Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Destinul unui inger [hentai]

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din animeul Naruto, acesta apartinand lui Masashi Kishimoto si nu profit de pe urma intamplarilor si a personajelor.

Bun.......deoarece aveam multe ideei in cap..........si nici macar o idee nu putem.......sa o introduc in celelalte ficuri........am facut altul.........care este tot despre faimosul cuplu sasusaku.............ei bine sper sa va placa.


Inceputul



Pe strazile din Bucuresti mergea incet o fata, parul ii era roz corpul neasemuit de frumos si ochii verzi asemenea algelor, numele ei era Sakura Haruno, minte ii era in alta parte, visa ca intr-o buna zi va deveni si ea o vedeta si atunci toata lumea o va atmira si nu o va mai exclude pentru ca situatia ei financiara nu era chiar atat de buna, nu era saraca dar nu avea bani ca celelalte fete pentru a-si satisface toate capriciile, avea strictul necesar sa inca ceva bani pentru buzunar, cu alte cuvinte nu ducea lipsa de bani, dar nu prea avea bani pentru fite si nici nu voia sa arunce bani pe prostii asemenea colegilor ei.
In urma cu 18 ani, atunci cand rozalia abia se nascuse, parintii ei erau bogati si vii, dar la un an dupa ce ea se nascuse, firma tatalui ei dadu-se faliment, iar el a intrat in criza ca nu ii va putea face micutei lui un viitor, s-a sinucis, dupa ce el s-a aruncat de pe o cladire inalta, mama Sakurei vazand ca sotul ei s-a aruncat de pe cladire se arunca si ea crezand ca daca nu mai este el, se arunca si ea nepasandu-i de fetita care avea doar un an.
De atunci Sakura traia impreuna cu matusa ei, la care tinea foarte mult, tinea la ea ca la propia mama, avand in vedere ca ea a fost singura careia ia pasa de ea de cand parintii ei au murit.
Mergand pe strada observa o florarie, si aducandu-si aminte de parintii ei cumpara doi trandafiri, unul alb si altul rosu.
Ajunsa la cimitirul Belu se aseza in genunchi langa doua cruci mari de marmura neagra, la contactul vizual cu acele placi de marmura si numele inscriptionat pe marmura neagra, rozalia izbucneste in plans, timp de cateva minute rozalia nu incetase din plans, dar deodata se ridica in picioare si zice:
- Nu voi mai plange......niciodata! zise Sakura punand trandafirul alb deasupra unde numele mamei ei era inscriptionat.
Pleaca de langa crucea mamei sale si se indreapta spre cruncea de langa ea, care dupa numele care era inscriptionat era a tatalui ei.
Lasa trandafirul rosu pe cruce si izbucnind in plans isi zice in gand ,, - Tati, de ce ma-i lasat, nu ti-a pasat de mine, tu si cu mama........nu ma-ti iubit! isi zise rozalia in gand si strangand pamantul in mana de langa cruce.
Ridicandu-se in sus si vrand sa plece acasa deoarece se facuse foarte tarziu, iar cerul luase o culoare rosiatica, si daca mai statea mult o prindea noaptea prin oras si niciodata nu stii ce ti se poate intampla.
Mergand spre iesirea din cimitirul Belu aude niste zgomote care se accentuau cu fiecare pas pe care il facea pentru a ajunge la iesire, speriata se indreapta cu pasi marunti spre iesirea din cimitir.
La iesire din cimitir era o masina neagra si in jurul ei stransi multi baieti, neobservand-o pe rozalie, niciunul nu a bagat-o in seama, toti fiind prea ocupati sa se holbeze la aceea masina.
Deodata din masina luxoasa coboara un baiat brunet care se pare ca este chiar marele Sasuke Uchiha, cel care isi bate joc de rozalie in fiecare zi.
- Hei tu, Sakura parca? ii zise brunetul
