Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de fic-ul meu ?
Este super
66.67%
14 66.67%
Este cam plictisitor
14.29%
3 14.29%
Inchide-l !
19.05%
4 19.05%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Doctor moarte la comanda

#41
HEHEHE.....

Drogul tau a ajuns in cele din urma cu parere de rau ca nu a putut ajunge mai devreme... Oricum, stiu ca tu asteptai comm de la mine iar eu ca o rea am uitat sa dau comm:((
Pot spune ca am crezut ca este cuplul hinasasu, cuplul care il urasc dar daca este nu am ce face. Acum inteleg mai bine cine este Dave, Bella si acea fata. Nu pot sa cred...Oare a impuscat-o sau a tras in alta parte? Descrierea, iubire, o ador, actiunea nu fuge, flashback-ul este frumos iar dialogul nu e exagerat si nici sec. Cat despre Zero, cand am auzit de numele ala m-am gandit la Vampire Knight dar acum mi-am dat seama ca e Gaara:X.
Oricum, te anunt ca nu m-ai ai nici o scuza ca nu ai destul e comuri deci astept as ma anunti de continuare si vreau sa vad cuplul;;)
Succes cu continuarea si
te kiss kiss al tau Drog,
S
Y
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#42
Ficul nu mai are mult public, se pare ca comentariile au scazut mult.

Capitolul VI
( Pistol, gloante si un raspuns )


<< Sasuke >>


Ma uit la ea cu blandete, corpul ei firav sta jos lipid de podeaua de piatra, receala din sufletul meu nu cred ca se compara cu frigul pe care probabil il simte ea, acum. Am iubit-o precum o vrajitoare, o femeie care m-a vrajit cu nobletea, puritatea, amabilitatea, intelegerea, frumuseea, iar cu zambetul sau gingas mi-a inchis gura.

Luna imi este prietena, ea stie cat de greu imi este in astfel de momente si cat sufar ca nu ma pot schimba. Stelele sunt chemate pe nume, fiecare are o data de descoperire, si un scop nobil ce le intareste : " Sa le dea speranta celor ce nu pot sa se vada." . Cand te uiti la luna si te gandesti la cel drag ii simti dragostea si afectiunea, dar cand privesti stelele si de gandesti la visurile tale atunci se trezeste in tine satisfactia.

Cerul negru pare patat cu rosu, dungi lungi de iubire taiate cu sfiala de cutitul ratiunii. Ochii mei tristi privesc iubirea din fata mea, blandetea gingasa imi acopera pupilele, o lacrima fierbinte plina de durere strapunge orgoliul grosonal si isi face prezenta in scena. O sterg iute cu dosul palmei care acum este patat cu amaraciunea sufletului meu.

Gandurile fugare se rasucesc precum intr-o tornada, sentimentele stau in sir si asteapta sa fie strigate ca sa intre in sufletul meu. Durerea si dezamagirea inca sunt acolo, inauntru, nu o sa iasa prea curand ca sa fie inlocuite cu fericirea. Respiratia este accentuata, iar micile bucatii de cristal apar tot mai mult, sunt un las si un insensibil cateodata, dar ea...

Plec din camera, dar nu inainte sa intorc capul si sa ma uit la corpul ei prabusit. Coridorul mi se pare mult mai lung ca la ducere, atunci eram furios pe viata si pe Sakura, dar acum sunt furios pe mine, pe lasitatea de care am dat dovada. Cred ca Dumnezeu, care m-a vazut, a scapat o singura lacrima pentru sufletul meu, dar restul cred ca au fost cuvinte dure ce nu le-a mai scos prin buzele sale niciodata.

Coridorul era pe jos cu gresie, placile albe se potriveau cu tavanul si peretii zubravitii cu aripile ingerilor, parca merg prin tunelul de dincolo unde ma asteapta El ca sa ma judece. O lumina orbitoare se prezinta fugata, acum chiar cred ca am murit si am ajuns pe cealalta lume fara sa trec pe la un preot. Din pacate realitatea doare, desi este un cliseu vechi si ramolit de la atatea persoane care l-au spus, el are o putere de intelegere si de realitate la fel de mare cat insusi numele Domnului.

