Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dementia

#31
Gabriela ii privi cu atentie pe cei ce se aflau in camera . Ii lasa pe ceilalti se se ocupe de Yumi , intre timp , indreptandu-se catre Theresa . ' Voi afla eu ce pui la cale ... '
" - Draga mea Theresa , aici am tot ce ne trebuie pentru a ne infrunta inamicii ! " ii spuse aceasta in timp ce ii arata armele din rucsacul ce il purta in spate . " - Acum ca Yumi a lesinat , nu mai pot sa imi duc la bun sfarsit promisiunea fata de ea , dar , noi doua , putem aduce noi informati , nu crezi ? Iata , eu am sa ma aflu jos pana ce tu te vei decide ... te astept in fata bazei . " o spuse fata , cu o fata rugatoare , pe un ton plin de naivitate , Theresei .
' N-ai decat sa vi ... nici nu sti ce te asteapta ! '
Inainte sa plece , Gabriela ii sopti Shenei sa aiba grija de Yumi ...

occ : BlueAngel ... or who wants ...

#32
Theresa o privi pe Gabriela pana cand aceasta nu o mai putu vazu .
'Mai mai,se pare ca aici este totusi cineva cu putin creier .Gabriela ,numai incerca ,ca nu o sa reusesti .Ce fel de coechipiera mai esti ?'
Theresa se intoarse sa o priveasca pe Yumi ,dupa cobora la Gabriela .Imediat o vazu .
'Sa inceapa joaca !' gandi Theresa .
occ:Elusive Wolf
[Imagine: gfxd.png]


#33
In timp ce isi astepta colega , Gabriela se gandi la o strategie , astfel incat sa afle cat mai multe de la Theresa . ' Cum de nu m-am gandit la asta 'gandi aceasta , imediat ce ii veni o idee . Tresari cand auzi pasii Theresei , ce tocmai iesea din cladire . Se apropia de aceasta , si ii sopti ...
" - Esti gata , draga mea prietena ? Banuiesc ca mai sti cum sa ajungem acolo , nu ? " spuse aceasta in timp ce se uita adanc in ochii Theresei , avand un zambet larg pe buze .
' Prietena , cum sa nu ! Sa te vad acum ... uita-te in ochii mei si lasa-ma sa vad ce este in mintea ta , ce gandesti ! ' gandi aceasta mentinandu-si concentrarea .
Prin corpul Gabrielei trecu un val de energie , culoarea ochiilor sai schimbandu-si culoarea , prinzand o culoare foarte deschisa . Incerca sa isi hipnotizeze fosta prietena , pe Theresa .
' Acum am sa aflu daca esti cu adevarat sincera , Theresa ! '

occ : BlueAngel cea nerabdatoare T_T

#34
Theresa o privi pe Gabriela ,putin socata de zambetul ei .Deodata ...Theresa ramase impietrita .Gabriela incerca sa o hipnotizeze !
'Ha....cum oare te-ai gandit sa ma hipnotizezi ?' gandi Theresa .Isi crease dinainte sa ajunga la Gabriela bariera de protectie .Nu avea cum sa fie hipnotizata .
'Pentru ca ai incercat !'gandi Theresa .Nu numai ca ii respinse atacul Gabrielei ,ci si ii trimise cateva socuri electrice ,insa nu foarte puternice .Dupa ce Gabriela isi retrase atacul ,Theresa paru sa nu fie constienta .
''Imi pare rau ,cred ca am adormit .Nu am mai dormit de mult timp .Deci ,mai mergem ?''intreba Theresa ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic .Insa vroia doar sa o pacaleasca ,Theresa nu prea avea nevoie de ea...de altcineva era interesata..
occ:Elusive Wolf ....
[Imagine: gfxd.png]


#35
' Nu pot sa cred ca nu a mers ... Dar ce naiba ?! Cum a parat atacul ? Banuielile mele se adeveresc ... ' gandi acesta , incercand sa afle secretul Theresei .
Dupa aproximativ o ora cele doua se aflau deja pe drumul de intoarecere catre baza . Aflasera cateva informatii pretioase ; Restauratorii afasera deja de Alfa si isi faceau planuri pentru a-l opri , cu toate ca ei se gandeau si la eliminarea Rebelilor ...
Ajunse la baza , Gabriela o lasa singura pe Theresa si intra in cladire , cu gandul de a o vedea pe Yumi . Fata era acum constienta , asa ca Gabriela profita de ocazie pentru a - i povesti de Theresa , fara ca ceilalti sa le auda .
" - Si deci cum spuneam , cred ca ar trebui sa te duci si tu si sa incerci sa mai scoti cateceva de la ea ... habar nu am ce pune la cale , insa nu am inceredere in fata aceea ! "spuse aceasta in final , privind-o pe Yumi cu seriozitate .

occ : Lolli Pop 4

#36
Roland le opri si le bloca atacurile legandule cu niste funii groase de sol. Ele erau chiar asa de prostute, asa de incompetente incat sa nu inteleaga ce se intampla aici, razboiul e un nimic o sa pateasca exact precum in acel proverb "cand doi caini se bat pe un os al treilea caine vine si-l fura. Asta se intampla cu ei acum. Totul era asa de simplu insa in acelasi timp extrem de dificil.

Can am zis ca nu plecati nicaieri ce e asa de greu de inteles, nu razboiul e marea problema acum ci un alt inamic, un inamic mai periculos decat Reastauratori, este unul ca mine si ca literul lor, e cineva cu un numar foarte mare de abilitati, nu este deloc bine ce se intampla aici, de ce nu vreti sa intelegeti.

