Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Chiar nu ştiu ce se întâmplă cu familia mea în ultimul timp!

Săptămâna asta este atât de oribilă, numai lucruri rele ni se întâmplă. Abia aştept să scap de ea, simt că mă scufund încet în depresie.
1. Laptopul fratelui mei i s-a stricat şi este în sesiune, deci are neaparat nevoie de unul (În fine, pe asta am rezolvat-o, a cumpărat unul nou roşu care-mi va reveni mie după ce îl repară pe al lui).
2. Piesa care s-a stricat costă doar 13 milioane!
3. Profa mea de română mi-a pus 8 (Tot 10 îmi iese media, dar mă sâcâie că e o notă mică pentru cât i-am vorbit). Şi o simpatizează pe o colegă enervantă rău.
4. Mama are niÅŸte probleme.
5. Tata se stresează din cauza banilor.
6. Bunicii sunt ameninţaţi zi şi noapte prin telefon de nişte oameni care spun că îi vor omorî şi care-i insultă prea mult pentru a glumi.
7. Nu am cu cine vorbi despre toate astea. Prietena mea cea mai bună e destul de happy perioada asta şi chiar nu vreau să o întristez.
8. Spun toate prostiile astea pe un site şi mă ascund de adevăr. Mda, de parcă dacă m-aş concentra aş înţelege ceva.
Mă simt inutilă în faţa lucrurilor care se întâmplă acum! Şi nu-mi place acest sentiment deloc.

Şi multe alte detalii care mă fac să mă întreb ce se întâmplă defapt în săptămâna asta, pentru că nicio zi nu a fost mai rea pentru mine.

Worst week evar.
Åži mai am 3 zile T.T
Sper să mai trăiesc până luni...
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


Dear Diareh,

Note naspa, nu stiu cum s-a intamplat asta. Oricum ma scot la fiecare materie la care am puscat-o dar nu stiu de ce. Ma enerveaza pentru ca, draga mea colega pupincurista care normal ca se linguseste pe langa toti profii se comporta de parca ar fi...anywho.
Cu notele nu ma stresez, nu o sa am o medie mai mica de noua, dar ceea ce imi mananca toata energia in momentul asta e 'draga mea doamna dirigita/profa de romana'. Imi spune in fata intregii clase ca doar umilinta e pe primul loc, citez '...ca eu traiesc intr-o lume imaginara, o lume a cartilor, o lume in care eu stapanesc tot. Eu sunt cea care isi face colegele sa planga, cea care ii jigneste pe toti si cea care nu respecta regulile...etc' si am incheiat citatul. Booon, am facut o colega sa planga, care e faza? Era vorba despre cea mentionata mai sus, acea lingusitoare. Sincer, nu stiu ce sa zic de acea lume imaginara in care traiesc, probabil ca ea crede, de fapt stie 21 ca doar corpul meu e prezent la ore, spiritul si mintea sunt... aiurea, cel mai probabil. Si il suna si pe tata pentru asta...
Nu stiu ce sa mai zic, nu mai am cuvinte.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Diarrhea,

Ma holbez pe geam cu binoclul la vecina de la doua cartiere departare si chestii mici si albe imi tot intra in cale. Imi cobor putin binoclul si ce vad? Vad doar:
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcQk1X99D4bFObn3d-2dbpq...DQ8VZzz_nS]

KTHXBIE!!!
I laik pie... and beer... period.

Se pare că n-a fost chiar cea mai rea săptămână, mă agitasem pentru nimic.

Ieri m-am trezit dimineaţă şi m-am uitat la un episod din One Tree Hill, iar când am venit de la şcoală am mai văzut încă 4. Mi se pare că nu se întâmplă lucruri atât de importante în serial, dar poate în sezoanele următoare va fi mai bine. Acesta este doar primul.

Cât despre săptămâna viitoare... Cred că voi fi destul de liberă acasă pentru că în anumite ore pe care nu le vom face îmi pot scrie la mate, deci îmi rămâne mai mult timp liber de pierdut.

Astăzi ar trebui să apară lucrările de la fotm şi le aştept pentru că voi comenta (aşa am promis).
În rest, mai stau puţin şi mă pun din nou să mă uit la un One Tree Hill.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


Mah dear diareh.

Astazi...astazi a fost o zi interesanta, asta e sigur. M-am trezit la ora 13:00, de fapt m-a trezit tata sa merg dupa lapte si paine. Nah, dupa ce ne-am certat vreo 10 minute, de voie, de nevoie m-am trezit, ce sa fac. Am mers la baie, m-am imbracat bine si am plecat. La brutarie imi spune vanzatorul ca nu are sa imi dea rest, deci a trebuit sa schimb banii la magazin, cu ocazia asta mi-am cumparat si o ciocolata. Am mers dupa lapte si pe cand am ajuns acasa, am zis ca ma pun sa citesc ceva. Am luat 'Eragon' in mana si zic, am cateva clipe de liniste. Nu citesc o pagina, vine mama la mine in camera cu urlete si trambite, tarand aspiratorul dupa ea. Imi zice: 'Nici nu vreau sa ma gandesc ce pot gasii sub dulapuri'.
Pe cand eu imi faceam curat in zona biroului, ea imi facea ordine in sertare si la carti. Apoi s-a apucat de aspirat. Mi-am gasit mingiutele de ping-pong, baloanele si multe, multe altele de mult uitate 21 .
Apoi a facut de mancare, ceva paste cu ceva sos, nu stiu, nu am putut sa imi termin portia, asa ca am mancat altceva. Am reusit sa citesc cat mi-am propus si acum stau la pc pana...nu stiu pana cand. Maine ma ocup de temele ramase, astazi nu mai fac nimic altceva, in afara sa postez.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Diary ,
Astazi a fost o zi foarte enervanta . Laptopu mi s-a blocat de nu stiu cate mii de ori si m-a enervat toata lumea pe care o cunosc ( ori netul lor ma enervat ) . Frateee , da' ce net prost au uni , dupa 20 de minute de conversatie le iese messu shi li se inchide laptopu ca face el o resetare sau mai stiu eu ce . Cateodata imi vine sa dau cu toate de pamant . In fine , o zi tare proasta .

