Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum va prezentati...

#11
Citat:Da, nu stiu ce caut eu pe aici si as dori un moderator sa-mi explice pentru ce am fost si eu selectat. Nu cred ca fic-ul meu e chiar asa prost creat, ba chiar mi se pare muncit.

Fic-ul tau nu a fost prost creat, si nu ai fost selectat din aceasta cauza. Gosh, nu o mai luati ca o pedeapsa, pentru ca nu este. Ai fost selectat doar pentru ca esti un user activ si e bine sa dam curs actiunii de a cunoaste mai bine autorii. Nu inteleg de ce o luati ca pe o pedeapsa, cand ar trebui sa va bucurati. In sectiunea asta puteti spune si voi despre creatorul din spatele povestii, iar cititorii pot afla ce-ati gandit defapt in anumite capitole, in ce abient ati facut-o, din ce v-ati inspirat etc.

Sper ca te-am lamurit.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#12
Da, am inteles. Desi e putin ciudata toata chiestia asta...
Oricum, voiam sa subliniez faptul ca desi nu am multe posturi, eu pe zup sunt de ceva vreme, doar ca nu am fost prea activ. Cat despre ce imi cereti, m-ati condus total in ceata. Eu trebuie sa dau detalii despre fic sau sa fiu ajutat in sens sa mi se explice la ce mai trebuie sa lucrez. :|

#13
Nu, nu, tu trebuie sa dai detalii despre cum te-ai apucat tu sa scrii, cum a fost primul tau fic, cum ai reusit sa progresezi... Asta e ce-am inteles de la jasmine. Ea te-a selectat ca sa le arate celorlalti useri, cei noi, ca poti evolua si in bine, si pentru ca ficul tau e unul dintre alea care stau bine.
Tu trebuie sa zici de ficul tau, nu sa fii ajutat la fic oO decat daca vrei tu :-??

#14
Varsta:16 ani
Clasa/Anul:Clasa a X-a, liceu vocational
Genul preferat de ficuri: Original Fan Fic, Romance, School Life, Fantasy, Yaoi
Perioada de cand scrie*: Aproximativ 3 ani
Ficuri postate pe zup**: Memoriile unei Flori (momentan)

#15
Varsta: 11 ani
Clasa/Anul: a cincea
Genul preferat de ficuri: horror, psihologic, mister, comedie, drama
Perioada de cand scrie*: 10 luni
Ficuri postate pe zup**: Pa-pa-paparazzi!, Lovit de ciocan!, In cautarea puritatii, Rosario+manele, Oricine va inflori (SasuKarin), Revista pacatului (remake of Pa-pa-paparazzi!) Sousakuryoku (+12, violenta), Furtuna celei de-a douazecea primaveri, Oricine va inflori- Renasterea, Mesajul mortii.
M-am apucat sa scriu deoarece imi veneau in minte zeci si sute de idei, mai stralucite sau mai stupide. Facusem niste benzi desenate si voiam sa fac si ficul. Zis si facut. Nu scriam estetic, dar asta am reparat imediat, si, desi inceputul dadea cu un shoujo (fata care se ciocnea, examen la matematica si alte chestii), pana la urma iesise un ficulet cat de cat original.
Bine, cred ca am zis destul. See ya!
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#16
O_O uau, copilu', cate ficuri ai...

I-am zis lui denn sa te puna pe lista deoarece imi zisese ca ai doar 11 ani, si scrii destul de bine. Normal ca n-am crezut-o.
Mi-a dat link de la un fic de-al tau naruto, si mi-a venit si mai greu sa cred. [ sunt total contra ficurilor narutard, trebuie sa recunosc ] Dar am zis sa citesc, si am citit un pasaj. Am ramas placut impresionata, sincera sa fiu. De-aia i-am zis sa te puna sa-ti faci topic aici.