Noi incepem un razboi si cel de-al treilea grup ne va infrange cand vom fi slabiti, e asa de greu de priceput, ar fi mai onorabil sa le dam de veste restauratorilor sa distrugem grupul acela si apoi putem linistiti sa ne luptam insa daca facem cum vreti voi...................Putem sa ne scriem testamentele inainte sa plecam stiti?


Isi scoase o tigara si incepu din nou sa fumeze stand si gandind ce puteau face. Nu era deloc simplu insa nici greu nu parea, el ar fi fost linia centrala de atac impreuna cu cineva cu puteri mari si aveau nevoie sa foloseasca si arsenalul greu, el va ramane in fata si telekinetici vor folos sabii ca sa-i atace pe cei cu care va lupta el. Suna bine insa putea iesi foarte rau.

#37
"-Onorabil? Nimeni nu are pic de onoare. Si nu ineteleg: de ce sa ne pese de restauratori? Ei ne-au atacat din prima fara mila. Chiar nu-mi pasa de onoare. De unde stii, Roland, ca ei ar face asta pentru noi? Ah, si eu una am scris testamentul daca te ajuta. Eu una nu mai suport."
Si spunand acestea Yumi musca cu putere din franghie, reusind sa o rupa, apo, parasi incaperea, indreptandu-se spre camera ei. Intrand inauntru isi aduse aminte de ce se intamplase aici cu putin timp inainte. Acum i se parea ca a trecut o groaza de timp. Se aseza pe pat si isi baga in gura o acadea mare si colorata. Gustul dulce ii provoca greata, dar o problema in plus sau in minus, nu ii strica. 'Cred ca ce s-a intamplat cu Roland a fost un vis.' Dar stia prea bine ca fusese real. Voia sa vorbeasca cu Gabriela, sperand ca aceasta avea un gram de suflet, spre deosebire de ceilalti.

ooc: habar n-am cine... cine vrea
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#38
Isi dorea sa ii spuna cateva , insa de data asta , Gabriela reusi sa se controleze .' Nu pot sa cred ca m-a legat ... Ha ! De parca nu voi putea sa scap ! 'Noroc ca avea la ea un pumnal , pe care il folosea in lupta , cu care rupse funia . ' Ai noroc ca am alte lucruri de facut , altfel... ' gandi aceasta , in timp ce il privea pe Roland , care de altfel era cufundat in gandurile sale . Pasi usor in camera , sperand ca nu o va auzi , apoi , ajunsa la usa , se gandi sa il enerveze putin .
" - Ha , ha ! Daca tu crezi ca niste funii ma vor oprii pe mine ... Ai grija Roland , ai grija ! Nu cumva sa te trezesti cu dusmanul la usa ... "spuse aceasta aproape tipand , in timp ce cobori scarile cat de repede putu ...
' De parca asta o sa ajute ... el nici macar nu se gandeste ca Theresa ar putea mintii ... '

occ : cine vrea ...

#39
Bun.....de fapt al naibi de rau e mai corect zis insa sa fim optimisti. Roland stia ce se intampla le zisese tot insa lor nu le pasa...Mai bine asa sa nu i se planga atunci cand le va cauta ciolanele printre daramaturi, nu e el cel mai bun strateg insa e nemilos fata de orice nu este de partea lui, un criminal cu sange rece si nimic mai mult.

Bun atunci voi sa va duceti sa atacati baza Restauratorilor eu ma duc sa rezolv acel Alfa si sa vedem cati dintre voi revin intregi....Munitie si arme aveti destule acolo pe mine m-ati enervat destul cu stupiditatile voastre si lipsa de logica.

Se duse ca o tornada prin usa facand din ea doar cateva aschii infime, altceva nu mai ramasese din usa aceea. Mers la fel de repede printre cei foarte putini oameni de pe holuri pana la camera lui Yumi. Ajunse deschise usa si in cateva clipe o lua in brate si ii zise cu o voce rece dar ferma.

Tu vii cu mine sa distrugem acel alfa cat tomp ceilalti se bat cu Restauratorii, vrei lupta iti arat eu o lupta cum nu ai mai vazut nicicand.

O ridica usor si pleca spre iesire dupa care tinand-o in brate fugi catre locul din care vazuse acea urma de Alfa. Nu era cert insa acolo fusese ceva, ceva care nu era ca alti. Ceva ce trebuia distrus inainte sa poata distruge pe altcineva. Yumi era pregatita si el avea armament cat sa doboare cateva batalioane de mii si mii de soldati.

Lupta vrei lupta ai sa capeti.

#40
Yumi era atat de mirata incat ii cazu din gura acadeaua. Nu isi putea da seama cum credea Ronald ca ei doi vor reusi. Din spusele lui, acel Alfa era foarte puternic.
"-R-ronald, cam cum crezi ca vom reusi sa distrugem acel Alfa? Vin cu tine orice ar fi dar... imi e frica."
Nu voia sa para o fricoasa. De Restauratori nu ii era frica, dar de necunoscut, da. Il stranse pe Roland in brate, incercand sa-i transmita starea de neliniste pe care o tinea ascunsa in ea. 'Te iubesc, Roland.' Cu acest gand in minte putea sa faca orice.

ooc: i think Roland Delaney ^^
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dementia :.:.:Ratsuky:.:.: 13 10.615 09-06-2010, 08:29 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)