Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de fic-ul meu ?
Este super
66.67%
14 66.67%
Este cam plictisitor
14.29%
3 14.29%
Inchide-l !
19.05%
4 19.05%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Doctor moarte la comanda

#71
Sunt dezamagita dear... :-<
Ma asteptam sa aflu cine a tras-o de piciioooorr ~X( In fine. Deci am trecut pe la ficul tau asa cum am promis, si scuze ca atat de tarziu, dar scoala nu m-a lasat sa termin de citit mai repede.
Deci tin sa te anunt ca ai un fic genial pe care sper din tot sufletul sa il continui cat mai repede. Chiar nu am ce comenta, naratiunea e foarte buna, descrierea exceleaza si ea iar dialogul este captivant si nu e in exces. Doar te-as ruga ca pe viitor sa corecezi mai meticulos capitolele :"> Daca nu aveai acele mici greseli de scriere, atunci puteam sa spun ca ficul e absolut perfect.
Pai... :-?? Cam atat am avut de spus. Te-am pupat! Sa ma anunti cand postezi urmatorul capitol.
Mult succes!
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#72
Vraja cuprinsa de adevar
<<Sakura>>


Timpul a inceput sa treaca, dar, intr-un fel sau altul, eu stau in aceasta clepsidra a temerii. A trecut cinci minute, zece, sau cine stie cate minute din viata mea s-au curs, insa pentru mine timpul a stat in loc, gandul ca pachetul de carti ma face sa fiu treaza, poate chiar si toata viata. Inima mea bate incet, o muzica clasica, lenta, batuta de vantul lenes, nedorind sa pulseze puternic, numai durere. Sunt trei persoane pe care le iubesc pe lume, trei fiinte nascute pe aceasta planeta, trei organe, trei inimi ce bat, dar oricand se pot... opri. Ochii mei se inchid, retraiesc momentele frumoase, sorbind cu delicatete acele clipe magice, dorind ca ele sa nu se opreasca.

Pe usa isi face aparitia... Sasuke. Dupa ce am alergat ca o dementa, ma gasit Zero si l-a chemat pe dragostea mea ca sa vina, sa aiba grija de sufletul meu sfasiat. Respiratia mi se taie, nu stiu cum sa-i povestesc, mai ales de fata cu prietenul sau, care nu stie ce puteri am, dar mai important, nu stiu din ce ''tabara" este. Aceste indoieli, gandul de-a te gandi mereu daca persoana de langa tine este bun sau rau, daca te vrea mort sau viu, daca iti este dusman sau prieten, aceasta este o tortura mintala, viata in care eu traiesc.

Trag cu grabitate aer in piept si ma uit la ei, senzatia de sufocate apare usor, iar capul ma doare , ca o lovitura de bat. II vad mana indreptandu-se spre buzunarul din interiorului sacoului, inima bate cu fiecare miscare inaintata a brunetului, de parca as sti ce va urma. Degetele sale trag de sub sacoul negru, care presupun ca este de firma, un pachet mic... nu era unul de joc... era unul de ghicit, al meu... Ma buc grabita la el si ii iau brutal teancul, nu are nici o vina el, dar nu vreau ca puterile mele sa scape si el sa pateasca ceva... nu vreau.

Imi treg limba peste buze, deja erau prea uscate de la stres, imi misc capul usor in fata, apoi il rotesc la treisute saizezi de grade, trag aer in piept si il tin strans in mine, apoi ii dau intr-o foiala afara, zgomotul fiind unul de surdina si bine conturat. Amestec cartile, desenele mistice fiind indreptate spre mine, speriindu-ma de fiecare data cand apare o carte "moarta"... senzatia se repeda la fiecare secunda nenorocita, iar mainile mele incep sa tremure ca unei babe de nouazeci de ani. Ochii baietilor erau indreptati catre chipul meu, intrebandu-se ce se intampla, sperand ca eu ma voi calma si ii voi instinta de nenorocirea ce ne asteapta...