Lumina se stinge, am fost iertat ? Nu. Era pur si simplu sala de antrenament, iar venirea noptii i-a obligat pe oameni sa aprinda becurile. Dar le-au stins, probabil ca trebuie sa plece si au aprins becurile ca sa vada daca au luat tot. Ma indrept cu pasi mici pana acolo, holul parca se micsoreaza, dorinta de-a impusca creste si lungimea scade considerabil.

Ma indrept spre spatiul pregatit pentru impuscaturi, multe compartimente pregatite special cu geamuri se arata in fata ochilor mei inchisi. Sala este una ca oricare alta, dar impartita in trei mari parti: partea fortei, unde se gasesc toate echipamentele speciale pentru exercitii fizice, partea de lupta corp la corp si cea in care sunt eu. Peretii sunt acoperiti cu poze cu criminali, cand vrei sa-ti plangi amarul iei o poza si o pui la tinta, dar eu nu folosesc decat corpul obijnuit, fara poza sau ceva.

Pun mai multe gloante la pistol ca nu am si ma pregasesc sa trag. Imi fixez ochi pe micul punct rosu aflat in dreptul inimii, trag, iar un zgomot asurzitor aproape mi-a spart timpanul. Glontul iute a nimerit zona sufletului, locul firav unde se gasesc toate sentimentele bune si negative. Starea mohorata apare din nou, sunt precum un caine plouat ce cauta iubire, iar firicelele de ploaie, in cazul lui, ating asfaltul realizand o muzicalitate aproape surda.

Vreau sa plang plecum o fata in sanul mamei, sa simt caldurea acelei fiinte ce imi vrea binele, sa ascult sfaturile ei linistitoare si atat de binevoitoare, sa-mi pupe crestetul capului cu buzele ei trandafirii, iar firele de par sa-mi stearga lacrimile de pe obrajii imbujorati precum a treia mana. Dar nici nu stiu cum arata, care este caracterul ei, in toate visele mele mi-am imaginat-o ca fiind o zeita. Dar o fica a lui Dumnezeu nu-si paraseste nou nascutul cum a facut ea, poate nu este asa cum mi-o aminteam.

-De ce ai folosit un glont alb ? De ce nu m-ai omorat ? se aude vocea plapanda a lui Sakura in spatele meu. Sasuke ?

Nu am putere sa ma intorc si sa-i privesc ochii slipitori cum ma preseaza ca sa-i raspund. Inima a inceput sa ma doare, sentimentul ca ea este in spatele meu si se uita la mine este precum miscarea in reluare a unei furnici. Respiratia fuge fara stirea mea accentuand starea de nesiguranta in care ma aflu, ea se uita la mine si probabil isi face o idee despre mine si caracterul pe care l-am dobandit acum.

Am tras in ea cu un glont alb, am uitat sa setez glontul, mintea mea se gandea la trecut, la acele momente frumoase, dar poate iubirea din sufletul meu nu m-a lasat s-o omor. Ochii mei precum cerul noptii vede dare de rosu, culoare sangerie este atat de puternica, mereu o sa-mi aminteasca cat de mult o iubesc pe Sakura si cum m-as topi la picioarele ei precum ciocolata dulce si fina.

Asteapta un raspuns din partea mea, iar eu nu stiu ce sa-i spun, ce cuvinte dulce sau amare sa folosesc. Nu pot sa spun ca mor daca nu este lenga mine, ca vreau sa-i simt parfumul in fiecare zi si sa stiu ca este a mea pe vecie. Am iubit-o de la o varsta frageda, inca de la sapte ani imi imaginam nunta: privirea ei imbracata in rochie alba ca spuma laptelui, buzele ca doua perle rosiatice cum se deschid si da un raspuns afirmativ, cum o sa-i iau corpul fragil si o sa trec pragul casei, luna de miere, si cate alte momente.

-Nu am vrut ca copii sa creasca fara mama. -spun eu inca stand cu spatele la ea. Din pacate iubirea noatra, daca mai exista, este taiata de copii ei, facuti cu un alt barbat.- Sunt director la o scoala cu clasele I-VII, acolo sunt si copii tai, Lisa si Leon. Cladirea este vecina cu... dar nu cred ca te intereseaza trecutul, si cu atat mai putin eu. spun dupa ce stau sa ma gandesc bine la situatie, nu vreau sa rada din nou de mine.