Sakura nici macar nu ii raspunsese, iar chestia asta il facea pe brunet sa inebuneasca deoarece el nu era obijnuit sa fie refuzat, iar faptul ca rozalia nu il baga deloc in seama, nici la scoala si nici pe strada, brunetului ii venise ideea sa se razbune.
Alergand spre ea, rozalia observa si incepe sa fuga dar brunetul fiind mai atletic o ajunge si o prinde de mana, zicandu-i.
- O singura data........daca mai alerg...........dupa tine.........nu mai apuci ziua......de maine! zice bruntul printre gafaieli
- Termina si lasa-ma in pace!
Cearta dintre cei doi a fost auzita de catre niste cetateni si unul dintre ei era bun prieten cu matusa Sakurei.
- Bai brunetule, las-o in pace pe Sakura daca nu vrei sa o patesti! ii zise cetateanul.
- Saracane, tu stii cine sunt eu? zise brunetul cu un aer de superioritate.
- TERMINATI! tipa Sakura, nu vreau sa existe un conflict pentru mine, asa ca tu Sasuke pleaca inapoi la marionetele tale, iar tu taci! acestea fiind zise rozalia pleaca de langa cei doi si se indrepta spre casa.
In urma ei Sasuke se uita la ea, avea un corp asa frumos parca de fiecare data cand o atingea simtea un fior, dar nu ii pasa de aceea stare, i se parea absurd ca el sa simta asa ceva pentru o fata, aceasta stare mai era prezenta atunci cand el facea sex dar cu o fata care il inebunea nu cu orice pustoaica si nu putea sa isi explice acest lucru, nici macar nu era a lui, si nu ii venea sa creada ca marele Uchiha singurul mostenitor al colectiei de moda ,,Uchiha" si a mai multor firme cunoscute in intreaga lume, sa simta asa ceva pentru o fata careia nu ii ajungea la valoarea lui materiala.
Intrand pe usa din fata casei, se afla o agitatie provocata de matusa ei Andreea si prietenele ei cele mai bune: Hinata, Temari, Ten Ten si Ino.
Cum intra in sufragerie toate sar la gatul Sakurei reusind sa o doboare jos, derutata intreaba ,, Ce se intampla aici?", atunci matusa ei ii raspunde:
- Sakura mai stii acel concurs la care ai participat?
- Am participat la mai multe, ce e cu el?
- Cei de la ,, Voce de Aur" te cheama la Paris pentru a face din tine un star, nu esti fericita?
- Ba da sunt fericita dar sunt pur si simplu socata de vestea pe care mi-ai dat-o!
- Si noi la fel, dar avem o problema!
- Ce problema?
- Peste trei zile va trebui sa pleci la Paris, au trimis ei bani, biletul, iar pasaportul te asteapta sa il ridici de la aeroportul Baneasa!
- Doar trei zile? intreaba Sakura
- Da si acum hai sa facem bagajul pentru ca tu si matusa ta o sa va chinuiti sa il faceti toata noaptea singure asa ca te ajutam si noi! ii zise Ten Ten zambind
- Bine cum ziceti voi!
Terminand totul si bagajul fiind facut, prietenele Sakurei pleaca si rozalia se duse in camera pentru a se culca.
Mintea ii era numai la concursul ,,Voce de Aur", iar inima ii batea foarte tare, nu stia ce sa faca daca va pierde.
Nevrand sa aiba ganduri negative isi da cu plama in cap, si isi zice in gand: ,, Sakura, vei castiga!........Doamne am ajuns sa vorbesc singura.........sigur e de rau!.
Intra in baie si isi da jos prosopul apoi intra in dus, apa parca o facea sa se simta nou nascuta dar saturandu-se de dus se duce in camera sa, se imbraca in pijama si se tranteste in pat pentru a fi odihnita ziua urmatoare.
- Cum pot sa ma gandesc la somn, cand eu peste 3 zile plec la Paris!
Ceasul ajunsese pe la ora 04:45 si rozalia tot nu a adormit, mintea ii statea la concurs, observand ca timpul trecuse repede, pune capul pe perna si adormii in sfarsit.