II privesc pe furisi, fetele lor incruntate imi studiaza senzatia, ochii, corpul, pana si respiratia, incercand - fara folos - sa descopere situatia actuala. A doua oara imi umezesc buzele, ochii mei de un verde stins, pierdul in durerea pricinuita de viitorul umbros, il privesc pe Sasuke cu dezaprobare, prierdandu-se in labirintul cuvintelor, cautand o ramasita, o bucata de putere ca sa ispavesc situatia asta tensionata... Imi feresc ochii de el, ma uit la peretele alb, ce sta acolo fara suflet si fara griji, in timp ce eu mor in aceasta atmosfere incinsa de secrete.

- O sa moara o persoana draga mie... si mie frica ca nu cumva...

Dar el ma opreste, mana lui puternica se dezlipeste de pieptul sau, locul in care a stat acest timp, punand o bariera intre noi si zdrobindu-mi cuvintele ce inca nu au iesit. Ma intreb inca o data cine este acea persoana, iar inima mea de mama se zbate incercand sa comunice cu mintea, dar si dragostea din ea imi transmite semnale criminale pentru brunet. Ce ar trebui sa fac ?

Simt un fior rece cum trece prin mine, spargandu-mi forta pe care am strans-o atata timp, oprindu-mi inima in loc. Aceasta situatie, conjunctura, nu ma ajuta deloc in situatia in care sunt, sanatatea mea depinde de loviturile vietii. Iar el, un soi de gheata in aisbergul pe care eu ii spun casa, ma bate cu palma incercand sa ma opreasca. Ar trebui sa fiu calma ? Toata viata mea am stiut cum va fi viitorul, dar aceste momente sunt in ceata, copilaria mea a fost un infern in acel internat, iar acum trec prin o groaza terifianta, nimic nu s-a schimbat. O sa fiu mereu nefericita ?

- Poate senzatia e cu intarziere... acea persoana draga ar trebui sa fie sotul tau. Nu pot sa cred ca am venit pana aici ca sa-mi spui ceva ce stiam deja... ca iubitul tau, persoana careia i-ai spus "Da" este in lumea cealalta, arzand in flacari sau privind in jos la noi.


Cuvintele lui m-au ranit... Am aruncat intreg pachet de carti inspre el, ele risipandu-se pe jos, cazand ca niste stropi de lacrimi, care doresc sa gaseasca o consolare, sau moartea, aflata in infernul de sub ele. Ochii mei privesc aceasta scena cu o atentie scazuta, mi-am ingustat reperul vizual pe Zero, care amutise la aceasta scena, ce se derulase in fata lui, neintelegand ce anume se petrece intre noi doi, dorind sa gaseasca nodul din papura ce ne supara atat de mult.

Sinceritatea mea, asta se gaseste in nenorocitul de zodiac, care spune in sus si in jos ca o sa fiu mereu inconjurata de fidelitate si intelegere, dar acum asta este decat o vorba in vant. Sasuke a spus-o mult prea direct, ranindu-ma, era mult mai simplu ca ma ingroape de vie, macar ma sufocam in moartea rece, nu in frigul cuvintelor sale. Nu o sa-l iert pentru asta, el a gresit mult prea mult, o sa mi-o plateasca. Eu credeam ca el este suparat pe mine, ca l-am parasit in acele momentele culminant, dar nu am avut de ales. Cum am putut sa cred ca- inca- ma mai iubeste ? Pana aici, o sa ma razbun pe el, iar eu o pastrez secretul in mine pana voi muri.

Micile mele vraji merg atat de bine, ele sau unit si au format...



________________________________________________________________
Stiu ca este scurt, dar vreau sa va tin in suspans.
Nu cred ca voi trimite cuiva un mesajul, doar daca nu apare nimeni o sa fiu nevoita. Vreau sa vad cati cititori fideli exista.

