Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

#11
Dear Diary...
Ce zi naspa!M-am trezit la ora 8:30,din cauza telefonului care suna de ziceai ca l-a apucat ceva.Raspund si la celalalt capat e colega mea care m-a intreaba ce fac,cum ma simt etc tec.Inchid eu frumos mobilu dupa care ma reintorc la somn.Ma mai trezesc la oea 12:30 cu o durere oribila de spate...am dormit super aiurea.Dupa ce m-am certat putin cu fratimiu...mi-am aprins PC-u.Nimic interesant...am inceput sa scriu la fic-uri si timpul a inceput sa treaca.Acum e ora 3:20 si eu postez ca o nebuna.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#12
Dear Diary...

Am inceput ziua ca de obicei...cele 6 alarme puse la tel cu scopul de a ma trezi au inceput sa sune pe rand la interval de 2 minute si tot pe rand le'am oprit si am bagat nasul la loc in perna. Dupa juma de ora TEROARE! MAMA! "iar nu ajungi la prima ora?? esti inconstienta!! mai e putin si dai bacu' si te doare in ***! TREZESTE-TE N-AUZI!?! " moment in care a urmat vechea metoda de trezire a familiei mele 22 "Nero! unde e Diana? Uite'o pe Diana! Hai! Top in pat! 22" Dupa un lifting facial cu bale aplicat de draguta mea potaie am fost nevoita sa fug la baie sa ma spal. Nu va puteti imagina ce senzatie scarbo-lipicioasa e...secretul e sa tii ochii inchisi.
Dupa dus...imbracat...alea alea am reusit si eu sa plec spre scoala. Nu am asteptat decat juma de ora in statie masina ce tine locul tramvaiului 34 care a fost desfiintat deoarece niste persoane "inteligente" au gasit de cuviinta sa scoata sinele (sa le dau iubire intre falcutze). Evident ca atunci cand a ajuns a trebuit sa ma bat cot la cot cu un stol de babe rujate putind a formol, pt e reusi sa prind si eu un locusor micut pe marginea scarilor. In fine ...usile se inchid iar eu imi protejez frumos gadget'urile si portofelul (ca deh! traim in Romania) in timp ce un mos libidinos se freaca de piciorul meu 22 iar un p**zulica ajuns la pubertate imi zambeste gretzos cu mustacioara lui ca puful de gaina.
Ajung intr'un final la scoala, unde in fata usii portarul isi da ochii peste cap:"don'soara prezinta carnetul de note!...si cravata? unde iti e cravata?!?" parca am fi la jilava 20 cine naiba ar purta cravata aia rosie aprins de 2 metrii latime si 5 lungime??? O scot frumusel din ghiozdan si intru..
In clasa noastra se schimba tabla...ne pune d'aia ecoloooogica, pe care folosesti 5 markere pe zi a cate 2 lei bucata. Am facut orele intr'o clasa in care abia se schimbase parchetul. Nici nu va dati seama in ce hal mirosea a...benzina...nush. Nicio problema! ne'am adaptat....
Pe la ora 13...fericita ca la restul orelor ne'a dat drumul... in timp ce imi faceam linistita ghiozdanul, intra in clasa elevul de servici "Seful clasei 12H sa se prezinte la ora 2 cu inca un coleg la laboratorul de fizica! sedinta!" La 2?? asta ar fi insemnat sa stau o ora degeaba la scoala!! Ma resemnez si intreb "Cine vine cu mine?" din solidaritate evident...colegutzii mei dragutzi au bagat toti capul sub banca. Am asteptat deci o ora intreaga....timp in care m'a trimis diriga sa ii aduc telefonul de acasa (ca deh! tot stateam degeaba...norocul meu ca sta aproape de liceu).
Am ajuns si la sedinta...WOW! oare ce e asa important?? ce vrea sa ne spuna?? mda...era vb despre nush ce c**t de proiect la care au participat 2 tipi din liceu si cik trebuia sa ne povesteasca cum a fost 22 Pt asta am stat atat??? Spumeeee!!!
Am plecat acasa (in aceleasi conditii in care m'am si dus la scoala). Picioarele ma dureau ingrozitor, adidasii parca mi se lipisera de talpi, capul imi exploda iar langa mine aveam un coleg caruia nu ii mai tacea gura ...intr'un final mi'am bagat castile in urechi si am facut abstractie de el.
Am ajuns acasa si m'am apucat de rezolvat variante....iar acum...va povestesc ziua mea de tot k**tu 21
Sunt convinsa cu nu citeste nimeni ce am aberat eu aici si totusi daca citeste cineva...sper ca nu te'am plictisit atat de rau 10
Zbye!

