că tot ţi-am promis că trec pe aici : p.

Edit,
Etoo cum ţi-am spus şi aseară pe mess ai evoluat. Nu am stat să îţi citesc toate capitolele că îmi este lene, aşa că ţi-am citit ultimul capitol, şi dacă ar fi să îţi dau o notă cred că ar fi 8,50 sau ceva de genul :)). De ce ? Pentru că, mie una mi se pare că ai prea mult dialog acolo, şi în unele părţi este banal şi cred că nu ai descris suficent sentimentele personajelor, părerea mea. Adică dacă tu crezi că e suficient eu nu mă bag peste tine, eu doar îmi spun părerea. Şi, fi mai atentă la numele personajelor era Sai nu Say, doar dacă nu e un personaj inventat de tine :]. Ca sfat, încearcă să narezi şi să descrii ma mult, lasă dialogul.

Baftă! :3
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#26
salut! am venit cu nextul! multumesc de comuri!

Capitolul 13:O noua prietena!


Craciun fericit! Asta urma sa spunem peste cateva saptamani! Frigul incepea sa se asterne peste Konoha si simteam cum fiorii de gheata ma cuprind. Inca putin si ajungeam la locul meu de antrenamente pentru a-mi continua antrenamentele! Am decis sa le invit pe Hinata si Ino la antrenamentele mele pentru a ma asista si pentru a le mai lua gandul de la certurile pe care le-au avut cu baietii. Am ajuns in fata intrarii si am intrat inauntru. Am fost intampinata de catre Kurenai care imi inamana un scenariu pentru un spectacol. In discutia pe care am purtato mi-a spus ca se va juca in patru zile spectacolul ,,~MiReAsA MoArTa~". Se pare ca eu voi fi mireasa moarta! Personajul principal! Destul de tare! M-am dus in vestiar si in timp ce eu ma schimbam fetele studiau scenariul. In scurt timp am terminat si ne-am indreptat spre sala unde puteai sa te antrenezi la mersul pe franghie, acrobatiile la paralele si multe altele. Din cate mi-am spus Kurenai eu trebuia sa invat sa stapanesc franghia si sa fac acrobatii la trambulina. Am deschis usa de la sala. Era intuneric. Incaperea era rece si goala. La un moment dat se auzi din fundul salii un sunet ciudat. Am mers spre acea directie si am dat de Karin. Se pare ca se antrena la trambulina si isi luase o cazatura.
-Esti bine?Ce faci aici pe intuneric? Doar nu te antrenezi asa! zic eu ingrijorata pentru starea lui Karin.
-Stai linistita! Sunt bine! Si da, ma antrenam!Dar tu? De ce esti aici? intreba roscata surprinsa de prezenta mea.
-Kurenai tocmai mi-a dat scenariuul pentru noul spectacol si mi-a spus ca antrenamentul meu va avea o mica abatere de la program si ca weekend-ul asta voi lucra la trambulina si paralele. Dar daca te deranjez o sa astept pana iti termini antrenamentul. spun eu pe picior de plecare.
Roscata ma opri. Din cate am auzit a zis ca ar dori ca ea sa ma ajute la antrenament si am acceptat cu bucurie. Am inceput cu trambulina. Am inceput sa sar usor, usor. Bine ca nu aveam rau de inaltime deoarece ajunsesem la o inaltime de patru sau cinci metri! Simteam cum de corpul meu se incalzea incet, incet! Aveam ochii inchisi si nu mi-am dat seama ca mi-am deschis prea tarziu ochii si am cazut de pe trembulina. Noroc ca erau salete imprejurul trambulinei, altfel as fi avut o cazatura fatala. Duapa doua secunde de la impact am fost zorita de Karin sa ma ridic! Apreciam ca era aspra deoarece se dovedea a fi un profesor bun. Cazaturi, zgarieturi si vanatai. Asta a fost tot ce am primit in ultimele doua ore. Dar mi-am luat inima in dinti si am sarit cat de sus am putut. Am inchis usor ochii si m-am lasat purtata de vant. Simteam cum de corpul meu vibra, iar fiorii de gheata din corpul meu disparusera. Deschisesem usor ochii si zarisem zambetul multumit al lui Karin si fetele pline de uimire ale lui Ino si Hinatei. Simteam ca imi cresc aripi. Mereu am visat sa ma simt asa. Zambetul meu isi facuu aparitia si mi-am incrucisat mainile la piept. Pletele mele roz fluturau in vant. Aerul imi mangaia usor obrajii imbujorati! Deodata o voce imi sopti la ureche: ,,Daca crezi, orice este posibil!"! Simteam cum de ma duc usor in jos si mi-am incordat usor muschii picioarelor. Am sarit pe podea si m-am dus spre Karin.
-Multumesc ca m-ai ajutat! Crezi ca putem fi prietene? o intreb eu zambind.
-Sigur! Doresti sa te ajut si maine la mersul poe sfoara?ma intreba ea.
-Da! Dar vreau acum sa fac asta! Inca mai pot! Pot s-o fac!
Am imbratisato si m-am oindreptat spre scari penjtru a ma urca sus sa incep antrenamentul la franghie. O stare ciudata ma rapi. Simteam cum de privirea mi se impaienjenea, nu auzeam clar si ma luau ametelile. Fara sa stiu m-am trantit la pamant.
-Cred...cred ca am exagerat cu antrenamentul...zic eu dupa care cand intr-un somn adanc.
Alb in jur, si nicio prezenta. Eram din nou in acel loc? Am asteptat ca ingerul sa vina. Dupa cateva momente isi facu apoaritia dintr-o ceata groasa.
-Sunt aici pentru a te avertiza! Ai grija ce faci! Ai grija pe cine protejezi! Te protejezi pe tine, sau pe persoana iubita? Alege!zise ingerul dupa care disparu.
[Imagine: 66407010.jpg]