#73
Hello! Se pare ca ai progresat inedit de mult. Iti ador ficul insa nu am mai putut comenta din moment ce sunt prinsa cu treburi si cand prind si eu pc-ul liber, n-apuc sa ma gandesc ce sa fac prima data. Asa ca am ajuns si la ficul tau care dupa parerea mea este destul de reusit.
Acum incep cu ne/multumirile:
1. Dialogul : A fost pus foarte bine si nu este deloc sec, intelegi fiecare replica si te descurci prin fraze si ador chestia asta. Sper sa nu schimbi ceva in primul rand la dialog.
2. Naratiunea : Nu a fot alergata deci merge destul de lejer, desii ai avut cateva pasaje unde dadea in pas alergator!:)) Totul este OK si aici.
3. Descrierea : A fost din plin prin ultimele capitole unde se pare ca te-ai mai desteptat fata de primele capitole unde erai mai noua in domeniul acesta dupa parerea mea. Descrii bine sentimentele si trairile lor, deci si aici te-am gasit in regula!
4. Exprimare : Nu cred sau poate nu am vazut greseli de tastare, insa se mai poate sa fi avut cate o micuta micuta scapare sa sune mai ciudat cate o fraza sau ceva de genul acesta. Insa nimic ce nu poate fi reparat.
5. Titlul : La nebunie! Deci iti lesin pe aici la cat de mult imi place. Insa suna tare ,dupa mine, "Doctore: moarte la comanda se poate?":)):))

In orice caz BAFTA la capitolul uramtor. >:D<
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??

#74
Vaaaai Miranda ce ma bucur ca ai adus nextu dupa o luuunga, foarte luuunga perioada.
Acest capitol a fost unul foarte captivant, iar descrierea a fost ca deobicei "punctul forte" daca pot sa spun asta. De fiecare data simt fiecare clipa si fiecare emotie pe care o au personajele, iar asta am simtit si in acest capitol, in special tristetea profunda a Sakurei. Secret... oare despre ce secret este vorba? Ma roade curiozitatea sa aflu asa ca am sa rabd si am sa astept:D
Spor la scris! Pupici!:*
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#75
Din nou sunt aici si mersi ca mi-ai spus.
Mi-a placut descrierea aplicata la acest capitol. Figuri de stil foarte frumoase si noi pe care le-am gasit la orice pas si asta mi-a incantat privirea si setea mea de descriere. Ai reusit sa sporesti curiozitatea si nici ca doreai sa dezvalui foarte multe lucruri. Nu stiu cum, dar ai luat-o pe ocolite ceea ce nu ne-a permis, cititorilor, sa ne dam seama de ideea ta. Naratiunea si dialogul au fost prezente si cuminti. Nimci in plus sau in minus. Ce nu a fost dragut, au fost greselile observate pe parcursul capitolului:

A trecut cinci minute - Au trecut cinci minute...
ma gasit - m-a gasit
repeda - repeta
... pe furisi, fetele lor... - pe furis, in timp ce sau iar fetele lor [iti lipseste un element ce ar da o logica]
pierdul - pierdut
Am aruncat intreg pachet - Am aruncat intregul pachet
momentele culminant - momente culminante

Tu pui mitologie? O.o O dai pe fictiune sau e alta mancare de peste? O.o Nu prea ne-ai oferit indicii de ce ar putea fi in continuare si despre ce vorbeste Sakura.

Astept cu nerabdare nextul si te pup dulce.
Bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#76
Hei! Eu sunt fidela, am vazut ca ai postat dar nu am avut timp sa trec. Maine am putine ore si am scris o parte din teme, deci iti las un comm scurt.
W-o-w. I'm speechless. Pot spune ca sunt fanul tau #1. Ai descris atat de frumos, chiar m-ai emotionat. Desi nu s-au intamplat prea multe drame pe aici aproape am plans. Si da, suntem foarte curiosi deci lasa suspansul ca ne omori.
Astept nextul care sper sa vina mai curand.
Ja ne!*hug*
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.


