Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Dear Diary,

In incercarea de a face o suta de posturi am dat copy paste la acelasi mesaj pe care l-am lasat atat la nou veniti cau si la sarbatoriti.
In rest m-am uitat la filme cu finaluri nefericite. Daybrakers, Sunshine, Dead Space: Downfall si astept sa mi se descarce Trinity Blood.
Si peste toate astea am mai primit si un avertisment de treizeci de zile pe facebook pentru ca trimiteam cereri de prietenie pentru cityville. Ce pot spune? Sunt o amenintare pentru site-uri.
De maine am de gand sa ma fac vegetariana.
G-nite.

Dear thingie...

Astazi am reusit performanta sa dorm ca un on normal... de la 00:30 pana la 2:30 noaptea cu o pauza de invartit in pat pana la ora 4:30-4:40 si inca o tura de somn pala la 10. Cand m-am trezit m-am simtit... racit. Sincere multumiri CFR-ului. Din cauza ca ei fura motorina ca nesimtitii, calatorii trebuie sa inghete de frig in unele din trenurile lor.

Peste tot la stiri vad de Egypteni si de vamesi arestati. OK, inteleg ca nenea ala cu nume care rimeaza cu Barack Obama e mai rau decat Fidel Castro sau Iliescu si Basescu la un loc, dar nu e ceva ce un sniper n-ar pune punct. Macar de ar fi ceva interesant, precum constructia unor noi piramide din hartie igienica reciclata or somethin', nu cum se bat egiptenii intre ei. Ah si sa ma iau si de vamesi. Vreo 15 arestati pentru trafic de tigari. Cica coruptie. Cum a promis nenea ala destept si care are grija de tara noastra, pe nume Basescu, odata cu venirea lunii Februarie incepe si lupta impotriva coruptiei, ca pe 14 Februarie sa se impace toti si sa-si faca cadouri dulciuri in forma de inimioare. Macar, daca tot au inceput lupta impotriva coruptiei, de ce nu sunt mai bine de jumatate din parlamentari, inclusiv Basescu, Boc, Udrea, etc la parnaie inca!? Politica at it's best.

Trecand si mai departe, sesiunea se apropie de sfarsit. Inca 3 saptamani... (I know -_-).
Also, am impresia ca ma voi face si eu profesor. Sa chinui si eu elevi/studenti la fel cum o fac ei uneori acum.

Well, inchei aici, ca raman fara cerneala...
G'Nite!
I laik pie... and beer... period.

Dear Diareh,

Ce faci? Eu foarte bine. Stiu ca peste nici macar o ora mama o sa vina de la munca si o sa imi inceapa alta teorie cum ca la ora asta stau treaza, ca de ce. Pai, am baut cam multa cafea, asta e adevarul si e un tabu. Daca ar afla, ar baga in seif aparatul de cafea. Ca deh! Sunt mult rea mica pentru asa ceva.
Hmm, astazi m-am trezit dupa-amiaz ametita la modul cel mai serios de atata somn. Tata se ingrijoreaza ca as fi bolnava, as avea microbul somnului sau ceva de genul asta. Am asteptat sa plece parintii mei la servici, am papat ceva apoi am mers pe afara si mi-am facut treaba. Am venit inapoi si entuziasta, cu ceva la bord, m-am apucat sa compun poezie dupa poezie pentru duel. Nici nu stiu ce a iesit acolo, nici nu vreau sa ma uit.
Acum ascult asta si incerc sa imi amintesc cateva discutii de pe mess pe care le-am avut in ultimele ore. Mda, interesante, ce sa zic, mai ales cand unii colegi de clasa te mananca la mic-dejun si cina fara sa rateze pranzul.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Diary,

How are you?Eu sunt happy si sad in acelasi timp.De ce?In primul rand,sunt,sunt happy,pt ca ascult muzica->muzica ma face intotdeauna sa zambesc In al doilea rand,I am sad.Why?Pt ca e ultima zi de vacanta,si,cum lunea am ore de la 7,trebuie sa ma trezesc maine devreme-cand as putea foarte bine sa stau in pat pana la 12.Fir-ar ea de scoala sa fie 14
Ah,da,aproape uitasem:m-am apucat si eu de citit cartea ''Stapanul Inelelor:Fratia Inelului'' 21 Desi e cam plictisitoare,am avut chef de citit si n-am gasit altceva mai bun de citit prin casa
Anyway,sper ca ziua de maine va fi ok,si la fel si celelalte zile de scoala ce vor urma.Ramai cu bine,drag prieten!Kisses&hugs! pupic hug
[/font]Always keep the faith <3

Dear Bleah...

Vacanta. Punct. si virgula.
O saptamana mai linistita in care planuiesc sa fac chestii. Chestii inutile. Pe care sigur nu le voi face. Ca de obicei de altfel. Macar am timp sa ma odihnesc mai mult in aceste zile.

