Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dementia

#11
Yumi ramasa profund miscata de cuvintele baiatului. Acum ce o macina era daca sa-i spuna lui Roland adevarul. Se gandi putin apoi zise:
"Este printre noi chiar in acest moment. Chiar crezi ca te poti omora singur? Daca intelegi ce vreau sa zic."
Chicoti usor, apoi lasa capul in pamant, rosind. Simtea privirea lui Roland ca o privea, dar nu putea ridica ochii din pamant de rusine.
"Stiu ca sunt cea mai fraiera din grup, deci, te rog, nu imi raspunde la ce tocami ti-am zis. Este bine ca ai aflat. Si imi place ca suntem... prieteni cred. Cel putin stiu ca ma pot baza pe tine. Acum... poate ar fi momentul pentru o sedinta? Nu am mai auzit nimic de Restauratori de la un timp. Incep sa ma ingrijorez"
'Ce fraiera sunt. Trec de la un subiect la altul. Ma prostesc pe zi ce trece.'

offtopic: ce intorsatura ciudata. momy (elusive wolf) intra repede pe aici, si nu uita ce te-am rugat pe mess in legatura cu plecarea mea de maine. 3
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#12
Roland se gandi la ce auzise in mintile celor din camera de comanda, mai exact ce gandeau ei acum ca se intamplase ceva, simtisera o prezenta anormala, o putere care o egala pe a lui. NU era decat o persoana care ii putea egala puterile, o poreclise Indigo multumita abilitati ei deoarece numele pentru el simboliza doar o birocratie a trecutului, ura numele primit insa nu se putea elibera de acele catuse. Era prins de ele precum porumbei sunt prinsi in coliviile lor. Nu ii poate elibera decat cel care are cheile insa eliberarea acea nu poate veni deoarece cheile sunt de mult pierdute iar proprietatul isi doarme sonul de veci in adancimile inefabile ale nefiintei.

Se uita la Yumi si o lua in brate soptindu-i cu tandrete, ceva ce i se parea si lui anormal. Zise cu un glas calm si plin de dragoste si oarecum ironic fata de sine in prima parte dupa care relua plin doar de iubire neconditionata. Izvora acest sentiment din faptul ca stia ca are pe cineva care il iubesti si care are nevoie de el, grupul sau s-ar fi descurcat cu doar unul din locoteneti sai insa ei se bazau pe puterile lui ca sa supravietuiasca insa acum cineva se baza pe el ca om si nu ca o fiinta cu puteri enorme.

Daca m-as sinucide nu as ramane mort decat pentru putin timp, acum multumita tie nu mai traiesc cu disconfortul de a sti ca sunt singur si lipsit de acele emotii care fac dintro fiinta vie un om, care fac din ceva ce este doar o suma de idei o fiinta cu ratiune, morala, constiinta rol si scop.....Nu stii cat de util si necesar imi era sa am pe cineva ca tine insa tine bine minte, niciodata nu voi putea fi numai al tau, inima mea e a ta insa mintea mea nu apartine nimanui decat mie, voi fi al tau numai cu inima caci au si alti nevoie de mintea, ratiunea, judecata si aptitudinile mele.

O tinea in brate in timp ce merse pe coridorul catre sala cea mare in care monitoriza toti oameni de pe planeta pentru a afla despre ei si despre alianta lor cu unul dintre grupuri. Ceva il tulbura insa privirea. Era o alta lumina ca cea a liderului de la restauratori, era foarte tulburator nu stia ce e deoarece disparu in cateva secunde lasandul pe roland cu viziunea unui pericol iminent. Trebuia facut ceva pentru prevenirea lui..........Insa ce?

#13
Dupa ce fusese luata pe sus , pentru a doua oara intr - o singura zi si apoi lasata singura intr - o camera ciudata , Gabriela era mai mult decat nervoasa , era furioasa , si asta se datora cui ? Nimeni altuia decat lui Roland ... Se gandi pentru un moment ; daca nu i - ar fi pasat , probabil ca sa - ar fi luat la harta cu Roland in " doi timpi si trei miscari " , dar cel mai logic ar fi fost sa stea cuminte in banca sa , doar nu isi dorea alte probleme . Deja se imagina data afara de la baza Rebelilor . In plus , nu voia sa se lupte cu el , cu toate ca se purtase grosolan cu aceasta.