#27
Hey Brunetico!Here i am!Si sunt prima!Scz nu m-am putut abtine...scz
Omg!That was awasome!Ce tare e capitolul...m-ai lasat in suspanas,asa ca vreau mai mult...ce taree e...mai ales faza cu ingerul:"-Sunt aici pentru a te avertiza! Ai grija ce faci! Ai grija pe cine protejezi! Te protejezi pe tine, sau pe persoana iubita? Alege!zise ingerul dupa care disparu" a fost bestiala treaba....nu-mi vine sa cred..un inger..ce frumos..abia astept sa vad si nextu ..si sa-l citesc binenteles ...:bye: mai vb pe mess
I'll never say never for a thing...
If i never'd never tryed it
I'll never say never for a way...
If its the far way
And i'll never say never for a friend..
If i'd never meet that person

Love,Live and Enjoy the life...

This time, This place
Misused, Mistakes
Too long, Too late
Who was I to make you wait
Just one chance
Just one breath
Just in case there's just one left
'Cause you know,
You know, you know

[Chorus]
That I love you
I have loved you all along
And I miss you
Been far away for far too long
I keep dreaming you'll be with me
And you'll never go
Stop breathing if
I don't see you anymore

On my knees, I'll ask
Last chance for one last dance
'Cause with you, I'd withstand
All of hell to hold your hand
I'd give it all
I'd give for us
Give anything but I won't give up
'Cause you know,
You know, you know

[Chorus]

So far away
Been far away for far too long
So far away
Been far away for far too long
But you know, you know, you know

I wanted
I wanted you to stay
'Cause I needed
I need to hear you say
That I love you
I have loved you all along
And I forgive you
For being away for far too long
So keep breathing
'Cause I'm not leaving
Hold on to me and, never let me go


