Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dementia

#21
Theresa o privi subtil pe Gabriela .Noroc ca avea pelerina pe ea ,care ii acoperea fata .Ofta si se indeparta putin de cele doua fete .
''Se pare ca cineva isi mai aduce aminte de mine .Nu iti face griji ,Gabriela,voi pleca inapoi sa spionez inamici imediat ce voi putea .Insa acum ,cand razboul e pe cale sa inceapa ,a trebuit sa ma intorc .Informatiile pe care le am sunt foarte pretioase ,dar as prefera sa le spun la sediu .Cat despre gandurile mele....am prea multe pentru a le putea impartasi. ''
Theresa o lua inainte fara sa mai spuna nimic .Era obisnuita ca lumea sa se comporte urat cu ea .Mereu era mai retrasa si de aceea oameni o evitau .Insa simti-se ceva intre ea si Gabriela cand s-au intalnit prima data .Se insela-se ,desigur .Timpul a facut-o sa uite repede si sa nu aiba sentimente .Vroia un singur lucru :razbunare .
[Imagine: gfxd.png]


#22
Yumi se uita in pamant apoi, furia de mai devreme ii revini, si o facu sa isi piarda cumpatul.
"-Este treaba mea ce fac. Si vrei sa zici ca eu nu fac nimic? Foarte bine, daca mi se va interzice sa lupt in razboi, nu voi asculta. Niciodata n-am crezut ca ai putea fi asa. Te crezi mereu inutila, si faci pe victima. Nu neg, poate si eu fac asta, dar eu pot lupta cum nimeni nu poate. Nu incepe sa crezi ca ma cunosti."
Un fulger strabatu vazduhul, desi cerul era senin. 'Este timpul'
"-Gabriela, vrei sa-ti spun ce va acum? Acesta este semnalul. Razboiul a inceput. Acum poti veni cu mine, sau poti zabovi aici. Deci, ce spui?" si o privi pe fata intrebatoare, ridicand o spranceana.

ooc: pai elusive wolf, cu care eu am ceva de discutat pe mess...
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#23
Asta era o ocazie ce nu ar fi trebuit ratata . Gabriela nu se lasa de doua ori rugata si accepta . 'Ar fi o prostie sa atacam inamicul , fara informatii clare ... Mai bine n-am intoarece la baza ; asa am timp sa clarific lucrurile cu Theresa "
" - Yumi ... cel mai logic ar fi sa ne intoarcem , nu crezi ? La baza se afla si Theresa si de la ea vom afla tot ce ne intereseaza ... apoi , ne mai ramane sa furam niste arme de la Roland . Iata , in sfarsit va vedea si el de ce suntem in stare ! "
Gabriela o lua inainte , grabindu - se sa o prinda din urma pe misterioasa Theresa .
occ : Lolli Pop sau BlueAngel

#24
Baza nu era foarte departe .Desi numai fusese de mult timp acolo ,Theresa inca mai stia drumul .In urma sa erau Yumi si Gabriela .In fata Theresei aparu imediat Roland ,insotit de Sheena .Nu si-ai vorbit ,nu era nevoie .Theresa intra in baza si si lua o harta .
''Aici ,arata Theresa pe harta ,punand degetu; pe un punct .Aici se afla grupul Restauratorilor .Ne vor ataca in seara asta .Din cate am putut afla ,sunt 4 membri :Renee Shaun ,Liz ,Roduke Yan si Deneva .Fiecare are o putere speciala .Renee poseda o abilitate numita 'indigo ability ' ,prin care poate sa copieze tot ce vede .Liz ,a doua ,nu are vreo putere speciala ,dar este foarte priceputa la computere .Roduke poate sa foloseasca alchimia ,dar fara vreun cerc .Deasemenea ,el poate da foc lucrurilor .Iar ultima ,Deneva,se poate teleporta .Strategia lor este sa vina doar 3 ,fara Deneva ,care este un fel de as .Ei au aflat de voi toti ,inafara de mine si Yumi .''
occ:cine vrea
[Imagine: gfxd.png]