Incep sa-i urasc si pe cei de la Cosmote. Nu din cauza abonamentului, ci din cauza ca inca nu detin abonamentul. Inca se macaie sa-mi transfere numarul de la Orange. Gotta love when this happens 22.

Azi a fost cald. Si soare. Ciudat, cainele a fost un lenes ordinar si n-a vrut sa-l plimb. YUUU-PEEE!!!
Well si maine e o zi.

In rest,
Ja ne!
I laik pie... and beer... period.

Dear little Dairy,

T-T A doua zii de semestru,m-a torturat mai mult ca prima. Nu înteleg nici măcar o boabă din ce,colegii mei,fac în legătură cu subiectul 'Am piramide pira piramide'. Ok,e un cântec,dar,să-l cânţi cu orice ocazie? Prea oribil!.
Mă rog,ziua de azi,a fost una,cu bune şi rele.
În primul rând,chimia. Profa urlă din nou,la noi,abia aştept să scap de aia. D:< (SOMEONE SAVE ME!)
Încercând să mă calmez,profu' de religie,ne-a 'predat' despre Pelerini. Da ce'mi pasă mie ce's aia. Eu ştiu că poartă pelerine15. Glumeam 78.
ăăăăăăă. Istorie. D:< Proful s-a uitat toată ora la PIXU' MEU. Ce-are mă cu pixu'? Nu-i frumos?15. *se laudă de pix.*

AÅŸaa. Mie somn. Si, hopa se rupe mina,se rupe mina!!!
Sa rupt.22.

Am luat pixu'. 15.Dar mie lene să mai scriu,jurnalule,treci sub pernă,ca mâine seară,să revin cu nebunii.


P.S: Colegii mei,ieri,se uitau la filme p... ştii tu decare15. La ora de fizică.
Doamne 21.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


In ultimile trei saptamani lucrurile s-au schimbat drastic in viata mea si nu stiu cat de buna e situatia in care ma aflu acum, dar sunt pe cale sa aflu duminica noaptea.

Lucrurile cu S. nu mai mergeau deloc, de altfel nu am avut niciodata o fundatie solida pentru relatie, altfel mi-ar fi inteles decizia de a merge la Kent Uni si nu la LJMU, fara sa incerce sa-mi schimbe decizia. Dupa atatea certuri si luni de zile in care am renuntat la parti din mine si m-am sacrificat, ca mai apoi sa fiu luata de buna, am decis ca sa pun capat relatiei cu el.

De trei saptamani totusi, am reinceput sa vorbesc cu el si toate sentimentele pe care le-am reprimat cand am plecat de acasa, au revenit si e atat de complicat totul si totusi cred ca pot sa am incredere in el. Dar, voi afla sigur duminica, si daca nu e asa... ma va distruge.

Aseara l-am sunat si pentru prima oara intr-un an de zile, am purtat o conversatie vocala in care abia puteam sa ma abtin sa nu plang de fericire, mai tarziu ne-am mutat si pe Skype, intr-un sfarsit la patru si jumatate m-a trimis la culcare, ca azi am fost iar la munca. A fost incredibil sa-l vad zambind si pana la urma mi-am aratat si eu fata, chit ca eram plansa dupa o cearta cu mom si in trei zile dormisem doar sase ore.

De ieri dimineata lucrez ca part-time la Capital Coast, ei chemandu-ma disperati pe mine pentru ca pana duminica hotelul e arhi-plin si unul din waiteri le-a plecat. E aiurea, programul e split: 8-14 si mai apoi 19-23 si nici eu nici Arthur (bro') nu avem cu ce sa ajungem acolo. Dar macar scot banii de chirie pana se deschide Azia.

Dupa care ma intorc la postul meu de barmaid si imi vad de treaba binisor, strangand banii la soseta ca sa-l pot vedea pe el in Septembrie. Da, vine aici!

Si in decembrie vin trei saptamani/o luna acasa si stau la el. Deja a vorbit cu parintii lui si toate cele.

Acum trebuie doar sa am rabdare pana luni, nu putem vorbi fiindca e ea la el... Sper ca se va decide si ii va spune adevarul.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Dear Diary,

Ti-am spus vreodata cat de mult pot sa iubesc viata? Ah, este atat de bine. Lucrurile s-au schimbat radical de cand am venit inapoi la scoala. B & A au inceput sa vorbeasca din nou cu mine. Nici acum nu imi vine sa cred ca timp de o luna si doua saptamani au uitat ca exista. Pentru chestia asta nu le-am iertat si nu le voi ierta niciodata. Adica puteam intelege daca chestia asta venea din partea unei colege aiurite, dar din partea BFF-urilor? Nu m-am asteptat la asta niciodata.