Dear Diary,
Azi a fost cea mai plictisitoare ziZuppy03...m-am sculat pe la 11 si ceva deoarece a trebuit sa stau cu fratele meu cat mama a fost plecata la munca(nu a durat mult decat vreo 1-2 ore),pe la 14:00 a venit.Jumatate din zi mi-am irosito la televizor si calculator,apoi am desenat putin.Muream de plictiseala.Acum tocmai ce am iesit din dus,si vreau sa ma uit la Vampire Knight episodul 9..Bye byeRolleyes
[Imagine: chocolatepassion-1.jpg]

Dear Diearekafleakflae,;a.csdgvadad,

Azi m-am plictisit asa de tare incat am reinstalat Windowsul. Ala 7. Pe 64 de biti. Acum si cu Service Pack 1. Primul dintr-o serie de 8957328478925413598134,4138374 de Service Pack-uri. Presupun. Deasemenea mi-am plimbat cainele. Sau el pe mine. Am vrut sa-mi spal masina, dar a fost prea frig si mi-a fost frica ca va raci. Telefonul mi s-a stricat. Ma costa 100 RON reparatul. La naiba, trebuie sa astept pana miercuri cand ma voi reintoarce in Timisoara sa cumpar doar piesa cu pricina. Ma costa de 5 ori mai putin. Azi nu a mai nins, iar cocaina a inceput sa dispara, macar se explica albeala de pe botul cainelui. Si al vecinilor. Dintr-o data ma scapa la toaleta... KTHXBIE!!!!!11oen
I laik pie... and beer... period.

Dear Diareh,

Castileeee, nu imi gasesc castile. Ah, gata. Sa revenim.
Eu fac foarte bine. Vin de la baitzaaaa, relaxata si ganditoare. Maine merg la film, Rapunzel, cu colegele. Abia astept, sper sa ne distram macar putin.
Azi m-am trezit la ora noua cand l-am auzit pe tata si pe bunica mea cum tipau in loc sa vorbeasca. SI nici macar nu s-au obosit sa inchida usa. Am adormit pana la 13:30 cand m-a trezit tata. Am mers dupa paine, am mai facut una alta apoi mi-am adus aminte de visul de azi-noapte si m-am ingrozit. Iu.
Am mancat la portocale pana am terminat un kil, asta numai ca sa manac si cojile. A venit mama de la lucru si am mers la baitzaaaaaa !!!!
Nu cred ca o sa mai fac ceva demn de notat in jurnal azi, soooo Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear chestie in care se scrie si o citeste toata lumea,

Azi n-am avut pic de somn. O fi din cauza ca am stat la faculta pana la 2 noaptea, dupa care m-am intors in camin sa ma uit la episodul 2 din Gundam Unicorn, ca la 5 sa o tai spre gara sa prind rapidul de 5:50 spre Oradea. Nimic neobisnuit pana aici. Calatoria cu trenul a fost plictisitoare... rau de tot inca. Nimic iesit din comun, decat o masina care a intrat in tren la Santana. Eh, femei la volan... cica n-a vazut trenul. Intradevar, e foarte greu sa observi ditatami trenul de 20-30 de tone.
O fi fost pe invisibal... Macar n-a patit nimic.

Trecand mai departe, ajung in Oradea, imi scot masina si purced sa ma plimb cu treaba. La iesirea din Oradea, nimic neobisnuit, doar niste boi rasturnati in sant cu un Logan. Ceva Sarpe Security...

Inca ma gandesc de ce naiba platesc taxa de drum. Azi m-am simtit ca la probleme speciale de raliu, categoria slalom extrem printre craterele care fac concurenta la craterele de pe luna. Meh, macar avem si noi romanii unele chestii care se vad din satelit. Le facem concurenta la chinezi cu al lor mare zid.

Mi-am reziliat contractul la Orange. Pur si simplu nu mai meritau, sunt niste retarzi cu toate actele posibile in regula. Acum sa vad daca trec pe Cosmote sau pe Vodafone.

Ajung acasa si ma pun in pat. Recuperez somnul pierdut. Tocmai m-am trezit.... tocmai instalez Neverwinter Nights 2. Oh, si incerc sa ma fac sa invat pentru un examen... f'this... back to NVN2...
I laik pie... and beer... period.




Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)