Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Honey,

Eu m-am trezit acum jumătate de oră or something like that şi m-am teleportat pe animezup. Am de scris rezumatul la Moromeţii şi încă nu am terminat la mate (mai mult de 3 pagini nu scriu), dar le fac eu până la 12.
Ieri am avut super multe posturi pe animezup, nu ştiu ce m-a apucat. Anyway, am spus că aş putea să mă ocup cu acel concurs de fotografii, deci trebuie să inspir încredere.
Oricum, eu din ziua în care am apărut pe zup (sau următoarea, nu îmi amintesc bine) am postat fotografii, One Shot-uri şi Gfx. Deci se vede ce intenţii serioase am aici.
Chiar cred că pentru mine animezup va fi diferit de ce a fost manga-anime. M-a a fost acum 3 ani, deci nu se pune 78
Peste o oră o să-mi sun prietena să văd ce a cumpărat ieri de la Carrefour şi ce a scris la mate ca să scriu şi eu.
Ar fi trebuit să merg la Biserică azi să mă împărtăşesc, dar tot ea m-a rugat să mergem săptămâna viitoare când scăpăm de teze.
Da, tezele. Să-mi învăţ la română şi la mate. Oricât de greu ar fi, e imposibil să nu ştiu de un 9 măcar. Dar la mate am nevoie de 10. So what, ştiu teorema celor 3 perpendiculare foarte bine.

Asta a fost. Aveam nevoie de o listă cu lucrurile pe care trebuie să le fac azi şi săptămâna următoare ca să mă pun cu burta pe carte şi să le bifez sâmbătă.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


Dear diareh,

Tata e la spital, mama e la lucru, eu stau aici, in fata pc-ului, cand ar trebui sa invat pentru teza la istorie. Pai, am timp si pentru astea, nu? Oricum, am de gand sa invat, vreau sa iau macar noua, asa, de inceput.
Mi-am zis o colega ca maine o sa ne duca dira tezele 21 abia astept sa vad cat am luat. Sper sa fie macar noua si aici, nu vreau sa ma intreaca fitoasa aia mica si de nesuportat.
Anywhoo, ma doare, capul, spatele si gatul, pe undeva pe la mijloc. Sunt destul de obosita, dar hai sa vedem partea frumoasa a lucrurilor: maine si joi am teze 4
I need some relax, dude. I mean,, m-am stresat destul saptamana asta, nu?

XOXO's
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear diary,

Astăzi a fost [ până în prezent ] o zi minunată. Înafară de matematică şi romană pe care evident le-am făcut, restul au fost amuzante, deoarece am făcut ce-am vrut noi 5. Nu ne mai ascultă, nu ne-a adus tezele la matematică [ uraaa, dar mâine le aduce şi sigur iau o notă mică T.T" ]. În jumatete de oră sau o oră trebuie să vină la mine o colegă ^^, apoi ieşim pe afară etc etc, iar în momentul de faţă 105 vorbesc la microfon cu Sebastian [ colegul care s-a încurcat la tablă, la romană, spunând că " atracţie " este predicat nominal, simplu ].
Dau edit mai târziu ^.^. Atunci când venim de afară.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

Dear Diareh, ti-am pocit iar numele.

Ce plictiseala, zile monotone. Pai, azi dimineata la ora trei si jumatate am fost in pat, sa dorm. Am dormit pana la ora noua cand m-a trezit tata sa ma duc sa iau lapte. A fost foarte frig, abia imi simteam degetele pe cand am ajuns acasa. Am curatat zapada, am fost foarte mirata ca a nins. Plus ca m-au durut ochii de la albul ala fara pic de defect.
Am dormit de la noua jumatate pana la ora 15:30 cand m-a trezit tata. S-a speriat ca am dormit atata. Nici eu nu am putut sa cred cat am dormit. A venit varul meu pe la noi, am stst putin de vorba cu el si acum stau aici, la pc cu niste dureri ingrozitoare de gat. Am mancat putin si beau niste suc in speranta sa ragusesc. Maine trebuie sa imi cumpar haine pentru revelion. Dar presimt ca va fi o alta zi plictisitoare.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Diary,

