Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de fic-ul meu ?
Este super
66.67%
14 66.67%
Este cam plictisitor
14.29%
3 14.29%
Inchide-l !
19.05%
4 19.05%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Doctor moarte la comanda

#61
Pentru cei ce citesc ficul meu, vreau sa fac o prezentare detaliata:

Ayummi : " Mie mi se par chiar putin prea lungi. Adica eu ma plictisesc repede " Capitolele sunt destul de lungi... asta spun si eu, dar multe persoane l-au cerut asa, nu stiu ce sa fac. In rest... multumesc de com.

^Ella^ : Imi pare rau ca nu te-am anuntat, dar dupa ce ai comentat tu am inceput sa imprastii anunturi.

Alle : Ma bucur ca iti place... Tu esti o prietena buna... chiar daca mi-ai da in cap nu m-ar durea.

xo.Miky.xo : Ma bucur ca ti-a placut descrierea. Momentul cu cartile mi-a venit dintr-o prostie, ma jucam eu si mi-a venit o idee, dar pentru ca era prea lunga am schimbat-o cu aceea iluzie. Ms de com.

→Toxic. : " poate pe viitor o sa ajung sa fac spam " Te rog sa nu faci spam, nu vreau sa ai probleme cumva.

Mina- chan : 'Merci' ca ai comentat mai dur. Actiune grabita ? Si mie mi se pare o actiune grabita, mai ales intre capitole, dar vreau sa prind cititorul in mister, din aceasta cauza fac asa. Dca aeste sasusaku ? Nu stiu... inca ma mai gandesc la asta, vreau sa incerc ceva noi, iar daca nu gasesc, fac un fic diferit....

Sho-Yo : Ai postat putin mai devreme decat mine, din aceasta cauza te-am adaugat mai tarziu, scuze. De ce sa fiu suparata pe tine ? Esti prietena mea... si una foarte importanta. Multumesc de comentariu.

:bye:



#62
Helau!
-inainte sa incep o sa fac o mica paranteza. So, tu scrii pentru comm-uri? Sincer ai comentarii la un capitol cat nu am eu la trei, si tot te plangi. Tu adunii zece comm-uri intr-o zi doua, pe cand ceilalti aduna trei-patru intr-o saptamana:|. Esti norocoasa ca ai atatea comentarii si tot te plangi. Eu nu am venit sa iti scot ochii sau ceva de genu`, dar ar trebui sa fi recunoscatoare:|.-

So, acum ficul. De mult tot vreau sa trec pe aici cu un comm, dar nu am avut timp. Mereu cand ma apucam de scris aparea cate ceva. Ma rog, sa trecem la subiect.

Titlu: sincer, m-a atras destul de mult, mai ales ca ficul s-a deschis in perioada in care aveam ceva cu moartea :- )).
Idee: original si foarte interesant, chiar daca din primele capitole nu intelegi nimic.
Aspect: frumos si modern, usureaza cititul.
Despre celelalte nu pot spune decat ca sunt bune. Dialogul apare si el, dar e bine pus, descrierea se imbina frumos cu naratiunea [chiar daca din puncul meu de vedere e cam multa, eu citesc mai mult seara si era sa adorm cateodata la descrierile tale mai lungi :- )) ].

Cam atat, ficul e bun, chiar foarte bun, ce nu mi-a placut e faptul ca ai bagat-o si pe Sakura si faptul ca te gandesti sa faci ceva sasusaku [eu nu prea o mai agreez pe Sakura de la un timp, dar e idee ta, ficul tau, deci nu e treaba mea :- )).
Anunta-ma cand pui nextu` [daca vrei]
Scuze daca te-am suparat, nu asta intentionez.

Zbye!!
[Imagine: YWk6O.jpg]

#63
♈Miss Dark♈ : Despre comentarii ? Din nou ? Nu este chair atat de simplu... Dupa ce am primit zece comentarii este cam greu sa ma multumesc... Exista multe persoane care lasa un singur comenatriu, apoi uita ca au trecut pe aici, nici nu isi mai amintesc de fic, iar asta cam doare. Descriere ? Poate ca este mai multa decat ar trebui... nici eu nu stiu exact cat este bine. Dar Venus a cerut multe figuri de stil, deci nu stiu unde sa ma duc cu descrierea. 'Merci' ca ai com. O sa te anunt de capitol.

