Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum va prezentati...

#41
WTF aici nu e topic de nou veniţi. ._. Elloooo, aici e preyentare de ficuri nu de ce vă place şi ce nu. Dorothy ăla e spam toată ziua mami.
-

#42
Varsta: 12
Clasa/Anul: a 7-a
Genul preferat de ficuri: romance, drama, fantasy
Perioada de cand scrie: scriu de cam 2 ani jumate.. dar nu am prea postat :p
Ficuri postate pe zup:
Posibilitati [ By Little M and Savarina ali ]

#43
Varsta:14 ani si jumatate
Clasa/Anul: a 8-a(trec acum si nu, nu am ramas repetenta :)))
Genul preferat de ficuri: School-life, Horror, Romance, Fantasty etc...
Perioada de cand scrie*: De o jumatate de an
Ficuri postate pe zup**: Pana acum niciunul.
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#44
Buna! Nu prea stiu cum sa incep.... imi pare bine sa va cunosc pe toti!( cel putin sa incerc). Din start am sa va spun ca habar nu am ce trebuie sa fac, si daca ce scriu aici este in regula... insa mi-am zis ca de ce sa nu incerc?!!


Varsta:14 ani si jumatate
Clasa/ Anul:trec clasa o opta( deabia astept)
Genul preferat de ficuri: toate genurile de ficuri imi plac ( numai sa aiba o logica, un subiect bun, persobaje bine realizate si in sfarsit sa fie originale)
Perioada de cand scrie: de acum ... as putea zice..
Ficuri postate pe zup: din pacate nici unul pana acum.

#45
Abia acum am dat peste partea cu prezentarile...si se pare ca am intarziat putin...oricum:

Varsta: 18 ani
Clasa/Anul: clasa a XII-a
Genul preferat de ficuri: thriller, politiste (nu stiu daca exprimarea este buna, dar ma refer la genul de povesti ce se aseamana romanelor politiste), love (unele)
Perioada de cand scriu: scriu de mai bine de patru ani, dar am avut o pauza considerabila...adica nu am fost tocmai activa, in ultimii doi ani am inceput sa fiu mai serioasa ca sa spun asa.
Ficuri postate pe zup:Am doua lucrari postate pe zup. Primul meu fic este "Legaturi" si este inca in lucru...este o combinatie a celor trei genuri specificate mai sus la favorite, iar link-ul pe care il puteti citi este:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23349

Cel de-al doilea fic este inspirat din seria Naruto si se numeste "Pierduta prin vise". Este o poveste mai mult de autocunoastere a personajului principal ca sa spun asa...si se apropie mai mult de un thriller...nu este o love story...desi voi introduce si cateva elemente de genul...dar asta va fi numai pentru complexitatea lucrarii ca sa spun asa. Oricum...link-ul unde o puteti citi este:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23518

Si mai am si un link pentru poezii...nu sunt tocmai experta dar ma straduiesc. Topicul se numeste "~Poems~" iar link-ul unde poate fi accesat este acesta:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23416

Am inceput sa scriu ficuri intamplator...eram inregistrata pe un forum dar postam numai la rubricile destinate exclusiv animeurilor...habar nu aveam ce cuprindeau sectiile gen Fan Fiction sau Fan Art...dar intr-o zi de plictiseala am intrat la rubrica Fan Fiction si am citit cateva povestioare...am ramas impresionata si pentru ca imi placea foarte mult literatura am incercat sa comun si eu...retin ca primul meu fic s-a numit "Un suflet ratacit" pe care bineinteles nu am apucat sa il termin...nu mai stiu dece. Oricum...multi imi spuneau ca ajunsesem cu el intr-un stadiu in care deja il transformasem intr-o telenovela...eram pe clasa a VIII-a...asta retin sigur...si era o idee originala...care incepuse bine...dar luata de val...cum am mai spus...s-a transformat intr-o telenovela patetica as putea spune...si apoi nu am mai avut cititori si cred ca m-am lasat de ea...pauza o vreme...s-a modificat site-ul...nu imi mai placea formatul...nu mai aveam chef sa scriu si asa am abandonat povestea...iar acum nici nu mai tin minte despre ce era. Am continuat sa compun dar numai pentru placerea mea...fara sa postez undeva...si am intrat la liceu la filologie si aici am mai capatat si eu experienta sa spun asa. Am invatat sa imi fac referatele de una singura...avand la baza doar carti...fara sa mai utilizez internetul sau alte carti cu, comentarii gata facute si uite asa am evoluat as putea spune. Am mai participat la concursuri de poezie si nu numai cu scurte povestioare...poezii si alte cele...dar fara mari remarcari. Iar acum as putea spune ca "Legaturi" este cea mai recenta si cea mai complexa lucrare a mea. Cam aici imi arat si eu experienta acumulata...caci la capitolul poezie mai am multe de invatat...dar nu imi pierd speranta.
Oricum imi place mult sa compun...cantece, poezii, compuneri, scurte povestioare...asa ca mi-am zis...deci...dece nu si povesti inspirate din anime-uri.
Sunt adepta criticilor...cu cat sunt mai sincere cu atat sunt mai binevenite...indiferent de duritatea lor.
Imi plac mai mult povestile originale, dar daca intalnesc o poveste buna inspirata dintr-un anime o citesc cu placere.
Si cam atat as putea spune...daca vreti sa vedeti mai multe despre cum scriu...intrati la povestea mea si va astept cu critici sincere, oricat de dure ar fi acestea.

#46
Varsta: 12 ani
Clasa/Anul: am trecut a 6-a
Genul preferat de ficuri: romance si fantasy in special,dar imi place aproape orice atat timp cat nu e cu vampiri gen Twilight si cu vrajitoare >.<
Perioada de cand scrie*: well,am mai scris acum muult timp,dar m-am lasat,asa ca incep de la 0
Ficuri postate pe zup**: Cântec pentru tine
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#47
Varsta: 15 ani fără două luni. :P
Clasa/Anul: IX.
Genul preferat de ficuri: Umor, paranormal, dramă.
Perioada de cand scrie*: Am început prin clasa a VI-a (cu nişte oribilităţi pe Quizilla de mi-e şi ruşine de ele lol), deci, vreo 3 ani.
Ficuri postate pe zup**: Doar unul. Chiar este posibil?!

Din păcate, prezentările mele de obicei nu sunt la fel de lungi precum capitolele la fic-uri... dar mă plictiseam, aşa că am zis să fac şi eu un topic de prezentare *lame excuse for increasing post count.

#48
Varsta: 15 ani fara 15 zile^^
Clasa/anul: a 9-a.
Gen preferat de ficuri: Romance, horror, fantasty, S.F.
Perioada de cand scrie: 2 ani
Ficuri postate pe zup: Amenintarea
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#49
asa ................... sa ma prezint si eu ....................


Varsta : 12 ani impliniti pe 30 octombrie
Clasa/Anul : clasa a 7-a
Genul preferat de ficuri : imi plac toate genurile , depinde de cat de interesant este ficul respectiv
Perioada de cand scrie : Nu mult timp ... Aproximativ 6 luni sau mai putin .
Ficuri postate pe zup : Am 3 , Puterea elementelor , Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti , Gliese 581 g .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#50
Varsta: 21
Clasa/Anul: Ultimul an de facultate, in sfarsit!
Genul preferat de ficuri: romantic, slice of life, adventure
Perioada de cand scrie: Scriu de aproape 6 ani.
Ficuri postate pe zup: Fairy's reflection si o sa mai vreau sa postez unul, mai vechi.
[Imagine: mboi6o.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)