Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Mah dear diary,

O zi interesanta21. M-am trezit azi dimineata pe la 5 jumatate, speriata, nu stiam cat era ceasul. Apoi am adormit, m-am trezit la 7 ca de obicei 21. Ma tot gandeam daca sa ma duc sau nu la prima ora. Eu stiam ca prima ora aveam psiho, cand colo, istorie. Buuuuuuun. Imi uitasem caietul de psiho acasa, am scris pe cel de romana 21. La limba enleza a venit elevul de servici sa ne anunte ca sambata e olimpiada la enleza WTF?!?!?!?! Nu avem timp sa ne pregatim si as fi vrut tare mult sa merg, din moment ce nici macar anul trecut nu am fost. Mdeah, si profa a fost destul de nemultumita, insa ne-a promis ca la anul vom merge si-gur:X. Asta e a patra zi fara okasa si ma descurc destul de bine. Am terminat de spalat vasele. am mancat putin, am bagat hainele la spalat si acum trebuie sa aspir, sa le scotsi sa le intind siiiiii mai vad eu. Oricum, maine ne asculta la fizica22 si luni dam test la romana. Azi am stat cu o ora in plus, la religie. Huh, a fost foarte interesant, stau si saptamana viitoare 21

Acum, o sa inchei, ma duc sa imi termin treaba si dupa aceea cred ca ma uit la un film. Nu stiu la ce film, nu sunt buna la asta 21 dar gasesc eu ceva 78

Ja Ne !!!!! bye
[Imagine: ak8THBQ.png]


Ziua de azi a fost una bună.
Am aflat că mâiene nu fac ore, din cauză că plec cu corul la nu ştiu ce chestie. Tot mâine ne dă noile uniforme.
Nu m-a ascultat la nimic, Doamne ajută.
M-am distrat bine, am cântat, am făcut repetiţii pentru mâine.
Am ajuns acasă şi am intrat să vorbesc cu my Bling Bling, sau mai bine spus, my husb ;3.
Ah, a fost o zi neinteresantă 4
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

Dear diary,

Astazi a fost o zi frumoasa. Am fost plecata de dimineata, dar m-am simtit excelent, cu toate ca imi venea sa arunc unde apuc cu telefonul cand a sunat alarma. Cand am ajuns acasa, am papat spanac cu ou si salata de varza murata 8 cu putin piper 8 si m-am culcat, dupa ce am vorbit cu prietenul la telefon. I-am zis cand sa ma trezeasca si am dormit neintoarsa. Mi-a prins bine, pentru ca asa am putut sa rezist pana la ora asta.
Daca dorm dupa-amiaza macar o ora jumate, fac orice. Chiar sa si invat pentru licenta 21 desi inca nu m-am apucat de partea asta, ci am inceput cu greul: proiectul. Ma rog, am muuult de citit, si am cam facut o pauza de doua saptamani, pentru ca se aglomerasera prea multe si am fost epuizata in acea perioada si inca mai sunt. Trebuie sa ma odihnesc bine ca sa pot sa fiu atenta la ce citesc, ce scriu.
Maine o sa stau acasa. Nu am chef sa ies nicaieri. E singura zi din saptamana cand pot sa ma trezesc cand vreau si fara sa sune alarma.
Abia astept sa vina ninsoarea. Si vacanta de iarna!
Pupici.
[Imagine: mboi6o.png]

Azi...de fapt ieri [m`am apucat de scris mesajul asta la 00:30] a fost o zi....asa si asa.Am avtu meditatii la mate,am degerat in statie ca nu mai venea tramvaiul ala afurisit si cred ca am vazut un OZN ! 24 Cand ma intorceam acasa mergeam frumos pe strada si ma uitam pe cer [nu in sus,in fata] si deodata vad ceva asemenator cu un avion doar ca mai mic si mai aproape de pamant decat un avion,cu o nuanta de gri deschis care se misca cu o viteza destul de mare si nu facea nici un fel de zgomot.Cand am intors capul in dreapta si am incercat sa`l urmaresc disparuse.A fost foarte ciudat.Pentru moment credeam ca e avion care eventual se prabuseste dar e extrem de silentios.Nu sunt nebuna,ok? 24 Nu chiar atat de nebuna.In rest,am facut lectii si am invatat.Iei !Foarte distractiv.
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

Salut, fa!