Ieri pot spune ca a fost cea mai groaznica zi din viata mea. Am inceput atat de naspha, si s-a terminat la fel. Ce om normal se trezeste pe la ora patru cand in ziua respectiva nu are ore? Lasa-ma sa iti spun ca sunt eu. Ah...

Asa si cum spuneam astazi a fost cea mai minunata zi din semestru. Se pare ca prin clasa am cativa admiratori ( tired of 'em ), si cateva fete geloase. Probabil astazi am fost mai distrata ca niciodata. Mi-am facut curaj si am iesit in ora de mate la tabla ( poti sa crezi ) ceea ce nu imi sta in caracter, dar putina ambitie nu strica nimanui.

Si cum orice zi bestiala trebuie sa aiba si o parte trista... s-a dus si excursia noastra. Ah, nebunii mei au mai stricat o usa 21. Mda... suntem vedetele scolii in ale prostiei 21 . Doar ca anul trecut diriga ne-a promis ca mergem la munte si nu am mai fost, iar daca anul asta din nou vom sta acasa cred ca am sa inebunesc. Avem si noi dreptul la o mica excursie.

Cam asta este tot pentru astazi. Promit ca te voi tine la curent cu toate boacanele 3
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

Dear, sweetheart, cute pumpkin, crazy diary,

I went to school today, as I usually do and there wasn't anything interesting to entertain myself with, I guess. Am avut prima oră TIC, informatică - in a way or another, and I didn't -şit- I mean, I just went to the class and watched some weird computer, logged in on some sites, like cinemagia for instance and then just wandered around, looking at my classmates who were, practically, enjoying their time. I couldn't guess why, though. I mean, it was some stupid class in the morning and I was bored and ... maybe, a little pissed off. Anyways, as boring as it was, I soon left the class, thanking God that the bell rang. Having a fight at school its terrible, but it happened, anyways. Not that kind of beat-up and/or insulting fight. We quarreled because of some money we need to bring at school on Monday. The usual check for March, for 1th and 8th March. Of course, those classmates of mine said that we shouldn't collect too much money. BUT WHAT THE BUBBLE SHOULD WE BUY WITH SO SHORT OF MONEY? eh, oricum - dude, I can't bring up Romanian words right now, or rather I just don't want to. As you are my diary, you should just endure it. thanks.
They are stupid sometimes. And lol what do I care. Hope I don't hate to go and buy gifts, though. Its troublesome.

Even with this bad time I endured, I could say the day was partly agreeable. I had French and Romanian, I liked these 2 classes. I had some kind of a Biology class, and Latin, but was so boring! Also, I had an English class but it was rather a sleepy hour, I guess. Cause my teacher is sick these days and she ain't in the mood of doing anything. Not that we were screaming and complaining about this... We didn't really cared; I guess.

And and and I took 2 good grades today. At Romanian and French. I'm really glad, because I really worked for this grades; like the first time in my life, or something...

My dear diary, I'm really enjoying my life today. Now I'm really hungry. I didn't find anything to eat in the kitchen so I ate some cereals, but they are not much of a help. I want to eat some real food, lol. Some food that, MAYBE, my mom will prepare this evening. Though I have to wait till she comes home, later, from work. I don't really mind. I guess.

And I've got a date today as well. Hey, I can't wait. I guess. And thats not really because I'm bored but more like, you know, I'm in the mood of a date * keep quiet about this, or not*

I'm listening to some music, wondering why do I feel so tired, dizzy and sleepy. My anemia is really kicking my ass today.

* da, ştiu că postu-i în engleză.

Dear sdloei3428t8i3qkdekd2q,

Am scapat de STRESIUNE. Sunt liber. Ma rog... vreo 3-4 saptamani, pana cand incep din nou evaluarile. Incepe sa iubesc din ce in ce mai mult faculta. Intr-un mod foarte placut care implica multi saci de azot, motorina si o bricheta.

Cocaina. Cocaina s-a intors. Peste tot numai alb. Primarul din Timisoara merita impuscat. Drumurile zilnice de 2KM dus-intors de la faculta s-au transformat intr-un traseu plin de capcane. Fiecare incearca sa-si tina echilibrul pt. supravietuire. O singura alunecare si cine stie ce supradoza de cocaina se poata inhala.

Politica incepe sa ma fascineze din ce in ce mai mult. Daca eram o alta tara cu aceeasi politicieni ca si cei de acum, americanii ar fi fost demult cu armata pe la noi. Pentru a linisti apele si a instaura o forma de conducere mai bine pusa la punct.... fara a cauta petrol. Nup, petrolul ala mult de sub noi nu ar prezenta nici un interes. Nu la americani. Ei nu au interventii militare in alte tari pentru a pune mana pe petrol sub scuza ca forma actuala de guvernamant din tara respectiva e de 2 bani. Nope indeed.

Well, G'naight.
I laik pie... and beer... period.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)