Ei bine sper sa va placa si nu ma mai supar din cauza criticilor asa ca astept critici, iar daca mai vreti sa continuui postati cat mai multe, daca nu va place sa imi ziceti, renunt si ma concentrez la celelalte ficuri.
:bye:
Va astept si pe la celelalte ficuri :bye:
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#2
Well...mie imi place ideea.
Am obs ca in prima parte ai cam repetat cuvantul ''bani'' de 5 ori mai exact.Ai grija data viitoare.
Descriere ai avut buna,desi ai fi putut descrie ami mult facerea bagajului.
Mai am o mica obs,desi sper sa nu te superi,cand te sinucizi nu esti imprmantat in cimitir.
In rest mi-a placut.Ce sa zic....ideea e reusita.
Atitudinea brunetului imi place,desi nu as vrea sa fie cei doi asa de repede indragostiti.
Per total este OK.
Astept nextul!Spor al scris!:zuppy02:

#3
mie imi place...si mi se pare original...mai ales ca actiunea se petrece in Romania...adica WoW! asta chiar e nou! (si crede-ma, am rasfoit multeeee fic-uri cu sasusaku ca personaje principale!) iar faza cu e tarziu si nu sti ce ti se poate intampla cred ca se potriveste foarte bine minunatului oras sau mai bine zis minunatei tari (ok! tara nu are minic...e chiar ok, pacat ca-i locuita...)
am cazut totusi ca atunci cand Sasuke o prinde pe Sakura ai cam exagerat cu punctele de suspensie (trebuiau sa fie doar 3 puncte)
ai putea pune mai multa descriere...
greseli de tastare nu am vazut (sau nu am fost atenta la ele)
am vazut un pleonasma (acel "Ridicandu-se in sus")
cam atat...poate daca masi mai fi stradut as mai fi gasit da mi se pare inutil caci se vede ca e ceva de capul acestui fic asa ca...sa nu cumva sa renunti!si grabeste-te cu nextu pls! mor sa vad cum evolueza actiunea!
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."

#4
Multumesc pentru critici si va astept si la urmatorul capitol, sper sa va placa acest capitol.
Pentru cei care inca nu au citit si nu au comentat la ficul meu, va astept si sper ca si voua o sa va placa.