Azi... am facut multe lucuri: am ajutat o batrana sa treaca strada, m-am catarat pe un nor, am calarit un caine, am prins un epure cu doua cozi, am castrat un caine deja castrat, ce mai zi...
Ce zic?!
Toata ziua am LENEVIT!
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Mah dear diary,

Azi nu am fost la scoala. Maine oricum am teza la romana, asa ca vreau sa invat, sa iau macar noua. Si e posibil 4. M-am trezit la sapte jumatate si am zis ca nu mai ma duc. I-am zis lui otosa ca ma doare burta, asa ca am lenevit. Cand m-am trezit, venise doamna cu recesamantul. Am fugit dupa ea, isi uitase umbrela 21 . Afara e foarte frumos, caldut, insa sunt si ceva nori de ploaie. Picura putin.
Am papat, am mai vorbit cu otosa (mareee minune) apoi am venit la pc. Mi-am facut tema la franceza, nu mai am la nimic altceva si vreau sa ma uit la FMA Brotherhood, dar stiu ca am si de invatat, asa ca stau pe aici. Trebuie sa vina si okasa peste vreo un sfert de ora. Totusi, ma deranjeaza stomacul, nu pot sa imi dau seama ce am facut 21 .
Vreau sa vina vacantaa, mai am trei teze si am scapat pe semestrul asta. E ciudat, insa imi place sa merg la scoala :X .
Ja ne !!!

P.S. vreau sa dorm.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dragul meu, iubirea vietii mele
dupa Sasha, logic.

Azi a fost o zi destul de amuzanta, unde eu muream de ras si pazeam mopul in timp ce ceilalti doi mai aveau putin si se tavaleau pe jos ca sa decida cine da cu mopul pe jos, in clasa. Logic, eram suta la suta sigura, Bling Bling a castigat, ea obtine cam tot ce vrea, e foarte isistenta si incapatanata. Marius, norodul care mi-a dat cu pumnul in burta saptamana asta si care sta la o distanta de cinci case de mine. Eu stateam intr-un colt, pazeam mopul, iar Mihaela, nu ma pot compara cu ea la nebunie, ii zicea lui Marius sa ii dea voie lui B.B. Dar inainte de asta eu cu: B.B, Mihaela, Stefan si Mihai, cei doi cu care ar fi trebuit sa jucam ieri fotbal, ne-am gandit sa mai stam ca sa facem curatenie. Eu n-am vrut dar cum sa spun " nu " cand ma roaga B.B? Desigur am spus " da " si am asteptat sa aduca forasul, matura, galeata si mopul. In acest timp au mai ramas si Alex, un injumurat, narcisist, ce isi cumpara prietenii, ce crede ca bani rezolva totul, etc., Marius, cel de care va ziceam, ala care plange inca din clasa a 4 pana in aceasta, a 7 si fratisu' lui Alex, Cosmin, un handicapat dar totusi sper ca intr-o zi sa nu il dau cu capul de catedra daca se baga ca prostu-n seama. De aici nu mai conteaza... lenea isi spune cuvantul. Pot sa va asigur doar ca a trebuit sa vina aia de Fizica si sa ii spuna lui Marius sa ii dea odata mopul lui Deea/B.B, dupa aceea a spus sa plece toti, desigur, dupa ce am mintit eu ca altfel nu mai tinea cu Deea. Eu si minciunile mele suntem de nedaspartit. Marius, dupa 10 minute de tipat doamna la el, s-a pus in fund pe jos, chiar langa galeata unde era mopu', fara sa dea drumul la manerul mopului si Deea tinea de el, strans, cu acea replica " Lasa-ma pe mine! " si a inceput sa " boaceasca ". De aici totul a fost un alt harceapacea unde eu radeam ca o pshiopata si ma uitam cum Deea serioasa si Marius prostindu-se, spunand " Upps! " atunci cand calca unde dadea ea cu mopul, dadea cu apa pe jos si alte porcarii. Orcum, inainate sa vina doamna Alex incerca sa il convinga pe Marius sa dea drumul la mop. Eu m-am ocupat cu, cica, datul cu matura, o data si atat si ceva de tinut forasul doar ca nu il foloseam. Doar il tineam in mana si il priveam la catedra cu Miha cu fundul pe ea, cadedra, eu eram pe scaun, ca sefa. Ca tot venii vorba... trebuie sa ma tin de cuvant, maine daca baieti castiga trebuie sa le rup mainile si p*lile. Asta a fost mai mult ca o avertizare cand au zis " O sa va facem praf! ". Acum ma gandesc... oare lui Marius ii trebuie cunva ochelari sau nu vede ca B.B/Deea e mai frumoasa decat mine? Cum sa spuna el " Aia e mai frumoasa decat ea. " Adica Aia = eu, Ea = B.B/Deea. Anyway. Acum mi-am facut nervi si nu am mai zambit... cand am ajuns acasa si am vazut sticla de bere pe masa mi-am adus aminte de cei doisprazece ani care au fost la fel, el si berea/bautura. Whatever. De parca mai conteaza. Acum stau si imi revin acele cuvinte... esti proasta, idioato, dispari din viata mea, iubesc pe toti mai mult decat pe tine... ce frumos. Bling Bling/B.B/Deea, multumesc de cuvintele frumoase spuse in trecut si in prezent.
Eu va las, sunt secatuita, plictisita de omenire... de a fii om.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Sal ' tare !