#25
Yumi se uita uimita la Theresa.
"-Asta inseamna ca si noi doua, eu si Theresa, suntem un fel de asi. Adica... cum de nu au aflat de mine? De tine era normal sa nu afle... dar de mine... Oricum, va fi greu sa ne folosim abilitatile. Daca fata aia, Renee, are "indigo ability", cum vom putea sa facem ceva fara sa ne copieze tactica. Defapt, poate ca nu trebuie sa ne facem griji acum. Eu tot sunt uimita ca nu au aflat de mine. Doar sunt a doua fondatoare."
Se "aseza" in aer, turceste, cu ajutorul telechineziei, si astepta sa afle raspunsul Theresei. Vru sa ii zica ceva lui Roland, dar ii era frica de reactia Sheenei.

ooc: cred ca BlueAngel
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#26
Pregatindu - se pentru lupta ce ar fi urmat , Gabriela incepu sa se gandeasca la ceea ce spusese Theresa ... ' De unde stie ? 'Nu putea intelege , si se tot framanta , poate ca asa si-ar fi dat seama , dar era munca in zadar . Actiona din impuls , ca de obicei ...
" - Ei bine Theresa ... cum se face ca sti atat de multe ? Iata , oricat de mult te-ai apropia de acestia , tot ai fi putut sa afli atat de multe ! Nu inteleg ... pana la urma , care e puterea ta ? Nu imi aduc aminte sa fi stiut ca tu ai o anume abilitate ! Si mai e ceva ... de ce iti ascunzi chipul de ceilalti ? De ce porti acea pelerina ?" spuse aceasta astfel incat toti sa o auda .
' E mult prea ciudata povestea asta ... '

occ : BlueAngel or who wants

#27
Theresa o privi pe Gabriela subtil .Nu prea vroia sa ii raspunda,dar o facu .
''De ce port mereu pelerina care imi ascunde chipul ?Simplu .Pentru a nu ma recunoaste .Din obisnuinta.Dar daca totusi insisti ,mi-o dau jos.''Theresa isi dadu incet pelerina .Acum toata lumea ii vedea chipul .''Si despre puterea mea...e una mai speciala .Si de unde stiu atatea ? Spionaj...ani de spinoaj intreg .Timpul m-a perfectionat .Si inca ceva ....de cand iti dau eu tie explicatii ? Nu esti sefa mea .Sunt de partea ta ,fie ca iti place sau nu ''
'Sau mai bine zis fie ca vrei sau nu ,eu trebuie sa fiu aici '
occ:who wants
[Imagine: gfxd.png]


#28
Yumi se lasa jos, cu o bufnitura asurzitoare.
"-De acum incolo un "te rog" te-ar ajuta. Nu te supara, dar nu ma controleaza nimeni. Si acum, unde mergem?"
Yumi se uita in stanga si-n dreapta, urmand-o in tacere pe Sheena, impreuna cu Theresa. Blonda avea o oarecare banuiala despre ce avea sa le spuna Sheena, dar tacu. Se simtea ca si cum ar fi fost urmarita, dar nu zise nimic. Decat sa i se para, si sa ii vada ranjetul batjocoritor al Sheenei, mai bine se lipsea. Nu avea niciun indiciu despre locul in care mergeau, dar nu comenta. 'Si credeam ca eu sunt misterioasa...'.

ooc: who wants
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#29
Roland crea o bariera si le bloca calea celor doua fete, era nervos ca toata lumea nu lua in sema cel mai mare pericol prezent, un pericol caracterizat de un cuvant simplu "Alfa". Persoanele care au abilitati din cele 5 categorii distincte se numesc Alfa. Multi nu le cunosc, putin au auzit vreodata de asa ceva insa el stia, stia foarte bine de ce e vorba. Abilitatile le cataloga in functie de niste criterii simple. Abilitatile sunt vaste dar sun anumite atribute care le clarifica scopul. Abilitati care au efect asupra persoanei proprii in mod direct, regenerare, vindecare rapida, trecere prin materie si altele apoi cele mai periculoase sunt cele care influenteaza alte persoane cum ar fi hipnoza, abilitatea de a vindeca ranile altora. Un grad mare de risc il implica si abilitatile care altereaza timpul si spatiul, cand zic spatiu ma refer la materia tangibila si existenta practic in lume. Sunt apoi abilitatile care manipuleaza un anumit element sau un singur tip de materie pirokinezia, alchimia mai este insa este o exagerare a abilitati normale. Ar mai fi si abilitatile care nu se pot incadra in nici o categorie din cele de mai sus cum ar fi cea de copiere a altor abilitati, si unele despre care inca nu se stia nimic.