:bye:

#64
Draga mea Miranda, trec si eu si te rog sa-mi ierti intarzierea :o3
Si inca ceva nu inchide ficul, vei pune capitole noi cand poti, iar in privinta comentariilor uite ca au venit, poate unii erau plecati in vacanta, cine stie. Si mie mi-au scazut comentariile.

Revenind:
Am adorat capitolul si am fost intru totu captivata. Acea descriere si cu misterul ala, ambele imbinate erau mortale. Frumoase figuri de stil si se observa cat ai muncit la el si greseli am ochit una mica la final, ai papat o litera. Prea mult mister si ceea ce imi place e faptul ca nu lasi nici macar o usita intre-deschisa ca sa ne imaginam cat de cat.
Sa inteleg ca Sakura inca il iubeste pe Sasuke, dar tot nu pricep de ce sa casatorit cu altul. Asta doar daca tatal ei a obligat-o ca sa-si spele reputatia si tare mi-ar placea ca acei copilasi sa fie a brunetului 8->

Pupici de la Rose, verisoara ta
[Imagine: h8v.gif]
 

#65
♥Venus^.^Roseta♫ Multumesc ca ai trecut pe aici, chiar ma gandeam la tine, tu impreuna cu Sho-Yo sunteti singurele persoane care au comentat toate capitolele :x . Dar nu ma supar ca ai aparut atat de tarziu, dar de fapt nu a trecut chiar atat de mult timp de cand am postat. De ce s-a casatorit Sakura cu ... ? Inca nu stiu de ce, nu m-am gandit mult timp la asta, dar o sa-mi vina o idee... Dar Sakura nu a fost obligata sau nus tiu ce... de tatal ei... chiar daca este o idee buna... vreau ceva mai... deosebit.

:bye:

#66
buna draga, scuze ca nu am lasat comm mai devreme, dar am fost plecata la tara :P
deci, descrierea este prezenta, nu lipseste. Actiunea este ok, imi place. Greseli de taste am vazut, dar cine nu are? :-j
Pai nu am inteles multe, cred ca e un vis de a ei. E cam ciudat :-?? dar imi place ;)
sa ma anunti cand pui next, si inca o data scuze ca nu am lasat comm mai devreme, dar am fost la tara :( sper ca nu te-am suparat ca nu am lasat com mai devreme
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#67
RouXiss Đx Iti multumesc pentru cometariu... Este a doua oara daca nu ma insel... iar fiecare cititor care revine imi umple inima de bucurie. "Pai nu am inteles multe, cred ca e un vis de a ei." o sa-ti raspund la aceasta dilema, nu din alta cauza, dar nu stiu cand o sa postez... Sakura nu viseaza... Inca o data spun ca va multumesc, tie si tuturor cititorilor, chiar daca comentati, chiar daca nu, dar prin cateva randuri ma faceti sa scriu... :d

#68
Ok... Am trecut si eu pe aici cu un comentariu... ^_^ in primul rand, la mine tot nu se vad postarile tale cu capitolele... -_-" ultimul capitol pe care l-am vazut a fost al 6 lea si l-am primit prin PM de la tine... L-am citit si mi-a placut foarte mult!


Acum, in al 2 lea rand, am sa-ti spun cate ceva din fiecare punct de vedere al meu, din fiecare perspectiva a mea si a prietenilor mei care iti citesc ficul, dar ori nu au cont si au prea multa treaba sa-si faca ori nu au internet acasa... u_u* Asa ca nu vreau sa mai lungesc vorba si sa incep sa-mi scriu gandurile despre capitolul 6 al ficului tau, dar si despre fic sau despre tine... ;))