__________________________________________________________________
Nu stiu daca este un capitol foarte bun, -am facut intr-un moment cam nepotrivi, dar sper ca este in regula.
Nu este corectat, dupa ce am reusit sa intru pe zup nu am terminat sa citesc tot, saream de la o propozitie la alta.
Astept critica si comentarii cat mai multe :x

#43
YOO :x Am trecut si eo pe aici [ scz ca n-am mai dat comm pana acum, lenea ma omoara]

Dar am citit fiecare capitol cu mare drag si mare atentie :x Ce pot sa spun? Descrierea o iubesc (Dear, u know :*) Flashurile.. ce sa mai, le ador :x Dialogul in cantitate mica (mi-as dori sa fie mai mult, mai multe replici care sa-mi intre la inimioara :x nu ca nu ar fi bine si asa).

Cel mai fain moment a fost la sfarsit :x Ma intreb dc nu i-a zis direct ca o iubeste... O mai da pe ocolite. Mare lucru daca ar rade de el, ce sa-ti povestesc.. Hmm.. Barbatii - mereu la fel. Cat despre copii Sakurei nu pot sa pricep... In ziua de astazi sunt multi barbati ai caror neveste au copii separat, sa spun asa, iar tatii ii iubesc ca si copiii lor (mai fac si un alt copil pe langa). Imi pare sincer rau pentru ei.. Btw, mi-a placut cum a gandit Sasu :) E dulce.. si ma face sa ma intristez :(

Astept nextul cu nerabdare :x [PRIMAAAAAAAAAAAAA!!!]
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#44


Buna,

Ma bucur ca ai reusit sa aduci continuarea si stai linistita caci sunt greseli chiar foarte...putine, foarte rar am vazut cate ceva gresit. Cat despre descriere, pot spune, scumpo, tu ai asa ceva, acetiunea nu e grabita dar dialogul este..... bun, nu excese de cuvinte fara rost sau sec. Sasuke, credeam ca ai omorat-o dar se pare ca o iubesti si cum s-a mai spus mai ^ , daca ea il iubeeste, el o iubeste de ce nu se casatoresc caci exista multi care se despart si dupa se casatoresc cu altii si mai fac si un copil si Sasuke era sa o faca cu Hinata dar nu a facut-o ceea ce imi place. Si din cate am inteles eu, Hinata dorea sa o faca cu Sasuke caci il place? Oricum, deabia astept continuarea si te :* dulceee, cat pot eu.
Oricum, iti urez, in momente de criza, muuuu-lta inspiratie caci multi au nevoie si putin spor la scris!
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#45
Ohayo ;x.

Am trecut si eu pana la urma pe la tine. Scuza-ma daca te-am facut sa ma astepti, dar nu am avut starea necesara sa intru si sa mai citesc -.-.

Ce pot sa mai comentez. Iti iubesc fic'ul. Imi place atat de mult cum descrii... Efectiv ne trasnpui in locul personajelor. Am simtit fiecare miscare a personajelor, am simtit acea durere profunda pe care ai descris-o, acea pasiune dintre cei doi care desi Bella incearca sa o respinga, ea este prezenta.

Vreau mai mult. Sunt chiar curioasa in privinta celor trei defapt :)).
Astept next'ul. Sa ma anunti in continuare.

P.S: Chiar daca ma anunti si vezi ca nu-ti las nici un coment, sa nu crezi ca nu m-ar interesa sa citesc. Nu. Dar in ultimul timp nu am prea avut timp sa mai intru. Si nah. Intelegi tu. Incerc sa fac si capitolul de la fic'ul meu. + ca o sa vin si cu un fic nou. In fine.

Bafta :*.
:chuu:
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

#46
hei buna scumpa si merci ca mi-i zis :* deci draga acest capitol e chiar foarte bun , mie una imi place , ai descriere ai dialog , tot tacamul , dezvolti bine ideea ficului si pentru un moment crezusem ca Sakura chiar murise , m-ai pacalit :)) deci , capitolul a fost la fel de bun ca celalalte , ti-am mai zis ca-mi place mult ficul si o sa-ti raman cititor fidel asa ca fara grija scimpo :* so.... astept nextul , pe urmatorul vreau sa-l postezi ceva mai repejor ;)) te-am pupat

Ja Na !
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?