Puteti sa va opriti din acest joc de-a razboiul, avem ceva mai grav..mult mai grav decat jocurile voastre de-a razboiul. Ce ati vazut pe cer era un fulger captat din norul de furtuna si stocat in generatorul subteran si nimic mai mult.

A aparut un alt Alfa insa a disparut dupa cateva clipe din momentul in care a fost depistat. Este mult mai grav decat o confruntare puerila cu Restauratori, ar fi mai bine inainte sa incercam sa ne distrugem reciproc sa nu fim distrusi de acel Alfa, nu ar fi prea frumoasa povestea daca am muri cu toti nu?

Deci am nevoie de cineva cu clarviziune......Si un telekinetic cu mine sa exploram zona....Theresa dute si comunicale Restauratorilor ca avem un nou Alfa daca tin la vietile lor ar face bine sa incerce sa-l...De fapt sa-i opreasca deoarece nu era singur pe harta ci avea inca vreo 4 persoane pe langa el si erau cu doua abilitati ceea ce este la fel de bine ca si cum ai aduce gripa spaniola din nou la viata.


Se aseza linistit la calculator si incepu sa butoneze dupa niste arme care aparura din interiorul mese care se deschise in jumatate pentru a le lasa la vedere. Era echipamentul pentru el pentru cei doi care ar fi venit cu el urma sa apara si acela dupa ce-si lua si el sabia si cele cateva pistoale. De indata ce se echipa aparu din fiecare piesa de armament cate una putea alege cate doreste din fiecare insa nu era bine sa-si ia prea multe, aveau tendinta de a fi greoaie.

ooc: ok zisesem undeva mai inainte ca pe harta a aparut un punct rosu care brusc a disparut continuarea voastra a dus la un haos pe care inca nu pot sa-l ineleg logic privindul trebuie sa-mi fac o lobotomie ca sa inteleg si asta insemna mult venind din partea mea. Treaba e ca asta e o arca a povesti daca ai vazut one piece mai iti amintesti aia cu umbrele cand le furase umbrele, ei tot un astfel de arca e si aici insa e mult mai avansata decat acolo.

daca zic detaliat nu mai pot sa ma joc cu povestea cum vreau eu, plotul il ghidonez dupa cum imi vin ideile adica ideea e una insa cum va decurge nu stiu nici macar eu, asta e frumusetea, ideea centrala e clara rebeli contra restauratori insa asta nu inseamna ca e mereu asa, mi-a venit ideea din wow mai mult din arca inmotriva lui lich king si a mortilor vii......nu are sens sa explic insa daca aveti placerea de a urmari o sa vedeti despre ce vorbesc eu aici.

#30
Yumi isi pierdu cumpatul, incepand sa se agite.
"-Inseamna ca Theresa minte? Eu o cred. Restauratorii au spus ca vor sa inceapa razboiul. Si cum adica joaca de-a razboiul?"
Blonda se uita in jur apoi spuse, cu un glas tremurand.
"-Oh, imi pare rau. Nu stiu ce m-a apucat. Roland, cu tine voi veni eu si Shenee, nu? Adica cred..."
Si spunand acestea, lasa capul in jos, incepand sa ii tremure genunchii. Nu mai putu sa reziste si cazu pe jos, nemaiputand sa se ridice. 'De ce nu imi folosesc puterile? N-nu pot.'

ooc: who wants
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dementia :.:.:Ratsuky:.:.: 13 10.618 09-06-2010, 08:29 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)