Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

#21
dear journal


I have a day....so beautyful, so cool! M-am trezit cu nici un chef nemaipomenit, mai ales ca noaptea visasem ceva care ma scosese din sarite. Cum spuneam, ma trezesc si imi amintesc ca azi am de predat un referat la muzica si sa invat la biologie. Imi fac patul lenes, apoi deschid geamul. Prea multa caldura de la calorifer, o inabusala oribila, mooor. Ma duc la biae imi fac nevoia, stau si ma spal, apoi iar ma prabusesc in pat. Cum nu fac fizica, am ore de la 14.oo spre fericirea mea enorma. Invat invat apoi dupa p[e la ora 11.oo manac si stau la TV. Pe la 13.50 plec. fiindca am scoala apropae asa ca ajung numaidecat acolo. Plec lenes si ajung sa dau de colega`mea care trancaneste 21 la telefon cu amorezu` ei sau nu cu maica` sa. Eh..nu ma prea itereseaza. Apoi, intru in clasa si vad ca colega`mea care nu a venit si ma asez il locu' preferat. Oricum, plec spre cancelarie sa dau referatu` dar nu inainte sa ma imbratisez cu Miha care este cea mai tare prietena ever. :X Profa de muzica nu e in scoala dar e aia de biologie asa ca tre sa-i dau ei referatu' daca in caz nu e profa de muzica,k dar profa de religie spune ca il da lu' profa. Ok, il las apoi plec spre clasa. O intalnesc pe colega`mea apoi iar incep sa mor de fericire impreuna cu ea. 21 asa incep orele lenes, ies la tabla la mate, mie personal mi-a placut, apoi "domnisoarele" alea pe care nu prea le inghit incep sa faca misto de o fata din clasa, imi venea sa le strang de gat dar cum sunt pacifista nu imi place sa ma bat nici daca ma omoara. Ora de engleza unde iau o tura de ras apoi profa ma intreaba de ce nu mi-am facut tema iar eu raspund sincer ca deobicei: "nu mi-am facut tema fiindca am invatat pentru test la biologie" ma crede, trece mai departe, mai tipa nitel la colegi apoi vine ora de biologie. Scoatem foaia de hartie, incep sa scriu. Terminam toti, profa mai sta si in pauza si corecteaza intr-o viteza incredibila lucrarile. Sunt pregatita sau iau nota. Iau 9.50, adica ce mai am luat 10, ce mai conteaza acum. Radiez de fericire, apoi urmeaza si ora de latina si iau si acolo un 10. Ajung acasa intr-o fericire radianta si gretoasa 21 apoi descoper ca mi-a luat "sosoni" mama 21 ( mai exact mi-a luat adidasi ) Negri cu alb cum imi plac.
O telefonez, i ispun de note, se bucura, ( ea nu era acasa ) ok, trec la computer si cam asta e ziua.
-

#22
D.D

mor de plictiseala in fata calculatorului si nu stiu de ce....>.<
as vrea sa fac o plimbare in natura sa ma duc la Scutaru si poate ma mananca si p mine un urs...ei,da il i-au p Mihai cu mine..ala creca are 80 de kg...si se satura ursu..nu ma mai papa pe me.Ok,deci mor d plicti si imi vine sa ies afara..da' nuj unde sa ma duc.
Azi a fost de asemenea o zi plicti..in care a trebuit sa imi fac nenorocitele alea d teme si sa invat...Well,bine k mai sunt si profi de treaba kre nu iti dau teme...as vrea sa fie numai din astia p glob..
maine creca ma duc la gratar cu preteni...

cam atat bye,bye!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#23
Dear diary