Plecarea


Alarma zgootoasa a ceasului se auzea in toata camera, numai rozalia nu o auzea, avand in vedere ca se culcase pe la ora 5 dimineata, atipise doar o jumatate de ora.
Atunci cand ceasul urma sa se opreasca, rozalia scoalte mana de sup patura cu care era invelita si opreste ceasul. Se ridica din pat si se indrepta spre baie pentru asi face baie ca in fiecare dimineata. Atunci cand se priveste in oginda ramane uimita, avea cearcane si ochii ii erau rosii, fata ii era umflata si nu arata deloc bine.
- Offfff, de ce nu am dormit deloc noapte trecuta?, numai la acel concurs imi este gandul!.
Se dezbraca si intra sub dusul fierbinte, apa ii dezumflase fata, iar ochii nu mai erau asa rosii. Iese de sub dus si se uita din nou la oglinda, se gandea ce sa faca sa nu mai aiba cearcane si ochii rosii, atunci ii venii ideea sa imprumute lentilele de contact de la matusa ei si solutia pentru ochii rosii, iar de cearcane scapa cu machiaj.
Peste cateva minute fata rozaliei nu mai arata deloc urat, mai ales ca acum era machiata, si aranjata, arata ca o adevarata printesa.
Trecuse mult timp si ceasul ajunsese pe la ora 07:15, iar rozalia nu era imbracata, se indrepta spre dulap pentru a se imbraca.
Decisindu-se ce sa poarte isi alege o rochie scurta si mulata pe corp, si crezand ca ii va fi frig isi ia un sacou alb, in picioare isi lua niste sandale albe cu pietricele sclipitoare.
Neavand timp sa ia miculdejun pleaca repede din casa si se indreapta spre scoala, alerga in drum spre liceu, si nu observa ca Naruto si Ten Ten strigau dupa ea,tot ce voia era sa ajunga la scoala, si sa nu intarzie la ore, dar un singur lucru omise rozalia sa il faca atunci cand se bagase in pat sa se culce: trebuia sa dea ceasul cu o ora inainte, asa ca ceasul era 07:15 nu cum credea ea 08:15.
Ajunsa in fata clasei rasufla usurata, deschide usa cu sfiala crezand ca a intarziat, si vede o imagine care pur si simplu a dezgustat-o, Sasuke era cu o fata pe nume Anca, brunetul era pus peste ea, si ii saruta gatul. Sasuke o observa pe rozalie si incepe sa zambeasca ironic crezand ca o raneste pe Sakura.
Nu mai statu mult in clasa, doar isi lasa ghiozdanul in banca si pleca de langa banca indreptandu-se spre usa, Sasuke era uimit de corpul rozaliei, iar parul si ochii ei sclipeau in jurul ei, cu alte cuvinte era o fata uimitoare, fesele ei parca voia sa le atinga, si sa le inghesuie, o dorea pe Sakura, la fel ca fiecare fata care era frumosa, dar rozalia avea ceva special si brunetul nu stia ce, dar nu ii pasa despre ce e vorba, o credea inferioara lui, si aceasta impresie era de ajuns sa nu o bage niciodata in seama.
Sakura se inainta pe colidoarele scolii, gandindu-se la concurs, nici macar nu ii pasa de ceea ce vazuse anterior, il credea pe Sasuke un profitor si nu voia sa isi schimbe impresia despre el.
Iesi afara din scoala, iar Naruto, Ten Ten, Ino, Temari, Garra si Kankuro o felicitau pentru concursul pe care la castigat si ca va pleca la Paris pentru a deveni o vedete. Fetele o luara in brate pe rozalie, iar baieti nici macar nu sau miscat, ramanand uimiti si socati de frumusetea Sakurei.
Fiind multe agitatie afara, Sasuke o lasa pe Anca si se indreapta spre geam pentru a vedea cine e responsabil pentru aceea harmalaie groaznica, aruncandu-si o privire pe geam observa cu toti copii o felicitau pe Sakura si baieti ii imanau trandafiri.
Curios de felul sau, coboara jos sa afle ce se intampla cu Sakura.
- Hei, ce se intampla aici? intreaba brunetul nedumerit.
- Nu ai aflat?, Sakura a castigat concursul ,, Voce de Aur" si peste doua zile pleaca la Paris! ii zise Neji, bucurandu-se de reusita Sakurei.
- Hmmmmm, interesant!
- La ce te referi? il intreba, Neji, nedeumerit de spusele brunetului.
Plecand de langa Neji, lansndu-l cu intrebarea fara raspuns, inainteaza spre iesirea din scoala, indreptandu-se spre masina lui. Ia telefonul si formeaza un numar.
- Alo, tata vreau sa imi faci un transfer sa ma mut la Paris impreuna cu tine!


Ei bine imi pare rau ca e scurt dar sper sa va placa, astept critici
:bye:
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#5
pai...am vazut cam multe greseli de tastare...ti le scriu (trebuie sa am si eu un post lung, nu?) oricum, sa fim seriosi, cine nu are greseli de tastare?deci nu-ti face griji...totusi eu o sa le scriu ca ce sa fac...am mai vazut si un pleonasm si ca ai mancat 2 virdule dar nici asta nu e chiar asa de grav...si te-ai repetat putin dar asta se rezolva cu un preview...defapt cam toate se rezolva astfel...
zgootoasa = zgomotoasa
scoalte=scoate
sup=sub
"Se ridica din pat si se indrepta spre baie pentru asi face baie..."=Se ridica din pat si se indrepta pentru a-si face dus...
"Trecuse mult timp si ceasul ajunsese pe la ora 07:15, iar rozalia nu era imbracata, se indrepta spre dulap pentru a se imbraca."=aici puteai sa faci doua propozitii si ar trebui sa ai mai multa grija la repetitia de cuvinte
Decisindu-se=decizandu-se
"Sakura se inainta pe colidoarele scolii..."= Sakura inainta pe coridoarele scolii...
coboara jos= pleonasm
" Alo, tata vreau sa imi faci un transfer sa ma mut la Paris impreuna cu tine!..."= Alo, tata, vreau sa imi faci un transfer, sa ma mut la Paris impreuna cu tine. (atentie la virgule)

cam asta ar fi tot...sper ca nu te-ai suparat...oricum mai multe au fost de tastare si te inteleg...si nu sunt grave
astept cu nerabdare pentru a vedea ce se mai intampla, deci grabeste-te cu nextu'...si sa nu ma dezamagesti!si inca o data scuze, sper ca nu te-a suparat comentariul meu...chiar imi place ficul tau si sper sa fie din ce in ce mai bine caci altfel nu m-asi mai fi obosit se scriu atat...succes in continuare si grabeste-te!:X
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."