Ca intotdeauna, ieri si azi am facut ce-am facut cam toata viata mea (sau macar in ultimii trei ani): am vizionat yaoi. Eram destul de cuprinsa ieri (de la doua pana la zece-noaptea am avut o ocupatie, ca intotdeauna) in cateva videolclipuri, mangauri yaoi (fir-ar ele de romance de care tot dadeam, nimic smut si mature pe care sa nu le fi vizionat *ironia sortii*) si muzica, ce am facut ieri am facut si azi dar fara yaoi, ci doar cautat poze cu cateva trupe K - pop, ascultat muzica J - rock, K - pop si melodia "Seat! Go! Ready!" sau asa ceva de la Tokio Hotel (o trupa care este una dintre preferatele mele, se observa ca am gusturi bune *anyway*), una dintre discutiile in care eu am tipat la tata la lectia pe care a incercat sa mi-o dea despre viata (sau asa cum o percepe el, sper ca nu a-ti crezut ca imi tine vreo morala. El? Doamne fereste! Eu citesc manga in care aia se f*t cu el in spate uitandu-se la televizor *mare scofala), deja aveam nervi, tipam si ma crizam din pat, nu vroiam sa opresc muzica (inca ascultam). Inteleg si eu ca in aia cativa ani de puscartie (cred ca multi, acum numai stiu sigur, dar la scoala de corectie cred a scapat la doisprazece ani sau atunci a "inceput" (?)) poate a invatat sa gandeasca asa, dar acum sa nu vina el ca asa vor muschii lui sa-mi spuna sa fac asa si asa (adica m-ai mult mi-a zis ce-ar fi facut, dar numai conteaza) pentru ca eu voi face numai asa cum voi vrea. Si deja m-am lungit decat stabilisem inainte sa mi se inchinda laptopul asta de rahat a cincea ora pe ziua de azi (sau a sasea?). Oricum, discutie misto pe messenger la ora unsprazece dimineata cand eu muream de somn incerc sa fiu fiu atenta la versurile melodiei (erau cu subtitrare in romana) incepe fara-nume (n-am chef sa-mi fac probleme cu cucubaua aia cand incepe scoala). Cam asta e ce-mi amintesc din discutie.
Ea: Vrei sa iesim sa ne plimbam?
Eu: Pe unde?
Ea: Pe unde ne plimbam in general.
Eu: Adica prin fata casei tale ca sa-i dai de stire mamei tale ca esti teafara, ca nu te-a calcat vrun tranvai sau taxi.
Ea: Atunci nu mai veni. ^^
Eu: Bine (sau i-am zis "Ai dreptate"?).
Ea: Stiu. ^^
Asta i-am zis ca sa scap de ea, zici ca fac ca anul trecut cand incercam sa o evit, dar ce mortii ma-si (nu mortii ei), m-am saturat sa nu o lase mai incolo de casa, sa o cheme din zece-n zece-n minute, sa fugim ca dementele pana nu ne mai simtit picioarele pana la ea acasa ca sa vada maisca-sa ca este vie, sa merg singura acasa doar pentru ca ori n-are chef, ori n-o lasa ma-sa, sa vin la ea acasa si sa plec cand mama ei vine, sa ma intrebe parintii (familia) de ce nu vine si ea la mine, de ce ma duc doar eu, de ce mama-dracu ma duc sa o conduc pana la ea acasa (sau pana la scoala, ca sa faca alea 3-4 minute singura pana acasa) si sa le dau acelasi raspuns si ei "Aaa", sa mi se zica ca ar trebui sa fi ca ea, sa ma duc si sa-i cer sa ma ajute unde nu stiu, bla, bla, bla. Prostii. Dar nu prea mai conteaza. As mai fi zis cum era sa-l imping pe frati-miu in brad si tocul acela de la usa in "joaca" noastra de unde eu mi-am facut nervi si vroiam sa-l arunc pe masa ca sa incep sa-i dau pumni (ca atunci cand aveam 9-10 ani si el 19-20 si se ascundea in camera ca sa numai dau in el, tata ma tinea, iar eu ii dadeam cu pumnii in inima, pana la urma de la atatia nervi *de cand eram mica eram foarte irascibila, iar acum sunt si mai si* am inceput sa plang si sa tip cat timp tata ma tinea si fratimiu iesea din camera), dar m-am rezumat sa rad diabolic (am acel "tic" sa rad ca o crizata, uneori ma fac mova la fata si daca ma apesi pe inima o sa vezi ca respir cu intrerupaturi, ca atunci cand ai o flecma-n gat :]) ca sa ma calmez, si am continuat sa mananc (ce facusem toata ziua, ca intotdeauna), adica sa bag in mine ca sa uit cum tata ma facuse sa plang cu o zi in urma de Craciun.
The End - tare palpitant a fost :]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear Diary,

Plictiseaaalaaa! Pur si simplu a fost o zi extrem de monotona. Am stat toata ziua in pat, am mancat ciocolata si m-am uitat la 3 filme. Normal trebuia sa ies in oras, dar a fost prea urat afara. Chiar m-am saturat de zapada. E rece si alunecoasa : |.
M-am trezit pe la 11 si nici macar nu m-am obosit sa ma ridic din pat. Cred ca dupa vreo douazeci de minute m-am dus la baie sa-mi fac toaleta si apoi m-am trantit iar in pat. Ce ciudat e fara antrenamente... Pur si simplu n-am avut nimic de facut. Pe la 1 am inceput sa-mi fac temele in timp ce imi descarcam trei filme. Prima data m-am uitat la Black Swan. A fost... Interesant. Era putin ciudata ideea, dar destul de originala. Apoi am vazut Step up 3, pe care de mult timp voiam sa-l vad si apoi Easy A. Partea proasta a fost ca pe ultimul nu prea l-am vazut : )) pentru ca se bloca laptop-ul. Inexplicabila treaba...
In fine... Acum ai mei sunt plecati, iar eu stau... Ghici unde! In pat! Frumos,nu? Cand ma gandesc ca maine am scoala, imi vine sa-mi smulg parul din cap. M-am plictisit deja...
Asta a fost ziua mea super-mega-extra-interesanta!
Am stat ca o molie...
[Imagine: HaruhiSignal.gif]