#77
Here, darling :>

Cam tarziu, dar totusi am venit, no? :*

Saraca Sakura :( Mie sincer imi e mila de ea si de ceea ce a trebuit sa indure, pe bune, adica si eu inteleg ca Sasu e suparat dar a trecut atata timp, chiar nu-i trece? In plus, o face sa sufere si nu imi place :( Si sti de ce? Acea comparatie cu "mai bine ma ingropa de vie" pe mine ma duce cu mintea undeva la o parte intunecata a gandurilor Sakurei unde ea chiar isi doreste sa moara, ca sa nu mai suporte toate astea. Iata cum o fraza cat se poate de modesta are un inteles atat de profund [dupa caz, fiecare cum o considera] ;)

Trec si la Sasuke. Banuiesc ca si el, undeva in adancul sau, sufera. Dar totusi tind sa cred ca Saku e ranita de doua ori mai mult. Dar eu sunt sigura 1000% ca Sasuke o iubeste.

Sa se razbune? o.O Cu siguranta ne pregatesti tu ceva, pentru ca stiu ca Sakura nu ar fi in stare sa se razbune, mai ales pe Sasuke. Nu poate, pur si simplu. Nu-i dau eu voie :)) Nu, pe bune, chiar nu are cum. Stiu ca il iubeste mult prea mult ca sa faca asa ceva. Cu siguranta ai tu ceva de ascuns o.O

Te pwp :* si GAMBATE :-H
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#78
Hey hey :] Am ajuns si eu pe aici. Cam tarziu ce`i drept, dar tot am venit. Ce pot sa zic de acest capitol...Sa fiu sincera, m`ai cam dezamagit... Ma asteptam la mai mult de la tine. E adevarat ca ai avut descriere, dar greselile de tastare si de exprimare ti`au taiat toata munca pe care ai depus`o la realizarea acestui capitol. La naratiune ar trebui sa mai lucrezi, fiindca nu e atat de buna, fara suparare. Te rog, ai mai multa grija pe viitor la greseli. Nu dau deloc bine, mai ales cand sunt o multime, ca in cazul tau la acest capitol. Sper sa nu te fi suparat comul meu, pentru ca nu vreau sa crezi ca te critic sau ceva de genu, vreau doar sa te ajut sa te imbunatatesti. Spor la scris si anunta`ma cand postezi *huuugs*
[Imagine: j5atg3.png]


#79
hellooo

Vad, cu durere in inima, ca nimeni nu mai intra. La inceput nu am trimis nici un mesaj, dar se pare ca a fost mare nevoie... m-a durut ca am fost impinsa la asta, cu adevarat. Dar nu stiu de ce nu lasa-ti nici un comentariu, v-am anuntat pe toti, v-am rugat, ci totusi nimin. Imi pare rau sa va spun, dar eu astept inca trei comentarii, altfel, capitolul o sa vina la vara. Esta este o amenintare :))



P.S.: sper ca nu incalc nici o regula.

#80
Scuze>:d< scuze ca nu am ajuns aci devreme sa.ti citesc capitolu si sa nu.ti ranesc sufletelu dar probleme....Si capitolu la vara? fata esti buna?? O.o astept capitolu viitor peste o saptamana, o luna da nu un an....Descrierea a fost bine structurata, ideile nu te.au parasit si inspiratia este inca dezghetata...Actiunea nu a fost chiar, chear grabita dar cred ca putea, posibil, sa fie mai lenta. Greseli cu parere de rau mai exista dar viata. Anuntata, sunt multumita deci astept si viitoarea data.
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.800 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.316 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Esti la comanda mea [+18] P@uu 72 53.651 22-08-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: andreea_serban
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.391 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.296 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  [Doctor Who] Fate's a bitch Mrs. Iclemyer 1 2.284 29-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: ღ Ayamﻉ ஜ
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 22.987 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.332 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Incercarea nu are moarte[...+16] Ryuu 11 5.590 16-01-2011, 09:59 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  O moarte subtilă Looolaaa13 3 2.870 14-04-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Zăpă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)