#13
Dear Diary...
Ce zi...aiurea.M-am trezit la ora 10:30...din cauza tunetelor si fulgelerol de afara.La naiba...nu suport aceste fenomene meteorologice.I-am spus La multi ani lu fratimiu....dupa care m-am in trening.Incep sa imi fac exercitiile...pumni,picioare si deja ma doare tot corpul.Ok...mananc putin....doar putin dupa care ma reintorc la scris.Zbang...bate cineva la usa.Mama,tata,fratimiu si un prieten de-al lui.I-am salutat...dupa care m-am inchis in camera.Nu prea imi place sa o fac pe fata draguta si comunicativa cu toti fraierii.Orele treceau super repede...si s-a facut 19:00.M-am imbracat si am fugit la antrenament.Acolo,alte nebunii.Mi-am luat un pumn in gura de am vazut stele mov.Da asta e...Acum stau...ma uit la tv...si ascult muzica.Cat de plictisitoare e viata mea.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#14
11.mai.2008

Draga jurnalule...

Mananc iaurt de capsuni, soarele ma arde prin jaluzele si mi-e sete. Ma simt usor racita, mai mult sau mai putin trista. O sa-mi treaca, cum de altfel trec toate. Si stau si ma gandesc la rotatia pamantului si mi se pare necrutatoare si egoista. As vrea sa nu se mai miste. As vrea sa se opreasca si sa ramana asa, sa pot sa dorm... sa dorm si sa nu ma mai trezesc. Desi, e ciudat pentru ca si in vise ma doare. As vrea sa mai pot sa scriu, as vrea sa fiu in stare sa fac altceva decat sa frec menta. As vrea macar sa ies si sa ma duc la pod... Nu vreau sa ma arunc. Vreau doar sa stau. Ieri... stateam in pat si mama era la calculator, fiecare click ma omora incet, as fi dat orice sa am putere sa ma ridic si sa plec... sa ma duc... sa visez pe pod...

Sunt obosita, nu mai am noapte, nu mai am zi... nu mai pot sa ma smulg din ... rotatia pamantului...

Iarta-ma ca te plictisesc draga jurnalule... Mai bine ma duc sa vad daca mai am ce comenzi sa iau pe m-a ... sau poate imi deschis un topic la GFX Area...

Pa pa...

Da, plec. Nu mai tipa dupa mine. Pa...

Pa ..
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

#15
Hmm,nimeni nu a mai scris de mult timp in jurnal ...
M`am trezit la 7 si un sfert(nu pentru ca as fi vrut,asa,din intamplare),m`am plimbat prin casa,dar toata lumea era sculata la ora aceea,deci eu as fi fost somnorila.Ma plictisesc asteptand ca mama sa se duca la serviciu si imi da o veste bunica ''Marina,vezi ca azi tre` sa ne ducem sa luam buletinul tau.La ora 14 sa fii gata,ca plecam.''.Uitasem cu totul despre buletin,dar pana pe la vreo 13:00 m`am uitat la Claymore,dupa aceea am facut un dus,m`am imbracat si dusa am fost la buletin.Acolo am asteptat vreo ora ca sa pot sa il iau(primul venit,primul servit,iar eu am fost a 44-a ''clienta''),m`am intalnit cu fosti vecini si colegi de aceeasi varsta cu mine,am mai schimbat cate o vorba cu ei si dupa ce fiecare si`a primit buletinul,bunica m`a dus la o inghetata.Am ajuns acasa si m`am pus la computer(drogu`!),ca de teme nu mai avea chef nimeni,presupun.Am incercat sa mai vizionez cateva episoade din ''Ah!My Goddess'',dar nu am putut(cu toata familia in casa,sigur ca e unsafe sa ma uit la animeuri pe net).
Si acum,o sa ma duc la somnic.
Nu cred ca o sa citeasca cineva,dar,ma rog ... Eu am citit toate posturile ...






