Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum credeti ca va fi sfarsitul?

#21
Pai sincer eu cred ca va vi cam asa [spus in cateva variante]:]
1.Va fi batalia decisiva dintre Sasuke si Naruto, iar Naruto il vau invinge sau va fi remiza [in cel mai imposibil caz]
2.Sasuke ori o sa moara ori o sa isi ciara scuze[ eu n- o prea cred] si o sa se intoarca in sat
3.Dupa parerea mea Naruto isi va da seama[ ca doar nu'i asa prost 4] ca Hinata il iubeste si ii va acorda atentie
4.Sakura o sa fie incontinuare ninja medical

#22
Boon, intai iti spun doua chestiute:
1) animeului nu animului
2) poate vrei sa spui Naruto Shippuuden
Poi, eu cred ca se va sfarsi cam asa:
Sasuke si Naruto se vor lupta si vor pieri amandoi ucigandu-se reciproc, iar Sakura ramane in viata invinovatindu-se de moartea celor doi colegi deoarece ea dinnou nu a facut nimic, doar a stat si s-a uitat.Danzou pana la urma va fi si el ucis deoarece va incerca sa faca ceva satului frunzei. (habarnam ce incearca sa faca baiatu' ala)
Sau ceva de genu' asta.
So see ya bye

#23
Karin nu va mai fi cu sasuke in echipa , din cate stiu Juugo o sa moara
Madara o sa faca o armata de Zetsu cu adn-ul lui Yamato
Sakura o sa incerce sa il seduca pe Sasuke ca sa il poata assasina
Sasuke o pune pe Sakura sa o omoare pe Karin
La sakura ii se face mile si incepe sa planga (~.~)
Kakashi vine si se lupta cu Sasuke
Naruto o sa invete sa controleze Kyuubi
Sasuke o sa ataca Konoha , dar naruto nu e in konoha
Sasuke o sa se bata cu Danzo ( al 6-lea hokage)
Danzo se sinucide
Sasuke e pe moarte da vine Madara si il teleporteaza
Konoha nu e distrusa complet

Cod:
Asta stiu sigur ca se vor intampla pt k citesc manga
[Imagine: dragoonkuzwakopia.png]

#24
Ok am ajuns si eu aici. Un topic chiar interesant si moama ce idei aveti. Ar trebui sa tineti cont si de manga si sa nu va repeziti prea mult. Noi ne facem multe vise si idei, dar vom avea parte de o bomba la finalul anime-ului. Masashi Kishimoti a facut acest anime fix in suspans si fara nici un indiuciu care ar putea finalu, deobicei mai ai vreo idee care sa semene, dar acu e greu de zis. Eu imi imaginez asa finalul:
1. Sasuke sa vina in Konoha, nu pentru a o distruge ca deja-i varza21 asa si acolo logic ca trebuie sa se lupte cu Naruto. Se lupt amandoi mult si bine (Stiti bine din manga ca Naruto o sa incerce sa contreleze vulpea) asa si o foleseste in lupta. cu ultimele puteri realizeaza amandoi chidori si rasengan si au murit, iar dupa Naruto moare ca un erou si Sasuke pleaca la familia lui in cer. Sakura desi zdrobita trece mai departe, devine senseiul unei echipe si membru ambu15

2. Ar fi ca Sasuke sa-si dea seama ca Madara la mintit in anumite privinte si sa apara pe campul de lupta (Naruto si sa zicem si Sakura se lupta cu Madara) isi unesc fortele si apara Konoha. In final mor amandoi sau toti trei ca niste eroi. iar cu ultimele forte Sasuke isi cere iertare, iar ca sa fie si mai sentimental(aici visez) un mic sarut intre Sakura si Sasuke si gata au murit.

3. Lupta dintre Naruto si Sasuke, Sasuke cu o minune vine inapoi in sat, tinut sub observatie un timp. dupa el si echipa 7 devin membri ambu, mai trece ceva timp si Naruto, Sasuke si Sakura devin legendarii sanini:X. Apare si al patrulea razboi ninja(pobilitate mare) si se lupta acolo, castiga. Naruto devine hokage. si uite un happy end. daca vrem si dragoste sa zicem ca Sasuke se indragosteste de rozlie, se iubesc, casatoresc si rezulta un copil si toti sunt fericiti.