So... Let's see! Capitolul mi s-a parut scurt in comparatie cu altele, deci se putea si mai mult... n_n actiune ai... Este acolo unde trebuie! Descrierea nu lipseste din postul ei foarte important, insa ceea ce n-am prea vazut este dialogul... :| si cum eu sunt una careia ii place foarte mult, pot spune ca e putin sec fara el... Deci scuze... Asta este parerea mea!
Urmeaza partea in care iti voi vorbi despre fic in general si despre tine! Deci nu trebuie sa renunti, posteaza la saptamana sau chiar la un interval de timp mai mare si pune capitole cat se poate de lungi... ;)) aproximativ 5-6 pagini de word daca se poate... ^_^ ficul este genial si il ador... Ai o idee destul de frumoasa, dar vreau sa vad cum evolueaza! Sper ca m-am facut inteleasa! :]

Poate in acest comentariu mai am loc sa spun si parerea prietenilor mei despre capitol, fic si tu, asa cum am anuntzat mai sus! Deci in legatura cu actiunea, descrierea si dialogul totul este OK dupa afirmatiile micilor tai cititori... :-bd capitolul li se pare unora ca este scurt, dar are tot ce-i trebuie, altora li se pare scurt si sec... 8-| ma rog... :-j fiecare cu tipul lui de apreciere. Ficul li se pare destul de reusit si mi-au spus sa-ti transmit ca nici unul din ei nu doresc sa renunti la el... :)) asa ca ai grija ce faci! Si ei s-au gandit ca ar fi mai bine sa postezi mai rar, dar in cantitati mai mari in legatura cu capitolele ficului...

Esti o fata soo~oper de treaba si nu as vrea sa renunti, orice ar fi, orice s-ar intampla, la acest fic... Eu impreuna cu prietenii mei iti uram multa bafta si multa inspiratie in continuare! Sper sa nu uiti sa-mi trimiti capitolele celelalte prin mesaj privat, fiindca este in interesul tau ca eu si prietenii mei sa le citim, urmand sa-ti las unul sau mai multe comentarii stufoase ca acesta... :))



P.S.: sper ca a fost de ajuns cat am scris avand in vedere ca nu am mai postat de mult la ficul tau! Imi cer mii de scuze, dar ori am avut treaba si n-am avut timp sa-ti las comentariu ori nici macar n-am avut timp sa intru pe Zup pentru a-ti citi capitolele noi... :| deci imi pare foarte rau si promit ca data viitoare n-am sa mai intarzii cu comentariile! :*

Buh bye! :-h >:D<


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#69
Paty.Paty : " Deci nu trebuie sa renunti, posteaza la saptamana sau chiar la un interval de timp mai mare si pune capitole cat se poate de lungi... " Imi pare rau, dar nu o sa fac asta... Inca o data, spun ce am mai spus... Imi este foarte greu sa le fac tuturor pe plac, unul vrea capitole mai mici, sare peste propozitii, iar tu le vrei mai lungi ( si mie mi se par scurte, as vrea sa fie mai lungi, dar nu pot ). Dialogul ? Sa fie putin mai lung ? Incerc data viitoare, si daca merge bine continui asa. Atat am avut de spus.

#70
Buna din nou>:D<
Sunt o mare mare idioata. Acum ca am recitit imi dau seama ca lungimea capitoleleor este chiar ok. Nu mi se par lungi, cred ca eram inconstienta cand am afirmat asta:]]. Ce repede isi schimba omul parerea:)). Ba sin contra, ar putea fi chiar mai lungi, dar sunt ok asa. Pot citi in 5 minute si am timp sa las si comm.
Am o intrebare: nu crezi ne lasi sa asteptam de cam mult timp? Adica a trecut o gramada de timp... si eu tot astept. Ma omoara asteptatul asta:)). Din punctul meu de vedere descrii foarte bine, chiar te pricepi si la sentimente, deci felicitari. Eu nu stiu ce sa mai zic, cred ca am spus destule si in celalalt comm:P
Adu nextu cand poti:X
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.825 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.332 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Esti la comanda mea [+18] P@uu 72 54.041 22-08-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: andreea_serban
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.421 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.316 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  [Doctor Who] Fate's a bitch Mrs. Iclemyer 1 2.299 29-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: ღ Ayamﻉ ஜ
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.075 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.344 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Incercarea nu are moarte[...+16] Ryuu 11 5.592 16-01-2011, 09:59 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  O moarte subtilă Looolaaa13 3 2.885 14-04-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Zăpă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)