#16
Draga jurnaluule, in sfarsit m-am hotarat sa postez si eu un pic aici. Ziua de astazi a fost la fel de plictisitoare la fel ca celelalte zile de vacanta. Eu neavand frati sau surori, neintamplandu-se nimic amuzant, fiecare zi e o plictiseala enorma. Astazi m-am trzit la 7.00 caci sunase alarma telefonului dar l-am oprit si m-am intors pe o parte si am adormit pana la 8.20. Apoi m-am sculat si prima grija a fost sa beau o gura de Coca-Cola rece de la frigider ca sa mai piara un pic somnul. Apoi am deschis pc-ul si pana la ora 11.00 m-am uitat pe vreo cateva forumuri printre care si Animezup. Apoi am plecat la bunici. Bunica mi-a facut cartofi prajiti (mancarea mea preferata) apoi am venit acasa. Nu a trebuit sa astept Maxi-taxi in statie ca era deja acolo si ma astepta el pe mine. Era un harb de Ford Tranzit de faricatie 1997 pe care eu il stiam cu probleme la usa de prin vara trecuta si ca usa trebuie trantita un pic mai tare. Dupa ce am inchs usa, striga soferul la mine: "De ce nu o inchizi incet ca abia am reparat-o" La care eu: Scuze, nu am stiut. Eu o stiam ca are probleme la usa si ca trebuie inchisa mai tare. Bine de data urmatoare o inchid mai incet." La coborare am inchis-o incet. Findca ramasesem doar eu, soferul s-a gandit sa o ia spre Centru direct, fara sa mai ocoleasca, deci ma lasa mai aproape de chioscul de ziare. "Norocul meu" imi zic eu in gand, caci vroiam sa imi iau ziarele mele saptamanale de paranormal si ca pe canicula asta chiar nu mai aveam chef sa merg vreo 10 m in plus. Dar cand ajung in dreptul chioscului "SURPRIZA" Desi am intelegere cu vanzatorul ca merg la el in fiecare miercuri pana in ora 15, eu imi respectasem cuvantul era 14.54, gasesc inchis. Vanzatoarea de la taraba de alaturi, cea cu tigarie imi spune ca el a plecat la 14.30. Plec cam suparata un pic, dar in gandul meu zic: Las ca vede el maine cum ma razbun pe el" Am de gand sa ii platesc doar marunt. He he sa se invete minte altadata sa isi respecte cuvantul 21 Apoi am venit acasa si am deschis pc-ul si uite prima grija sa postez aici.
Edit: Am fost adineauri inca o data la chioscul de ziare sa vad daca a venit cumva vanzatorul dar se pare ca nu. Ei las ca pana la urma ii arat eu maine smile
Apoi cand am venit atentia mi-a fost atrasa e automatul de bilete din statia de tramvai care parca ma astepta cu o surpriza sa ma mai inveseleasca un pic. Credeam ca imi da doar 1 bilet gratis cand ce sa vezi, am descoperit 2 bilete. Se pare ca canicula asta l-a facut pe automat sa isi scape 2 bilete smile Deci am obtinut 2 bilete de transport in comun gratis. Alta data acelas automat imi oferise pe gratis 1 leu in 2 monede de 50 de bani. smile

#17
dear diary

mama ce zi plictisitoare .. m-am trezit pe la 12.. omg .. stateam eu fara stres in pat si deodata se aude telefonul. eu n-am stres.. il auzeam ca suna da nu realizam .. suna el ce suna .. incep sa ma foiesc si realizez in sfarsit ca suna .. am sarit din pat ca o disperata si am raspuns .. era mama .. arrghhh .. am injurat printre dinti ca ce ma trezeste pe mine cand mii lumea mai draga 21 . ca de obicei " trezteste-te du-te si du gunoiul si nu da drumul la pc ca nu mai am loc de tine de dimineata pana seara numai la pc stai " eu in gandu meu : da si? 21 .. " te duci acu si duci gunoiul si nu te mai machia" da ce o doare pe ea ce fac eu -_-' .. inchid nu mai zic nimic nici pa .. si ma duc inapoi in pat unde hopa ce surpriza .. nu puteam sa mai dorm .. am dat drumu la tv.. dupa care am facut un dus.. dupa care am dus gunoiul ce era sa fac.. acuma frecotez pc-ul si ma plictisesc de moarte .. in plus mai am si nervi de imi vine sa o dau pe mama de pereti.. >.<.. azi am aflat ca nu ma mai lasa la concertul cu parazitii unde mergeam cu my only one .. arghhh TT_TT oo uraasc .. aveam ocazia perfecta sa il "vrajesc" si ea .. " nu te duci " eu : de ce ma rog? ea : " de cate ori ai sa-mi zici mie nu o si fie dublu nu la tine" doaamne cat am injurat si am facut crize prin casa .. arghh TT_TT