Sa nu uitam ca Masashi Kishimoti a spus intr-un interviu ca-i place cuplu SasuSaku, dar nimic nu e posibil. Desemenea trebuie sa apara si filmul "the lost tower" si ar fi vorba, zvonuri, de un Naruto Akipuden15
Sa fim realisti. Nu stim ce ne pregateste Masashi Kishimoti. Cam atat. Stiu ca am vorbit mult. Daca ma intrebati varianta mea: pai logic ca a 3-a, dar vom vedea...
[Imagine: h8v.gif]
 

#25
So isi da si Elz cu parerea.
Ca majoritatea cred ca va fi o lupta intre Sasuke si Naruto,din care,si fac o paranteza,(Sasuke evolueaza din ce in ce mai mult).Pana la urma cu scopul de asi apara teritoriul Naruto scoate Vulpea cu 9 Cozi ,,la plimbare''.
...Blah Blah Blah....
Si totusi eu cred ca Naruto o sa moara,nu stiu de unde am auzit, dar o sa moara22,iar Sasuke se intoarce in sat21[ok am devenit deja ridicola-.-"] se indragoste de Sakura--->copii--->familie--->Clanul Uchiha.
Oricum,cum a zis si Rosy,Masashi e plin de surprize,vom trai si vom vedea daca nu ne ia apocalipsa pe sus21.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#26
Hay sa isi dea si eu cu parerea 21
Avand in vedere ca mintea mea e dusa cu pluta azi sa vedem ce iese21
Eu cred asa (si ma iau si dupa unde a ajuns manga) ca Naruto intra alaturi de aia din razboi si reuseste s ajunga cumva la Madara. Ca sa il ajute pe Madara apara Sasuke si se lupta. Dupa asta razboiul se termina si Natiunile Unite castiga, Naruto e incoronat erou Sasuke e adus cu forta in sat si il baga la mititica. Hinata ii spune lui Naruto ca il iubeste(desi u as crede), Sasuke realizeaza ca a gresit(si aici e imporbabil) si isi cere scuze si ramane cu Sakura. II arata peste ani cand Naruto e mare si gata sa preia postul de Hokage.

Cam asta e stiu ca m-a cam luat valul:d21
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you

#27
Deci am impresia ca o sa fie gen un sfarsit care o sa dezamageasca multi copilasi ce mai cred ca sasuke se impaca cu naruto..sau mai stiu eu ca s-ar iubi...O_o
Pariu ca in lupta finala aia din akatsuki mor, adica toate personajele majore rele, mor, sau sunt invinse, iar naruto si sasuke mor, gen cred ca naruto va fi declarat hokage post mortem.... Asa imi imaginez ultimul episod. Nu cred ca dupa atatea episoade originale, va avea un sfarsit asa de happy americanesc si prafuit..
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#28
Eu as vrea sa atace Sasuke Konoha cam cum a facut Pein, incat sa moara mai multi sateni si chiar si Hokage, Naruto sa spuna ca nu il mai recunoaste si ca nu il mai considera un prieten, sa fie o super batalie in care Naruto sa-l omoare si sa devina Hokage.

Iar apoi sa se faca inca o mare serie de episoade cand e Naruto matur, e Hokage, si e casatorit cu Hinata.
[Imagine: 2jeo1sw.gif]

#29
Buna ! Nu stiu daca am mai postat pe-aici, dar in fine.
Dupa cum decurge serialul, cred ca cei doi , adica Sasuke si Naruto se vor intalni fata-n fata din nou.Totul va incepe dupa ce Sasuke va avea Mangekyou Sharingan etern.Cum in timpul razboiului toti vor fi ocupati, Sasuke va profita si se va duce dupa Naruto.De aici exista mai multe posibilitati :

- Sasuke va deceda, spunandu-i lui Naruto prin tot ce a trecut el, calcand astfel pe urmele fratelui sau si sperand ca va ajunge in Rai impreuna cu el si tot clanul sau.Apoi Naruto nu se va mai putea abtine si va spune tuturor despre Konoha si despre viata trista pe care Uchiha au avut-o.Ca urmare, dupa razboi va fi declarat Hokage, il va ingropa pe Sasuke impreuna cu familia lui, fara sa poata uita vreodata ca el a fost cel mai bun prieten al lui si ii va pedepsi pe batranii satului: acestia nu vor mai putea da ordine si vor deveni niste cetateni ordinari.Razboiul se va sfarsi si toate cele cinci natiuni vor deveni actuala Japonie, eventual serialul continuandu-se cu niste pusti din ziua de astazi care au aceleasi trasaturi ca personajele din vechiul animeu.