#47
Hello, hello Miranda^_^ [Imi e si rusine sa dau ochii asa cu tine, dupa ce nu am mai comentat doua capitole. Sper sa ma ierti si iti promit ca de acum voi fi prezenta la fiecare capitol si nu va lipsi cometariul meu:P]

Well ultimele doua capitole au fost pe atat de interesante cat si misterioase. Mi-a placut foarte mult descrierea pe care ai facut-o sentimentelor lui Sasuke, pur si simplu ador cum descrii si modul cum scrii :love:. Ce pot sa mai spun? Prima oara am crezut ca el chiar a omorat-o pe rozalie, dar apoi nu mi-a venit sa cred ca inca a lasat-o in viata. Mi-au placut mult vorbele care i le-a spus ei, au fost profunde si mai avem putin si incepeam sa plang. Astept nextu` si sper ca inca sa ma anunti.

Spor la scris!:bye: Pupici!:*
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#48
Vin si eu cu un micut comentariu.
Ce descriere frumoasa, figurile de stil alese parca erau facute pentru acest capitol. Te felicit, ti-a iesit, insa ceea ce nu mi-a placut au fost greselile facute: ai mancat unele litere sau puneai altele in loc de cea corecta si inainte de "si" nu se pune virgula, foarte rar si atunci fiind unele exceptii, iar in cazurile tale nu avea ce cauta virgula acolo.
fica- fiica [2 de "i"]
cerul noptii vede dare - cerul noptii vad [timpul si nici ca suna bine] dare
De actiune pot spune ca mi-a placut si dialogul e fost plin de mister, defapt tot capitolul. Imi place ca acum Sasuke e cel care viseaza la Sakura, care ma surprinde prin faptul ca la inselat, dar ideea e chiar originala si imi place la nebunie. Chiar el a zis ca inca tine la ea si sigur rozalia a avut motivele ei de la abandonat, iar faza cu copii as vrea sa fie a lui Sasuke 8->

Te pup si sa nu fii niciodata dezamagita ca nu primesti la fel de multe comentarii ca la alte capitole :* inca ceva, de data asta e off topic: eu stiu ca nu este permis culoarea in posturi si nu cred ca regulile s-au schimbat, deci dati edit si scoateti acel roz si nu mai utilizati :P
:bye:
>Rose<
[Imagine: h8v.gif]
 

#49
Si eu sunt aici! Dupa un car de ani iti dau si eu comm. Deci mi-a placut extrem de mult capitolul, dar tu stii deja ca ficul asta este unul dintre preferatele mele, nu?
Imi place foarte mult totul, descrierea, dialogul, naratiunea, actiunea, totul este superb. Faci o treaba foarte buna aici, mie imi place mult de tot.
Deci vreau urgent nextul, clar. Sa te pui pe tastat si sa aduci nextul ala azi, il vreau repede, mor aici daca nu il pui. Vrei sa ma ai pe contiiinta pentru ca nu ai pus un next incredibil? Cred ca nu, deci pune-te pe apasat taste repejor.
Spor la scris si multa inspiratie si idei. Sa aduci nextul repede si nu uita sa ma anunti.
Te pupacesc dulce, cel mai dulce posibil, cat pot eu de dulce, foarte foarte foarte dulcik.

P.S: Imi pare rau ca nu am putut trece mai devreme, te rog sa ma scuzi :O3:O3:O3

Bye :bye::bye::bye:

#50
BUna, am auzit de ficul tau, de la Sho-Yo, nu trebuia sa iti zic da....
Ai un cititor nou :bv:
Deci, descrierea este prezenta, chiar nu lipseste. Am mai vazut cateva greseli....putine....acum, actiunea, nu este grabita :D
Cred ca ideea este originala :-?? nu am mai vazut nimic asemanator
IMi place ficull tau, este foartte frumos. Desi nu stiu ce are de aface doctorul in titlu, ca nu e el personajul principal, dar o sa vad in timp, sau poate nu am inteles eu bine despre cine e vorba
:* sa ma anunti de next :bye:
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.836 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.344 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Esti la comanda mea [+18] P@uu 72 54.117 22-08-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: andreea_serban
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.430 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.335 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  [Doctor Who] Fate's a bitch Mrs. Iclemyer 1 2.302 29-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: ღ Ayamﻉ ஜ
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.108 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.358 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Incercarea nu are moarte[...+16] Ryuu 11 5.596 16-01-2011, 09:59 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  O moarte subtilă Looolaaa13 3 2.893 14-04-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Zăpă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)