Acum se afla in sala cea mare , acolo unde se adunau toti de obicei , sprijinita de perete , privindu - i intens pe Yumi si pe tanarul geniu .
' Dumnezeule , de ce stau ? Parca as fi inutila ! De ce nu ma duc pur si simplu si incerc sa dau o mana de ajutor ? ' gandea aceasta . Problema era ca nu stia cui , din moment ce nu se intelegea cu nimeni , singurul ei rost acolo era sa se lupte cu " inamicii " . Mai cugeta pentru cateva minute apoi se intrepta spre Roland si Yumi , nesigura , aproape tremurand . Cand ajunse la cativa centimetri de acesta , isi drese vocea , pana se gandi ce avea sa spuna .
" Roland , voiam sa stiu , daca exista ceva la care as putea fi utila in aceste momente ? Te intreb asta , pentru ca , iata , ma simt inutila si nefolositoare ! Am observat ca erai nelinistit si ma gandeam , ca ... poate te pot ajuta cu ceva !" ii spuse fata pe un ton serios si ferm , cu toate ca i se putea observa tremurul din glas si privirea confuza . Inainte sa primeasca un raspuns , Gabriela se gandi ca mai bine nu spunea nimic ; habar nu avea cum o sa reactioneze Roland .
Occ : Banuiesc ca Roland Delaney sau cine mai vrea ...

#14
Yumi statea uitandu-se in gol, nedandu-si seama ca Gabriela venise langa ea si Roland. Era prea ocupata sa se gandeasca la ce ii spuse Roland. Se intoarse cu fata spre el si zise in asa fel incat numai el sa auda:
"Imi e de ajuns inima. Pentru mine nu conteaza cat de puternic esti. Nu am nevoie de abtitudinile tale, ci doar de... tine."
Apoi isi scutura cu putere capul, parul lung si blond fiind lasat liber, si incerca sa fie atenta la ce ii va raspunde Roland, Gabrielei. Dar degeaba incerca sa fie atenta, caci era mult prea fericita. Se uita la chipul Gabrielei, cu care daca vorbise de doua ori. Erau amandoua prea timide. Vazu ca Gabriela astepta, incepand sa se enerveze treptat, asa ca ii dadu un pupic pe obraz lui Roland ca sa-l trezeasca la realitate.

ooc: pai, cine vrea, dar ar trebui sa mai scrie si alti de la rebeli, nu numai eu, roland delaney si elusive wolf...
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#15
Yumi o privea pe Sheena si cu nervozitate dar si cu admiratie. Era bine ca i-a localizat dar... chiar asa, sa-i spuna in fata ca este slaba? Se hotara sa nu zica nimic, ii era prea frica sa nu faca vreo prostie. 'Multumesc Sheena. Apreciez. Dar o sa ramai mirata. Nu sunt asa cum par.' Cam acest lucru ar fi vrut sa i-l zica Sheenei, dar s-a calmat repede, gandindu-se ca nu are nevoie de incidente. Dintr-odata se enerva, fara a avea un motiv precis, si se ridica in aer cu ajutorul telechineziei, si ii lasa pe cei trei jos. Se saturase de aceasta mascarada. Cand va veni momentu sa lupte, o va face, chiar daca acest lucru ar putea sa o coste viata. Voia sa ii demonstreze Sheenei si celorlalti, ca nu e atat de slaba pe cat credeau. Pluti pe deasupra tuturor, cautand un loc mai retras, unde sa nu fie deranjata de nimeni. Parasi sediul ducandu-se spre un parc abandonat, in care victimele exploziei inca mai stateau abanonate pe jos. Se aseza pe o banca prafuita, si se uita fix la copacul din fata ei. Il ridica cu usurinta in aer, apoi il arunca in vazduh, pierzandu-i urma. 'De parca ar fi de-ajuns.' Se intoarse cu fata in alta parte si observa o persoana in pelerina neagra. Se apropie incet de ea, dar chiar atunci, isi dadu seama ca e...