- Sasuke si Naruto se lupta fara epuizare , dar Sasuke reuseste sa-l controleze pe Kyuubi si pe Naruto si isi va ucide cel mai bun prieten.Dupa cum a zis Kyuubi in Shippuden \\\"Nu-l ucide pe Naruto.Vei regreta\\\", acestuia ii va parea rau si se va apropia mai mult de Madara.Fara Naruto, razboiul va fi castigat de Madara si acesta va deveni stapanul lumii.Orbit de puterea lui ( la figurat) va prefera sa devina noul rege , in loc sa-si continuie planul \\\"Ochiul Lunii\\\"Si Sasuke va fi mana sa dreapta. Dar cand nu se va astepta, acesta il va injunghia pe la spate, precum a facut cu Orochimaru si ii va spune ca a avut incredere doar in Itachi \\\"Depinde de tine daca vrei sa crezi sau nu ...\\\" si ca stia ca el controlase Kyuubi pentru a distruge Konoha.Ca urmare, clanul lui a fost judecat gresit si acesta se va razbuna insfarsit pe persoana potrivita.Sasuke va fi privit ca un erou , dar din cauza ranilor cauzate de Madara ( fiindca se luptase cu el , Sasuke fiind castigatorul ) , acesta ar muri , ultimele lui cuvinte rostite lui Naruto fiind \\\"Insfarsit am facut ceva bun\\\" sau ceva de genul acesta. Va deveni un erou si va readuce mandria clanului uchiha, dar cu pretul viatii sale.

- naruto si Sasuke se prefac ca lupta , cand in realitate il ataca pe Madara. Acesta se lupta cum poate , dar este slabit ( fiindca il ucisese pe kabuto inainte si se luptase cu toate piesele de sah ale lui Orochimaru 2 . Cei doi reusesc sa-l infranga , dar cu pretul vietii.
naruto : - Ai fost mereu prietenul meu si poate am fost putin egoist...
sasuke : - Putin ?*smile*
naruto:- Hmh...Mai ti minte ? Eram doar niste copii pe-atunci.
sasuke : -Da...poate mai bine ramaneam asa.
naruto :- mi-a parut bine ca te-am cunoscut, Sasuke.M-ai invatat ce este sa ai un prieten adevarat
sasuke : - Si mie mi-a facut placere sa te cunosc, Uzumaki Naruto.
naruto : - Sunt mandru de multe lucruri pe care le-am facut pana acum , dar cel mai important lucru este ca am reusit sa-mi salvez prietenul. Asta intrece orice vis al meu.
sasuke : - Sentimentul este reciproc , Naruto.
naruto : - Deci aici este sfarsitul ...? poate ca voi ajunge Hokage alta data *smiling*. Sasuke , sper sa ne intalnim , acolo , sus
sasuke : - Mda...ar fi o noua experienta.Esti gata pentru o ultima calatorie ?
naruto : - Da, dar poate as avea nevoie de putin ra-me-...n.
Apoi cei doi sunt considerati niste eroi si razboiul apune odata cu moartea lor...si cei doi se vor elibera de povara grea ce o poarta.Clanul Uchiha si puterea lor va disparea, precum si bestiile cu cozi sau jutsurile si totul va fi exact cum este in ciua de astazi. Desigur...cu alte personaje 4
Cam astea sunt 3 dintre variantele posibile. Mai sunt multe.Dar acestea sunt cele pe care le accept. Desigur , toate includ moartea lui Sasuke. Foarte trist ... dar mie imi place drama.Poate mai revin cu un post cu alte variante. Ja ne !
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#30
Hmm 39 Eu cel putin, spre deosebire de altii xD, nu as vrea sa moara nimeni, dar nici nu as vrea unul din happy ending`urile din alte seriale/filme etc.
Si cu toat ca sunt innebunita dupa asa-zisul \'SasuSaku\'.. nu mi-as dori sa fie impreuna 21 I mean.. helău nu este un anime romance. -.-\'\'
Totusi am impresia ca destui fani vor fi zguduiti de sfarsitul acestui anime. ><



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce credeti despre seria Naruto SD? hero1hero 1 2.737 09-07-2012, 07:29 AM
Ultimul răspuns: Mykoto


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)