#28
Uuuu :) ... Mda.. Nesimtirea:)) mea.. e cunoana mare...[Am promis ca dau comm cu mult timp in urma si uite ca a intervenit viatsa:-"]Nah..Hai sa`ncep cu un salut..: Sallz ya! Ok... M-ai lasat cu ochi`n ceata! Iti place sa faci asta,nu?!Eu cred ca da.. Asha...Despre acest capitol..Ei bine e superb..Cam scurt dar superb...Cred ca pot sa zic ca ai mai evoluat de la primul capitol pana acum;;) si no zic ca sunt bune prietene,o zic pentru ca asa mi se pare...Anyway.. Dialog...Ai avut..Descriere..Hmm...Se putea si mai multa...Dar sa nu fi fost nici in exces...Naratiune...Uhuu..Este si asta;)...Apoi...Mie cam lene sa scriu ...Sti..ca ti-am zis..Fac un efort imens..Dar ma bucur ca-l fac pentru tine..Astept NExtu`..Rapid:o3! See ya!

So Lets Make It Last Forever...
Top Back,Hands Up,Radio On ..
With My BestFriend,
Just Us
They Playin` Our Song,
And Yeah..
Ain't Nothing Like The SummerTime ..8 !
[Imagine: i6duae.jpg]
~ I Just Wanna To Be Free ~

#29
Hi. Am mai trecut si eu pe aicea. Acum ceva timp am mai lasat un comentariu dar cred ca mi lau sters din cauza ca era prea scurt.
Deci sa revenim la fic. Imi place foarte mult ficul mai ales cum combini Naruto cu Kaleido Star. Mia placut cel mai mult faza cu Karin si Sakura sa fie prietene. Ceva ce nu vezi in fiecare zi, vreau sa zic in fiecare fic :)).Sa revenim la text. Deci dialogul nu este sec iar descriera este foarte buna.Asteptam urmatorul capitol si nu ne mai lasa asa de mult in suspans. Bye.
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#30
multumesc de comuri si acum am sa pun nextul.

Capitolul 14: Te iubesc!