Din ce-am citit eu, tu scrii bine, dar cum am citit ceva naruto, ideea nu e originala. O sa-mi fac timp sa-ti citesc si ceva de la original fics, sunt tare curioasa.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#17
Varsta:18 ani
Clasa/Anul: a XII-a mate-info (intensiv info :()
Genul preferat de ficuri:romance, horror, vampires
Perioada de cand scrie*:am inceput sa scriu de aproape doi ani...so moderate
Ficuri postate pe zup**: Destine incrucisate ...este un fic inspirat din Naruto (please don't hate me) si scriu la el de ceva timp
Cum am invatat sa-mi traiesc viata este cea mai recenta creatie a mea si a doua postata...m-am apucat de ea de doua saptamani :D

Nu stiu exact motivul pentru care m-am apucat sa scriu...poate pentru ca, citind atatea ficuri, mi-au venit indei pe care le-am considerat diferite de ceea ce vazusem pana atunci
De a doua "capodopera" m-am apucat pentru ca ma sacaia o idee de ceva vreme...am ascultat "Spargatorul de nuci" al lui Ceaikovski si este o anumita parte cu un vals (parca se numea "Le prince et la fee dragee", dar nu stiu franceza asa ca nu stiu cat de bine e scris) si mi-a aparut o imagine ce poate fi regasita in ceea ce am scris pana acum, adica primul capitol :D
Timpul trece. Chiar si atunci cand pare imposibil. Chiar si atunci cand fiecare bataie a ceasului doare la fel ca pusul sangelui sub o vanataie. Trece neregulat, cu rataciri ciudate si pauze taraganate, dar trece. Chiar si pentru mine.

[Imagine: chibi_1647.gif]
, chibi-ul lui funky_angel
[Imagine: 059_shiny.gif]

#18
Varsta: 14 ani
Clasa/Anul: a VII-a
Genul preferat de ficuri: actiune, horror, drama, etc
Perioada de cand scrie: am inceput din clasa a V-a dar nu am postat pe forum
Ficuri postate pe Zup: primul este *O viata cu peripeti.....[sasusaku] * asa s enumea insa am rugat un moderator sa-i schimbe numele si acum e *Viata e deosebita*
Am inceput sa scriu cand eram mai mica din clasa a III-a compuneri si povesti, dar erau cam copilaroase asa ca prin clasa a V-a am mai scris si profesorului meu de limba romana i-a placut asa ca m-a pus sa mai scriu si asa a trimis la reviste, sau chear la concursuri. Cu timpul a inceput sa-mi placa foarte mult sa scriu asa ca in timpul liber scriam pe caiete compuneri si povesti de toate felurile si acum mai lucrez la unele si am sa postez pe Zup unele din ele.
Cam atat aveam de spus!
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#19
Varsta: aproape 18
Clasa/Anul: a 11-a
Genul preferat de ficuri: fantasy, horror
Perioada de cand scrie*: cativa ani dar am scris mai rar ca timpu...
Ficuri postate pe zup**: Blestemul Cartii

Pey, am mazgalit o compunere pe o foaie si sora mea m-a rugat s-o citesc si i-a placut. Am mai scris si alte mici povestioare fiindca o incantau si de la asta am inceput sa scriu si ficuri mai mari. Stiu ca am un stil putin copilaros, insa presupun ca este din cauza ca m-am invatat sa scriu in asa fel incat sa fie si pe intelesul ei (are 9 ani). Cam asta e povestea cu scrisul :P

(p.s. daca am facut ceva gresit pare rau, n-a fost cu intentie:-S)
[Imagine: 352nlp2.jpg]
[Imagine: dragonanimated_422706.gif][Imagine: dragonanimated_425743.gif][Imagine: dragonanimated_423935.gif]

#20
Varsta: 14 ani [he he si cateva luni ^^]
Clasa/Anul: a 7-a [nu sunt repetenta]
Genul preferat de ficuri: Romance,School Life,Horror,Fantasy
Perioada de cand scrie*: ceva in jur de un an si jumatate
Ficuri postate pe zup**: Stay by my side[eu si cu Anyoka] si For you..[eu si cu manu] ...inca cateva neterminate ,niste escuri totale *.*

Well , cum am inceput sa scriu , nu mai stiu ! Parca m-a lovit inspiratia o data si am inceput sa scriu ... sincer nu mai stiu :))




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)