Azi m-am trezit pe la ora 10 si ceva, mai dormeam, dar a venit tataie si m-a trezit. Ma ridic eu din pat somnoroasa ca de obicei si ma duc la baie (de obicei petrec mult timp la baie, si nu ma aranjez prea mult, dar pierd vremea pe dus si visatul pe wc 21) Bun ma imbrac intr-o camase si niste perechi de blugi negri scurti. Ies la poarta deoarece eu acum sunt la tara. Bun la drum ii intanlesc pe amici mei care promisera sa ma bata deoarece nu am mers cu ei la padure. Heh nu m-au batut, dar ma-au ciufulit putin... fetele nu baieti. Pe la ora 11 am plecat prin sat, sa ne uitam pe la S.H sau mai bine spus 38 ( nu imi cumpar niciodata de la S.H, dar acum sunt la tara si S.H este cel mai mare magazin de la noi din sat) ehhh... nu prea am stat la acel magazin deoarece am fost atrasa de o bluza neagra cu ceva alb pe ea si am luat-o. Prin sat am pierdut destul de mult timp si pe la 3 am ajus acasa, halita fara niciun ban. Intru pe net pana la 4 si dupa vin niste prietene pe la mine. Netul si cu messu' l-am lasat porint deoarece era in camera mea si vedeam cina ma contacteaza. Au stat pe la mine pana la 6, dar atunci cand voiau sa plece au venit baieti si de atunci pana la 9 si ceva au stat la mine. Acum sunt in fata calc. si bantui pe net. Cam atat a fost ziua de azi, iar maine pe la ora 10 noaptea plec iar la oras, hmmm ma despart de prietenii mei 2
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#24
Dear Diary,
M-am sculat la ora 11 jumate deoarece am stat treaza toata noaptea ca sa ma uit la o drama japoneza si mai degraba era comedie pentru ca am ras prea mult zik eu ^_^".Apoi ...M-am trezit ..iar singura acasa22 ...Doamne...nimic nou ...ei bine ...am facut un dus..\m/ apoi mi-am baut nesul ...am aprins pc-ul si am continuat sa ma uit la j-drama 37 ...pana pe la vreo 3 cand a venit o prietena sa ies afara ..si bine inteles nu am iesit ....[stau in casa de cateva luni ..drsitarctie nu prea e afara asa ca petrec timpul vb cu flo si pachi :X] asha ...ummm...pe la 4 am adormit ...pana pe la vreo 19 si ceva ...
Apoi am facut kung fu cu cainele vecinilor de la 247 [se urina in scara blocului al naibi]
Si ei bine in final ...stau la pc si postez ..10
Yeah Happy boring day]
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#25
Dear Diary :

Azi m-am trezit la ora 07:00 pentru a ma uita pe Jetix la Copiii de la 402,apoi mi-am facut nervi pana la 12:00 deoarece desteptii de la net au fost ocupatii doua zile iar netul mai pai nu a prea existat.
Dupa pe la vro 13:00 dupa doua zile mi-au oferit placerea de a intra pe net linistit,apoi am plecat la bar pentru a jucat un remi si a bea un suc.A fost o zi destul de buna pentru ca la remi am castigat banii cat pentru 10 sucurii .Acuma invat pentru ca maine am teza la romana,defapt n uinvat in adevaratul sens al cuvantului doar repet deoarece am invatat ier icand n uam avut ce sa fac.In rest azi a fost o alta zi normala cu lucruri aproape normale si cu oamenii normali.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#26
Draga Jurnalule !


Asa deci, axi a fost o zi draguta, foarte plictisitoare din pucntul meu de vedere, mai ales ca nu am vorbit foart emult cu cine am vrut asa.
Am intrat la PC, nu inainte sa manac. Dupa ce am mancat m-am asezat la calculator, frumos. Am intrat pe mess si am intrat in conferinta cu nebunele mele. Apoi, am inceput sa vorbesc cu sysu Aya-chan, binenteles cu ea ma prepadesc de ras pe jos. Cred ca s-a auzit si de la vecnini. Dupa ceva timp, am facut niste siguri [ ala care o am acum la semnatura ]^_^ asa apoi sysu zice ca ii place. sarut'mana sysule, apoi incep sa butonez pe net, in cautarea a nush ceva, yaoi fik, dar nu gasesc. Sa nu uit, yaoi dauneaza grav sanatatii mele, iar sysu mi-a recomandat sa nu mai citesc yaoi inainte de culcare 24 face rau.
Apoi, am inceput sa ascult muzica [ binenteles asta faceam de mult, numai caaa am si cantat ]
Adevarul e ca mapricepo destul de bine, numai ca nu pot ajunge mai sus de sol >_< bleacx.
asa, apoi am dansat. Mi-am luat o cafea si acum stau si sorb cafeaua.
-

#27
dear diary,
azi m-am super plictisit. m-am trezit la 10:30 din cauza telefonului care suna ca desteptu'. raspund eu, la celalalt fir, mama care era cu tata la cumparaturi. zic eu un "bine. acum pa!" incerc sa adorm la loc dar nu pot. pisicile pe mine catelu' latra, noroc ca iepurasu'si pestii nu pot face nimic. ma ridic lenesa din pat, ma spal, ma schimb si mananc. intru pe PC, nimeni interesant pe mess, am intrat pe zup, aici lucrurile ca intotdeauna. au venit parintii de la cumparaturi si incepe mama: "silvia, de ce nu ti-ai spalat vasele? era chiar asa e greu sa-ti faci patul?" mormai ceva si ma apuc sa fac un fic. ma intreaba tata ce fac eu zic ca un nou fic si incep si mama si tata: "numai asta faci. nu e de mirare ca nu ai zece pe linie la scoala. citeste si tu ceva" la care eu ca citesc ficuri naruto, yaoi etc. si dupa ma enervez, trantesc usa camerei mele si poveste terminata. dupa ce termin 9 pagini scrise de mana la fic, intru din nou pe zup. si acum inca mai sunt aici. da cred ca ma duc sa mai scriu la fic.
ja'pupicpupic
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#28
Helou J!