#6
Imi pare rau ca am avut atatea greselii, dar uitati-va si voi la ora la care am postat era aproape 12 noaptea, si nu l-am mai recitit ca imi era somn :d, oricum multumesc pentru critici si sa stiti ca nu m-am suparat deoarece nu am motiv, ba mai mult ma bucur ca ma ajutati sa ma perfectionez si este spre binele meu :d, asa ca va astept cu cat mai multe comentarii, iar data viitoare am sa incerc sa nu mai gresesc, si in legatura cu pleonasmul, cred ca am ceva cu el, il folosesc mereu :d, iertati-ma!
:bye: va astept cu comentarii! :love:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#7
Am venit si cu urmatorul capitol.....depinde de voi......ce parere aveti despre el......oricum va multumesc pentru comentariile anterioare.......si sper sa fie la fel de multe si al acest capitol...deci sa incep :d


Agitatia continua



Brunetul isi baga telefonul in buzunarul de la pantaloni, si zambind ironic cate rozalie, zicandu-si in gand ,, Chiar daca nu ma suporti, de mine tot nu vei scapa!". Acestea fiind ultimile cuvinte ale brunetului, inainte de a pleca.
Sasuke ajunge la intrarea in scoala, unde se aflau toti, si rozalia printre ei, vrand sa para nedumerit, se indreapta spre rozalie luand-o de brat si tragand-o spre baia profesorilor.
- Hei, da-mi drumul! ii zise rozalia
- Taci, si i-a zimi: ce se intampla?
Sakura ridica si spranceana, nestiind la ce se refera bruntetul, desi prin minte ii trecea, ca este in legatura cu concursul la care va participa.
- Nu te fa ca nu stii, in legatura cu agitatia asta?
- Aaaaaa.......asta era?, ma voi duce la Paris, la concursul ,, Voce de Aur"!
Atunci brunetul zambeste si o tranteste pe Sakura de zidul rece, punandu-i mainile langa cap, lasand-o fara spatiu de desfasurare, iar picioarele lui erau bagate intre ale ei, cu alte cuvinte rozalia nu putea face nici-o miscare, iar Sasuke ii putea face ce ii trece prin cap, ceea ce o ingrijora pe Sakura, cunoscandu-l bine pe brunet.
- Inceteaza! si lasa-ma in pace! ii zise rozalia impacientata.
Brunetul nu zise nimic doar a inceput sa o sarute pe gat, iar cu mana dreapta ii desfacu-se fermoarul de la rochie, ii da jos bretele de pe umeri, dar cand a privit spre sani fetei a ramas uimit, nu mai vazuse o fata cu asemenea sani mari, rotunzi.
Vede aceea priveliste care pur si simplu ii incanta ochii, dar deodata simte ca ,, cel mic " s-a trezit, stiind ca atunci cand ,, cel mic " se trezeste este in stare de orice, chiar si viol.
Ii da drumul Sakurei, dar nu inainte de a o mai saruta odata pe buze, chiar daca Sakura nu il suporta pe Sasuke deoarece avea o lista intreaga cu calificative ,, negre ", acel sarut nu era violent si plin de pasiune nebuna, era ceva inocent, o atingere fina a buzelor ceea ce te facea sa zbori de placere, dar nu acelasi sentiment avea Sakura, ceea ce simtea ea era scarba, scarba de brunet.
Sasuke pleaca din baie si se indreapta spre sala de clasa, rozalia isi inchide fermoarul si incepu sa planga zicand mereu in gand - ,, Il urasc! il urasc!, de ce dracu nu ma lasa in pace odata pentru totdeauna! ".
