Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

#1
Aici vom scrie ce ni s-a intamplat in ziua respectiva..si cred ca avem nevoie de un astfel de topic ca sa ne descarcam10L-am vazut pe multe forumuri si era un topic de succes.Asa ca astept sa va citesc scrieriile voastre in jurnal.Incep yo.

Ziua de astazi a fost...foarte plictisitoare.M-am trezit la ora 12:00...ce mama naibi?Ma trezesc cand lumea se culca de pranz.Ciudat.Mi-am condus familia la usa(avand in vedere ca pelcua la nush ce magazin)si m-am incuiat!Am venit frumos si am mai incercat sa dorm o jumatate de ora.Vezi sa nu...vecinii mei de la etajul superior au inceput sa de-a gauri peste gauri!Prost moment mi-am ales sa dorm.Asa ca am aprins Pc.Intru pe mess...si vad niste copii tembeli care ma intreaba :"Elodia,de ce nu ai venit la liceu"?Ca sa intrebe cretinii ca voi.Ce ii interesa pe ei ca nu am venit.Niciodata nu am putut intelge persoanele care se baga unde nu trebuie.Lipsa de ocupatie!Acum stau..postez...ascult muzica si incerc sa ma calmez...sa nu ma duc la usa vecinilor de la etajul opt sa le fac un scandal mosntru!Sunt in stare de orice atunci cand sunt prost-dispusa....
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Dear Diary,
Astazi a fost o zii...mixta.Am ajuns acasa la ora 12:00,dupa aproximativ cinci ore in care am colindat magazinele.Super plictisitor.Cand am vazut patul,am crezut ca am ajuns in rai.Dar chiar cand sa adorm,striga mama din bucatarie "Angeli dute si cumpara apa".De cate ori le-am zis ca yo nu beau porcaria aia de apa plata?AM injurat in gandul meu,blestemandu-i pe vanzatori.In timp ce vene-am vai de viata mea cu o sticla de 5 L in mama,ma intalnesc cu fostu meu prieten,care,se ofera politicos sa imi care sticla.Multumesc ceruli ca ai aparut.Cand am ajuns la scara,eu vroiam sa plec,tipu ma tina pe loc..nush ce mama lui vroia sa imi spuna.Alta serie de injuraturi,dar de data asta la adresa lui.Dupa o jumatate de ora in care am repetat ca papagalu "Robert,vreau sa ma duc acasa si sa dorm",s-a intamplat o minune si a plecat.Ajung acasa cu cel mai frustrat chip.Nu am mai zis nimic..m-am dus in camera si am reusit sa adorm.La ora 19:00,aud o bubuitura...era fratimiu care nush ce fotbal juca.Yo i-am spus sa se lase de sportu asta ca nu il caracterizeaza...dar e problema lui.Acum stau..postez,ascult muzica si vorbesc.Ce zii minunata!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Dear Diary
Astazi pot spune sincer,viata mea e atat de banala incat probabil ca si asta e motivul pentru care ma trezesc la 12 PM...ca sa nu mai fiu nevoita sa suport aceasta banalitate >.< am ajuns si rau cu capul(azi dimineata ma gandeam ca ar trebui sa inceapa mai repede scoala o_O)
Deci sa o luam in ordine 12-individa se trezeste si bea "ceaiul de dimineata" sau mai bn zis isi ia micul dejun >.< printre certuri dragute am reusit sa sscap fara papa la pranz,adik la micul dejun(hip hip ,ura!Ce nu e clar? nu pot manca dimineata) apoi am intrat pe net,si ca sa vezi?plictisitor...asa ca pana la urma merg cu "my perfect family" la hipermarket...si ca de obicei se deviaza de la subiect si ma pierd la magazinul de hainutze super cool XD.Dupa ajung acasa unde ma chinui (cred ca 3 ore o_O ) ca sa faac o amarata de revista la matemativca,si tot n-am rezolvat-o complet >.> apoi putina morala ca sa dea "autenticitate" iar apoi again to PC >.< and posting...somewhere ....

#4
Dear Diary ,
Astazi am avut o zi copioasa . M-am sculat cu greu , la ora 11:00 , dupa ce m-am dus in dormitor de abia la ora 05:00 . Am mancat niste cereale 10 . In miez de zi , am facut o plimbare cu prietena prin parc (toti copacii si brazii erau incarcati cu zapada) ^ ^ . Seara , revin la PC si urmaresc un documentar despre serpi pe NG (care cred ca mi s-a parut mai interesant decat plimbarea cu prietena 21 )

#5
Deci cum e dimineata acum la mine , povestesc cam ce mi s-a intamplat pe larg timp de cateva saptamani (din timpul scolii>.< ) ....

Deci ma trezesc eu foarte fericita la 9 am . Cum de obicei eu ma trezesc cu naptea in cap la 6 , ma duc si imi fac o cana MARE de cafea . Ma imbrac ,trag de fratemiu vreun sfert de ora sa se trezeasca si el (ca avea ore mai devreme decat mine) si ma plimb de apucata ce sunt prin casa ,obiceiul meu prost. Dupa o ora,o ora si ceva se trezeste frate-meu si incepe sa joace fotbal prin casa cu directia teancul de hartii si alte lucruri (nici acum nu stiu ce erau alea O.o ) .Din pacate ,abia dupa ce se aude un 'buf' de toata frumusetea se lasa de sport .