#18
Draga jurnalule, a cam trecut si ziua de astazi. Nu chiar in totalitate, dar a trecut. M-am trezit la ora 7.00 dupa ce aseara ma culcasem la ora 3.50 AM. Am oprit alarma telefonului si m-am intors pe o parte, si de adormit nu pot sa zic ca am adormit ci pluteam undeva intre realitate si vis. Deodata mi bate lumina in geam de aveam impresia ca era ora 10.00. 'Ups, am uitat sa cumpar ziarele, daca nu le mai gasesc" acesta a fost primul meu gand si sar din pat ca arsa, si ma uit la ceas. Uff, era doar ora 8.00. Hmm ce bine, poate mai le prind. Dupa ce ma imbrac fuga la chiosc sa vad de ziare. Am gasit doar unul din ele. Apoi pe al 2-lea am plecat sa il caut la alte chioscri. Din fericire l-am gasit repede, la primul chiosc din drum. Un chiosc care apartinuse de RODIPET in trecut. Ma intoc acasa, apoi imi amintesc ca azi trebuie sa imi iau aparatul foto sa fotografiez de prin oras si sa pun pe forumul meu. Ups, bateria descarcata. Am fost un pic la mama la servici ca le trebuia si lor un pic aparatul foto, asa ca l-am dus sa il incarce acolo. Pe drum imi amintesc ca am uitat sa cumpar revista PRO TV Magazin, m-am intors la chiosc si dupa ce l-am cumparat am plecat spre serviciul mamei mele. Am plecat apoi direct la bunici. Surpriza surbrizelor, acelasi maxi-taxi, acelasi sofer ca si ieri. Rabla (ca nu se mai poate numi altfel) are numarul BR 79 JAK Deci acum fiind proaspat reparata zici ca e abia fabricata, dar batranetea o apasa si asta se cunoaste, vorba aia (afara e vopsit gardul, pe dinauntru leopardul) si cand spun asta ma refer la motor. Se cunoaste ca a trecut peste el 11 ani, dar la cat de folosit a fost, parca ar fi trecut mai bine de 20. Caci caroseria arata bine, interiorul la fel, confort bunicel) Dupa vreo 5 minute de stationare in Centru si inca 10 de stationare la Piata Mare am ajuns la bunici in sfarsit. Am mancat si am citit ziarele. Apoi am plecat. Surpriza, aceeasi masina cu care am venit, si din nou acelasi sofer, desi sunt vreo 3 sau 4 masini pe linia 13, in 90% din cazuri nimeresc la aceasta masina. Plecare din statie cu viteza de croaziera, 5 km/h deh pe Comuna din Paris in sensul de mers intre Strada Focsani si Str Ramnicu Sarat, carosabilul e "JALE" astfel ca soferii care vor sa isi protejeze masinile trebuie sa mearga foarte incet. Pe sensul celalat, e doar intre Piata Doi Cocosi si Strada Focsani, cam in dreptul imobilului nr 122 e o fosta lucrare, se ingropase o conducta de gaz, dar cum lucrul la noi se face de mantuiala, bineinteles ca odata cu trecerea timpului s-a format o mica groapa de doar cativa cm adancime dar suficient cat sa chinuie planetarele masinilor. In sfarsit ajungem si la statia de langa bazarul de la TUG. Se sta la semafor vreo 3 semafoare, la al 3-lea verde in sfarsit se pleaca. Ajung din nou in centru. Merg la mama la servici sa imi iau inapoi aparatul foto. Apoi iau un maxi-taxi nr 40. Il rog pe sofe, daca se poate sa faca o statiew intre statii, mai precis la intersectia Str Republicii cu str Plevna, langa sifonarie. Este de acord. De cum cobor, drept in sifonarie sa iau un pahar de suc la 50 de bani ca ma chinuie prea tare canicula. Apoi am ajuns acasa, mi-am lasat sacosa in care aveam incarcatorul aparatului foto si revista Pro tv magazin, mi-am luat cele 2 bilete gratuite obtinute ieri, si am luat tramvaiul. Nici nu plecase bine tramvaiul din statie ca si pune vatmanu o frana brusca, iar calatorii care stateau in picoare, vin claie peste gramada. Desi tramvaiul avea prioritate, o masina ii taiase calea. Unde sunt politistii cand ai nevoie de ei? La inersectia aceasta, pe Garcea il vezi numai in zilele urmatoare: 15 August, 1, 24, 25, 31 decembrie, 1 ianuarie, in sambata mare, in ziua de Paste, si de 1 Mai. Cu ocazia asta am auzit si vreo 2-3 injuraturi din partea vatmanului la adresa respectivului sofer, ajung in sfarsit in Bariera Calarasi. Incep sa fotografiez drumul spre PIC pentru ca sa ii arat lui Relu, ca vrea sa vina si el la PIC. Apoi incep sa fotografiez si sa numar masinile Abandonate. Cel putin 50 am fotografiat. Daca e sa ma pun sa le fotografiez pe toate masinile abandonate, nici pana la Anul Nou nu mai termin, sunt cel putin 1000 din estimarile mele, care ocupa degeaba 1000 locuri de parcare. Se cunosc de la o posta, findca sunt prafuite, au un strat de praf cat 2 degete, sunt parcate de-a valma, de parca ar fi cazute, din cer, sunt in general modele vechi precum Olcit, Club Oltena, (cel putin asa scria pe una din ele) Modele vechi de Opel Astra, Dacii Berline si Dacii 1300, Trabanturi, chiar si un mini-autocar Mercedes, care de cel putin 2 ani, zace in acelasi loc prada ruginii, (de 2 ani nu a mai facut nici o cursa), etc. Fotografiind printre blocuri, ajung in sfarsit in statia de tramvai de la Albina. Ce s vezi intre sine? Chistoace de tigari, de toate marcile, ambalaje, de tot felu, pe sina a 2-a pt sensul celalat, (nu am mai fotografiat) sunt aceleasi lucruri doar ca mai gasim cate ceva in plus: cojo de seminte, si coji de pepene) A, am uitat sa spun la noi in braila, veti avea ocazia sa vedetoi ca se poate serba Craciunul si vara 4 Niste arbusti, sunt ornamentati cu ajutorul vantului, cu ambalaje goale de dulciuri 4 (sper ca nu v-ati suparat pentru micuta gluma cu craciunul) dar nu am gasit alta gluma mai buna. In sfarsit vine tramvaiul de Independentei. Automatul de bilete de la Albina a inghitit o bancnota de 5 lei, fara sa mai da nici bilet, dar nici rest, unei doamne. Vtmanul a primit-o si a zis ca o apara el daca vine controlul. Bun a fost scutita de 1 leu, dar ceilati 4? Ciubuc Braicarului. Multe automate din oras inghit banii fara sa mai dea nimic. Exemle pot fi nenumarate: Statia Scoala 1, Statia Albina, Statia Str Scolilor, (mereu) Statia Bd Independentei (cateodata, nu mereu) si exemplele pot continua. Ajung la stata de langa blocul meu. Cobor din tramvai si fuga la Galmopan. Imi iau o sticla de Coca-Cola Light, 2 plicuri de Nesscafe si o eugenie. 7 lei. Ajung acasa, si descarc pozele in pc. In timp ce astept sa le incarce in Photobucket, postez aici.