Aaaastazi am tras matza de coada [ nu ma credeti ].
Am alergat tot centrul ca sa imi gasesc urechi pufoase [ nu ma intrebati ce sunt ] . -> Mda ...mi-a loat decat 3 ore . Frumos nu ?

Am mancat pamantul pana la scoala ca sa ajung la teza de la romana si tot am intarziat .

Teza am facut-o super bine [ visez si eu , am voie nu ? ]

Am ras de depravatele de la mine din clasa care pregatesc un dans stupid pentru februarie .__. ' ' .

L-am ascultat pe ' ' minunatul '' meu director care din ' ' fericire ' ' ne este si prof de istorie si religie cum canta colinde . [ ingrozitooooor ! nu are voce ! ma mir cum e proet si canta la biserica =_= ] .
P.S : In ora de geografie ca profu a plecat pe aratura ..... >.>

La engleza si dirigentie am stat cu profa si am frecat menta [ tipic mie ].

Am ajuns acasa si am stat nemancata pana acuma [ si acuma sunt nemancata =_= ] si am pictat .

Acuma stau la calculator si delirez cu mare stil .

Asta a fost ziua mea plina de surprize draga ' ' diary ' '
[Imagine: Jun0xCa.png]

Yap....ce am facut eu azi!
Dimineata m-am sculat ca de obicei mincata de somn, lenevita in asternut>>iritata la auzirea desteptatorului.
La scoala am plecat insa mai bine dispusa ca de obicei, si al naibii eu de zapada topita, ca degeaba miam lustruit pantofii cind iesisem din casa.
La primele ore am stat aiurita de ce se petrecea in clasa intre o fata si citeva colege[probleme de razbunare]....
La fizica neam ris de profesor ce ne zicea ca urmatoarea tema e forta de frecare si o sa ne fie interesant noua la fete>>.<<...si a mai dus niste discutii despre care mai bine tac...
La educatia fizica am stat in clasa si ne gindeam ce facem aceste 2 saptamini grele ce urmeaza>>caci profii ne-au bagat in lucru.
La geo si mai mult neam ris de batrinelu nostru care mereu trebuie sa argumenteze prin versuri "E frumoasa, cu figura, cu cercei pe la buric, dar in cutia craniana este gol si nu-i nimic." sau ...ceva de genu>> stergeti cernoziomul de pe fata(adica conturul de la ochi)...s.a.
Iata asa a fost school day in data de 10.12.10^^

My dear,

E ora 08:04 in ziua de duminica, si eu am ajuns aici. Ce m-o fi apucat sa ma trezesc la ora asta?! Pai, m-am trezit la 06:34 fix, dupa ce cealalta noapte nu am dormit de-loc. Am ajuns la sora-mea, cu ajutorul lui tata, ca de obicei, pe care cand vine, nu mai poti sta langa el. Am ajuns acasa pe la 12 si ce sa vezi? Era mai grav decat ieri. Normal, ieri am taiat porcul si spre seara, mama imi spune ca e in ordine, ca nu a mai baut. Era rupt si a trebuit sa ma hranesc si eu de la masa lui. Umilinta suprema. Tremuram toata, nu am crezut ca o sa ajung pana acum, sa scriu. Azi-noapte am dormit la matusa mea, si acum sunt franta. Ma doare spatele de la frig, ma doare capul de la oboseala si foame, de ieri nu am mai mancat nimic. Am purtat o scurta discutie azi-dimineata cu el, inainte sa plece la lucru. Toti trei. Nu era treaz, i-au ramas urme adanci de la betie. Macar daca o lua mai usor. Eu, cel putin, am lipsit la partea cea mai interesanta. E distractiv cum, mai am de invatat jumatate de caiet la istorie, maine dam teza. Dar o sa ma descurc.

Si e interesant cum, acum simt ca nu mai vreau sa plec. De ce? Pentru ca e o parte frumoasa in toate lucrurile. Daca as putea sa fac ce simt, in legatura cu asta. Am sa fac o baie, am sa mananc, am sa ma odinesc putin si am sa imi invat. Nu vreau sa vina dupa-amiaza. Atunci trebuie sa vina tata de la lucru si nu stiu cum vine, beat sau treaz. Oricum, nu mai vreau sa am parte de astfel de week-end-uri, pentru ca vine Craciunul si...as vrea sa il petrec cu mama si tata, nu cu un alcoolic si o egoista. Oricum, nu am sa le fac toate in ordine. O sa le fac de capul meu, ca de obicei.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)