ooc: cred ca ar fi bine sa fie de la restauratori 106

OFF: sorry, e din cauza mea, dar doar ca sa stii, eu am avut mana in ghips si l-am rugat pe varul meu sa scrie cand venea pe la mn, dar el a mai bagat si chestii din burta. (s-ar zice ca la 16 ani ai ceva materie cenusie acolo sus, dar acest lucru nu se aplica si la el)...
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#16
Atunci o vazu .Nu ii vazu fata,dar imbracamintea si corpul ii paru cunoscuta .'Sigur nu ma mai recuoaste' gandi Teresa
.Misterioasa straina se apropie si mai mult de Yumi care era incordata si in pozitite de atac .Teresa inca nu isi arata chipul dar vorbi :
''Stai linistita ,sunt de partea voastra .Yumi,nu?Eu sunt Teresa .Presupun ca nu ma mai cunosti...am plecat acum mult timp si am spionat grupul inamic .Am informati pentru voi si sunt sigura ca razboiul e pe cale sa inceapa''
occ:cine vrea
[Imagine: gfxd.png]


#17
"-Perfect. Cu toti sunt gata de lupta. Asteptam semnalul."
'Cu toti mai putin eu... Sheena are dreptate. Nu inteleg de ce am fost primita in grupul Rebelilor. Sunt un esec ca luptatoare.'
Yumi isi ridica privirea si se uita la Teresa. Dintr-odata, facu ceva ce nu ii statea in fire: se incrunta.
"-Si de ce imi zici mie asta? Sunt cea mai fraiera din grup. Nu eu trebuia sa aflu prima, ci Roland sau Sheena. Oricine e mai bun ca mine. Poate ar trebui sa nu mai stau cu Rebelii. Toti sunt puternci, mai putin eu."
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#18
''Crezi ca ii spuneam asta unei fraiere ?Nu le-am spus celorlalti deoarece contam pe tine .Stiu ce simti...mai mult decat iti imaginezi. '' Teresa se apropie si mai mult de Yumi si isi dadu pelerina jos .Ochii ei albastri o priveau pe Yumi ,parca asteptand sa spuna ea ceva .Si spuse .Intr-un fel mai anormal pentru uni ,dar Teresa era obisnuita afle gandurile altor oameni .Asa stia sigur ce avea de gand Yumi
''Deci ai de gand sa lupti in razboiul asta sau nu ?''o intreba Teresa .
[Imagine: gfxd.png]


#19
Yumi ranji usor, apoi se uita intens in ochii albstrii ai Teresei si zise:
"-Cu siguranta! Le voi arata tuturor ca nu sunt chiar asa cum cred ei. Mersi, Teresa, nu stii cat de mult mai ajutat."
Isi scutura parul, incercand sa se gandeasca la ce putea face. Nu stia niciun remediu pentru iubire, ca sa nu se mai gandeasca la Roland, dar totusi incerca sa isi pastreze macar un strop din demnitate.
"-Mai bine am pleca. Trebuie sa-i anuntam pe toti. Dar... daca ceilalti nu vor vrea ca eu sa lupt? Oricum, nu ii voi asculta! acum haide la sediu"
Si spunand acestea, folosi telechinezia si le lua pe sus pe amandoua. 'O sa am nevoie de antrenament serios.'
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#20
Gabriela se indepartase de sediul Rebelilor si asta cu gandul sa o urmareasca pe Yumi , voia sa afle ce pune acea fata la cale .
'Bingo ! Te-am gasit !' gandi aceasta , de indata ce o vazu pe Yumi .
" - Deci , aici erai ! Ce tot pui la cale ; de ce ai plecat asa , fara sa scoti un cuvant ? Si ce cauta aici Theresa ? Nu mai inteleg nimic ! " o intreba pe Yumi cu mult sarcasm , Gabriela .
Dupa minute bune de tacere , aceasta izbucni , nemaiputandu - se abtinand .
" - Aveti de gand sa imi raspunde-ti sau veti ramane asa , stand degeaba cand , in orice clipa , razboiul poate incepe ? Sti Yumi , nu te credeam o fraiera , insa pe zi ce trece , ma gandesc ca tu chiar ai dreptate in ceea ce spui . Iata , nu sunt eu un geniu , dar sunt buna de ceva ... lupt , lupt pentru ca scopurile noastre sa fie indeplinite ... Si tu Theresa ... te gandesti la ceva , asta e sigur ... De ce nu spui macar odata ce gandesti ? se rasti la cele doua , indignata de situatie .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dementia :.:.:Ratsuky:.:.: 13 10.619 09-06-2010, 08:29 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)