Dear Diary,

În ultimul timp nimeni n-a mai scris în tine, ai fost uitat, ultragiatule.
Astăzi am citit puţin pentru la şcoală, nu la fel de mult cât mă aşteptam, dar cred că e ok oricum. Am făcut 2 quiz-uri şi atât.
Am făcut rezumat la Aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain pentru marţi şi cred că voi mai face la ceva ca să am 3.
Mi-a fost lene să merg la pregătire, aşa că n-am fost. Plus că ploua şi era zăpadă topită afară.
Astăzi, puţin mai târziu, vom avea musafiri şi voi mânca în sfârşit de după-amiază. Îmi plac pixurile pe care le-am luat, dar s-au cam terminat.
Defapt voi mai face chiar azi un rezumat, dacă găsesc ceva scurt.
Şi trebuie să-mi învăţ substantivul în latină, pentru că mâine mă va asculta.

Şi hey, sunt pe locul întâi la FOTM, luna decembrie xD
Ştii că mă iubeşti.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


Draga Jurnal

Astazi a fost ciudat. Cu o noapte precedente am visat acidentul de masina pe care l-am facut in iarna ,asta a fost ciudat,rau de tot,iar dimineata m-am trezit cu lacrimi in ochii,dar nu stiu de ce ? Cred ca atunci cand am avut accidentu, mi-a ramas in minte aceea secventa. Inca mai am probleme cu spatele. Nici nu stiu ce s a mai fac. Am inceput s afac deja exerciti,dar tot ma doare nici nu stiu ce sa mai fac.
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

Dear Diareh,

E aproape 12 noaptea si eu mor de sete. Mama tot ma bate la cap ca nu beau nici macar un litru de apa pe zii, mda, e adevarat dar pur si simplu uit sa beau. ANywho...
Astazi m-am trezit pe la 14:30. M-a trezit telefonul fix, GEEZ. L-a sunat pe tata unul, un...un...libidinos si un...bleax, il urasc. Apoi am mancat un baton de ciocolata si mi-am luat medicamentele. Ma durea gatul si tata tot ma stresa ca ar trebui sa fac ceva mai mult sport. Mda, asta stiu si eu, dar luni o sa am ceva probe la sport, nu stiu exact ce. Nu am fost la nici o ora de sport in semestrul asta si cand m-am intalnit cu profu' a zis ca, chiar daca invat bine, are de gand sa ma lase corigenta la sport, daca nu vin macar la orele de dupa vacanta de iarna. O sa ma simt bine daca ma obosesc putin pentru ca in ultimul timp doar dorm si ma duc la scoala.
Anywho, dupa ce m-am uitat la TV la 'Stapanul inelelor si fratia inelului', am venit la pc. A facut mami nu stiu ce fel de placita si sarme si salata boeuf si eu vreau sa dorm. Dar maine cand ma trezesc stiu ca o sa copiez lectii si o sa imi fac teme si o sa imi invat. Dar ma asteapta lumea viselor si nu pot sa intarzii prea mult, e singurul loc in care nu imi pot controla actiunile.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear diary,

Asa sa-mi istorisesc ziua de azi:
M-am trezit la 7 după care am sărit din pat ca am dormit "prea mult" și mi-am pus în ghiozdan toate cărțile dar am uitat ce portofoliul pe care trebuia sa primesc azi nota.Era sa pierd bus-ul(păcat, pierdeam ora de fizica) și când ajung la scoală ca de obicei eram ca "vampirii" cu luminile stinse ,făceam târguieli si unii îs mai "scoteau creeri" pana s-o terminat ca o venit directa(profa de fizica și chimie). după fizica am avut tehno cu o baba care tipa la noi ca disperata la noi , după asta am mai avut o ora plicty de chimie unde era ca adorm -ca de obicei.Next, I had english where it was so boring .Pe urma am avut rom. unde era sa ma scoată profa din pepeni ca mi-am uitat portofoliul iar die nächste Stunde wurde Deutsch,wo diese Stunde wurde so langweilig.Aaa am uitat sa menționez ca azi am fost un "copil" cuminte nu m-am luat de nimeni fiindcă eram prea plictisita sa fac ceva.
Iar acasă nu am făcut altceva decât sa stau pe net și asa am ajins si eu aici.
~Finish~
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)