Se indreapta spre oglinda, si isi zice in gand: - ,, Doamne, ce am facut??.......el vrea doar sa profite de mine, trebuie sa termin cu toata prostia asta........astfel am sa ajung in patul lui, iar asta e ultimul lucru pe care vreau sa il fac! ".
In sala de clasa, brunetul se uita pe geam, nu isi putea lua gandul de la rozalie si faptul ca ,, cel mic " se ridica, brunetul era obijnuit sa se trezeasca numai atunci cand este in pat cu cineva, voia sa o faca pe rozalie a lui, dar nu putea ca sa coboare la nivelul ei, mandria lui era prea mare si niciodata nu iubise pe cineva, nici rozalia nu il impresionase, adica simtea ceva, dar era doar acea pasiune si era datorita corpului ei perfect, nimic mai mult, nici nu se aducea vorba de iubire sau macar sa o placa pe Sakura.
Clopotelul se aude si toti se intorc in clasele de curs, aveau biologia si mergeau la laborator pentru o inca idee a lui Mitzuki, care sigur ii va enerva pe copii.
- Buna ziua copii!
- Buna ziua, doamna profesoara Mitzuki!
Mitzuki ii condu-se pe elevi in sala de laborator si ii puse pe echipe, deoarece trebuiau sa disecteze un iepure. Totul era simplu, echipele erau de cate doi, baiatul avea bisturilu, iar fata se ocupa de organele pe care tebuia sa le scoata din animal.
Sasuke si Sakura cazusera in aceeasi echipa, totul mergea bine pana cand Sasuke nefiind atent cu bisturiul, deoarece se uita la rozalie, isi face o taietura pe mana stanga, iar varful bisturiului o atinge si pe rozalie.
- Sasuke, ce ai facut, nu esti deloc atent? ii zise rozalia inercand sa opreasca sangele care curgea.
- Iarta-ma nu am vrut! ii zise brunetul incercand sa se disculpe.
- Lasa nu este nimic, acum trebuie sa mergem la infirmierie!
Cei doi plecara din laborator, cu acordul profesoarei Mitzuki, si se indrepta spre infirmierie. Ajunsi acolo, infirmiera ii dezinfecteaza taietura, apoi il bandajeaza, acelasi lucru ii facuse si rozaliei. Neavand chef sa se intoarca la ora de biologie Sasuke o invita pe Sakura sa mearga prin curtea scolii.
Ajunsi, Sakura ii zice brunetului ca vrea sa poarta o discutie cu el, cei doi se aseaza pe o banca, iar rozalia incepe a zice:
- Sasuke, in legatura cu ce s-a intamplat de dimineata in baie!
- Stii Sakura.....dar vorbe lui a fost taiata de Sakura.
- Shhhhh.......vreau sa iti spun ca niciodata nu mai vreau sa mai fi in preajama mea, mai ales sa imi faci avansuri!
- Dar.......
- Si sa stii ca nu sunt interesata de tine, cu atat mai putin de felul cu care incerci tu sa cuceresti o fata, adica vrei doar sa o aduci in patul tau, iar dupa ce a fost a ta, iti bati joc de ea! acestea fiind ultimile cuvinte ale Sakurei, inainte de a se ridica de pe banca.
- Sakura.........! ii zice brunetul prinzand-o de mana.
- Da-mi drumul! si pleaca nervoasa de langa brunet.
Sasuke priveste cu rozalia pleaca de langa el si se indreapta spre intrarea in liceu, nu ii venea sa creda ca aceea fata nu ia cazut la picioare dupa primul sarut pe care i la dat. Strange si pumn si zice: - Nu imi vei scapa niciodata, si vei plati pentru ca m-ai respins, curva ce esti, nu sunt bun pentru tine, nu?, mai vedem noi!
Brunetul nu isi datuse seama ca cineva era in spatele lui, si auzise tot ce a zis el, aceea persoana fiind de partea rozaliei fuge repede de langa brunet sa o avertizeze pe Sakura.


