Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cronicile Taron

#51
Un cosmar ma trezi din somnul dulce.Frematand de nervi,am iesit la aer,incercand sa-mi aduc aminte ce visasem.In zadar insa.Tot ce puteam sa-mi amintesc era o voce pe care nu o cunosteam.Soarele arata ora 4 dupa-masa,ora la care obisnuiam sa ma antrenez.Insa acum eram prea nervoasa pentru asta.Fara sa mai stau pe ganduri,am alergat spre padure.





ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#52
Stateam cu Leo pe micul pod ce "lega" doi copaci intre ei. ERam rezemati de peretele casutei baiatului. Ne priveam uimiti si totusi curiosi. Acelasi vis il avusesem amandoi si nu stiam niciunul ce era cu el sau ce putea insemna. Am cascat si mi'am pus capul pe picioarele lui inchizand ochii.
-Canta'mi ceva, Leo, spun privindu'l zambind cald. Il adoram pe blond. Mi'era ca un frate pe care nu credeam ca il avusesem vreodata. De cand il cunoscusem pe el, ma simteam acceptata intr'un fel mult mai bun decat ma simteam atunci cand eram in satul meu.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#53
M-am oprit la lac.Acelasi lac langa care m-am trezit dupa ce am fost alungata de elfi.M-am asezat si am inceput sa ridic valuri de apa din lac.Insa mintea mea o lua razna si am inceput sa ma gandesc la soarta mea.Oare asta aveam sa fac toata viata mea?Aveam sa fug mereu?Mi-era dor de familie,de elfi,de tot...Desi ma alungasera.Trecutul ma bantuia si simteam ca daca nu ma razbun,nu-mi voi gasi niciodata pacea sufleteasca.Dar pe de alta parte,imi promisesem ca nu aveam sa mai incerc sa ma razbun.
''Poate ar trebui sa-mi gasesc pacea sufleteasca printre oameni.Sa raman printre ei pentru totdeauna''.Dar asta insemna sa-i pun in pericol,caci deathetherii urau elfii.Daca garda lor ii pedepseau pe oameni fiindca au primit printre ei o elfa?Mintea mea era ravasita de ganduri care ma derutau...


ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#54
-Si totusi, ce a fost cu acel vis? intreba Leo si eu mi'am deschis ochii privindu'l.
-Nu am nici cea mai vaga idee, spun dand din umerii. Blondul continua sa se joace cu parul meu prvivind cerul. Intradevar avusesem amandoi un vis cuiudat.
-Da stii ce imi place in visul ala? intreba blondul si eu am dat din cap in semn ca nu stiind ca ma priveste. Deja inchisesem din nou ochii. Modul in care le'ai tinut piept batranilor deathetheri, spuse el si am inceput amandoi sa radem. Intradevar, ma certasem cu cei batrani in acel vis, si asta era nebuneste, dar in sensul bun al cuvantului.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#55
In cele din urma,am decis sa ma intorc in sat.Vroiam sa las la o parte toate grijile,toate supararile si,in primul rand,vroiam sa nu mai gandesc.Uneori,prea multe ganduri strica.
Cand am ajuns in sat,i-am vazut pe Katherine si pe Leo stand rezemati de peretele casei lui.Se amuzau de ceva anume,iar eu n-am putut rezista curiozitatii,vroiam sa stiu de ce radeau ei,asadar,am mers langa ei.
-Ma intrebam daca as putea sa stau cu voi.
Spun eu,zambind.


ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#56
Mi'am deschis ochii si am privint'o pe fata. Am zambit cald si amandoi am aprobat in semn ca putea sta langa noi.
Da sti, a fost ciudat, ca am comentat in fata lor si nu au facut nimic, spun privindu'l fugar pe blond. Acesta se uita la Sayuri, si am putut observa o urma de roseata in obrajii ei. Am chicotit, inghiontindu'l usor pe baiat. Acesta isi scutura capul si ma privi. Indeed, destul de ciudat, raspunse si cazu cateva clipe pe ganduri, parca anlizand ceea ce visasem.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#57
Am rosit nestiind despre ce vorbeau cei doi.Intre noi s-a lasat o tacere stanjenitoare,caci niciunul dintre noi nu aveam nicio idee despre ce sa vorbim.Am privit spre cerul senin si mi-am amintit cum obisnuiam sa stau asa,cu parintii mei,pe banca din fata casei mele.Si povesteam,ore in sir,uneori ne prindea dimineata urmatoare in mijlocul unei istorisiri.Am alungat amintirea din mintea mea,stiind ca ma va face sa plang.I-am zambit lui Leonard,pe urma am decis sa incep o conversatie.
-Si despre ce povesteati voi inainte?Daca nu e cu suparare ca intreb;si le-am facut cu ochiul.



ooc:cn vrea
[/font]Always keep the faith <3

#58
Un vis ciudat, raspunse blondul zambindu'i strengareste. Oh, dumnezeule, astia doi o sa ma omoare. De ce nu isi ziceau odata ce simteau. Brr, groaznica senzatie sa stai mereu si sa privesti pe cineva cum isi arunca priviri partase. Ah, de ce vorbesc eu cand nu stiu ce insemna sa faci asta? Ah, cum o fi sa te simti indragostit? M'am trezit din visare cand Leo si Sayuri incepura sa ma strige ceva mai tare. Aici sunt, sunt treaza, spun eu si cei doi incepura sa rada.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#59
~Kim Hiroki~

Calatoria mea a ajuns intr-un punct in care pur si simplu nu mai aveam unde sa merg.M-am oprit intr-un sat,si am decis sa gasesc pe cineva care sa imi arate locurile.Tot plimbandu-ma,am ajuns la o casa,unde stateau sprijiniti de perete 3 tineri.El era om,dar fetele pareau a fi de alta rasa.M-am apropiat mai mult si am vazut ca cea cu par violet era elf,pe cand cealalta era deathether.Dar era atat de frumoasa!Inima incepu sa-mi bata mai tare...Era o senzatie pe care nu o cunosteam...Ma apropiam din ce in ce mai mult de cei trei tineri...



ooc:oricine
[/font]Always keep the faith <3

#60
Nu radeti mai, spun si le scot limba imbufnata. Ma ridic in fund, trecandu'mi mana prin parul lung si alb. Am vazut un baiat apropiindu'se de noi si am ramas impietrita. Era om, dar era frumos. Sayuri imi urmarii privirea si am vazut'o chicotind. Mi'a scuturat capul, rosind usor si am privint'o scotandu'i limba. Leo se uita la noi ciudat, nestiind despre ce este vorba.
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cronicile Walonne [ p l a y g r o u n d ] Flash 12 7.428 06-12-2011, 01:31 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Cronicile Walonne [ î n s c r i e r i ] Flash 6 3.354 03-12-2011, 11:17 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Taron(Inscriere si Crearea Personajului) DragonForce 24 18.392 06-07-2011, 12:12 PM
Ultimul răspuns: Kimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)