E prima oara knd vb cu tine...shi incep cu stangu k am nervi...nu d fapt sunt chill acum...probabil k e d la tzigarea ce tocmai am fumat'o78 ...Am multe d zis...shi nush d und sa incep..sau stai am inceput deja?o_O...ma rooog...ziua a fost...extracalifragilistic megalo dusa>.< ...
Mda...cik ma culc cu gandul k ma trezesc la 5 sa imi invatz ptr testul d azi...shi ghici c?...M'am trezit la 8...ceea ce insemna k mai aveam aproximativ o ora d invatzat fara sa pun la socoteala timpu d mancat imbracat shi dus la facultate...so...nu mai mi'am citit nik...am zis...c mangusta mea?...ma bazez p noroc...Zis shi facut...ajung la facultate, cu intarziere k d obicei...dar a fost un record...am intarziat 10 min shi profa nu ajunsese ink!Traiasca mie merit un premiu! Vina duduia imi da subiectul shi pauza22...total blank 22 ...nu shtiam nik!...da neah...incep sa caut k un arheolog meticulos in cotloanele peshterii mele cerebrale shi gasesc nishte raspunsuri!...yey!...so am reushit sa ametzesc ceva p foaie...apoi Vine examenu la info kre a fost...scrum d tzigara! *spume* ...Normal k am nimerit la corectat profa mea preferata...NOT! shi m'a calcat p nervi grav...shi mi'a zis sa vin sapt viitoare din nou k nu'mi da nici makr 5 kre il meritam k i s'a sculat ei k eu pot mai mult shi tre' sa fac mai mult...dar...unde e ideea k NU VREAU????...vroiam 5 sa scap shi sa imi fumez plamanii relaxata k am scapat d ink un om dobitoc din jocul meu drogat ce'l numesc viatza...dar nuuu....trebuie sa mai dau iar shi iar shi iar pana ajung geniu in ale Autocad'ului...vezi sa nu!
Si uite asha am ajuns la momentul d fatza knd stau shi vb cu tine knd deja trebuia sa ma duc sa iau cadou unei pretene...dar eh...mereu sunt in intarziere...Dumnezeu shtie...shi u shtii...sau aflia cum?o_O...shi sunt iertata...punctualitatea nu e in vocabularul meu...probabil n'o sa fiu punctuala nici knd va trebui sa mor ^_^
So...t las k sa rumegi informatziile date d mine...shi sa nu ma compatimeshti...k eu sunt doar enervant d amuzata...vreau doar sa zambeshti...
Pe curand J! And tzine'mi pumnii...data viitoare sa itzi spun k am trecut un examen dificil d prostescSmile
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]


#29
ufff ziua de azi a fost aiurea rau...cred k de asta iar m-am apucat de fumat(totusi trebuie sa incetez)
m-am certat cu un idiot de coleg care vorbeste cu cea mai mare dusmanca a mea...nu m-ar deranja daca ar vorbi fara sa dea detalii despre proiectul pe care grupa mea il face la romana...ce draq tipu vinde informatii adversarilor...mdea stiu ca trebuie sa ma calmez,dar faza ii ca nu pot imi vine sa il dau cu capul de pereti :i'm so angry:
apoi mi-a mai adus si idioata de teza de la geografie la care am luat 7...profesor idiot....faza ii ca scrisesem mult mai mult de cat mi-a punctat el
mult mai tare ii ca nu imi merge nici netul pana vineri(asa ca trebuie sa apelez la o colega,tot de la ea scriu si azi)...pana vineri cand imi repara netul acasa nu o sa prea pot intra pe forum si nici nu o sa pot discuta cu sysele mele
deci in final nu pot sa spun decat ca a fost o alta zi nenotocita din viata mea
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#30
Dear Diary ,
Azi am trecut printr-o depresie puternica , dar , avand in vedere faptul ca ma aflu aici, in fata PC-ului, povestindu-ti ziua de azi, pot spune ca am trecut cu bine peste toate.
Cearcanele adanci de sub ochi au aratat toata oboseala mea [nici nu cred ca mai puteam tine ochii deschisi daca nu beam de dimineata o cafea tare, cum numai eu stiu sa fac], iar vaccinul pe care l-am facut mi-a marit indispozitia [ ma doare muschiul 2 ].

Toata ziua m-am fatait prin pat sau mi-am pierdut timpul pe net , asteptand ca ziua aceasta nenorocita sa treca mai repede...

Trebuie sa mentionez ca, in prima pauza am avut cateva clipe de fericire tampa, pe care n-am inteles-o prea bine, datorita viselor mele fara nicio speranta, care au capatat viatapentru cateva secunde [ in mintea mea, desigur ]...

Acum astept ca timpul sa treaca si ziua asta idioata sa se termine odata... 4




Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)