Il oblig sa stranga ,strange ,dar tot mai ramane vreo trei sferturi pentru mine sa strang -_-''' Asa se duce dimineata ,cu zbierete si enervari,ca toate diminetile de altfel .Aflu dupa aceea ca se duce pana la urma la scoala o data cu mine.... si plecam de acasa....

Pe drum multumesc tuturor cerurilor si sfintilor ca nu am dat peste nimeni din clasa de la mine, ca toti au la fel de mult creier ca mingea de fotbal a lui fratemiu >.> Dar la 100 m de scoala aud din spate: 'CRIIIIII~IIIS!!!!!' Sa nu-mi trag palme? Erau mihaela ,mihaela si teodora (gasca vesela 21 dupa cum le-a botezat cu inspiratie un coleg) si voiau sa mergem impreuna la scoala. Nu stiu daca am mentionat asta ,dar in clasele 7 si 8 eu si ele cica eram prietene ,dar abia astept sa trec la liceu si sa scap de ele T.T
Deci eu bag viteza si zic lui vlad 'mergi...mergi...nu fa miscari bruste...' Cand simt ca ele baga si mai multa viteza ,eu si frate-miu practic alergam O.o Si ajung la scoala ,intru in clasa frumos..si vine gasca si zbiara: CRIIIIISSSS! Dah...motiv pentru care vreau sa scap de ele...

#6
Ce tare!Cred ca asta a fost cea mai buna zi a mea din 2008!M-am trezit...devreme!Cel putin pentru mine...adica la 11:30!Nu m-am dus la scoala pentru ca medicul a spus clar "repaos total".Ok!Am deschis frumos ochisorii...si m-am repezit la oglinda.Sunt aceiasi dintodeauna!Bine,poate am ochii mai negri,dar nu e mare diferenta.M-am uitat putin la televizor...nimic interesant.Am schimbat haotic canalele timp de...3 ore!Frumos Angeli...ai tampit televizoru ala.Pe la 16:30..m-am dus sa fac baitza.Mi-am pregatit exact cum imi place mie:spuma,sare de baie si bineinteles cateva picaturi de ulei cu aroma de lavanda.chiar daca telefonu meu suna necontenit..nici nu m-am sinchisit sa raspund.AM iesit dupa o ora...cand incepuse sa se raceasca apa!Am mai stat doua ore in pat...dupa care am intrat pe mess.O plictiseala totala!Asta pana cand a intrat Kaname...cand ne intalnim..ies scantei!Cele mai mare fane yaoi din toate timpurile!Sa stii draga mea ca brunetu arata mai bine!Acum stau,vorbesc cu ea si ma uit la "Godzilla"!Tare!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#7
Dear diary ,

Astazi l-am batut mar pe un gardian si am reusit sa intram in sala polivalenta si sa jucam putin handbal . 21
Am fost la ultimele ore de la scoala , iar seara mi-am luat 2 bilete online la tribuna I ptr concertul IRM de pe 4 August la stadionul Cotroceni . [sper sa ajunga in 10 zile]
Cred ca nu mai e nevoie sa mai spun ce alte fapte bune am mai facut pe ziua de azi .

#8
:25:salut...stupizi pixeli
Sa-ti spun cum a inceput ziua
Ma trezesc pe la 5 , din cauza unor prosti care incercau sa scoata o masina din parcare si se tot injurau.( nu trebuie sa va spun injuraturile daca , sunteti din Romania trebuie sa stiti in jur de 10-20 de injuraturi , chiar daca nu le-ati folosit decat de 3-4 ori )
Dupa 3 documentare , care mi-au placut foarte mult :36: .M-am gandit sa deschid calculatorul si sa vad ce mai face acest forum si inca cateva :48: .
Acum mananc , si ma gandesc daca sa plec la 12 de acasa sau la 13 37

#9
dear diary.....

nici nu am inceput ziua bine si deja mam plictisit.......ma trezit mama de la 7 dimineata....x(.....: dute si du gunoiul.....fati patul.......14......si chestii deastea....am intrat pe mess....nu era nimeni.......asa ca ziua asta o sa fie una plitisitoare.....

26.1.08......

#10
Dear diary...

Am citit acum cateva seri (in loc sa-mi invat pt colocviul de azi <------- un fel de test din lectiile facute in laborator) "Al cincilea munte" (Paulo Coelho). Cartea o luasem pentru mama, dar cum terminasem deja ce luasem pt mine (Cimitirul animalelor, de ex 10) am zis sa citesc cartea ca pana o citea ea imi crestea barba.

La un moment dat, un pasaj m-a facut sa ma gandesc: Daca nu exista Dumnezeu? Argumente pro aveam destule... si atunci m-am simtit in primul rand atat de goala pe dinauntru ca mi s-a facut frig chiar daca eram sub plapuma.

Daca Dumnezeu nu exista atunci noi nu avem suflete, ci doar creierele noastre ne dau impresia ca am avea... Nu exista ingeri, nici demoni... nu exista bine sau rau, ci doar consecintele actiunilor noastre...

That would be so scary... Please, God! Do exist! ^^
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)