Ei bine capitolul acesta nu e asa reusit, dar tot vreau sa ma criticati, asa ca astept critici (cred ca am o obsesie pentru critici) va astept! :bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#8
Pe strazile din Bucuresti mergea incet o fata, parul ii era roz corpul neasemuit de frumos si ochii verzi asemenea algelor, numele ei era Sakura Haruno, minte ii era in alta parte, visa ca intr-o buna zi va deveni si ea o vedeta si atunci toata lumea o va atmira si nu o va mai exclude pentru ca situatia ei financiara nu era chiar atat de buna, nu era saraca dar nu avea bani ca celelalte fete pentru a-si satisface toate capriciile, avea strictul necesar sa inca ceva bani pentru buzunar, cu alte cuvinte nu ducea lipsa de bani, dar nu prea avea bani pentru fite si nici nu voia sa arunce bani pe prostii asemenea colegilor ei. ai repetat de multe ori cuvantul "bani" ai mare grija la exprimare dearece nu reusesti sa te exprimi deloc bine.
In urma cu 18 ani, atunci cand rozalia abia se nascuse, parintii ei erau bogati si vii, dar la un an dupa ce ea se nascuse, firma tatalui ei dadu-se faliment, iar el a intrat in criza ca nu ii va putea face micutei lui un viitor, s-a sinucis, dupa ce el s-a aruncat de pe o cladire inalta, mama Sakurei vazand ca sotul ei s-a aruncat de pe cladire se arunca si ea crezand ca daca nu mai este el, se arunca si ea nepasandu-i de fetita care avea doar un an.Mdeci ai o problema cu exprimarea, ai mare groija la punctuatie, deoarece nu o pui unde trebuie si se intelege altceva ok?
De atunci Sakura traia impreuna cu matusa ei, la care tinea foarte mult, tinea la ea ca la propia mama, avand in vedere ca ea a fost singura careia ia pasa de ea de cand parintii ei au murit.
Mergand pe strada observa o florarie, si aducandu-si aminte de parintii ei cumpara doi trandafiri, unul alb si altul rosu.
Ajunsa la cimitirul Belu se aseza in genunchi langa doua cruci mari de marmura neagra, la contactul vizual cu acele placi de marmura si numele inscriptionat pe marmura neagra, rozalia izbucneste in plans, timp de cateva minute rozalia nu incetase din plans, dar deodata se ridica in picioare si zice:
- Nu voi mai plange......niciodata! zise Sakura punand trandafirul alb deasupra unde numele mamei ei era inscriptionat.
Pleaca de langa crucea mamei sale si se indreapta spre cruncea de langa ea, care dupa numele care era inscriptionat era a tatalui ei.
Lasa trandafirul rosu pe cruce si izbucnind in plans isi zice in gand ,, - Tati, de ce ma-i lasat, nu ti-a pasat de mine, tu si cu mama........nu ma-ti iubit! isi zise rozalia in gand si strangand pamantul in mana de langa cruce.
Puteai sa mai descrii o gramada aici
Ridicandu-se in sus si vrand sa plece acasa deoarece se facuse foarte tarziu, iar cerul luase o culoare rosiatica, si daca mai statea mult o prindea noaptea prin oras si niciodata nu stii ce ti se poate intampla.
Mergand spre iesirea din cimitirul Belu aude niste zgomote care se accentuau cu fiecare pas pe care il facea pentru a ajunge la iesire, speriata se indreapta cu pasi marunti spre iesirea din cimitir.
La iesire din cimitir era o masina neagra si in jurul ei stransi multi baieti, neobservand-o pe rozalie, niciunul nu a bagat-o in seama, toti fiind prea ocupati sa se holbeze la aceea masina.
Deodata din masina luxoasa coboara un baiat brunet care se pare ca este chiar marele Sasuke Uchiha,Nici chiar asa, adik el este mare dar nu trebuie sa-l personifici asa de mult. cel care isi bate joc de rozalie in fiecare zi.
- Hei tu, Sakura parca?-Hei tu! Sakura, parca. ii zise brunetul
Sakura nici macar nu ii raspunsese, iar chestia asta il facea pe brunet sa inebuneasca deoarece el nu era obijnuit sa fie refuzat, iar faptul ca rozalia nu il baga deloc in seama, nici la scoala si nici pe strada, brunetului ii venise ideea sa se razbune.
Alergand spre ea, rozalia observa si incepe sa fuga dar brunetul fiind mai atletic o ajunge si o prinde de mana, zicandu-i.
- O singura data........daca mai alerg...........dupa tine.........nu mai apuci ziua......de maine! zice bruntul printre gafaieliNu mai pune atatea semne de punctuatie ok.
- Termina si lasa-ma in pace!
Cearta dintre cei doi a fost auzita de catre niste cetateni si unul dintre ei era bun prieten cu matusa Sakurei.
- Bai brunetule, las-o in pace pe Sakura daca nu vrei sa o patesti! ii zise cetateanul.
- Saracane, tu stii cine sunt eu? zise brunetul cu un aer de superioritate.
- TERMINATI! tipa Sakura, nu vreau sa existe un conflict pentru mine,