Ingerul disparu ca prin farmec si am inceput sa tip. Am deschis ochii brusc si mi-am dat seama ca eram in dormitorul meu. Era intuneric. Acum imi amintesc! Am lesinat in timpul antrenamentului. Am aruncat o privire la ceasul de pe birou si am vazut ca era ora doua noaptea, dar nu puteam sa dorm.
Nu am putut sa dorm asa ca m-am imbracat intr-o fusta scurta si mulata si o bluza de trening si am iesit afara sa alerg pentru a fi in forma in urmatoarele zile. Am mers in parc si am inceput sa fac cateva ture. Dupa o ora si ceva de alergat in continuu m-am asezat pe banca pentru a-mi trage rasuflarea. Muream de sete. Am cautat cu privirea vreun magazin care putea fi deschis, dar nimic. Numai intuneric. Am lasat capul in jos si simteam ca ma topesc de caldura. Dar deoadata cinevca imi pusese in fata o sticla de apa. Acea persoana era Sasuke. S-a asezat langa mine si am inceput sa discutam.
-Deci, de ce esti aici in timpul noptii? ma intreba brunetul scurt si cu privirea spre mine.
-Nu am putut sa dorm. Si trebuie sa ma mentin in forma. Vreau sa dau tot ce tot la debutul meu pe scena! Vreau sa am acele emotii pure pe care le are orice star! Trebuie sa dau tot ce am mai bun pentru inceputul meu de cariera! Am sa fac orice pentru a lupta pentru visele mele si pentru persoanele care le iubesc. Acesta este scopul meu in viata.
Desi priveam spre pamant, il mai priveam cu coada ochiului pe brunet si ii puteam citi uimirea din ochi. Oare chiar atat de mult l-au impresionat cuvintele mele.
-Inteleg...Eu am vrut cand eram mic sa devin desenator, dar nu m-au acceptat la acea scoala spunandu-mi ca desi desenez frumos cu mainile, sufletul meu nu participa si asta urateste desenul. Adevarul era ca nici nu am vrut sa plec din Konoha. Sufletul si inima mea nu au participat la tot ce am facut deoarece ele nu au fost acolo pentru a ma ajuta, ci au fost aici stand si asteptandu-ma sa isi reia locul in corpul meu, sa ma faca sa iubesc din nou. spuse Sasuke din inima.
Nu imi vine sa cred! Dar de ce doreste sa faca acrobatii la Circul Star? Oare simtim acelasi lucru? Oare si el viseaza sa devina o adevarata stea?
-Bine! Acum m-am mai lamurit, dar daca nu te-au acceptat la acea scoala de arta de ce nu te-ai intors inapoi in Konoha? il intreb apropiindu-ma din ce in ce mai mult de el.
-Pentru ca mi-a fost rusine. Doream sa ma intorc acasa ca un artist, sa fiu cu tine, sa stam impreuna....Nu vroiam sa ma vezi asa. Asa ca mi-am facut un nou vis: sa devin un star al acestui circ. M-am apucat imediat sa practic gimnastica si dupa multa munca, uite ca am ajuns aici! Am vrut ca tu sa fi multumita de mine, dar am vazut ca deabia daca ma privesti. zise brunetul lasand capul in jos.
Acesta era momentul adevarului! M-am apropiat brusc de el si buzele noastre s-au unit
avea buzele calde. L-am strans in brate, iar el a facut la fel. Am rupt sarutul si mi-am pus capul la pieptul lui.
-Eu...eu te iubesc! am spus eu incet.
Gata am zis! Dar oare el m-a auzit? Simteam cum de inima mea batea ca acum cinci ani! Un zambet mic mi-a inflorit pe chip.
-Si eu.....a raspuns brunetul.
Am simtit cum de doua lacrimi mi-au udat fata. Am ridicat capul. Nu se putea! Sasuke plangea! Da ce? Fiecare are momentele lui!
-Ce este cu tine?il intreb eu luand-ul usor de mana.
-Sunt bucuros ca inca mai ti la mine. In locul tau nici eu nu mai tineam la mine dupa ce am facut.Spuse brunetul zambind.
M-am ridicat de pe banca si am inceput sa alerg. Sasuke se luase dupa mine. M-a prins din urma si ma luat de mana. A inceput sa ma gadile si incepusem sa alergam cu privirea unul la celalalt. Am luato la vale si la un moment Ne-am oprit si mi-am dat seama ca daca nu sunt atenta, cad in lac. Asta s-a si intamplat! Ii multumesc stangaciei mele!. Sasuke m-a apucat de mana cu intentia de a ma trage, dar s-a intamplat ca si el sa cada in lac! Am inceput sa radem si sa ne stropim! Ce antrenament frumos! Dupa un timp am iesit din lac deoarece apa era cam rece si puteam raci amandoi. Eram gheata! Am inceput sa tremur. Sasuke vazu asta si ma lua in brate, cu intentia de a ma incalzi.
-Hei, si tu esti ud! Mai mult ma racesti!Am zis eu razand.
-Stiu! Asta era si ideea! Macar ti-ai dat seama! zise el in hohote de ras.
Am inceput sa ne plimbam. Se pare ca este mai cald in afara apei decat in apa! Dupa putin timp ne-am asezat pe o banca. Mi-am pus capul pe umarul brunetului si cand eram gata sa inchid ochii un zgomot uternic s-a auzit. Am deschis brusc ochii si am vazut un foc de artificii
La un moment dat a explodat foarte sus o artificie in forma de inimioara cu albastru si roz. Rozul era culoarea mea preferata, iar a lui Sasuke albastru. Dubioos!!! Am mai stat cu ochii pe artificii cateva minute, dupa care am simtit cum de pleoapele mele cad zgomotos i jos. Am cazut intr-un somn cald si placut. Ce bine era langa Sasuke! Oare vom fi un cuplu? Cred ca da! Asta ramane de vazut!
[Imagine: 66407010.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.358 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Iubire de adolescent shiro 0 6.079 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.088 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 73.011 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii
  O viata de adolescent Nevermind 10 7.531 25-12-2008, 02:53 PM
Ultimul răspuns: Nevermind


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)