#19
Azi a fost o zi plina...
M`am trezit la 6 pentru ca inceput sa latre cainele meu si de atunci nu am mai putut dormi desi am mai incercat sa atipesc, asa ca timp de o ora m`am gandit ce am de facut,la ce trebuie sa invat si alea alea.
La 7 m`am dus sa mananc pana ce am mancat si mi`am facut rutina de dimineata s`a facut 8 jumate .Pe la 9 fara un sfert invatam la engleza si la geografie pentru ca dadeam test,desi m`am chinuit nu am reusit sa ma concentrez prea mult ...si pe la 10 am renuntat si m`am uitat la tv pana pe la 11 .
Am servit pranzul pe la 11 si 15 minute ..pana la 11 si 25 apoi m`am imbracat repede ca sa plec la scoala ...dar ce sa vezi uitasem ca aveam de scris la chimie[profesoara ne amenintase cu un 2 daca nu scriam asa ca in 10 minute am scris.
La scoala m`a dus tata cu masina asa ca am ajuns la timp.
In pragul usii de la clasa un ratat de copil m`a lovit la buza si mi`a dat sangele.Am asezat ghiozdanul in banca si am taiat`o spre baie sa ma spal la gura 21dupa ce revin in clasa cu zambetul pe buza rupta ...aflu ca azi nu aveam chimie si ca m`am agitat degeaba inainte sa plec la scoala.
Orele au decus bine...La test la engleza m`am descurcat "super bine" normal la cat am invatat .Dar la geografie spre marea ea uimirea am stiut ceva noroc cu copiatul.
Oricum pe la 6 jumate am ajuns acasa..am mancat si acum adica la ora 20:32 mai exact, postez .Si cred ca pe la 9 o sa ma duc la tv ...ramane de vazut.

#20
Dear diary,
Acum,in plictiseala asta acuta las niste commuri pe hi5 la niste poze,
apoi o sa ma pregatesc ptr sc.ziua de azi a fost ca oricare alta,cu nimic deosebita.
Deci nu prea ce am ce zice,se aproapie weekend-ul,si abia astept sa dorm cu o ora mai mult.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)