ti-am corectat un sfert din capitol ( primul )
-Ai greseli multe, incearca sa le revizuiesti, am vazut ca ai o problema mare cu punctele si virgulele. Plus ca vad ca te complici in descriere si in amanunte, mai fortezi si descrierea. Evita repetitiile si vreau sa spun ca descrierea are un curs fortat. Prima data cand am citit asta mi-a sarit in ochi. Incearca sa scrii fluent sa nu te complici in kestii nefolositarea.

Daca te-a deranjat postul meu, da-mi un PM ( mesaj privat ) iar daca te-a deranjat asa tare, eu nu voi mai comenta la ficul tau. Ok.
-

#9
Yey! Vine si eu pe aici!
Ce sa zic...grabesti actiunea in unele locuri, nu stai chiar foarte bine cu exprimarea si mai ai si unele mici greseli la verbele cu cratima, dar vad ca alea sunt putine. A, si vad ca esti "Puncte de suspensie addicted" :D N-are nimic, se rezolva si alea pana la urma, ca toate celelalte ;) Trebuie doar sa asculti criticile si o sa vezi cum te imbunatatesti
In rest, imi place ce faci cu cei doi, evident imi place ca Sasuke e bad boy, ca Sakura il uraste, dar cel mai mult imi place (evident) ca ficul e hentai +18 :perv: Dap, that's me, a little perv :smart:
Cam atat am avut de zis, abia astept nextu'!
Gambatte & Kissu
:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#10
Desi nu operez asa, am sa incep cu niste citate mai funny, ca sa destind putin admosfera....

Citat:Decisindu-se ce sa poarte isi alege o rochie scurta si mulata pe corp, si crezand ca ii va fi frig isi ia un sacou alb, in picioare isi lua niste sandale albe cu pietricele sclipitoare.

ok frate :)) eu, daca imi era frig, imi luam cizmulite cu blanita cu sandale :)) la faza asta am ras o ora intreaga :))


Citat:Vede aceea priveliste care pur si simplu ii incanta ochii, dar deodata simte ca ,, cel mic " s-a trezit, stiind ca atunci cand ,, cel mic " se trezeste este in stare de orice, chiar si viol.

oho!! da stati sa vedeti voi cand se trezeste "cel mare ":)) nici nu vreau sa imi imaginez ^^ oricum, misto faza, si funny raaau


acum, sa trecem la lucruri mai serioase, cum ar fi....

Imi place muuult de tot ce ai facut tu aici!! Abia astept continuarea si nu prea am de comentat :D

gambate ^^
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.158 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.280 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  Destinul... Raluka 0 1.745 28-06-2012, 05:36 PM
Ultimul răspuns: Raluka
  Destinul iubirii Kyandi. 0 1.670 26-06-2012, 04:05 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.230 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Demonul devine inger ohaio_angel 5 3.116 08-03-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Ne-a adus Destinul HotChokolate 5 3.229 21-08-2011, 08:01 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Lacatul unui inger razbunator RinMi♫♪ 39 17.284 27-07-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Sasame
  Aripile unui inger cazut sia 1 2.319 03-05-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Sub Aripile unui inger! IngerulCuAripiFrante 9 6.281 01-05-2011, 03:30 PM
Ultimul răspuns: IngerulCuAripiFrante


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)